توهین خاتمی به آذریان عزیز


توهین خاتمی به آذریان عزیزتوهین خاتمی به آذریان عزیز
به نقل از شبکه خبر دانشجو

چنانچه خوانديد جناب تمدنها با بي حرمتي تمام در جمع دوستان محفلي و تيمي اش باطن اصلي خويش را از پشت لبخندهاي بشردوستانه اش ! به نمايش گذاشته و يكي ازاصيل ترين و پرافتخارترين اقوام ايران اسلامي يعني آذري زبانها را به سخره گرفته است.!


انتشار فيلمي از مجلس برخي مقامات اصلاح طلب موجي از نارضايتي را در ميان برخي هم وطنان پديد آورده است.
به گزارش جهان، در اين فيلم سيد محمد خاتمي، مجيد انصاري، اسحاق جهانگيري و برخي ديگر از بزرگان دوم خرداد در مهماني محفلي خود به بيان جوک و مطالب طنزآميز مرتبط با يکي از اقوام مي پردازند و در قطعاتي از اين فيلم که بر روي اينترنت برنامه داده شده است رئيس جمهور سابق کشورمان با بازگويي خاطره اي حاضران را به خنده انداخته و با لهجه و بياني نامناسب به بيان لطيفه مي پردازد.
چنانچه خوانديد جناب تمدنها با بي حرمتي تمام در جمع دوستان محفلي و تيمي اش باطن اصلي خويش را از پشت لبخندهاي بشردوستانه اش ! به نمايش گذاشته و يكي ازاصيل ترين و پرافتخارترين اقوام ايران اسلامي يعني آذري زبانها را به سخره گرفته است.!
ظاهرا بايد همچنان ملت بزرگ ايرات تاوان ندانم كاري هاي مسافر ايتاليا را بپردازد. خاتمي اين بار به نكته حساسي حمله و توهين كرده كه مردمش به غيرت و عزت شهره اند و جواب اين ياوه گويي ها را با راه و روش خود خواهند داد.
هنوز خاطره تلخ توهين پس مانده هاي ياران خاتمي در روزنامه ايران را فراموش نكرده بوديم كه اين بار خود سيد خندان !وارد معركه شده تا رسالت پوچ دوستان خود را تكميل كند. البته از كسي كه آبراهام لينكن آمريكايي را شهيد بداند !انتظار نمي رود باكري ها و ستارخان و باقر خان آذربايجان را بشناسد و در مقابل خطه اي كه به تعبير مقام معظم رهبري ـ دامت بركاته ـ سر ايران است سر تعظيم فرود آورد .ولي اين بار مردم آذربايجان با روش و شيوه جديد جواب اين پرده دري هارا خواهند داد و براي آن روز چيزي باقي نيست خاتمي نه تنها خود بلكه ميرحسين موسوي را هم نابود كرد .
مير حسيني كه تمام قد حمايت خاتمي و مشاورت ايشان را بزرگترين افتخار خود مي داند. آذربايجاني ها قبل از اين هم گلايه ها و سئوالات زيادي از ميرحسين داشتند كه با كليد خوردن اين پروژه توسط خاتمي كار براي موسوي تمام شد.
موسوي كه قصد داشت با آذري صحبت كردن در آذربايجان و با تز تحريك احساسات راي هموطنان قديمش ـ تاكيد مي كنم قديمش ـ را به سوي خود سوق دهد اكنون بايد پاسخ دهد چگونه به حمايت كسي كه به آذري زبانها توهين كرده است افتخار مي كند؟! آذري زبانها خواهند پرسيد آن زماني كه تبريز و ديگر شهرهاي آذري زبان در تب اهانت دوستان خاتمي مي سوخت موسوي كجا بود ؟! چرا در مقابل توهين همفكرانش سكوت كرد و الان چه شده است كه ياد هموطنان قديمي اش افتاده است؟!
در خاتمه بايد خدمت خاتمي گفت كه ما آذربايجاني ها به شرف و غيرت و آذري و ايراني بودن خودو حتي به آن لهجه اي كه به سخره گرفته اي مي باليم ودين و اعتقاد و مليت خود را به دشمنان كشور و دينمان نفروخته و همچون جنابعالي در آغوش حامي اهانت كنندگان به رسول الله (ص) نمي غلطيم . آيا اين كافي نيست؟

