توهم سرمایه گذاری خارجی و خوب شدن وضع مردم . میشه دیگه بسه ؟


توهم سرمایه گذاری خارجی و خوب شدن وضع مردم . میشه دیگه بسه ؟توهم سرمایه گذاری خارجی و خوب شدن وضع مردم . میشه دیگه بسه ؟
بعضی ها نمیدونم ما ملت را چی فرض کردن ؟ بعضی ها واقعا با اواز های عاشقانه این دولت مست میشن و باور میکنن

باور میکنن که اروپایی ها میان اینجا سرمایه گزاری صنعتی میکنن . بعد کار و شغل ایجاد میشه .
چه شود ؟؟؟؟؟؟؟
ایا واقعا اینجوریه ؟حمایت دی کاپریو از برنی سندرز

1:

رئیس جمهور در حالی سیاست اصلی اقتصادی دولت خود را در پسا برجام برای حل مشکلات اقتصادی کشور، جذب سرمایه گذاری خارجی فراخوان نموده هست که هیچگاه در تاریخ جمهوری اسلامی، میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در کشور از ۸ دهم % تولید یک سال ایران فراتر نرفته هست و تاثیر چندانی بر اقتصاد کشور نداشته هست.

روحانی در روز اجرای برجام در ۲۷ دی امسال در صحبت های خود در مجلس شورای اسلامی از سیاست های اقتصادی دولت خود در پسا برجام فرمود و از جذب سرمایه گذار خارجی با عنوان اولویت اول نام برد.


حمید فلاح هروی به اعدام محکوم شد
روحانی در این روز فراخوان نمود:
در سیاست‌های کلی برنامه ششم که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، به درستی بر نرخ رشد ۸ %ی اقتصاد تأکید شد و اصولاً هدف اصلی برنامه ششم دستیابی به رشد شتابان پایدار و اشتغال‌زا بود اما دستیابی به رشد ۸ % مستلزم جذب سالیانه حداقل ۳۰ تا ۵۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی هست.
وی همچنین دو روز بعد در ۲۹ دی در همایش " اجرای برجام؛ فصل نو در اقتصاد ایران" صحبت از رشد اقتصادی ۸ %ی در سال آینده کرد که لازمه اون نیز ورود سرمایه خارجی به کشور هست.


قاضی‌پور:اگر انتخابات مجددی برگزار شود،دوبرابرگذشته رای خواهم آورد
وی در این همایش در این خصوص اذعان داشت:
اگر می‌خواهیم برای جوان بیکار اشتغال ایجاد کنیم به یک رشد اقتصادی ۸ %ی نیاز داریم و اگر بخواهیم رشد ۸ %ی داشته باشیم و تمام امکانات داخلی به میدان بیایند به سالانه حدود ۵۰ میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی نیاز داریم و کارآفرینان و بخش خصوصی کشور باید سرمایه خارجی را جذب کند و دولت هم باید به سهم خود، سرمایه و تکنولوژی بیاورد.
این صحبت های روحانی درحالیست که اوج سرمایه گذاری خارجی در ۱۰ سال گذشته مربوط به سال ۲۰۱۲ (در اوج تحریم های بین المللی) در دولت دهم هست که به میزان ۴ میلیارد و ۶۶۱ میلیون دلار رسیده بود که ۷۶ % اون در حوزه نفت و گاز ختم می شد، چرا که همیشه نفت و گاز جذابترین حوزه برای سرمایه گذاران خارجی بوده و منابع سرشاری را برای اونها داشته هست.


داستان مدل نشستن برادر روحانی!
۴ میلیارد و اندی که معادل سرمایه ۶ وزیر، دولت کنونی هست در اولین سال دولت تدبیر و امید به ۳ میلیارد دلار و در سال دوم یعنی پس از توافق پر سر و صدا و تبلیغاتی ژنو، به دو میلیارد و صد میلیون دلار کاهش یافت.

آمار ارائه شده اونکتاد
نکته قابل توجه و البته تاسف بار اون هست که طبق آخرین فراخوان ساوقت توسعه تجارت ۱۴۵ هیات تجاری در ۹ ماه نخست سال ۹۴ به ایران آمدند، اما تنها یک هیات با ایران قرارداد تجاری امضا کرده که البته جزئیات اون هم مشخص نیست.

برپايه بررسی‌های انجام‌شده سرمایه‌گذاران خارجی در ایران عمدتا به دنبال منابع طبیعی و بازار ایران هستند و نبود سرمایه‌گذاری خارجی در قالب دو هستراتژی مهم دیگر، یعنی برای ارتقای کارآیی و تثبیت دارایی‌های هستراتژیک در ایران، به وضوح مشاهده می‌شود.


رهبر معظم انقلاب، تولیت آستان قدس رضوی را منصوب کردند
از سوی دیگر توانمندی دولت روحانی به حدی در جذب سرمایه ضعیف هست که خزاعی معاون وزیر اقتصاد و رئیس ساوقت سرمایه گذاری خارجی در ۱۷ بهمن امسال در نشست خبری خود بجای وعده جذب سرمایه گذاری خارجی، وعده جذب ۴۵ میلیارد دلار فاینانس (وام خارجی) می دهد که کشور را تبدیل به یک بدهکار بزرگ خارجی خواهد کرد و این سوال مطرح خواهد شد که با توجه به میزان تولید ناخالص دارایی، آیا کشور توان پرداخت این هجمه بدهی خارجی را خواهد داشت؟

اونچه می توان در بهترین حالت برای سرمایه گذاری خارجی در کشور در پسا برجام پیش بینی نمود ۵ تا ۶ میلیارد دلار (۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان ) خواهد بود که در مقابل میزان نقدینگی ۹۵۰ هزار میلیارد تومانی کشور، عدد بسیار ناچیزی محسوب خواهد گردید.


برخی اصولگراهای رأی نیاورده به 10 تا از بی‌ریشه‌های لیست امید شرف دارند

2:

بر پايه آمار و ارقام منتشر شده، میزان نقدینگی کل کشور بیش از ۹۵۰ هزار میلیارد تومان بوده و ۱۸ تا ۲۲ میلیارد دلار ارز نیز در دستان امت هست.


فیلم: موضع صریح آیت الله واعظ طبسی درباره فتنه 88
البته اگر بخواهیم میزان طلا و دیگر اقلام گرانبهای امت را نیز به این ارقام اضافه کنیم، به سرمایه بسیار هنفرمودی می رسیم که در دستان امت بوده و یا در موسسه مالي ها توسط این دولت بلوکه گردیده هست و دولت بجای سوق دادن این سرمایه بسمت تولید و تشویق امت به مشارکت در تولید، دست گدایی به سمت موسسه مالي های خارجی دراز کرده هست که بابت اندک سرمایه ای که در قالب فاینانس در اختیارمان برنامه می دهند، صدها درخواست غیر مشروع دیگر نیز از ما خواهند داشت تا اقتصاد ما را وابسته به خود نگه دارند.


اونچه از سفر اروپایی دولت به ایتالیا و فرانسه و ورود هیئت های تجاری غربی به کشور مشاهده می گردد، این هست که کشورهای اروپایی با توجه به رکود شدید جهانی که از سال ۲۰۰۸ تاکنون موجب کاهش تقاضا شده هست، ورود به ایران را تنها برای جذب بازار و فروش کالای های خود می خواهند.

ایتالیایی ها به ایران می آیند تا فروش کالاهای خود را به ۴ تا ۵ میلیارد دلار در سال برسانند.


فیلم/ شهردار تهران مهمان برنامه پایش شد
شرکت های آلمانی هم اینگونه اند.

آلمان ها تا قبل از تشدید تحریم ها، بازار ۱۰ میلیارد دلاری در ایران داشته که بر اثر تحریم ها به ۳ میلیارد دلار کاهش یافت و الان بدنبال رساندن صادرات کالاهای خود به ایران به میزان قبلی هستند.

غربی ها به ایران به عنوان بازاری که اونها را از رکود خارج کرده و شرکت هایشان را از ورشستگی نجات خواهد داد می نگرند.

خارج شدن رکودی که موجب فرو رفتن بیشتر ما در رکود خواهد شد، بطوریکه هر روز شاهد رشد بیشتر ورشستگی تولید نمايندگان ایرانی و بیکاری کارگران خواهد گردید که در کنار مشکلات اقتصادی، معضلات شدید اجتماعی و فرهنگی را بدنبال خواهد داشت.

چندین برابر اونچه دولت در خارج از کشور برای حل معضلات اقتصادی می گردد، در داخل کشور موجود هست.

دولت باید با اصلاح رویه های اقتصادی موجود به تقویت تولید ملی بپردازد.

رویه هایی چون؛ کنترل واردات، اجرای قانون مبارزه با قاچاق، بهره گیری از بازارهای کشورهای همجوار، ارائه تسهیلات ارزان مطابق واقعیات های جامعه به تولیدنمايندگان و ترویج فرهنگ تولید می تواند راهگشای اقتصاد آینده کشور با
شد.

3:

ادیبدان شاید باور نفرمایید ولی من امروز فهمیدم که این امت خوی اشرافی گری نه تنها دراقتصادبلکه درتمام زمینه ها درخونشون نهادینه شده،وبه یکی همچون دکتراحمدی نژاد نیاز دارندکه مواضع صریح وشفافی بگیرد وهمچون امپول که اولش درد دارد ولی سپس سلامتی می اورد تربیتشان کند.
+
شما اگر دریک دانشگاه تحصیل کنید اگرمعدل ترم یکتان خوب باشد تااخرخوب میشود ولی اگربدشد تااخربدمیشود
اگرکاراقتصادی کردید وسودکردید تااخرسودمیکنید وسرمایه دارمیشوید ولی اگرمرحله اول ضررکردید به خاک سیاه مینشینید،واینجاست که بایستی بگوییم مرگ بر لیبرالیسم اقتصادی،اخلاقیو...

.


4:

حسین راغفر، اقتصاددان در فرمودگو با «انتخاب»:
برخی در دوره قبل، سکوت کرده بودند، الان که انتخابات شده، شعار بهبود اقتصادی می دهند / دولت احمدی نژاد برای اقتصاد ایران یک فاجعه تاریخی بود


«فساد ساختاری که در دولت گذشته به وجود آمد، هنوز هم گریبان اقتصاد ایران را رها نکرده هست .

برای بهبود معیشت نیاز داریم که جلوی فساد ساختاری بایستیم.

در دولت قبلی ما شاهد فساد ساده نبودیم بلکه یک غارت ساوقت یافته به وجود آمده بود.

»

حسین راغفر اقتصاددان و هستاد دانشگاه در فرمودگو با «انتخاب» فراخوان نمود: در دولت گذشته نه تنها با فساد برخورد نشد که به نوعی تشویق هم شد که فساد ها جدی تر شود.

وی تصریح کرد: فساد در دولت گذشته ساختاری شد.

یعنی این که دیگر با موراد هستثنایی مواجه نبودیم بلکه که یک ساز و کار فاسد به وجود امد.

به نوعی می توان فرمود که فساد علت این وضعیت نیست بلکه خودش معلول این ساختارهای ناکارآمد هست.این اقتصاد دان اضافه کرد: البته باید ساختارها و قوانین ومقررات به نحوی تغییر کند که دیگر موقعيت و اجازه بروز و ظهور هیچ نوع فسادی داده نشود.

برای همین به یک مجلس قوی نیاز داریم.

نه مجلسی که در سال های اخیر، برخی از نمایندگانش چشمشان را جلوی فساد ساختاری بستند.

در مجلس های دو دوره گذشته هیچ قانون جدی در مبارزه با فساد اقتصادی نداشتیم.

اینکه برخی که در این مجلس ها بوده اند و سکوت می کردند و اکنون که انتخابات شده شعار اقتصادی می دهند و ادعای مبارزه با فساد اقتصادی دارند تعجب بر انگیز هست.از نظر حسین راغفر بهترین دوره اقتصادی ایران پس از انقلاب و به خصوص پس از جنگ مربوط به دوره اصلاحات هست.

وی در این مورد می گوید: فقط بیایید یک نمونه را بررسی بکنیم.

، درآمدهای ارزی که از فروش نفت به ایران می رسید، در دوران اصلاحات به‌شدت کاهش یافته بود، اما در وقت دولت احمدی‌نژاد به صورت خیلی زیادی افزایش یافت.

اما زندگی امت در دوران احمدی نژاد خیلی بدتر شد.

همین مورد را می توان در نظر داشت تا شعار ها و ادعاهای برخی را بررسی کرد.راغفر بر این نظر هست که دوره دولت‌های نهم و دهم برای اقتصاد ایران یک فاجعه تاریخی بود.

این هستاد دانشگاه در این زمینه توضیح می دهد: در حالی که در دولت احمدی نژاد ایران با درآمدهای ارزی افسانه ای به خاطر گران شدن قیمت نفت روبرو بود اما عملکرد مدیریت اقتصادی این دولت فاجعه بار بود.

از یک طرف وضعیت طبقه متوسط و طبقات فرودست جامعه بدتر شد و معیشت امت بیشتر تحت فشار برنامه گرفت.

از طرف دیگر در دوره دولت‌های نهم و دهم شاهد فساد فاجعه باری بودیم که اختلاف طبقاتی را افزایش داد حتی بر روی دیگر مسائل جامعه هم تاثیر منفی خودش را گذاشت.این هستاد اقتصاد در ادامه در مورد تورم شدید دوران احمدی نژاد فرمود: به دليل عدم نظارت درست بر نحوه هزینه کرد منابع بانكي شاهد تورم‌ فاجعه باری در ایران بودیم.

همین موضوع باعث شد که معضلات بسیار جدی و وحشتناکی را در اقتصاد ایران شاهد باشیم.

وضعیت معیشتی امت هم بسیار ضربه خورد.

متاسفانه مجلس هم با دولت گذشته در این کار ها مقصر بود.

در دولت احمدی نژاد با همراهی مجلس فعلی شاهد اتلاف منابع بزرگ بانكي بودیم.

بعلاوه در سطح جهانی هم بدهي‌های فراوانی برای دولت بعدی گذاشته شد.راغفر در انتها تاکید می کند: سياست‌هاي نادرست دولت‌ احمدی نژاد با همراهی مجلس فعلی، مشکلاتی برای کشور و اقتصاد به وجود آورده هست که سال ها درگیر اون خواهد بود.

بخش بزرگی از بحران گریبانگیر اقتصاد ما ب ه دلیل همان سیاست های نادرست قبلی هست.


5:

اگر دولت دکتر احمدی نژاد فاجعه تاریخی بود .

الان چیه ؟

6:

کاریکاتور/ سفره‌های ذره‌بینی و وعده‌های انتخاباتی
توهم سرمایه گذاری خارجی و خوب شدن وضع امت . <br><br>میشه دیگه بسه ؟

7:

حسن روحانی، در انتخابات 24 خرداد ماه 92، با ارائه شعارها و وعده های پرحرارت توانست رأی حداکثری را از اون خود کند.

وی با انتقاد از وضعیت موجود اقتصادی،اجتماعی و سیاسی کشور توانست به روی کار آید.

وی به امت وعده داد که هم مشکلات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی امت را حل کند و هم پاسخگوی مشکلات سیاسی کشور باشد.

وعده تحول 100 روزه اقتصاد، اولین جمله حسن روحانی در اولین نشست خبری پس از انتخابات ریاست جمهوری و حتی قبل از برگزیده شدن در انتخابات بود.

اما با گذشته بیش از 2سال از حیات دولت هنوز قسمت های مهمی از این وعده ها عملی نشده هست.

وعده‌های اقتصادی که اون وقت از زبان روحانی مطرح شد شامل موارد زیر بود.
1.

دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند.

2.

اطلاعات مربوط به دولت باید به صورت شفاف در اختیار امت برنامه گیرد که این مسئله بسیار مهمی هست؛ مقررات و قوانین باید به صورت شفاف در اختیار همه برنامه گیرد و نباید یکی زودتر از این مسائل آگاه شود و فردی دیگر دیرتر.

3.

ایجاد شغل نباید با وام باشد که بیکار تبدیل به بیکار بدهکار خواهد شد.

4.

همین کارخانه‌های موجود در کشور اگر به جای 20 % توان با 60 % توان کار نمايند، بخش عظیمی از مشکلات اشتغال‌زایی در کشور برطرف می‌شود.

5.

در ماه‌های ابتدای آغاز به کار دولت «تدبیر و امید» موانع از سر راه تولید برداشته می‌شود.

6.

ما باید به سیاست‌های ابلاغ‌شده از سوی مقام معظم رهبری عمل کنیم، نه اینکه فقط شعار دهیم.

7.

شعار من «نجات اقتصاد ایران» هست.

8.

برنامه اقتصادی من حل معضل اشتغال به خصوص برای تحصیل‌کرده‌هاست.

9.

اصلاح نظام اداری نیز جزء اولویت‌های من هست زیرا با اصلاح نظام اداری جلوی فساد‌ها گرفته می‌شود.

10.

ما باید قبل از جذب سرمایه خارجی ابتدا به فکر جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشور باشیم.

11.

اگر موانع و مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه خارجی داشتیم حتماً لوایح مورد نظر را به مجلس می‌دهیم که سرمایه را جذب کنیم.

12.

پايه برنامه‌ اقتصادی من بر دو محور «تولید ثروت ملی» و «توزیع عادلانه ثروت» هستوار هست.

13.

برای ایجاد ثروت ملی باید اقدامات فراوانی اجرا کنیم که مهم‌ترین اون بهبود فضای کسب‌وکار هست.

14.

وقتی میزان تولید و عرضه کالا و خدمات بالاتر از تقاضا باشد تعادل قیمت به وجود می‌آید و می‌تواند حتی تورم را مهار و کنترل کند.

15.

یکی از راه‌های مهار و کنترل تورم هدایت نقدینگی به سمت تولید هست.

16.

در کنار هدایت نقدینگی به سمت تولید باید با فساد و رانت‌خواری مبارزه کنیم چرا که بدون اون تولید رونق نخواهد یافت.

17.

باید خدمات و تسهیلات لازم را در اختیار کارآفرینان و تولیدگران برنامه دهیم که هم معضل بیکاری و هم معضل تورم را حل کنیم.

18.

اقشار کم‌درآمدی هستند که برای بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده که از جمله اون‌ها بیمه خدمات درمانی هست.

19.

امروز 5میلیون نفر در کشور ما فاقد بیمه خدمات درمانی هستند که باید بتوانیم این بیمه را توسعه داده و همگانی کنیم.

20.

تمام امت ایران باید از بیمه خدمات درمانی برخوردار شوند و زیر پوشش بیمه برنامه گیرند تا مخارج سنگین درمان تعادل یابد.

21.

پايه سیاست من بالا بردن ثروت ملی و رونق تولید و اشتغال و بهبود فضای کسب‌وکار و توزیع عادلانه ثروت هست.

22.

با اجرای برنامه‌هایم در حوزه اقتصاد گام به گام تورم مهار شده و شاهد توسعه اقتصادی خواهیم بود.

23.

فروش نفت اخیراً به یک میلیون بشکه کاهش یافته هست و به همین دلیل دولت مجبور هست به صنایع و محصولات دیگر تکیه کند و از اتکا به نفت فاصله بگیرد.

24.

3 % از درآمد نفت را به خوزستان اختصاص می‌دهم.

این حق امت خوزستان هست و در طول هشت سال جنگ تحمیلی امت این سرزمین فشار بسیاری متحمل شدند و این % برای جبران اون کم هست و تلاش خواهم کرد این دو % به سه برسد.

25.

‌دولت اگر رقیب باشد بخش خصوصی نمی‌تواند فعالیت کند لذا دولت باید زمینه‌های لازم را برای رقابت بخش خصوصی با یکدیگر فراهم کند و هر بخشی که موفقیت بیشتری را کسب کرده با حمایت، سیاست کلی و هدایت عام زمینه فعالیت هر چه بهترش فراهم شود.

26.

در دولت آینده برای توجه به بخش خصوصی، سیاست‌های مدونی را در نظر گرفته‌ایم.

27.

دولت باید اونجا که مانع بخش غیردولتی می‌شود کنار برود و زمینه را برای حضور بخش خصوصی در همه عرصه‌ها از جمله عرصه ورزش، فراهم کند.

28.

عدالت اقتصادی به این معناست که هر چیزی در جایگاه خودش برنامه بگیرد که اولین مسئله اون، تولید هست.

29.

روی آوردن به مسیر واردات بزرگ‌ترین بی‌عدالتی هست.

یعنی عدالت این هست که در شرایط فشار دشمن ما بتوانیم در داخل به تولید کمک کنیم، فضا را بهبود ببخشیم، تولید داخل را افزایش دهیم و بر مقدار واردات بکاهیم.

30.

شعارهای سیاسی ما با عملکردهای اقتصادی سازگار نیست.

چرا که در شعار سیاسی، شعار مقاومت می‌دهیم، اما در مقام عمل شعار اقتصاد مقاومتی بربرنامه نیست.

31.

ما باید در شرایطی که باید سیاست اقتصادی ما با سیاست سیاسی ما کاملاً منطبق باشد برنامه‌ریزی صورت دهیم و در یک مسیر برنامه بگیریم.

در حالی که امروز در دو مسیر کاملاً جدا حرکت می‌کنیم.

به گونه‌ای که در بخش اقتصاد و واردات با دست دراز کردن به سوی بیرون تقاضای نیاز می‌کنیم اما در سیاست فراخوان می‌کنیم که بی‌نیاز هستیم.

32.

در مسئله عدالت باید به مقوله رانت و فساد توجه کنیم.

33.

در تدوین برنامه‌ها و انتخاب وزیران نیز به نحوی امت را مشارکت می‌دهم، برنامه من این هست که در تمام برنامه‌های اقتصادی از فعالان اقتصادی هستفاده کنم و در انتخاب وزیر به جز مجلس شورای اسلامی از صاحب‌نظران هر بخش مشورت بگیرم و وزیری را انتخاب کنم که تمام کارشناسان یک بخش به اون افتخار نمايند زیرا اگر چنین شود همکاری و مشارکت بهتر می‌شود.

34.

یک کارگروه ویژه برای خوزستان تشکیل خواهم داد.

35.

کلید من، کلید تدبیر هست و هر قفلی را باز می‌کند و تمام مشکلات قابل حل هست و برای اون‌ها برنامه دارم.

36.

مشکلاتی که در این هشت سال به وجود آمده هست در طول هشت شب قابل حل نیست و باید قدم به قدم مشکلات را حل کرد.

37.

دولت باید تصدی‌گری خود را محدود به مواردی کند که باید متصدی اون باشد مانند امنیت، آموزش و بهداشت و در سایر زمینه‌ها برای فعالیت امت زمینه و تسهیلات را فراهم کند و پايه قانون اصل 44 هم همین هست.

38.

ایران دومین منبع گاز و نفت جهان هست ولی چرا امت ما باید در مشکلات معیشتی باشند؟ مشکل کجاست؟ مشکل از مدیریت و تصمیم‌گیری‌های فردی و عدم مشورت آغاز می‌شود.

مگر یک نفر یا یک جمع کوچک قادرند کشور ایران را در شرایط توطئه جهانی اداره نمايند؟ ما نیاز به همگان و بهترین‌ها داریم، ما نیاز به مشورت دانشگاهیان و بهترین کارشناسان داریم.

39.

مگر اقتصاد دستوری هم در دنیای امروز معنا و مفهومی دارد؟

40.

مگر می‌توان در یک برنامه تلویزیونی فراخوان نمود که نرخ دلار باید به 700 تومان برسد.

41.

ما شاهد هستیم که دلار سپس چند ماه به چندین برابر قیمت افزایش پیدا می‌کند، مشکل کجاست؟ مشکل عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم هستفاده از لوازم علمی برای اداره کشور و بی‌ثباتی‌ها هست.

چقدر ما در این 7-8 سال گذشته شاهد تغییر پیاپی مدیران بودیم؟

42.

مدیر مهم‌ترین وزارتخانه ما، یعنی وزارت نفت 4 بار عوض شد، مهم‌ترین وزارتخانه سیاسی یعنی وزارت کشور 4 بار وزیرش تغییر کرد، موسسه مالي مرکزی 3 بار مسئولش تغییر کرد، البته از دستگاه‌هایی نمی‌گویم که مسئولانش 5 - 6 بار عوض شدند، ای کاش این تغییر تنها در مدیران بود اما در سیاست‌ها نیز ما شاهد تغییرات پیاپی بودیم.

43.

از آبان 91 تا آذر 91 در مدت 1 ماه 37 بخشنامه مختلف در مسائل ارزی صادر شد، در طول 5 ماه 60 بخشنامه درباره مسائل پولی و ارزی صادر شد.

این بی‌ثباتی چگونه به امت اطمینان خواهد داد؟ امت مدیریت کارآمد و ثبات را می‌خواهند.

امت قدرت آینده و آینده‌نگری را می‌خواهند.

44.

در دولت تدبیر و امید، همواره از متخصصان هستفاده خواهد شد، شورای پول و اعتبار به قدرت خود بر می‌گردد، ساوقت برنامه و بودجه دوباره احیاء می‌شود، موسسه مالي مرکزی به هستقلال خود می‌رسد، شورای اقتصاد که اخیراً سپس 5 سال جلسه‌ای را تشکیل داده هست به قدرت خود بازخواهد گشت.

45.

کشور را می‌توان از بیکاری و گرانی نجات داد.

46.

ما 3 میلیون و 200 هزار بیکار داریم و اگر تنها 10 میلیون گردشگری وارد کشور شود بیش از 13 میلیارد دلار درآمد ارزی و 4 میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم، بیکاری که امروز تنها مشکل اقتصادی نیست بلکه مسئله اجتماعی نیز هست و معضلات فراوانی به همراه دارد.

47.

مشکل بیکاری سبب شده هست از هر 5 ازدواج یکی به طلاق منجر شود، با رونق اقتصادی و ریشه‌کن کردن بیکاری جلوگیری از این کار امکان‌پذیر هست.

48.

کارخانه‌های کشور بین 20 تا 40 % در حال فعالیت هستند، ما باید همه مراکز تولیدی را به فعالیت کامل 100 %ی برسانیم و این کار امکان‌پذیر هست.

49.

در برنامه من علاوه بر برنامه‌های میان‌مدت برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاست خارجی و امور فرهنگی، برنامه کوتاه مدت یک ماهه و 100 روزه وجود دارد.

ما می‌توانیم در یک وقت کوتاه تحول اقتصادی در کشور به وجود آوریم و در اون تحول اقتصادی با ایجاد یک دوره تنفس به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی مشکل دارند این معضلات را حل کنیم.

50.

ما با یک تفاهم بین موسسه مالي مرکزی و موسسه مالي‌های کارگشا قادر هستیم اون همه اجناسی که در گمرکات ما انبارشده به بازار برگردانیم و همه این‌ها در یک برنامه کوتاه مدت امکان‌پذیر هست.

51.

ما باید اقتصاد کشور را از شرایط فعلی نجات دهیم.

52.

ایران حساس‌ترین کشور منطقه هست، با میلیون‌ها دل مسلمانی که به موفقیت این کشور چشم دوخته‌اند مقداری تدبیر و برنامه لازم هست تا ما بتوانیم حتی معضلات اقتصادی که در سایه تحریم به وجود آمده هست، قدم به قدم حل کنیم و این کار امکان‌پذیر هست.

53.

باید از مشورت بخش خصوصی برای حل و فصل مسائل اقتصادی هستفاده کنیم، همه کار با تدبیر امکان‌پذیر هست و این تدبیر، ما را به ساحل امید خواهد رساند، دولت تدبیر و امید می‌تواند مشکلات کشور را با اراده، حمایت و سرمایه امت، حل و فصل کند.

54.

وظیفه اصلی دولت این هست که محیط کسب‌وکار را آماده کند چرا که اگر محیط کسب‌وکار بهبود یافت، وقتی هست که تولید رونق می‌یابد و بخش صنعت، کشاورزی و خدمات فعال می‌شود.

55.

موانع تولید با یک تدبیر قابل حل و فصل هست، برخی موارد در کوتاه مدت و بخشی نیز به بلندمدت بازمی‌گردد.