لينک فيلم اهانت به آذري هامحسن رضایی و یک حرکت وطن دوستانه

1:

خندیدن به یک جک آذری و یا بازگویی یک جک نمیتواند توهین به آذری زبانان باشد.
نمیدانم مشکل شما فقط فرمودن جک ترکی هست و یا با خود خاتمی مشکل دارید؟ از نوشته تان نفرت از خاتمی و اصلاح طلبان موج میزند .پس لطفا از طرف آذری زبانان صحبت نکنید و صراحتا نظر سیاسی خود را بفرمایید.
گوش دادن و یا فرمودن یک جک توهین نیست.توهین به بازی گرفتن سرنوشت یک ملت و مورد تمسخر قراردادن ان در انظار جهانیان هست.توهین نشان دادن اقشار محروم و مستضعف همچون رفتگر و دربان و ابدارچی با لهجه ترکی از صدا و سیما هست.توهین انتخاب هستاندار اصفهانی و مشهد مقدسی برای کردستان هست.توهین به بازی گرفتن مسائل ملی در سطح جهانی هست.توهین بی آبرو کردن ایران و ایرانی در سطح جهانی هست.
نمیدانم شما آذری هستید یا نه .ولی محض اطلاعتان من آذری تبریزی هستم و به ایرانی و اذری بودنم افتخار میکنم ولی اجازه نمیدهم کسی به بهانه دشمنی ترک و فارس بخواهد بر روی مشکلات عمده ایران سرپوش گذارد.
خاتمی در 8 سال ریاست جمهوریش نشان داد که عاشق ایران و تمام اقوام ایرانی هست.نشان داد که به سرافرازی ایران علاقه مند هست.پس لطفا با این توجیهات بچه گانه به نفع دکتر محمود تبلیغ نفرمایید.


واکنش وزرا به خانه‌نشینی احمدی‌نژاد چه بود ؟


تاریخچه اصلاح طلبی در ایران.....

2:توجيهات شما بسيار خنده داره
قضيه روزنامه ايران يادتون رفته

با كمال وقاحت اذري زبانان رو به سخره گرفته و شما به راحتي خوردن يك لبوان اب تگري
كارشو توجيح مي كنيد و طبيعي جلوه ميديد

خدا رو شكر روز به روز امت بيشتر از بشت برده اون چهره خندان و عباي شكلاتي اگاه ميشن

تف به روشون


سخنان تئوریسین فراماسون آمریکا درباره ایران

3:

تاریخ قضاوت گر بی رحم و منصفی هست منتهی قضاوت ان دیر انجام می گردد .

در اینده عمق مصیبت و بلائی که در وقت اق محمود بر سر این مملکت امده مشخص خواهد شد و امت از رذالت چهره ایشان بهتر و بیشتر خبردار خواهند شد .

جمله اخر شما کاملا درست هست منتهی قدری ناقص فرموده شد .


دکتر احمدی نژاد سال 84 چگونه دولت را تحویل گرفت و سال 92 چگونه دولت را پس داد ؟
باید فرمود تف هم به اون و هم به این


سوابق کاری دکتر حسن روحانی

4:

اگر هم بي منظور اين حرفها رو زده باشه (كه اين نبوغ اردبيلي هاست و ...) تايشان اين واقعيات اصلا كار سنجيده اي نكرده و اين از كسي كه 8 سال رياست جمهوري يك ملت 70 ميليوني با كلي از اقوام مختلف را داشته كار بسيار ناشيانه و حتي احمقانه اي هست.

از يك طرف ميگيم اين ايشاندئو ها رو كساني پخش ميكنن كه ميخوان تخريب كنن يا پان ترك هستند و ...، ولي به اين توجه نميكنيم اين آقا با اينهمه ادعا چرا بايد با اينكارش به آتش زير خاكستر بدمد و اينچنين حساسيت تركها رو تحريك كند!

اصولا با اينهمه شعار برابري و برادري كه از اين دولتها صادر ميشود كمترين انتظار اين هست پاي چنين سخنان جهت دارانه اي حداقل به محافل دولتي و شخصيتهاي رسمي باز نشود! نه اينكه رئيس جمهور يك مملكت هم به شوخي يا جدي بشود جك گايشان ترك ها.