56.

در حال حاضر بیش از 41 هزار واحد صنعتی نیمه‌تمام داریم و اگر 34 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار این واحدها گذاشته شود، همه کامل و فعال می‌شود و 499هزار نفر را مشغول به کار می‌کند.

57.

امروز در بخش‌های مختلف تولیدی اگر مقداری ثبات باشد و امت بدانند مقررات تغییر نمی‌کند به گونه‌ای که شاهدیم در یک ماه نزدیک به 50 برابر مقررات اقتصادی تغییر می‌کند، همه فعال می‌شوند.

58.

خیلی‌ها باید به دادگاه بروند که چرا کاری نکردند که ما هر ماه 3 هزار میلیارد ضرر کنیم و 3 میلیون نفر بیکار شوند.

59.

اگر تولید رونق یابد در بخش‌های مختلف هم بیکاری حل می‌شود و هم وقتی این مسئله افزایش یابد عرضه کالا زیاد می‌شود و در برابر تقاضا تعادل به وجود می‌آید در این صورت ناچار نمی‌شویم بنجل‌ها را از خارج وارد کنیم و برای کارگر چینی کار درست کنیم.

60.

اولین قدم در دولت تدبیر و امید بهبود دائمی محیط کسب‌وکار هست که در کوتاه‌مدت بسته‌های تشویقی ویژه‌ای را برای حرکت اقتصادی در جامعه در نظر گرفته شده هست.

61.

اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد هستقامتی که ما باید مقاومت را ادامه بدهیم و این به معنای اقتصاد ریاضتی نیست.

62.

‌ در اقتصاد مقاومتی باید به دنبال تولید داخل و رشد اقتصادی برویم و خرج‌های بیجای دولت را کم کرده و به جای شعار برنامه‌ریزی و کار کنیم؛ مداوم واردات زیاد نشود و تولیدات آخر ما اضافه کرده شود و با هستقامت اهداف اقتصادی از جمله چشم‌انداز را دنبال کنیم.

63.

ایران اسلامی نباید در حوزه اقتصادی منزوی شود و تنها با هستقامت و مقاومت هست که می‌توان توطئه‌های دشمن را نقش بر آب کرد.

64.

هدفمندی یارانه‌ها حرکت قشنگی بود و مجلس از برنامه دوم و سوم به دنبال تحقق اون بود.

اما ای کاش در اجرا همان طور که مجلس تصویب کرده بود، پیش می‌رفت چرا که برنامه بود در هدفمندی‌ها به تولید هم برسیم.

65.

هدفمندی یارانه عدالت بود و چون مصوبه مجلس و قانون هست باید ادامه پیدا کند اما باید قانون را با دقت اجرا کرد و نواقص گذشته را جبران و اشکالات قبلی را رفع کرد.

66.

در دولت تدبیر و امید همراه با یارانه‌های نقدی، یارانه‌های کالایی نیز داده می‌شود تا اقشار ضعیف دیگر دغدغه معیشتی نداشته باشند؛ چرا که پايه اقتصاد دولت من آرامش به امت و از بین بردن نگرانی هست.

67.

دولت تدبیر و امید به دنبال این هست که اون‌چنان امت را از درآمد سرشار نمايند که اصلاً به یارانه 45 هزار تومانی نیازی نداشته باشند.

68.

باید زندگی خوب و شغل آبرومند برای امت افتخار باشد.

69.

باید کار را به جایی برسانیم که به جای اینکه امت دستشان را به سوی دولت دراز کند، دولت دستش را به سوی امت دراز کند.

70.

پیشرفت چشم‌اندازی 20 ساله هست و ایران باید تبدیل به کشوری توسعه‌یافته و پیشرفته توأم با عدالت شود که این هدف اصلی هست.

71.

با ارائه سند راهبردی برای ٣١ هستان کشور که از سال‌ها پیش تهیه شده، می‌توان نقاط ضعف و قوت هر منطقه را بررسی کرده و به تک‌تک اون‌ها پرداخت.

72.

برنامه‌های اقتصادی وسیعی از سوی «دولت تدبیر و امید» طراحی‌شده که با اجرای اون‌ها می‌توان کشور را به سرعت از بحران موجود خارج کرد.

73.

در حوزه مسائل اقتصادی زمینه‌ای فراهم خواهد شد که گرانی و تورم مهار شده و از طرفی کسب‌وکار آحاد جامعه به‌ویژه جوانان و بانوان نیز فراهم شود.

74.

رهبر معظم انقلاب اصل44 را انقلاب اقتصادی دانستند اما تا الاون محقق نشده چرا که برنامه بود ما بخش بزرگی از صنعت را به امت واگذار کنیم اما آمار نشان می‌دهد که فقط 13 % خصوصی شده و بقیه به شبه‌دولتی‌ها واگذارشده هست.

75.

اصل 44 تنها برای واگذاری مالکیت شرکت‌ها و صنعت نبود بلکه غیر از مالکیت واگذاری مدیریت نیز باید به امت اختصاص داده می‌شد.

76.

ما در زمینه مشاغلی که سرمایه زیادی نمی‌خواهد باید فعال شویم.

به اعتقاد من یکی از مهم‌ترین وظایف دولت آینده بحث اشتغال هست.

من در برنامه دولت مهر و امید برنامه جامعی را برای این کار تدوین کرده‌ام و این برنامه در اختیار امت برنامه گرفته هست.

77.

سه راهبرد در بخش اشتغال ذکر شده هست و برای هر کدام راه‌حل‌های ریز تدوین‌شده هست راه تا ما بتوانیم مشکل بیکاری را در همان سال اول تا حد زیادی تقلیل دهیم.

78.

به جوانان می‌گویم من علاقه‌ای ندارم برای پیروزی در انتخابات جشن بگیرم بلکه دوست دارم وقتی که غمی بر چهره کارگر ندیدم جشن بگیرم.

اون روز که ایران در جایگاه غرور و افتخار در جهان بود جشن بگیرم.

اون روزی که امت ما احساس رضایت کردند روز جشن ما خواهد بود.

79.

دولت تدبیر نخواهد گذاشت که ارزش پول ملی ظرف 6 ماه به یک سوم کاهش یابد.

80.

دولت تدبیر گرانی را با فکر و برنامه کنترل و کاهش خواهد داد و بیکاری را با روش‌هایی چون توجه به صنعت، کشاورزی و گردشگری کاهش خواهد داد و بیکاری را به نُرم جهانی خواهد رساند.

81.

اولین گام دولت تدبیر و امید کاهش در کاهش نرخ بیکاری هست.

82.

دولت تدبیر و امید‌، برای ساماندهی کشور به جای تصدی‌گری دولت کار را به انجمن‌های حرفه‌ای و نظام‌های صنفی واگذار می‌کند، همه چیز را به دست شما ایجاد می‌کنم.

83.

من می‌دانم شما از بیکاری رنج ‌می‌برید، دولت شما رونق را به اقتصاد بازمی‌گرداند، دولت شما به مشکل کارگران، اصناف، کارآفرینان توجه دارد، دولت شما می‌داند شما جوانان آزادی می‌خواهید.

84.

ما باید تولید را رونق دهیم.

محیط و فضای کسب‌وکار را بهبود بخشیم از امکانات بالقوه نهایت هستفاده را ببریم اگر طرح‌های صنعتی نیمه‌تمام را تکمیل و پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام را اجرا کنیم خودبه‌خود اشتغال خواهد آمد.

البته در کنار این باید برای اون‌هایی که آماده به کار می‌‌شوند و در ماه‌های اولیه شغل فوری وجود ندارد بیمه‌ای را در نظر بگیریم تا به حداقل‌های زندگی‌شان برسند.

85.

مسئله مسکن نیز در اولویت دوم جوانان هست که به اون توجه ویژه‌ای دارم.

86.

اونچه امروز در هدفمندی یارانه‌ها تحقق‌یافته یارانه‌ها را اون طور که باید و شاید هدفمند نکرده هست؛ چرا که علیرغم یارانه نقدی به امت خیلی کارهای دیگر نیز باید در هدفمندی یارانه‌ها صورت می‌داد.

87.

یارانه نقدی 45 هزار تومانی به امت را ادامه می‌دهیم اما باید دانست که امروز ارزش این یارانه 45 هزار تومان به اندازه 15 هزار تومان هست.

88.

یخ سرد یارانه در فضای گرم تورم آب می‌شود و لذا باید تورم و گرانی را مهار کرد.

89.

در دولت تدبیر و امید در کنار یارانه نقدی یارانه کالایی نیز دیده شده هست.

90.

همه امت باید بتوانند از پوشش بیمه‌ای هستفاده نمايند؛ در حال حاضر 5 میلیون نفر از امت از بیمه هستفاده نمی‌نمايند و از این رو، همگانی کردن بیمه یکی از اهداف دولت تدبیر و امید خواهد بود.

91.

امروز بیمه‌ها در یکی دو بیمه محصور شدند در حالی که باید رقابتی شوند و به جای ساوقت تأمین اجتماعی چند ساوقت و نهاد دیگر تشکیل شود تا امت قدرت انتخاب داشته باشند.

92.

امت در برنامه بیمه نباید مجبور باشند و اگر بیمه رقابتی باشد، می‌توان خدمات بیشتری را ارائه کرد.

93.

در شرایط کنونی سهم پرداختی امت از بیمه درمان 70 به 30 هست که باید این نسبت طی سال‌های آینده به تدریج معکوس شود و امت بتوانند از خدمات بهتری در بحث بیمه برخوردار شوند.

94.

امروزه ما شاهد معضلات و فسادهای عظیمی نیز در ساوقت تأمین اجتماعی هستیم که دود این موضوع در چشم امت و بیماران می‌رود.

95.

ثروتمندترین ساوقت، ساوقت تأمین اجتماعی هست اما متأسفانه این ساوقت در معاملات و فعالیت‌های اقتصادی خود کمترین شفافیت را دارد و این مشکلی هست که جامعه ما با اون مواجه هست.

96.

در دولت آینده اقتصاد از وضع فعلی نجات خواهیم داد اخلاق را احیا خواهیم کرد و با دنیا تعامل سازنده خواهیم کرد.

97.

چرا ما نمی‌توانیم از ظرفیت علمی کشور به خوبی هستفاده کنیم و چرا همواره به خام فروشی می‌پردازیم مگر نمی‌شود فرآورده‌های نفتی تولید کرد و با این کار درآمد کشور را به چند برابر افزایش داد.

98.

چرا سیاست‌های کلی اصل 44 قانون پايه ی که به تصویب و ابلاغ رهبری رسیده در کشور عملی نشد.

99.

اگر این سیاست‌ها عملی می‌شد و کارها را به امت واگذار می‌کردیم امروز شرایط دیگری داشتیم.

100.

باید کاری کنیم که امت در شرایط آینده، از محصولات کشاورزی این سرزمین هستفاده نمايند نه اینکه با مسیر توسعه واردات و حذف تعرفه‌ها، کشاورزی ایران را تعطیل کنیم و با واردات محصولات کشاورزی؛ صنعت کشاورزی دیگر کشورها از جمله شیلی، آرژانتین و فرانسه را توسعه دهیم.

101.

برای من قابل‌قبول نیست هر روز هر فرد ایرانی که به عمره می‌رود به خاطر کاهش هر روز قیمت ریال، در کنار یک عرب، خجالت بکشد.

102.

با تدبیر و منطق، می‌توانیم تحریم‌ها را کاهش دهیم.

103.

کشور بزرگ ایران نباید این همه بی‌کار داشته باشد.

104.

در طول هشت سال گذشته فقط 500 هزار شغل در کشور ایجاد شده که در شأن ملت ایران نیست.

105.

ما می‌توانیم بیکاری را در مرحله نخست کاهش و در محله‌ی بعد در اندازه عادی بین‌المللی برنامه دهیم.

106.

نخستین قدم، مهار بی‌کاری هست و در مرحله دوم هم در این کشور به جای نفاق و فاصله، باید فعالیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور بازگردد.

107.

دولت‌ها باید به جای رقابت برنامه‌ محور باشند و همواره از نظر صاحب‌نظران، اهل فن، متخصصان و دل‌سوختگان به بهترین شکل بهره‌گیری نمايند.

108.

چرا در سال‌های قبل 75 % واردات داشتیم با توجه به اینکه در بخش کشاورزی و تولید دارای موقعيت‌های خوبی بودیم، با بی‌برنامگی و نادیده گرفتن این توانمندی‌ها اقدام به واردات بی‌رویه کردیم و بخش تولید و کشاورزی ما تضعیف شد.

109.

حتی ما در مقاطعی انگور از آرژانتین و شیلی وارد کردیم به خاطر بی‌برنامگی و به دلیل عدم توجه به نظرات تولیدنمايندگان مجبور به واردات مرغ از ترکیه شدیم.

110.

باید در تمام‌ امور اقتصادی با کارشناسان، تولیدنمايندگان، کشاورزان، صنعتگران و کارآفرینان مشورت کنیم و من حتی وزیرم را با مشورت امت انتخاب خواهم کرد.

111.

حماسه برای اون هست که از فقر، گرانی و بیکاری عبور کنیم.

112.

راهی برای معضل چای گیلان پیدا نکردند و مزارع چای کشور به دو سوم تقلیل پیدا کرده هست.

113.

ورود برنج خارجی سبب لطمه وارد آمدن به محصول داخلی هست.

114.

یارانه از حالت صدقه باید خارج شود و با تقویت ارزش پول ملی و یارانه کالایی به امت کمک می‌کنیم.

115.

اشتغال امت را در مسیری برنامه می‌دهیم که شرایط آسوده‌تری داشته باشند.

116.

من از همان روزهای آغازین زمستان 8 سال قبل وضع نابهنجار کشور، فقر و گرانی را پیش‌بینی می‌کردم و ناامیدی نسل جوان و سرنوشت‌ساز امرووقت را می‌دیدم.

117.

برنامه من نجات اقتصاد کشور هست و اقتصاد ما امروز نیاز به نجات دارد بنابراین من به کمک شما غیورمردان به دنبال بازگشت ثبات و آرامش به اقتصاد کشور هستم که با برنامه و امید امکان‌پذیر هست.

118.

کشاورزان ما با مشکلات فراوان روبرو بودند و ما به جای حل مشکلات اونان به دیگران پرداختیم و در حالیکه کارگران کارخانه ما در بیکاری به سر می‌بردند برای کارگران چینی کار ایجاد کردیم.

119.

به اعتقاد من هدفمندی یارانه‌ها هنوز هدفمند نشده هست و فاز اول اون ناقص و در برخی مواقع هم با تخلف اجرا شد.

120.

یارانه برای اون بود که عدالت اجرا شود و امت راحت‌تر زندگی نمايند؛ هدفمندی باید در یک مجموعه مقررات اقتصادی دیده می‌شد ولی امروز مشکلاتی را می‌بینیم که در این رابطه وجود دارد.

121.

امروز امت زندگی خود را با پول یارانه تنظیم کرده‌اند و این بخش باید ادامه پیدا کند ولی در کنار اون باید کارهای دیگری هم انجام شود.

چرا که بر پايه محاسبات کنونی ارزش 45 هزار تومان یارانه به اندازه 15 هزار تومان کاهش یافته بر همین پايه باید تورم را مهار کرد.

122.

در بحث یارانه به دنبال این هستیم که یارانه کالایی هم بدهیم تا امت نسبت به کالاهای پايه ی دغدغه نداشته باشند.

123.

در اجرای فاز اول هدفمندی دو تخلف بزرگ صورت گرفت، یکی این بود که 30 % به تولید داده نشد و دوم اینکه برنامه بود یارانه از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی پرداخت شود که از منابع دیگر هم پرداخت شد.

124.

باید با صاحبان صنایع بنشینیم و ببینیم که بهترین راه برای پرداخت یارانه به صنعت چیست.

125.

اصل ساخت مسکن ارزان و مسکن مهر یک ایده خوب بود ولی این ایده برای یک دوره کوچک‌تر طراحی شده بود و یک دفعه افزایش پیدا کرد.

126.

متأسفانه امروز در برخی جاها به جای مسکن خوابگاه برای امت درست شده بر همین پايه باید نواقص این پروژه برطرف شود.

127.

وقتی نقدینگی در جامعه بی‌حساب و کتاب بالا می‌رود و طی 8 سال 6.5 تا 7 برابر می‌شود تورم بزرگی ایجاد می‌شود.

وقتی ارزش پول ملی تنزل می‌یابد امت به دنبال این می‌روند که کاری نمايند تا ثروتشان کاهش نیابد.

یکی از این کارها مسکن و زمین هست لذا فوری این پول سرگردان و سیل بنیان‌کن به سمت مسکن می‌رود.

128.

قیمت خانه کلنگی و آپارتمان با وجود فعال بودن مسکن مهر طی یک سال اخیر افزایش داشته هست.

چرا که از اون طرف ارزش پول ملی کاهش یافته هست.

129.

مقصود سیاست‌های اصل 44 این بود که اقتصاد دولتی تبدیل به اقتصاد امتی شده و هدف این بود که اقتصادمان یک بازار آزاد عادلانه شود اما متأسفانه در مقام عمل 2 اشکال پايه ی پیش آمد.

130.

به جای اینکه بنگاه‌های اقتصادی، دولتی به بخش خصوصی واگذار شود، به بخش شبه‌دولتی دادیم.

و بعضی از اون‌ها به مراتب سپس واگذاری بدتر از قبل شد.

131.

اشکال دوم اجرای سیاست‌های اصل 44 این بود که بعضی از اون‌ها تبدیل به سهام عدالت شد که هر چند این سهام مطلوب بود، اما در سهام عدالت مدیریت به امت واگذار نشد و فقط مالکیت به امت داده شد.

132.

باید اصل 44 را به تدریج به سیاست‌های تدوین‌شده برگردانیم؛ البته یک مشکل دیگر نیز در این زمینه به وجود آمد مبنی بر اینکه دولت بنگاه‌های دولتی را برای رد دیون واگذار کرد که در سال گذشته 15 هزار میلیارد تومان از بنگاه‌های واگذارشده برای رد دیون واگذار شد.

این اقدام به این معنی هست که ثروت‌های تهیه شده توسط دولت‌های قبلی از سوی این دولت به بودجه اجرایی آمد و این جای بسیار تأسف هست.

133.

تا اقتصاد ما دولتی هست و تا انحصار در اون وجود داشته و امکان رقابت فراهم نیست.

134.

اگر ما می‌خواهیم رشد پیدا کرده و با کشورهای هم‌سن و سال خود رقابت کنیم، نیاز به یک تحول در این بخش داریم.

135.

سانتریفیوژها باید بچرخد و زندگی امت نیز باید بچرخد؛ باید یادمان باشد کشور توسعه می‌خواهد؛ ما برای بمب که هسته‌ای نمی‌خواهیم به دنبال توسعه‌ایم و اگر دنبال توسعه هستیم باید درست رفتار کنیم و این بسیار تدبیر می‌خواهد.

136.

14 % تولید ناخالص ما از کشاورزی هست و 4 میلیون نفر در این بخش فعال هستند در نتیجه باید برنامه‌های درستی در این راستا داشت.

137.

باید در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کافی صورت گیرد که البته سرمایه‌گذاری فعلی اصلاً کافی نیست.

138.

دیدیم که چند سال پیش جشن خودکفایی گندم را گرفتیم ولی سال‌های گذشته چند میلیون تن گندم وارد کردیم.

139.

کشاورزان، صنعتگران، کسبه و همه افرادی که حقوق‌بگیر هستند از جمله کارگران و کارمندان که امروزه تحت فشار هستند، بتوانند با رفاه بیشتر و معیشت راحت‌تر زندگی نمايند.

140.

کاهش خرج دولت و جلوگیری از بزرگ شدن اون و رونق اقتصادی از جمله اقداماتی هست که می‌توان با انجام اون‌ها تورم را مهار کرد.

141.

اگر تولید رونق پیدا کند، مسلماً کالاها در بازار افزایش پیدا کرده و عرضه و تقاضا هماهنگ می‌شود.

142.

به نظر می‌رسد تاکنون مصوبه مجلس مبنی بر «بهبود مستمر محیط کسب‌وکار» ‌ آیین‌نامه‌ای برای مصوبه نوشته نشده و اگر هم نوشته شده هنوز ابلاغ نشده هست.

به همین دلیل اولین قدم در این بحث تدوین و ابلاغ آیین‌نامه‌های مربوط به این قانون هست.

143.

باید امت اطمینان پیدا نمايند که هر روز قوانین تغییر نمی‌کند و قوانین دارای ثبات هست؛ تا ثبات نباشد بهبود کسب‌وکار معنا ندارد.

144.

دولت تدبیر و امید که ظرف نود روز آیین‌نامه مربوط به بهبود مستمر فضای کسب‌وکار را تدوین و ابلاغ کند.

145.

قانون هدفمندی یارانه‌ها توسط مجلس به تصویب رسیده و باید اجرا شود.

البته این قانون تاکنون به درستی اجرا نشده هست.

146.

اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها یکی از اولویت‌های دولت هست.

147.

یارانه کالایی به امت خواهیم داد.

امت با این یارانه می‌توانند کالاهای پايه ی خود را خریداری نمايند.

148.

اقتصاد بدون نفت جزء سیاست‌های کلی نظام هست.

149.

اتکا بودجه جاری کشور باید قدم به قدم از نفت کاسته شود.

زیرا پول نفت یکی از شرایط افزایش تورم هست؛ راه دارا بودن اقتصاد بدون نفت افزایش صادرات غیرنفتی و ارائه تسهیلاتی برای صادرات غیرنفتی هست.

150.

تبدیل مواد خام به فرآورده‌ها یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید خواهد بود.

151.

اقتصاد مقاومتی به این معنی هست که ما از اهداف دست نکشیم تا دشمنان نتوانند ما را منزوی نمايند.

152.

ما باید فضا را برای فعالیت‌های اقتصادی آماده کنیم بیکاری‌ها به خاطر این هست که فضا برای فعالیت کاری مهیا نیست فضای کشور برای بهبود کسب‌وکار نیست.

153.

مجلس شورای اسلامی در سال 90 قانونی را تصویب کرده بود تحت عنوان بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، این قانون سه سال هست خاک می‌خورد آیین‌نامه‌های بعدی اون نوشته نشد و قانون عملیاتی نشد.

154.

این همه کارخانه‌ها با ظرفیت تولیدی 30 % و 40 % داریم اگر با 100 % ظرفیت فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی انجام می‌شد بیکاری‌های ما حل و فصل می‌شد.

155.

اگر فضا برای صنعت گردشگری فعال شود، 10 میلیون گردشگری در سال مساوی هست با 4 میلیون اشتغال، در حالی که ما سه و نیم میلیون بیکار داریم.

156.

چهارمین مرتبه جاذبه توریسمی دنیا از اون ایران هست، اما صنعت گردشگری فعال نشده هست.

نیاز به سرمایه‌گذاری داخلی هم نیست سرمایه خارجی هم جذب می‌شود اگر توریست وارد کشور شود.

157.

ما 400 دلار گندم را می‌خریم اما حاضر نیستیم که از کشاورز بخریم ما که جشن خودکفایی گرفته بودیم چه شد که مجبور شدیم گندم وارد کنیم؟

158.

من می‌پرسم چطور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با نفت 10 دلار و 12 دلار و 14 دلار کشور را سپس جنگ اداره کردند؟ همچنین دولت سید محمد خاتمی با نفت 12 لار و 15 دلار کشور را اداره می‌کردند.

روزی که خاتمی کشور را تحویل دادند اون روز تورم 4/10 بود، امروز تورم نقطه به نقطه ما بالای 40 % هست در حالی که ما در این دوره 750 میلیارد دلار در آمد ارزی داشته‌ایم.

159.

عدالت یعنی هر چیزی سر جای خودش باشد.

یعنی به کسی ظلم نشود و تولیدگر و کارگر به حقشان برسند و هر کسی بتواند انتقاد و حرف خود را بزند که چنین جامعه‌ای، جامعه علوی خواهد بود.

به نقل تسنیم، در حال حاضر انتظارات اقتصادی امت از دولت هنوز برآورده نشده و شاید به اعتقاد برخی از کارشناسان ، بخشی از فضای اقتصادی آرامترشده باشد اما رکود،بیکاری و تورم شرایط دشواری را برای دولت روحانی گوشزد می‌کند.

8:

یک سوال از هستارتر دارم تابحال سوار هواپیما شدی؟

9:

طبیعیه که شدم .


10:

سرمایه‌گذاری خارجی در کشوری که اقتصادش دچار اونارشیسم هست و نظم و امنیت اقتصادی ندارد، بطور موثر و گسترده انجام نمیشود و تحول پايه ی ایجاد نمیکند.....
اما با صحبتهای دکتر راغفر موافقم که دولت قبل، اشتباهات فراوانی داشت.....


11:

مگر الان امت میخوان به دولت قبل رای بدن ؟امت میخوان به اینده ای رای بدن که دولت مستقرش دولت شیخ کلیده .


حالا یک ادمی با یک گرایش سیاسی یا مثلا منو شما هر کدوم با یک گرایش خاص سیاسی در مورد دولت های گذشته و فعلی یک نظری داریم .


این نظر ها وجود داره در اینده هم وجود خواهد داشت .

مخصوصا اگر مثل این اقای راغفر الودگی جناحی هم پشتش باد بخوره

عقلا این حرفها ارزشی نداره .

سه ساله دولت دست شیخ کلیده .

چشم انداز اینده هم پیش رو .با نگاه به عملکرد دولت شیخ کلید ساز و وعده های فر اوان و عمل اندک باید قضاوت کرد .

و الا دولت قبل در وقت گذشته مستقر بوده و شرایط خاص خودش را داشته .

حالا خوب یا بد

همون موقع هم مجلسی بر برنامه بوده و بودجه هم نوشته میشده و ساوقت بازرسی و غیروو ذالک.

و 92 کات .کلا من میخوام بگم شاید در یکی دو ماه و حداکثر شش ماه اول با نگاه بگذشته بشه یک مقبولیتی فراهم کرد .

ولی نه دیگه سپس سه سال .هر چند سپس سه سال دولت گذشته و شخص رییس دولتش محبوب ترین سیاست مدار ایرانه .

با اینکه سکوت مطلق کرده

12:

ظاهرا بدلیل خرابی هواپیما تاحالا 2ساعت پشت درای بسته هواپیما زندان نشدی

13:

این موضوع خرید قسطی هواپیما با ضمانت پول های بلوکه شده ما در موسسه مالي های خارجی به قیمت بدهکار شدن 2/5 ملیون تومانی هر ایرانیی بابت این خرید چه ربطی به سرمایه گزاری خارجی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
من فکر میکنم .

با نمایش یک اجرای احساسی پشت درب هواپیما .

بحثی ارزش پیدا نمیکنه

سووال من از شما اینه : یکی شما یکی من دیگه

شما فکر میکنی با بر جام اروپایی ها اینجا سرمایه گزاری صنعتی میکنن ؟ چرا

14:

فقط همینه؟؟؟
ضمن اینکه اقساط هواپیما هیچ ربطی به پول های بلوکه شده نداره وبا این حرف متوجه شدم از همه جا بی خبرید

15:

خوب با خبر تر از من شما با بحث احساسی حبس شدن درون هواپیما موضوع را پیش کشیدید .


اگر همین نیست پس چیه ؟

خرید هواپیما .

اونم هواپیمای قسطی اونم در اینده ای بعید .

حالا با ضمانت باد هوا بقول شما .چه ربطی به سر مایه گزاری خارجی داره ؟؟؟/ پاسخم را ندادی ؟

16:

مهندس این فاجعه ماندن در هواپیما برای خودم 20/11/94 در پرواز 422 پیش اومد بخاطر خرابی یک قطعه مسخره مثل هدست تیم پوش بک 2ساعت در هواپیما ماندیم
دوم نیروهای متخصص ایرباس دارن تشریف میارن ایران اگر ایران بتونه خوش بدرخشته ایران میتونه جز یکی از سرویس دهنده های ایرباس در منطقه خاورمیانه باش همچون ایران خودرو قدیم که اگز برید تو سایت پژو نماینده خودش در خاورمیانه رو ایران خودرو میدونه که جلوی پیشرفت این شرکت پس از روی کار امدن اصول گرایان گرفته شد

17:

ببین اینکه شما تو هواپیما موندی یا مثلا بخاطر چی موندی یه بحث فرعیه و ربطی به موضوع نداره .