مطمئناً اگر فلان مسئول ترك جايي به طعنه ميفرمود : "فلان مساله نبوغ فراوان فارسها را نشان ميدهد!!" معلوم نبود چه بر سرش ميومد!


کودکان سرطانی در انتظار لغو تحریم ( همراه فیلم )

5:

بله تاريخ قضاوت گر بي رحميست اما انتظار نداشته باشيد اين قضاوت گر بي رحم با ساز شما و اصلاحتيها برقصد و هر ان چه كه شما فرموديد اجرا کند

بنده مطمئنم كه اين قضاوت گر بي رحم بعد ها عمق كارهاي خوب محمود رو به ما نشون خواهد داد

بنده سخنم رو كامل ميكنم تف به رايشان ادم تخريبگر و نامرد و منافق
ياعلي


مقایسه منشور «روحانی» با میثاق «احمدی‌نژاد»

6:

عجب ها تا حالا جك تركي نفرموديد شماها ؟ اينقد بدم مياد از تخريب چهره ها به بهانه هاي واهي كه خدا مي دونه فرموده كه فرموده تو جمع دوستانش نمي تونه راحت باشه به شما چه؟ خجالتم خوب چيزيه اون ادم بي خود كرده كليپ گرفته پخش كرده چنان جانماز آب مي كشن بعضي ها حال آدم يه طوري ميشه

7:

مثل اینکه خیال کردید من طرفدار خاتمی هستم !!!!

نه دوست گرامی ! من از هر دو طرف بیزارم چون هر دو به این مملکت خیانت کرده اند و جیب اطرافیانشان را پر کرده اند و مملکت را به اقازاده هایشان بخشیده اند .

حال شما را هم درک میکنم زیرا مقتضای سن شماست و من هم وقتی نظیر شما در افکار ایده ال سیر می کردم و خیال می کردم این امامزاده شفا می دهد !!!!!

در مورد جمله اخر شما هم باید بگویم : ادب مرد به ز دولت اوست !!!!

8:


خيلي جالبه جوري وانمود ميكنيد كه جك فرمودن در مورد ترك هاي واجب عينيه
اصلا مي خواي فحش خواهر مادر بديم بهشونن و بگيم چون فحش خواهر مادر به ترك ها مرسوم شده و همه ميگن كار خوبيه

جمعش كن بابا

دست به زناي ايتاليايي ميزنه توجيح ميكنيد
مسخره ميكنيد توجيح ميكنه
خب ديگه بايد چي كار كنه كه شما رضا بديد؟

9:


براي من مهم نيست شما طرفدار كي هستيد و كي نيستيد بابا بزرگ

اين كه برا خودتون يه پا بابا بزرگ هستيد دليلي نميشه حرفاتون درسته

اگر معتقديد جناه خاتمي دزديده به من ربطي نداره كه البته معتقد هستم كه دزديده

ولي اگر ميگيد جناي احمدي دزديده
من به شما ميگم يا دليل ها و مدركهاتونو تونو برزيد وسط يا هم اينقدر بزرگ منشانه صحبت نكنيد

احساس ميكنم شما از جمله اخر من ناراحت شديد درسته؟؟؟

10:

متاسفانه چه راحت میشه توی این مملکته ما جو راه انداخت و سعی کرد وجه کسی رو خراب کرد!!!

11:

اره به خدا راست ميگي
اينقدر راحته كه به ريش احمدي و جوراب و كابشنش هم مي خندن
حالا تو خود بخوان حديث مفصل

12:

ممد آفا احترام خودتو نگه دار توهين هم نكن مي توني ؟ نه مي توني ؟ اصلا سن دين اوسون شر ياتسن
آذري دوست شده واسه ما ما ها همه بچه تبريز مي گيم اشكال نداره حاج آقا واسه ما شده محتسب محل
ضمنا" هر كاري كرده به خودش ربط داره تو برو خود را باش از شما بزرگتراش كاراشو ديدن مي ديدن بده پوشش روحانيت رو ازش مي گرفتن يه سوال؟ شما واقعا" مي توني منطقي حرف بزني ؟ نه واقعا" مي توني ؟

13:

در كشوري كه اينقدر راحت ميشود وجهه خراب كرد، اينچنين گزك دادن دست موقعيت طلبان كار ابلهانه اي هست!

خاتمي خود وجهه خود را خراب كرد.من خودم تبريزي هستم و شايد حتي به جوكهاي بدون منظور از اقوام (از جمله تركها) هم اهميت ندم! ولي اين حركت از طرف يك رئيس جمهور اصلا قابل پذيرش نيست.


14:

من توهين نكردم كه
چه دنيايي شده

من خودمم ترك قشقايي هستم لازم نيست كباده ترك بودنتونو بكشيد


به خودش ربط داره؟؟؟
نچ به منم ربط داره
بايد ابروشو بريزم كف اسفالت تا امت بفهممن اينا كي بودن و چها كه نكردن


در ضمن خوندن جمله هاي شما خيلي سخته

فكر كنم كانال رو كانال شده

15:

من که نتونستم فیلم رو ببینم ولی میدونم شخصیت خاتمی والاتر از اینهاست که بخواد با این کارا خودش رو ضایع کنه.

به نظر من که صدای ضبط شده ست رو تصویر خاتمی گذاشته ن تنها به این بهانه که وجهه خاتمی رو خراب نمايند.


16:

نميشه فرمود لهجه آذري رو تقليد كرده.

(بيشتر سعي كرده با حالت خنده دار تعريف كنه.) ولي به وضوح از آذري ها و اردبيلي ها اسم برده و صداها هم طبيعي هستند.


17:

خاتمي و وهن حضرت زهرا (س)

--------------------------------------------------------------------------------

پایگاه خبـری انصارنیوز


--------------------------------------------------------------------------------محمد خاتمي كه پيش از اين دست‌دادنش با زنان نيمه‌عريان ايتاليايي، دينداري ايشان را به امت ايران اثبات كرد، اين‌بار در مجلسي كه برخي مقامات اصلاح‌طلب همچون مجید انصاری، اسحاق جهانگیری و برخی دیگر از دايشان‌خردادي‌ها حضور دارند، با بیان جوک و مطالب طنزآمیز مرتبط با اقوام ترك، به هجو و اهانت به حضرت زهرا سلام‌الله عليها و حضرت خديجه مي‌پردازد.

در قطعاتی از این مجلس كه به صورت فیلم بر روی اینترنت برنامه داده شده هست، محمد خاتمي با بازگویی خاطره‌ای از فردي كه ترك هست و در اردبيل بوده، حاضران را به خنده انداخته و با لهجه و بیانی نامناسب به بیان لطیفه‌اي سخيف می‌پردازد.

برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید

18:

آدم چی بگه دوستان این فیلم رو دانلود نمايند خودشون قضاوت نمايند 46 ثانیه فیلم بی کیفیت در موبایل فیلمبرداری شده نه معلومه حرف از کجا شروع شده نه معلومه بحث سر چی بوده هیچی به هیچی
آقای خاتمی هم جک نمی گه داره یک واقعیت رو تعریف میکنه در مورد یک روضه خوان نا آشنا و بی سواد در اردبیل که البته قبل از تعریف هم از حضور همه عذر می خواد بعد می گه که فردی که در اردبیل روضه خوان بوده و تخصصش هم داستان ازدواج حضرت زهرا بوده در تعریف داستانش می فرموده که در شبی که می خواستن حضرت رو به خونه بخت ببرن امام حسن سمت چپشون بوده و امام حسین سمت راستشون و حضرت خدیجه هم اونجا بوده که این اوج نا آگاهی و ندانستن اون فرد رو داره نشون میده فک نمی کنم اصلاً حرف قوم و نژاد و این چیزها مطرح بوده باشه این بیشتر شبیه یه نقد شوخ طبعانه هست بعدشم جک که نفرموده یه حقیقتی رو فرموده همه ما نمونه هایی از این اشتباهات فاحش وعاظ رو دیدم که یکیش رو هم اینجا آقای خاتمی دارند تعریف می نمايند .