کما اینکه خیلی ها در خیلی جا های دنیا ممکنه در همین ساعت پروازشون بدلایل مشابه معلق بشه .

.

همین دلیلی بر این نکته نیست که اگر روزی شاید اون اتفاقاتی که شما بهش حس خوبی داری بیفته .

بازم هواپیمایی زمین گیر نشه .

من از شما میپرسم خرید هواپیما چه ربطی به سرمایه گزاری خارجی داره .

شما میگی اگر روزی ایران بدرخشه میتونه سرویس دهنده ایرباس بشه
یا نماینده پژو بشه

سرمایه گزاری خارجی عزیز دل برادر .

یعنی اینکه با خودشون پول بیارن اینجا .

تاسیسات و یا به هر حال یک داد و ستد و ارزش اضافه کرده ای ایجاد کنن .

این با اینکه ما سرمایه بزاریم و کازی بکنیم فرق داره .

به این نمیگن سرمایه گزاری خارجی .

حواست هست ؟

نمیدونم .

شاید منظور از صحبت های رییس جمهور کلید .

حرفهای شما باشه .

از این بشر این چیز ها بعید نیست .حالا اینده همه چیز را اشکار میکنه

18:

توهم سرمایه گذاری خارجی و خوب شدن وضع امت . <br><br>میشه دیگه بسه ؟
جواب خانواده های این کشته شدگان رو چی میدید؟؟

19:

کدوم کشته شدگان ؟

20:

اینها کسانی هستند که به دلیل ناوگان هوایی کهنه کشته شدن

21:

دوستان مراجعه کنن به تاریخ
ببین وقت شاه
در اواخر دهه 40 که شکرت ها و سرمایه های خارجی مخصوصا اروپایی و آمریکایی وارد ایران شد نتیجش چی شد؟!
نتیجه اون ورود بحران اقتصادی اوایل دهه 50 بود
.
دشمنان برنامه نیست به ما خیری برسونن که اگه این کار رو بکنن خیلی احمق هستند
.
ایران رو باید از داخل درست کرد
.
اولین کار هم شفاف سازی هست
.
همون وعده ایکه مستر روحانی در برنامه های انتخاباتیش داد اونم در 90 روز سپس روی کار آمدن دولت
ولی خب
در عمل چیز دیگه ای مشاهده میشه

22:

شرایط اون وقت به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست
خط تولید رنو برای ایران موقعيت عالی بود که ماشین بسازه وصادر کنه به خاورمیانه ولی به لطف تندروی ها از دست رفت وگیر هند اومد
الان شرکت نگین خودرو محصولات رنو که تولید هند هست رو میخره و وارد میکنه تا کسی میخاید چشم هایتان رو ببندید ورو بیارید به کشوری با درهای بسته؟؟

23:

عزیز دل برادر هر موضوعی تو یک صنعت مثل صنعت هوایی یک تعریف و جایگاه علمی و اماری داره .

ایران بلحاظ امنیت پروازی با همه مشکلات و تحریم ها جایگاه خوبی داره .فکر میکنم تصور شما از فرسودگی ناوگان هوایی در حد مثلا فرسودگی یک اتوبوس و پرایده .
در صورتیکه موضوع هستاندارد های پروازی یک موضوع تدوین شدس و هر هواپیما در اجزا و ساختمان خودش وقتی اون هستاندارد ها را داشته باشه مجوز پرواز میگیره و این به عمر هواپیما کاری نداره .


اگر در دنیا شما میبینی که هواپیما ها را زود تر از چرخه خارج میکنن بخاطر اینه که هزینه های رسیدن به اون هستاندارد های پروازی بدلیل سیاست های کمپانی های هواپیما سازی بالا میره تا هواپیمای جدید بخرن و از خیر هواپیما ی قدیمی بگذرن .

وقتی تیم کنترل فنی مجوز پرواز میده یعنی اون هواپیما مشکلی برای پرواز نداره
فارغ از اینها مگر کسی مخالف خرید هواپیماست ؟
ربط این موضوع به سرمایه گزاری خارجی چیه ؟
ما رفتیم با پول خودمون هواپیما خریدیم .

حالا اصلا تحویل هم دادن .

به کارشناساشون هم حقوق دادیم و اومدن خط پروازی هم دایر شد اصلا .

این اورده مالی اونا کجای سیستم محاسبه میشه ؟
سرمایه گزاری خارجی یعنی پول بیارن .ارز بیارن .

تو مثال شما که ارزی نمیارن .

ارز میبرن .

نمیارن .


نگو که با این طرز فکر عاشق شیخی .

این برای شیخ افتخاری نداره .


24:

خلبان بیچاره ای که در اصفهان کشته شد بدلیل کهنگی وخرابی ایجکت F5 ساخت دهه 40ایران بود!!!!!
ادعای اقتدار دارید با یک مشت اهن کهنه؟؟

25:

سلام دوست عزیز و ممنون از مطرح کردن این موضوع
سرمایه گذاری خارجی تمام مشکلات را نمی تواند حل کند بلکه شرایط را بهبود می دهد
یکی از ثمرات سرمایه گذاری خارجی ورود تکنولوژی و دانش روز دنیا می باشد
همچنین جذب سرمایه گذاران می تواند یک تبلیغ برای صنعت جهان گردی و نمایش پتانسیلهای ملی
یک کشور برای جلب سرمایه در ان زمینه ها باشد
چرا تا کنون نتوانستیم سرمایه گذاران بزرگ خارجی را جلب کنیم؟
علت ان پروپاگاندای ایجاد شده علیه ایران هست و باید تمام ملت ایران برای از بین بردن این ایران هراسی بسیج شوند با تجدید نظر کردن در شعارها -شعار مرگ بر صهیونیست بجای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل بدین طریق می توانیم تمام افکار عمومی جهان را علیه صهیونیست با خود همراه سازیم
اما باید مراقب بود غرب بازاری مانند چین در ایران باز نکند که اقتصاد ایران را به نابودی بکشاند .
با از میان بردن پروپاگاندای ایجاد شده علیه ایران و تبلیغ صنایع گردش گری و با توجه به امنیت ایران و نا امن بودن بسیاری از کشورها و با توجه به پتانسیلهای نهفته گردش گری در ایران می توان ایران را به قطب های اصلی توریسم در دنیا تبدیل کرد(ترکیه درامد اصلی خود را به صنعت توریست وابسته هست )
ورود توریست که نتیجه ان ورود سرمایه گذار ( ورود ارز) و نتیجه ان توسعه و پیشرفت ملی هست .
اگر تاکنون در مسیر برجام با چالشهایی مواجه هستیم علت ان پروگاندای صهیونیست علیه ایران هست
و هم چنین اختلافات داخلی می تواند باعث تشدید این پروپاگاندا گردد و کشور را منزوی کند .
اصلاح طلب و اصول گرا لازمه بقای حکومت هستند و هر دو برای پیشرفت ملی باید متحد باشند زیر سایه ولایت فقیه (عالی ترین مدل حکومتی در دنیا که در پستهای بعدی در مورد ان صحبت می شود) .
در عصر پست مدرن مبارزات از جنگهای نظامی خارج شده و به سمت مبارزات علمی و اقتصادی تغییر یافته
در کنار جذب سرمایه خارجی باید با هستفاده از شایسته سالاری افراد متخصص را برای پیشرفت ملی بکار گیریم.یاحق

26:

شرایط اون موقع برای این کارها خیلی بهتر
چون همه دوست هم حساب میشدند
.
اما مسئله شرایط نیست
مسئله شرایط و زمینه هایی هست که اونها برای مشارکت یا وارد کردن پولشون انتخاب میکنن
مگه اون ها مغز خر خوردن بیان دشمنشون کمک نمايند تا پیشرفت کنه
اگر این کار رو بنمايند باید به عقلشون شک کرد

27:

ای قربون دهنت .

ابعضیا توی توهم دست و پا میزنن .طرف مگه مغز خر خورده بیاد عنصر تاثیر گزاری خودش را تو جهان پیرامونش اینجا وارد کنه .

؟؟؟
اونا چیز دیگه ای ندارن .

همه تاثیر گزاریشون همین صنعتشونه دیگه .

این از دست بره یعنی غرب از دست رفت .ما باید خودمون به صنعت برسیم .

راههای میان بر را پیدا کنیم و دندون طمع نسبت به اونا را بکنیم .


ما نشون دادیم که میتونیم .

و میشه
ما اگر بلحاظ صنعت داخلی نسبت به اونا به بالانس قابل توجهی برسیم و اقتدار صنعتی را بصورت نسبی کسب کنیم در انصورت میتونیم منطقه را بدست بگیریم و غرب را تضعیف کنیم و بحران های اجتماعی و سیاسی را به غرب تحمیل کنیم.
این را تنها راه مقابله با سلطه گری غربه .نمونه این حرکت را روسها رفتن و انجام دادن .ما تا وقتیکه چشممون به غرب باشه درجه دو محسوب میشیم .


28:

خارجی که بیاد سرمایه میزاره کارو شغل که ایجاد میشه سود کلانش مال همون سرمایه گذار خارجی خواهد بود فقط چندرغازش میره تو جیب ایرانی البته بومی سازی هم خیلی خوبه سوآوری خالص داره به شرطی که بازار جهانی تحریم نباشه و البته کیفیت محصول تولید شده در حال هستانداردش باشه
افت شدید قیمت نفت در حال حاضر کسری بودجه ایجاد کرده متاسفانه دولت بیش از حد به قیمت نفت وایستگی داره و جایگزینی هم براش نیست مجبور میشن به ملت فشار بیارن تا کسری جبران بشه نتیجش همینه که توی هر اداره ای میری کلی پول و فیش و...

ازت میخوان از طرفی گرون شدن قبوض مختلف مالیات و عوارض و...

اما این راه حل مشکلات اقتصادی نیست امت که گنج ندارند تا یک حدی میتونند تحمل نمايند و هزینه های زیاد رو بپردازند همین الان که هوا داره گرم میشه کسی کولر روشن کنه قبض برق که براش اومد درجا سکته پرشی میزنه

29:


بله این مطلب بزرگترین دلیل اختلاف در نظرات کسی مثل و کسی مثل شماست.

مطلب اول

قطعا نه تنها کشور غربی که حتی شرقی، تکنولوژی را حاضر میشود به شما انتقال دهد که برای رقابتش در جهان هستراتژیک نباشد.

مثلا فرانسوی ممکن هست به شما کمک کند دریاچه ارومیه را نجات دهید یا تکنولوژی تولید گوجه فرنگی و رب گوجه را به شما منتقل کند.

اما به شما که هیچ، به دوست و نزدیکترین کشور به خودش هم حاضر نیست تکنولوژی تولید هواپیمای مسافربری را بدهد که بازی را به بوئینگ واگذار کند.اما بگویم از اختلاف نظر من و شما


بعضی چیزها قابل بومی سازی 100 % نیست.

در هیچ کجای دنیا

مثالی بزنم>>

عنصر خاصی با خلوص و عیار خاصی مورد هستفاده در صنعت یا تولید محصول متالورژیکی هست(مثلا)

این عنصر با این شرایط در آفریقای مرکزی تنها موجود هست.

یا معادن کشف شده اون تنها در کشوری در آفریقا که انگلیس قرن هاست اون را مستعمره خود کرده موجود هست.

شما حتی اگر دانش فنی ساخت فلان قطعه حساس نیروگاهی یا مثلا ساخت لوکوموتیو را داشته باشید، تا اون فلز خاص با اون شرایط خاص را نداشته باشید نمیتوانید قطعه ای با اون هستحکام و کیفیت و قابل رقابت در بازار جهانی بسازید

برای همین هست که خدا انسان را موجودی اجتماعی آفریده تا داد و ستد داشته باشد.

مثلا آلمان بنا بر شرایط اقلیمی هیچ گاه پسته مورد نیازش را خودش تولید نمیکند.

حتی اگر علم و توانش را داشته باشد.

یا آلمان نیمرود سرمایه گذاری کند و زنانش را قالی باف کند، چون هراونچه بخواهد از تاجیکستان و ایران و ترکمنستان و چین و...

تامین میکند.

برای همین هست که میگوید

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف هست: با دوستان مروت، با دشمنان مدارا

این شعر را برای خنده نفرموده.

باور کنید برای خنده نبوده


مثال دیگری بزنم:

شما و همه دنیا برای صنعت مثلا نظامی اش به عنصری به نام لیتیوم نیاز دارد.
این عنصر بصورت طبیعی و ذاتی در مثلا بولیوی یا فلان کشور آمریکای جنوبی قابل هستحصال هست.

شما میتوانید بهترین تکنولوژی ها و فنون ساخت تجهیزات نظامی را بیاموزید(با سالها تلاش و البته با هزینه و خرج پول هایی که وجودشان وابسته به تحریم نبودن شماست تا با فروش نفت و گاز و پسته و فرش و زعفران ومحصولات پتروشیمی....

تامین مالی شوید و درآمد حاصله را خرج تحقیق و توسعه کنید)

اما مشکل اینجاست که اون کیفیت را نمی گیریدمگر اینکه با بولیوی دوست باشید یا کشور مشابهش

بولیویایی هم به مثلا دانش شما در تولید سیمان نیاز دارد و از شما درخواست ساخت کارخانه سیمان به عنوان کشوری که دارای این صنعت هست میکند و در برابرش اونچه طبیعت خدادای او به او هدیه کرده(لیتیوم با عیار قابل قبول) به شما میفروشد.


آمریکا در صنعت آمریکا نشده چون فقط کشف کرده هست!!! آمریکا در صنعت آمریکا شده چون کشوری نبوده که مواد اولیه مورد نیاز برای تحقیق و پژوهش و تولید انبوه را به او ندهد.