و اگر می خندند به اوج نا آگاهی اون واعظ می خندند نه توهین و این چیزا
و نکته آخر
کسی که مثل موش و جاسوس از مجلس دوستانه ای بدون اجازه فیلم برداری می کنه یا حتی بدون اجازه اقدام به تکثیر اون فیلم می کنه به نظر من خیلی آدم حقیر و پستو بی ارزشیه هر فردی باید تو حریم های دوستانه و خصوصی خودش آزادی داشته باشه نه این که دائم تحت فشار روانی ناشی از وجود و حضور یه عده آدم موقعيت طلب و سود جو و دون صفت باشه که دائم بخوان رفتارش رو به منظور پیدا کردن یک نقطه ضعف تفتیش کنن خودتون تو زندگی شخصی خودتون فکر کنید فردی با شما این طور تا کنه خوشتون میآد؟ اونجا یه محفل دوستانه بوده یعنی یه چاردیواری هر فردی آزاده تو حریم خصوصی خودش حرف بزنه و اظهار نظر بکنه و حتی !! تاکید می کنم حتی جک بگه ( که البته این طور نبوده ) دلیل نمیشه چون ریس جمهور بودن وقتی، تو محفل خصوصی خودشون هم حرف نزنن واقعا" که از دیدن این فیلم متاسف شدم برای اون کسانی که ناجوانمردانه به دنبال پیدا کردن گزگ و کوبیدن رقیب خودشون به هر قیمتی هستند اگر خاتمی در اجتماع مرد سیاسته در عرصه اجتماع و سیاست نقدش کنید اگر می تونید با این حرفها مطمئن باشید وجهه اون نه تنها که خراب نمیشه بلکه جز عده ای سطحی نگر و مغرض فرد دیگری به ندای وا اسفاه شما لبیک نخواهد فرمود .

نقد باید علمی عملی و کامل و همه جانبه باشه نه سطحی بر پايه 46 ثانیه گزینش شده از مجلسی که حتی دیدنش هم بر ما جایز نبود چون شخصی و خصوصی بود .

نمی دونم این جمله روشنیدید یا نه؟ که می گن :اگر شما بزنید و سر فردی رو که قصد فضولی و سرک کشیدن به درون منزل شما رو داره رو همون لحظه با سنگ بشکنید هیچ مجازاتی برای شما در بر نخواهد داشت ؟ می دونید چرا ؟ به این می گن حفظ حریم خصوصی و شخصی افراد و محترم شمردن اون حریم هیچ کدوم ما معصوم نیستیم و هممون در زندگی های شخصیمون از این دست فرموده ها زیاد داریم در کل اصلاً از این نوع از تخریب خوشم نیومد

19:

چاك پيراهن يوف كه گل تهمت بود

خنده بر سستى تدبير زليخا ميزد

براى راى ، چه ها نمى كنيد ؟

خدا را شاكريم هنوز امت ما افترا و تهمت را ميفهمند

خاتمى همان هست كه همواره نشان ميداد ، شاد و پراميد ،

و اين سخن را به نقل واقع فرمود ، نه از خود و به عنوان جك

خاتمى مرد خاضع و دوست داشتنى ايران ، كسى كه خار هست در چشم كسانى

كه نوك دماغشان ، افق ديدشان هست

خاتمى ، تولد همين افرادى بود كه امروز راسخانه انتقاد ميكنند

خاتمى ، اغاز گر بينش بزرگ دوستى و برادرى بود

خاتمى ، مرد خاضع و بى فرمودگوى ايران هست

اوست كه هرگز بى تدبيرى و مشكلاتش را به دوش فرزند غايب زهرا ( س) نگذاشت

اوست ، انسان شريفى كه جهان براى داشتن هم چين انسانى ارزومند هست

و ما ، انقدر لاف شنيده ايم كه مى اييم و امروز حرف كسانى را كه خود در برابر ياران امام قد علم كرده اند

كسانى كه تا ديروز در پستوى خانه هايشان بودند و چون ديدند سرشان بى كلاه ماند امروز در طمع قدرت

ياران راستين امام را به تهمت ميگيرند ، با انان به جدال مى پردازيم

اى كسانى كه حالتان مهم هست ، تا ديروز در كدام پستو بوديد ؟

وقتى كه چون كروبى ، هاشمى ، غفارى ، بهشتى ، رجايى و ....

در زندان هاى ستم شاهى به زير

شكنجه بودند ، ان روز كجا بوديد كه امروز حالتان مهم شده هست

و انقدر گستاخ گشته ايد ، كه ياران راستين ان بزرگ مرد را به درك ميخوانيد ؟

واى بر اين ترس ديرين و طمع امروزتان

20:

هيچ ربطي نداره.