مطلب دوم


شما ممکن هست به دانشی خاص در نانو تکنولوژی دست یابید.

و قطعه ای که در انحصار مثلا ایتالیا بوده را بومی سازی کنید.(قطعه که شاید فرانسوی و آلمانی و آمریکایی هم اون را از شرکتی در ایتالیا بخرند)

این قطعه مورد نیاز نیروگاه مثلا فرض بفرمایید بادی هست.

یا نیروگاه خورشیدی یا هسته ای یا ....


شما مگر چند سفارش در کشور خودمان ایران زمین برای این شرکت ایرانی دانش بنیان در اختیار دارید؟ آیا غیر از این هست که نیروگاه های ما هرچندتا هم که باشد تعدادش محدود هست و اگر همین فردا اولین سری تولید این شرکت دانش بنیان را ، همه ی نیروگاه های ما خریداری نمايند، تا چند سال دیگر که این قطعه در اون نیروگاه ها خراب شود، دانشمندان این شرکت باید چکار نمايند؟؟؟؟/ سر چهار راه لبو بفروشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا سفارش بعدی ثبت شود؟؟؟؟؟؟؟

قطعا نه


قطعا راه حلش این هست که به افغانستان عراق و تاجیکستان و مغولستان و سوریه وغیره...

صادرات داشته باشیم.

حال به من بگویید اگر تحریم باشیم و موسسه مالي مرکزی مان تحریم و نقل و انتقال پول غیر ممکن، چطور این فروش و صادرات ممکن هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟30:

خوب با خبر تر از من شما با بحث احساسی حبس شدن درون هواپیما موضوع را پیش کشیدید .


اگر همین نیست پس چیه ؟

خرید هواپیما .

اونم هواپیمای قسطی اونم در اینده ای بعید .

حالا با ضمانت باد هوا بقول شما .چه ربطی به سر مایه گزاری خارجی داره ؟؟؟/ پاسخم را ندادی ؟

31:

مهندس این فاجعه ماندن در هواپیما برای خودم 20/11/94 در پرواز 422 پیش اومد بخاطر خرابی یک قطعه مسخره مثل هدست تیم پوش بک 2ساعت در هواپیما ماندیم
دوم نیروهای متخصص ایرباس دارن تشریف میارن ایران اگر ایران بتونه خوش بدرخشته ایران میتونه جز یکی از سرویس دهنده های ایرباس در منطقه خاورمیانه باش همچون ایران خودرو قدیم که اگز برید تو سایت پژو نماینده خودش در خاورمیانه رو ایران خودرو میدونه که جلوی پیشرفت این شرکت پس از روی کار امدن اصول گرایان گرفته شد

32:

ببین اینکه شما تو هواپیما موندی یا مثلا بخاطر چی موندی یه بحث فرعیه و ربطی به موضوع نداره .

کما اینکه خیلی ها در خیلی جا های دنیا ممکنه در همین ساعت پروازشون بدلایل مشابه معلق بشه .

.

همین دلیلی بر این نکته نیست که اگر روزی شاید اون اتفاقاتی که شما بهش حس خوبی داری بیفته .

بازم هواپیمایی زمین گیر نشه .

من از شما میپرسم خرید هواپیما چه ربطی به سرمایه گزاری خارجی داره .

شما میگی اگر روزی ایران بدرخشه میتونه سرویس دهنده ایرباس بشه
یا نماینده پژو بشه

سرمایه گزاری خارجی عزیز دل برادر .

یعنی اینکه با خودشون پول بیارن اینجا .

تاسیسات و یا به هر حال یک داد و ستد و ارزش اضافه کرده ای ایجاد کنن .

این با اینکه ما سرمایه بزاریم و کازی بکنیم فرق داره .

به این نمیگن سرمایه گزاری خارجی .

حواست هست ؟

نمیدونم .

شاید منظور از صحبت های رییس جمهور کلید .

حرفهای شما باشه .

از این بشر این چیز ها بعید نیست .حالا اینده همه چیز را اشکار میکنه

33:

توهم سرمایه گذاری خارجی و خوب شدن وضع امت . <br><br>میشه دیگه بسه ؟
جواب خانواده های این کشته شدگان رو چی میدید؟؟

34:

کدوم کشته شدگان ؟

35:

اینها کسانی هستند که به دلیل ناوگان هوایی کهنه کشته شدن

36:

دوستان مراجعه کنن به تاریخ
ببین وقت شاه
در اواخر دهه 40 که شکرت ها و سرمایه های خارجی مخصوصا اروپایی و آمریکایی وارد ایران شد نتیجش چی شد؟!
نتیجه اون ورود بحران اقتصادی اوایل دهه 50 بود
.
دشمنان برنامه نیست به ما خیری برسونن که اگه این کار رو بکنن خیلی احمق هستند
.
ایران رو باید از داخل درست کرد
.
اولین کار هم شفاف سازی هست
.
همون وعده ایکه مستر روحانی در برنامه های انتخاباتیش داد اونم در 90 روز سپس روی کار آمدن دولت
ولی خب
در عمل چیز دیگه ای مشاهده میشه

37:

شرایط اون وقت به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست
خط تولید رنو برای ایران موقعيت عالی بود که ماشین بسازه وصادر کنه به خاورمیانه ولی به لطف تندروی ها از دست رفت وگیر هند اومد
الان شرکت نگین خودرو محصولات رنو که تولید هند هست رو میخره و وارد میکنه تا کسی میخاید چشم هایتان رو ببندید ورو بیارید به کشوری با درهای بسته؟؟

38:

عزیز دل برادر هر موضوعی تو یک صنعت مثل صنعت هوایی یک تعریف و جایگاه علمی و اماری داره .

ایران بلحاظ امنیت پروازی با همه مشکلات و تحریم ها جایگاه خوبی داره .فکر میکنم تصور شما از فرسودگی ناوگان هوایی در حد مثلا فرسودگی یک اتوبوس و پرایده .
در صورتیکه موضوع هستاندارد های پروازی یک موضوع تدوین شدس و هر هواپیما در اجزا و ساختمان خودش وقتی اون هستاندارد ها را داشته باشه مجوز پرواز میگیره و این به عمر هواپیما کاری نداره .


اگر در دنیا شما میبینی که هواپیما ها را زود تر از چرخه خارج میکنن بخاطر اینه که هزینه های رسیدن به اون هستاندارد های پروازی بدلیل سیاست های کمپانی های هواپیما سازی بالا میره تا هواپیمای جدید بخرن و از خیر هواپیما ی قدیمی بگذرن .

وقتی تیم کنترل فنی مجوز پرواز میده یعنی اون هواپیما مشکلی برای پرواز نداره
فارغ از اینها مگر کسی مخالف خرید هواپیماست ؟
ربط این موضوع به سرمایه گزاری خارجی چیه ؟
ما رفتیم با پول خودمون هواپیما خریدیم .

حالا اصلا تحویل هم دادن .

به کارشناساشون هم حقوق دادیم و اومدن خط پروازی هم دایر شد اصلا .

این اورده مالی اونا کجای سیستم محاسبه میشه ؟
سرمایه گزاری خارجی یعنی پول بیارن .ارز بیارن .

تو مثال شما که ارزی نمیارن .

ارز میبرن .

نمیارن .


نگو که با این طرز فکر عاشق شیخی .

این برای شیخ افتخاری نداره .


39:

خلبان بیچاره ای که در اصفهان کشته شد بدلیل کهنگی وخرابی ایجکت F5 ساخت دهه 40ایران بود!!!!!
ادعای اقتدار دارید با یک مشت اهن کهنه؟؟

40:

سلام دوست عزیز و ممنون از مطرح کردن این موضوع
سرمایه گذاری خارجی تمام مشکلات را نمی تواند حل کند بلکه شرایط را بهبود می دهد
یکی از ثمرات سرمایه گذاری خارجی ورود تکنولوژی و دانش روز دنیا می باشد
همچنین جذب سرمایه گذاران می تواند یک تبلیغ برای صنعت جهان گردی و نمایش پتانسیلهای ملی
یک کشور برای جلب سرمایه در ان زمینه ها باشد
چرا تا کنون نتوانستیم سرمایه گذاران بزرگ خارجی را جلب کنیم؟
علت ان پروپاگاندای ایجاد شده علیه ایران هست و باید تمام ملت ایران برای از بین بردن این ایران هراسی بسیج شوند با تجدید نظر کردن در شعارها -شعار مرگ بر صهیونیست بجای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل بدین طریق می توانیم تمام افکار عمومی جهان را علیه صهیونیست با خود همراه سازیم
اما باید مراقب بود غرب بازاری مانند چین در ایران باز نکند که اقتصاد ایران را به نابودی بکشاند .
با از میان بردن پروپاگاندای ایجاد شده علیه ایران و تبلیغ صنایع گردش گری و با توجه به امنیت ایران و نا امن بودن بسیاری از کشورها و با توجه به پتانسیلهای نهفته گردش گری در ایران می توان ایران را به قطب های اصلی توریسم در دنیا تبدیل کرد(ترکیه درامد اصلی خود را به صنعت توریست وابسته هست )
ورود توریست که نتیجه ان ورود سرمایه گذار ( ورود ارز) و نتیجه ان توسعه و پیشرفت ملی هست .
اگر تاکنون در مسیر برجام با چالشهایی مواجه هستیم علت ان پروگاندای صهیونیست علیه ایران هست
و هم چنین اختلافات داخلی می تواند باعث تشدید این پروپاگاندا گردد و کشور را منزوی کند .
اصلاح طلب و اصول گرا لازمه بقای حکومت هستند و هر دو برای پیشرفت ملی باید متحد باشند زیر سایه ولایت فقیه (عالی ترین مدل حکومتی در دنیا که در پستهای بعدی در مورد ان صحبت می شود) .
در عصر پست مدرن مبارزات از جنگهای نظامی خارج شده و به سمت مبارزات علمی و اقتصادی تغییر یافته
در کنار جذب سرمایه خارجی باید با هستفاده از شایسته سالاری افراد متخصص را برای پیشرفت ملی بکار گیریم.یاحق

41:

شرایط اون موقع برای این کارها خیلی بهتر
چون همه دوست هم حساب میشدند
.
اما مسئله شرایط نیست
مسئله شرایط و زمینه هایی هست که اونها برای مشارکت یا وارد کردن پولشون انتخاب میکنن
مگه اون ها مغز خر خوردن بیان دشمنشون کمک نمايند تا پیشرفت کنه
اگر این کار رو بنمايند باید به عقلشون شک کرد

42:

ای قربون دهنت .

ابعضیا توی توهم دست و پا میزنن .طرف مگه مغز خر خورده بیاد عنصر تاثیر گزاری خودش را تو جهان پیرامونش اینجا وارد کنه .

؟؟؟
اونا چیز دیگه ای ندارن .

همه تاثیر گزاریشون همین صنعتشونه دیگه .

این از دست بره یعنی غرب از دست رفت .ما باید خودمون به صنعت برسیم .

راههای میان بر را پیدا کنیم و دندون طمع نسبت به اونا را بکنیم .


ما نشون دادیم که میتونیم .

و میشه
ما اگر بلحاظ صنعت داخلی نسبت به اونا به بالانس قابل توجهی برسیم و اقتدار صنعتی را بصورت نسبی کسب کنیم در انصورت میتونیم منطقه را بدست بگیریم و غرب را تضعیف کنیم و بحران های اجتماعی و سیاسی را به غرب تحمیل کنیم.
این را تنها راه مقابله با سلطه گری غربه .نمونه این حرکت را روسها رفتن و انجام دادن .ما تا وقتیکه چشممون به غرب باشه درجه دو محسوب میشیم .


43:

خارجی که بیاد سرمایه میزاره کارو شغل که ایجاد میشه سود کلانش مال همون سرمایه گذار خارجی خواهد بود فقط چندرغازش میره تو جیب ایرانی البته بومی سازی هم خیلی خوبه سوآوری خالص داره به شرطی که بازار جهانی تحریم نباشه و البته کیفیت محصول تولید شده در حال هستانداردش باشه
افت شدید قیمت نفت در حال حاضر کسری بودجه ایجاد کرده متاسفانه دولت بیش از حد به قیمت نفت وایستگی داره و جایگزینی هم براش نیست مجبور میشن به ملت فشار بیارن تا کسری جبران بشه نتیجش همینه که توی هر اداره ای میری کلی پول و فیش و...

ازت میخوان از طرفی گرون شدن قبوض مختلف مالیات و عوارض و...

اما این راه حل مشکلات اقتصادی نیست امت که گنج ندارند تا یک حدی میتونند تحمل نمايند و هزینه های زیاد رو بپردازند همین الان که هوا داره گرم میشه کسی کولر روشن کنه قبض برق که براش اومد درجا سکته پرشی میزنه

44:


بله این مطلب بزرگترین دلیل اختلاف در نظرات کسی مثل و کسی مثل شماست.

مطلب اول

قطعا نه تنها کشور غربی که حتی شرقی، تکنولوژی را حاضر میشود به شما انتقال دهد که برای رقابتش در جهان هستراتژیک نباشد.

مثلا فرانسوی ممکن هست به شما کمک کند دریاچه ارومیه را نجات دهید یا تکنولوژی تولید گوجه فرنگی و رب گوجه را به شما منتقل کند.

اما به شما که هیچ، به دوست و نزدیکترین کشور به خودش هم حاضر نیست تکنولوژی تولید هواپیمای مسافربری را بدهد که بازی را به بوئینگ واگذار کند.اما بگویم از اختلاف نظر من و شما


بعضی چیزها قابل بومی سازی 100 % نیست.

در هیچ کجای دنیا

مثالی بزنم>>

عنصر خاصی با خلوص و عیار خاصی مورد هستفاده در صنعت یا تولید محصول متالورژیکی هست(مثلا)

این عنصر با این شرایط در آفریقای مرکزی تنها موجود هست.

یا معادن کشف شده اون تنها در کشوری در آفریقا که انگلیس قرن هاست اون را مستعمره خود کرده موجود هست.

شما حتی اگر دانش فنی ساخت فلان قطعه حساس نیروگاهی یا مثلا ساخت لوکوموتیو را داشته باشید، تا اون فلز خاص با اون شرایط خاص را نداشته باشید نمیتوانید قطعه ای با اون هستحکام و کیفیت و قابل رقابت در بازار جهانی بسازید

برای همین هست که خدا انسان را موجودی اجتماعی آفریده تا داد و ستد داشته باشد.

مثلا آلمان بنا بر شرایط اقلیمی هیچ گاه پسته مورد نیازش را خودش تولید نمیکند.

حتی اگر علم و توانش را داشته باشد.

یا آلمان نیمرود سرمایه گذاری کند و زنانش را قالی باف کند، چون هراونچه بخواهد از تاجیکستان و ایران و ترکمنستان و چین و...

تامین میکند.

برای همین هست که میگوید

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف هست: با دوستان مروت، با دشمنان مدارا

این شعر را برای خنده نفرموده.

باور کنید برای خنده نبوده


مثال دیگری بزنم:

شما و همه دنیا برای صنعت مثلا نظامی اش به عنصری به نام لیتیوم نیاز دارد.
این عنصر بصورت طبیعی و ذاتی در مثلا بولیوی یا فلان کشور آمریکای جنوبی قابل هستحصال هست.

شما میتوانید بهترین تکنولوژی ها و فنون ساخت تجهیزات نظامی را بیاموزید(با سالها تلاش و البته با هزینه و خرج پول هایی که وجودشان وابسته به تحریم نبودن شماست تا با فروش نفت و گاز و پسته و فرش و زعفران ومحصولات پتروشیمی....

تامین مالی شوید و درآمد حاصله را خرج تحقیق و توسعه کنید)

اما مشکل اینجاست که اون کیفیت را نمی گیریدمگر اینکه با بولیوی دوست باشید یا کشور مشابهش

بولیویایی هم به مثلا دانش شما در تولید سیمان نیاز دارد و از شما درخواست ساخت کارخانه سیمان به عنوان کشوری که دارای این صنعت هست میکند و در برابرش اونچه طبیعت خدادای او به او هدیه کرده(لیتیوم با عیار قابل قبول) به شما میفروشد.


آمریکا در صنعت آمریکا نشده چون فقط کشف کرده هست!!! آمریکا در صنعت آمریکا شده چون کشوری نبوده که مواد اولیه مورد نیاز برای تحقیق و پژوهش و تولید انبوه را به او ندهد.


مطلب دوم


شما ممکن هست به دانشی خاص در نانو تکنولوژی دست یابید.

و قطعه ای که در انحصار مثلا ایتالیا بوده را بومی سازی کنید.(قطعه که شاید فرانسوی و آلمانی و آمریکایی هم اون را از شرکتی در ایتالیا بخرند)

این قطعه مورد نیاز نیروگاه مثلا فرض بفرمایید بادی هست.

یا نیروگاه خورشیدی یا هسته ای یا ....


شما مگر چند سفارش در کشور خودمان ایران زمین برای این شرکت ایرانی دانش بنیان در اختیار دارید؟ آیا غیر از این هست که نیروگاه های ما هرچندتا هم که باشد تعدادش محدود هست و اگر همین فردا اولین سری تولید این شرکت دانش بنیان را ، همه ی نیروگاه های ما خریداری نمايند، تا چند سال دیگر که این قطعه در اون نیروگاه ها خراب شود، دانشمندان این شرکت باید چکار نمايند؟؟؟؟/ سر چهار راه لبو بفروشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا سفارش بعدی ثبت شود؟؟؟؟؟؟؟

قطعا نه


قطعا راه حلش این هست که به افغانستان عراق و تاجیکستان و مغولستان و سوریه وغیره...

صادرات داشته باشیم.

حال به من بگویید اگر تحریم باشیم و موسسه مالي مرکزی مان تحریم و نقل و انتقال پول غیر ممکن، چطور این فروش و صادرات ممکن هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟45:

نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

46:

همین افکار اقتصادی بود که ایران را به سمت سقوط هل داد .

البته الان هم زیاد اوضاع خوب نیست و یک تکانه شدید اقتصادی دیگر ، کلک اقتصاد جمهوری اسلامی را
می کند .

+
عاقبت انتخابات و گزینش مدیران بی لیاقت

47:

جالب تر اینکه
اونها( منظورم آمریکا هست) اصلا از خودشون چیزی ندران که بهش ببالن
مغزهای دنیا رو جمع میکنن بعد دست آوردهای اونها رو به نام خودشون ثبت میکنن
خب اگه دولت به جای دست دراز کردن به کدخدا و گدایی کردن
به فکر مغزهای داخل کشور باشه و از فرار مغزها جلوگیری کنه
اون وقت اینها به جای اینکه برن و برای دشمنان ما تولید تکنولوژی کنن
برای امت خودشون این کار رو میکنن
کسی که خلاف این کار رو میکنه
مثل این میمونه که 90 % یه محصول رو درست کنه
بعد اون رو با دانش تولیدش بده به دشمنش و بعد محصول نهایی رو از دشمن با دلالت و حقارت هرچه تمام تر بگیره اونم با هزینه های گزاف
تازه بعد بگه اونها چقدر پیشرفته هستند و خودش رو کوچیک بدونه
این کار جز از انسانی که قدرت تعقل رو از دست داده و در تیمارستان نگهداری میشه از کسی انتظار میره؟! یا یک انسان احمق؟!

48:


خب اگه دولت به جای دست دراز کردن به کدخدا و گدایی کردن
دروغه.

دولت هیچ وقت گدایی غرب رو نکرده.فقط چون عقل و تدبیر وجود داره میفهمه که تا 20 سال آینده که انشالا ما از بویینگ و ایرباس هم بهتر هواپیمای مسافربری بسازیم، نمیشه دانشمند و نابغه این سرزمین رو سوار هواپیمای 50 سال پیش کرد که هر لحظه امکان سقوطش وجود داره.

ما نمیتونیم تا 40 سال دیگه که ابر قدرت ساخت هواپیمای مسافربری بشیم مثل فرانسه و آمریکا، مدام کشته بدیم و سقوط کنیم.

همونطور که رهبرمون فرمودند غرب قابل اعتماد نیست وممکنه باز ایران رو تحریم کنه.

حداقل با ورود هواپیماهای جدید خیالمون راحت میشه که اگر تحریم دوباره برگرده فعلا تا 100 سال دیگه هواپیما داریم!!!!!! چون ما عادت کردیم با زور هوایپما رو سرپا نگهداریم که البته ایمنیش بسیار میاد پایین.

شما هم نباید دستگاه رادیولوژی وارد کنید و همه امت مریض باقی بمونن چون قراره 40 سال دیگه یدونه شبیهش رو بسازید!!!

هیچ کشوری در جهان امروز نمیتونه تنها و منزوی زندگی کنه.


49:

دوست من این حرف ها دیگه رنگ و روی نداره
برای هسته ای هم میفرمودن شما تا بیست سال آینده نمیتونید یه سانتریفویژ بسازید(تازه اونم از نسل یک) خب 4 ساله ساخته شد
صدام برنامه بود شهرستان تهران رو 3 رو فتح کنه اما بعد با کمک کل ابر قدرت های جهان با تمام امکانات پیشرفتشون 8 سال نتونستند کاری نمايند اونم وقتی که ما چیز خاصی نسبت به سلاح های اونها نداشتیم
اخرش هم دمشون رو گذاشتن رو کولشون و رفتن
بیشتر متخصص هایی که تو آمریکا هستند که تهش رو در بیاری ایرانی اند
موشک به ایران نمیدادند اما ظرف 20 سال شدیم قدت موشکی
احسنت به شما
دولت از همی جوون ها هستفاده کنه
و واقعا تصمیم بگیره آستین همت رو بالا بزنه
هواپیمایی که شما میگی 40 سال ساختش طول میکشه
مثل ما بقی غیر ممکن ها در 5-6 سال ساخته میشه
.
احتمالا حالا میخوای مبحث هسته ای و موشکی و جنگ رو توجیه کنی
خب قبل از توجی های شما برای انجام این موارد
متخصصین این امور در کشورهای دیگه برای انجام نشدنش دلیل های فوق العاده تخصصی، قانع نماينده تر و فوق العاده ای دادند
.
شما هم به چهل سال خودت رو سرگرم کن
ایران یجماعت نشون داده هرجا بهش بها داده شده
شفرمودی آفریده
شما میگی 40 سال
من میبینم کشورهای یکه از سپس جنگ جهانی به پیشرفت رسیدن حداقل 50-60 سال طولش دادن
حالا ما سپس جنگ حدودا 20 سال اینهمه پیشرفت کردیم
.
حرف شما مثل این میمونه که از یه بچه 10 ساله بخوای همه تجارب و کارهای یه آدم 90 ساله رو داشته باشه و انجام بده

50:

مثل ما بقی غیر ممکن ها در 5-6 سال ساخته میشه
اصلا چرا 5-6 سال؟

من میگویم ما 6 ماهه هم میتوانیم شاتل فضایی بسازیم.

اما وقتی پولش باشد.

تحقیق و آزمایش هزینه دارد.

دانشمندتان که محتاج 2 تا نون بربری هست که نمیتواند تحقیق کند(آمریکای شیطان صفت هم همین را میدانست وگرنه بیکار نبود خانم کلینتون را به 100 جای جهان بفرستد و باج بدهد که شرکت ها و سرمایه ها از ایران خارج شده و موسسه مالي ایران تحریم شود)

اما فراموش نکنید اگر شما هم نخواهید ، من نمیگذارم مادر من و شما در همین 5-6 سال سقوط کند و تکه تکه شود و خاکسری سوخته از وجودش باقی بماند

هوایپمای نو بیاورید که نمیریم.

همه توان را برای بومی سازی هم بذارید.

اینها چه منافاتی با هم دارند؟

دوستی میفرمود ژاپن اگر ژاپن شد یا آلمان اگر آلمان شد مگر تحریم بود که پیشرفت کرد؟

نه

شما میتوانید تحریم نباشید و تنش سیاسی -نظامی-اقتصادی نداشته باشید و در کنارش بومی سازی هم بکنید.


بیشتر متخصص هایی که تو آمریکا هستند که تهش رو در بیاری ایرانی اند
خب وقتی شما اینجا یک پراید دسته دوم و یک آپارتمان 60 متری هم بهشان ندهید میگذارند میروند و فقط پزش برای شما میماند و اون غضنفری هم که رفته برای آمریکا لیزر های پیشرفته میسازد و ما فقط پزش را میدهیم که فلانی ایرانی هست!!!!! چه سودی برای من و شما و اون کودکی که در منطقه محروم ایران نان ندارد میخورد؟؟


برای هسته ای هم میفرمودن شما تا بیست سال آینده نمیتونید یه سانتریفویژ بسازید(تازه اونم از نسل یک) خب 4 ساله ساخته شد
اونها که غلط زیادی کردند همانطور که فکر نمی کردند به 20 % برسیم و با شهریاری ها رسیدیم.

اما یک سانتریفوژ به درد موزه میخورد.

ما اولین زنجیره را در سال 83 رسیدیم.

و رد واقع 84 و 85 سانتریفوژ ساز شدیم.

از کی؟ از سال 69 شروع کردیم.

یعنی سال 72 که همان 4 سال شما باشد ما 2 نمونه داشتیم برای تست.
در واقع پروسه قطعی بین 69 تا 84 اتفاق افتاده.

که طبیعی هست.

برای این سانتریفوژ های جدیدمان هم همین هست تا به مرحله قطعی هستفاده برسند ، تحریم های چند ساله هم تمام شده و از این لحاظ ضرری نکرده ایم.

احتمالا حالا میخوای مبحث هسته ای و موشکی و جنگ رو توجیه کنی
این احتمالات!!!!! رو نگهدارید برای خودتان بهتر هست.

چون مغلطه از نوع حرف در دهان طرف مقابل گذاشتن هست.

که اول چیزی را از طرف مقابل به دروغ نقل میکنید و بعد به اون حمله میکنید

چون حرفه ای بودن من را در بحث میشناختید هم اون احتمالا را در ابتدا گذاشته اید که کمی از بار سنگین گناهتان کم کنید.

به هر حال مملکت فقط برای شما نیست.

برای 80 میلیون نفر هست و من حاضر نیستم عزیز شما و من در سانحه هوایی جان دهد چون ما میخواهیم به تکنولوژی برسیم و بومی شویم.

خب بشویم.

چه از این بهتر؟ اما در کنار تحریم نبودن و سالم زیستن و درآمد ارزی برای مخارج تحقیق و توسعه، بومی سازی هم داشته باشیم.

اینها چه منافاتی با هم دارند؟


دانشمندمان با امنیت پرواز کند و از هر جای ایران به نقطه دیگر برود یا از ایران به هر دانشگاهی در جهان در تردد باشد و زنده بازگردد، بومی سازی هم پیگیر باشیم.

اگر بروید کولر ساخت داخل را رها کنید و چینی اش را بیاورید بله من هم در صف شما برنامه میگیرم.

اما اگر فعلا که فلان تجهیزات پزشکی را ندارید وارد کردید و تحریم هم نبودید و خدمات پس از فروشش هم به شما دادند و دایی بنده و عمه جان شما سرطانش را درمان کرد.

اشکال ندارد برویم خودمان هم بسازیم.

اشکال که ندارد که هیچ، لازم هم هست که خودکفا باشیم در بعضی زمینه ها

مثلا من حاضرم سوار هوایپمای ساخت داخل شوم حتی اگر به قیمت جانم تمام شود تا خودکفا شویم اما مثلا حاضر نیستم برای خودکفایی در فلان ماده غذایی، تمام آب این سرزمین برداشت شود و 5 سال دیگر فرزندم در بیابانی خشک و بی آب و علف سرود ای ایران بخواند.