فيلم توصيف هاله نور احمدي نژاد از اين هم بي كيفيت تر و كمتر بود ولي نقل محافل ضد احمدي نزاد شد.

آقای خاتمی هم جک نمی گه داره یک واقعیت رو تعریف میکنه در مورد یک روضه خوان نا آشنا و بی سواد در اردبیل که البته قبل از تعریف هم از حضور همه عذر می خواد بعد می گه که فردی که در اردبیل روضه خوان بوده و تخصصش هم داستان ازدواج حضرت زهرا بوده در تعریف داستانش می فرموده که در شبی که می خواستن حضرت رو به خونه بخت ببرن امام حسن سمت چپشون بوده و امام حسین سمت راستشون و حضرت خدیجه هم اونجا بوده که این اوج نا آگاهی و ندانستن اون فرد رو داره نشون میده فک نمی کنم اصلاً حرف قوم و نژاد و این چیزها مطرح بوده باشه این بیشتر شبیه یه نقد شوخ طبعانه هست بعدشم جک که نفرموده یه حقیقتی رو فرموده همه ما نمونه هایی از این اشتباهات فاحش وعاظ رو دیدم که یکیش رو هم اینجا آقای خاتمی دارند تعریف می نمايند .

و اگر می خندند به اوج نا آگاهی اون واعظ می خندند نه توهین و این چیزا

به اين ميگن صرف كردن انرژي بيهوده براي توجيه نادرستي و ناسنجيدگي يك حرف.

كليت سخناني كه اونجا مطرح شده به اين صورت هست كه البته از يكي از سايتها برداشتم اگر جاييش طور ديگه اي بود دوستان ذكر كنند.
خاتمی: «...اینا بود و این تخصصش در مطالعهروضه یعنی، داستان عروسی حضرت زهرا بود.

و خصوصیتش هم این بود و این جور می‌فرمود، خیلی هم می‌پسندیدن اردبیلی‌ها٬ می خواست نبوغ اردبیلی ها را نشون بده (یکی از حضار: ترک بود خلاصه -صدای خنده).

فرمود شبی که حضرت را عروس کردند و می‌بردند به خانه، حضرت پیامبر جلو جلوی حضرت زهرا حرکت می‌کرد.

در طرف راستش امام حسن، در طرف چپش امام حسین و حضرت خدیجه به سینه می‌زد که قربان مظلومی تو دخترم بروم.

(خنده‌ی حضار).

بالاخره اردبیل اینه حالا به من میگن چرا تو سفره‌ی عقد آفتابه (؟)...(نامفهوم).»روحانی: «حالا یه داستانی هم من دارم اگه اجازه می‌دین از ترک (؟) نقل کنم.

تشریف آوردن تو هستانداری، آقای کریمیان شاید هم آقای مرعشی بودن یا آقای محمودی، آقای ...

هم بودن، من بودم آ شیخ محمود ...(نامفهوم).

ایشون داستان اون زنی که زنا داده بود و بعد می‌خواست خودش [رو] تطهیر کنه.

یه بار رفت خدمت حضرت امیرالمؤمنین، حضرت فرمودند چون حامله هستی نمی‌شه.

رفت و بعد دوباره اومد.

فرمود منو اعدام کنین که تطهیر بشم.

حضرت فرمودن باز هم هنوز بچه باید شیر بخوره و اینا.

رفت و باز پیغام اومد، حضرت فرمودند هنوز هم نمی‌شه.

(نامفهموم) یا ترک بود یا رشتی(قهقه‌ی آقای خاتمی و خنده‌ی حضار).»واقعا اين وضعيت و جلسه گرداني چنين جمعي، درخور شخصيت يك رئيس جمهور مثلا با تمدن و با فرهنگ ميتونه باشه؟

اگر فردا در مورد احمدي نژاد چنين جرياني پيش ميومد همين دوستان طرفدار منزل شخصي و حريم خصوصي و ...

الان سايت رو رايشان سرشون گذاشته بودند و همه جا پلاكارد ميزدن كه سبورجيان فلان حرف رو زد! ولي حالا توجيه پشت توجيه.