گرفتید چه فرمودم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

51:

تمام آب این سرزمین
شما هم که هدف دار حرف میزنی
وقتی از اول این مملکت تا حالا مه هی سد ساختن و سد ساختن و همه آبها رو یک جا جمع میکنن (بماند که چقدر از این آب پشت سد بخار میشه
و وقتی سد سرریز میکنه آب رو رها میکنن
خب معلوم هست مصرف اب به اسم کشاورزی که دستش به هیچ جا بندنیست تموم میشه
.
تازه آب رو ول میکنن
گند میزنن به محصول بدبخت کشاورز
و باعث میشه چقدر حیوانات وحشی هم به خاطر سرازیر شدن آب حجوم بیارن
و بر مشکلات کشاورز بدبخت اضافه کرده بشه
.
در مورد آب
خب چرا دولت مثل کشورهای عربی همسایه ما از آب شیرین کن هسته ای در خلیج فارس هستفاده نمیکنه
که نیازی هم به سوخت غنی شده با % بالانداره
شما رفتی با کشاورز صحبت کنی ببنی این حدر رفت آبی که به خاطر سرریز سد و باز کردنش ازش صحبت میکنی
چه صدمه ای بهش میزنه؟!
بنده رفتم
پیشنهاد میکنم شما هم برو

.
شما گرفتی چی فرمودم؟!

52:

شما هم که هدف دار حرف میزنی
آره یکی از اهداف من تو زندگی نجات ایران از بی آبی هست(تا هرچه که در توانم باشد)

مگر موجودی را میشناسید هدف نداشته باشد؟

شما مگر بی هدف حرف میزنی؟

هر کسی از حرفش هدفی دارد.

منم هدفم نجات ایران از بی آبی هست که بعضی هنوز باور ندارند و در خواب خرگوشی هستند.

در مورد کشاورزی هم با شما موافق(تقریبا با تمام موارد) و بحثی نداریم.

اصلا راستش را بخواهید من متخصص این حوزه نیستم اما تصور میکنم(در حد فکری خودم) سد ساختن در شرایط آب و هوایی ایران بیشتر از اینکه موجب رفاه شود، خیانت هست.
خیانت در حق آیندگان
سد از نظر من دریاچه ای برای تبخیر و خروج آب از ایران پر آفتاب هست.

اگر 1 مزیت داشته باشد 100 ضرر دارد.


53:

نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

54:

همین افکار اقتصادی بود که ایران را به سمت سقوط هل داد .

البته الان هم زیاد اوضاع خوب نیست و یک تکانه شدید اقتصادی دیگر ، کلک اقتصاد جمهوری اسلامی را
می کند .

+
عاقبت انتخابات و گزینش مدیران بی لیاقت

55:

جالب تر اینکه
اونها( منظورم آمریکا هست) اصلا از خودشون چیزی ندران که بهش ببالن
مغزهای دنیا رو جمع میکنن بعد دست آوردهای اونها رو به نام خودشون ثبت میکنن
خب اگه دولت به جای دست دراز کردن به کدخدا و گدایی کردن
به فکر مغزهای داخل کشور باشه و از فرار مغزها جلوگیری کنه
اون وقت اینها به جای اینکه برن و برای دشمنان ما تولید تکنولوژی کنن
برای امت خودشون این کار رو میکنن
کسی که خلاف این کار رو میکنه
مثل این میمونه که 90 % یه محصول رو درست کنه
بعد اون رو با دانش تولیدش بده به دشمنش و بعد محصول نهایی رو از دشمن با دلالت و حقارت هرچه تمام تر بگیره اونم با هزینه های گزاف
تازه بعد بگه اونها چقدر پیشرفته هستند و خودش رو کوچیک بدونه
این کار جز از انسانی که قدرت تعقل رو از دست داده و در تیمارستان نگهداری میشه از کسی انتظار میره؟! یا یک انسان احمق؟!

56:


خب اگه دولت به جای دست دراز کردن به کدخدا و گدایی کردن
دروغه.

دولت هیچ وقت گدایی غرب رو نکرده.فقط چون عقل و تدبیر وجود داره میفهمه که تا 20 سال آینده که انشالا ما از بویینگ و ایرباس هم بهتر هواپیمای مسافربری بسازیم، نمیشه دانشمند و نابغه این سرزمین رو سوار هواپیمای 50 سال پیش کرد که هر لحظه امکان سقوطش وجود داره.

ما نمیتونیم تا 40 سال دیگه که ابر قدرت ساخت هواپیمای مسافربری بشیم مثل فرانسه و آمریکا، مدام کشته بدیم و سقوط کنیم.

همونطور که رهبرمون فرمودند غرب قابل اعتماد نیست وممکنه باز ایران رو تحریم کنه.

حداقل با ورود هواپیماهای جدید خیالمون راحت میشه که اگر تحریم دوباره برگرده فعلا تا 100 سال دیگه هواپیما داریم!!!!!! چون ما عادت کردیم با زور هوایپما رو سرپا نگهداریم که البته ایمنیش بسیار میاد پایین.

شما هم نباید دستگاه رادیولوژی وارد کنید و همه امت مریض باقی بمونن چون قراره 40 سال دیگه یدونه شبیهش رو بسازید!!!

هیچ کشوری در جهان امروز نمیتونه تنها و منزوی زندگی کنه.


57:

دوست من این حرف ها دیگه رنگ و روی نداره
برای هسته ای هم میفرمودن شما تا بیست سال آینده نمیتونید یه سانتریفویژ بسازید(تازه اونم از نسل یک) خب 4 ساله ساخته شد
صدام برنامه بود شهرستان تهران رو 3 رو فتح کنه اما بعد با کمک کل ابر قدرت های جهان با تمام امکانات پیشرفتشون 8 سال نتونستند کاری نمايند اونم وقتی که ما چیز خاصی نسبت به سلاح های اونها نداشتیم
اخرش هم دمشون رو گذاشتن رو کولشون و رفتن
بیشتر متخصص هایی که تو آمریکا هستند که تهش رو در بیاری ایرانی اند
موشک به ایران نمیدادند اما ظرف 20 سال شدیم قدت موشکی
احسنت به شما
دولت از همی جوون ها هستفاده کنه
و واقعا تصمیم بگیره آستین همت رو بالا بزنه
هواپیمایی که شما میگی 40 سال ساختش طول میکشه
مثل ما بقی غیر ممکن ها در 5-6 سال ساخته میشه
.
احتمالا حالا میخوای مبحث هسته ای و موشکی و جنگ رو توجیه کنی
خب قبل از توجی های شما برای انجام این موارد
متخصصین این امور در کشورهای دیگه برای انجام نشدنش دلیل های فوق العاده تخصصی، قانع نماينده تر و فوق العاده ای دادند
.
شما هم به چهل سال خودت رو سرگرم کن
ایران یجماعت نشون داده هرجا بهش بها داده شده
شفرمودی آفریده
شما میگی 40 سال
من میبینم کشورهای یکه از سپس جنگ جهانی به پیشرفت رسیدن حداقل 50-60 سال طولش دادن
حالا ما سپس جنگ حدودا 20 سال اینهمه پیشرفت کردیم
.
حرف شما مثل این میمونه که از یه بچه 10 ساله بخوای همه تجارب و کارهای یه آدم 90 ساله رو داشته باشه و انجام بده

58:

مثل ما بقی غیر ممکن ها در 5-6 سال ساخته میشه
اصلا چرا 5-6 سال؟

من میگویم ما 6 ماهه هم میتوانیم شاتل فضایی بسازیم.

اما وقتی پولش باشد.

تحقیق و آزمایش هزینه دارد.

دانشمندتان که محتاج 2 تا نون بربری هست که نمیتواند تحقیق کند(آمریکای شیطان صفت هم همین را میدانست وگرنه بیکار نبود خانم کلینتون را به 100 جای جهان بفرستد و باج بدهد که شرکت ها و سرمایه ها از ایران خارج شده و موسسه مالي ایران تحریم شود)

اما فراموش نکنید اگر شما هم نخواهید ، من نمیگذارم مادر من و شما در همین 5-6 سال سقوط کند و تکه تکه شود و خاکسری سوخته از وجودش باقی بماند

هوایپمای نو بیاورید که نمیریم.

همه توان را برای بومی سازی هم بذارید.

اینها چه منافاتی با هم دارند؟

دوستی میفرمود ژاپن اگر ژاپن شد یا آلمان اگر آلمان شد مگر تحریم بود که پیشرفت کرد؟

نه

شما میتوانید تحریم نباشید و تنش سیاسی -نظامی-اقتصادی نداشته باشید و در کنارش بومی سازی هم بکنید.


بیشتر متخصص هایی که تو آمریکا هستند که تهش رو در بیاری ایرانی اند
خب وقتی شما اینجا یک پراید دسته دوم و یک آپارتمان 60 متری هم بهشان ندهید میگذارند میروند و فقط پزش برای شما میماند و اون غضنفری هم که رفته برای آمریکا لیزر های پیشرفته میسازد و ما فقط پزش را میدهیم که فلانی ایرانی هست!!!!! چه سودی برای من و شما و اون کودکی که در منطقه محروم ایران نان ندارد میخورد؟؟


برای هسته ای هم میفرمودن شما تا بیست سال آینده نمیتونید یه سانتریفویژ بسازید(تازه اونم از نسل یک) خب 4 ساله ساخته شد
اونها که غلط زیادی کردند همانطور که فکر نمی کردند به 20 % برسیم و با شهریاری ها رسیدیم.

اما یک سانتریفوژ به درد موزه میخورد.

ما اولین زنجیره را در سال 83 رسیدیم.

و رد واقع 84 و 85 سانتریفوژ ساز شدیم.

از کی؟ از سال 69 شروع کردیم.

یعنی سال 72 که همان 4 سال شما باشد ما 2 نمونه داشتیم برای تست.
در واقع پروسه قطعی بین 69 تا 84 اتفاق افتاده.

که طبیعی هست.

برای این سانتریفوژ های جدیدمان هم همین هست تا به مرحله قطعی هستفاده برسند ، تحریم های چند ساله هم تمام شده و از این لحاظ ضرری نکرده ایم.

احتمالا حالا میخوای مبحث هسته ای و موشکی و جنگ رو توجیه کنی
این احتمالات!!!!! رو نگهدارید برای خودتان بهتر هست.

چون مغلطه از نوع حرف در دهان طرف مقابل گذاشتن هست.

که اول چیزی را از طرف مقابل به دروغ نقل میکنید و بعد به اون حمله میکنید

چون حرفه ای بودن من را در بحث میشناختید هم اون احتمالا را در ابتدا گذاشته اید که کمی از بار سنگین گناهتان کم کنید.

به هر حال مملکت فقط برای شما نیست.

برای 80 میلیون نفر هست و من حاضر نیستم عزیز شما و من در سانحه هوایی جان دهد چون ما میخواهیم به تکنولوژی برسیم و بومی شویم.

خب بشویم.

چه از این بهتر؟ اما در کنار تحریم نبودن و سالم زیستن و درآمد ارزی برای مخارج تحقیق و توسعه، بومی سازی هم داشته باشیم.

اینها چه منافاتی با هم دارند؟


دانشمندمان با امنیت پرواز کند و از هر جای ایران به نقطه دیگر برود یا از ایران به هر دانشگاهی در جهان در تردد باشد و زنده بازگردد، بومی سازی هم پیگیر باشیم.

اگر بروید کولر ساخت داخل را رها کنید و چینی اش را بیاورید بله من هم در صف شما برنامه میگیرم.

اما اگر فعلا که فلان تجهیزات پزشکی را ندارید وارد کردید و تحریم هم نبودید و خدمات پس از فروشش هم به شما دادند و دایی بنده و عمه جان شما سرطانش را درمان کرد.

اشکال ندارد برویم خودمان هم بسازیم.

اشکال که ندارد که هیچ، لازم هم هست که خودکفا باشیم در بعضی زمینه ها

مثلا من حاضرم سوار هوایپمای ساخت داخل شوم حتی اگر به قیمت جانم تمام شود تا خودکفا شویم اما مثلا حاضر نیستم برای خودکفایی در فلان ماده غذایی، تمام آب این سرزمین برداشت شود و 5 سال دیگر فرزندم در بیابانی خشک و بی آب و علف سرود ای ایران بخواند.

گرفتید چه فرمودم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

59:

تمام آب این سرزمین
شما هم که هدف دار حرف میزنی
وقتی از اول این مملکت تا حالا مه هی سد ساختن و سد ساختن و همه آبها رو یک جا جمع میکنن (بماند که چقدر از این آب پشت سد بخار میشه
و وقتی سد سرریز میکنه آب رو رها میکنن
خب معلوم هست مصرف اب به اسم کشاورزی که دستش به هیچ جا بندنیست تموم میشه
.
تازه آب رو ول میکنن
گند میزنن به محصول بدبخت کشاورز
و باعث میشه چقدر حیوانات وحشی هم به خاطر سرازیر شدن آب حجوم بیارن
و بر مشکلات کشاورز بدبخت اضافه کرده بشه
.
در مورد آب
خب چرا دولت مثل کشورهای عربی همسایه ما از آب شیرین کن هسته ای در خلیج فارس هستفاده نمیکنه
که نیازی هم به سوخت غنی شده با % بالانداره
شما رفتی با کشاورز صحبت کنی ببنی این حدر رفت آبی که به خاطر سرریز سد و باز کردنش ازش صحبت میکنی
چه صدمه ای بهش میزنه؟!
بنده رفتم
پیشنهاد میکنم شما هم برو

.
شما گرفتی چی فرمودم؟!

60:

شما هم که هدف دار حرف میزنی
آره یکی از اهداف من تو زندگی نجات ایران از بی آبی هست(تا هرچه که در توانم باشد)

مگر موجودی را میشناسید هدف نداشته باشد؟

شما مگر بی هدف حرف میزنی؟

هر کسی از حرفش هدفی دارد.

منم هدفم نجات ایران از بی آبی هست که بعضی هنوز باور ندارند و در خواب خرگوشی هستند.

در مورد کشاورزی هم با شما موافق(تقریبا با تمام موارد) و بحثی نداریم.

اصلا راستش را بخواهید من متخصص این حوزه نیستم اما تصور میکنم(در حد فکری خودم) سد ساختن در شرایط آب و هوایی ایران بیشتر از اینکه موجب رفاه شود، خیانت هست.
خیانت در حق آیندگان
سد از نظر من دریاچه ای برای تبخیر و خروج آب از ایران پر آفتاب هست.

اگر 1 مزیت داشته باشد 100 ضرر دارد.70 out of 100 based on 50 user ratings 1150 reviews

@