در ضمن اتفاقا جريانات خصوصي كسي كه قراره همفكرانش يك مملكت رو بگردونند خيلي خيلي هم مهم هست، واقعيت و باطن اين اشخاص همين چيزهاست نه اون شعارهاي برابري و برادري كه در تريبون با آب و تاب و پياز داغ داده ميشه.

21:

عجب
نوشته اصلي بوسيله rayan نمايش نوشته ها
هيچ ربطي نداره.

فيلم توصيف هاله نور احمدي نژاد از اين هم بي كيفيت تر و كمتر بود ولي نقل محافل ضد احمدي نزاد شد.

گنه کرد در بلخ آهنگری به ششتر زدند گردن مسگری ربطی نداره اون موقع هم اشتباه کردند هر جا تاییدی می بینید که من از این مساله انجام داده باشم بیارید در جا از هم میهن خداحافظی می کنم کسی طرف اون فرد رو هم نگرفته
به اين ميگن صرف كردن انرژي بيهوده براي توجيه نادرستي و ناسنجيدگي يك حرف.
اگر اشتباه بوده در جامعه مطرح نشده که الان بخواد در جامعه نقد بشه
هر کس برای خودش اعتقادات شخصی خودش رو داره چه درست چه غلط

كليت سخناني كه اونجا مطرح شده به اين صورت هست كه البته از يكي از سايتها برداشتم اگر جاييش طور ديگه اي بود دوستان ذكر كنند.

ممنون که فرمودید به قدری صداها نامفهوم بود نمی شد تشخیص داد ضمنا" در کل فیلم وقت بیان کلمات با وقت پخش صدا برابری نمی کنه گرچه که به نظر واقعی میاد
واقعا اين وضعيت و جلسه گرداني چنين جمعي، درخور شخصيت يك رئيس جمهور مثلا با تمدن و با فرهنگ ميتونه باشه؟
(می دونید بعضی چیزا هست تو جامعه ما که به صورت عرف در اومده مثلا" اکثریت غریب به اتفاق امت شب جشن عروسی موزیک و آهنگ و ترانه گوش میدن و در مجلس عروسی هم شرکت می نمايند و این رو حق خودشون می دونند اما حالا شما بخواهید تفسیرش کنید می گید لهو و لعب و حرام و عمل غیر دینیو و و و اما عملا" تو جامعه هست و نمیشه انکارش کرد .

لطیفه و شوخی و مزاح هم چنین حالتی رو دارن )

هر کس آزاده در جمع دوستانش اعتقاداتش رو آزاد و راحت به زبون بیاره
ضمنا" هیچ حرفی رو نباید در یک جز دید گزینش صحنه های انتخابی کار درستی نیست .

بعد باید مقصود گوینده رو هم دید که چی بوده کامل معلومه که این حرف از سر عقده و غرض و غرض ورزی زده نشده هست.
اگر فردا در مورد احمدي نژاد چنين جرياني پيش ميومد همين دوستان طرفدار منزل شخصي و حريم خصوصي و ...

الان سايت رو رايشان سرشون گذاشته بودند و همه جا پلاكارد ميزدن كه سبورجيان فلان حرف رو زد! ولي حالا توجيه پشت توجيه.
تکرار می کنم .اصلاً و ابداً.

بحث سر شخص خاصی نیست.

اگر از حریم خصوصی و محفل دوستانه دکتر احمدی نژاد هم چنین فیلمی تهیه می شد باز هم حرف ما همان بود که فرمودیم.

این عمل به ذاته زشت و قبیح هست .


در ضمن اتفاقا جريانات خصوصي كسي كه قراره همفكرانش يك مملكت رو بگردونند خيلي خيلي هم مهم هست، واقعيت و باطن اين اشخاص همين چيزهاست نه اون شعارهاي برابري و برادري كه در تريبون با آب و تاب و پياز داغ داده ميشه.
اعتقادات شخصی یک فرد اون چیزیه که حاظره با قاطعیت و جدیت اون رو در جامعه به زبون بیاره نه شوخیو و نقد که در جمع دوستانش به زبون میاره گرچه از حق هم نگذریم عمل درستی نبود تا اون حدی که ما دیدیم چون از مابقی ماوقع بی اطلاعیم .

اما عمل نادرست اول رو ما انجام دادیم که اون فیلم رو دیدیم و قبل از ما اونکه به قصد بهره بهرداری انتخاباتی اونم دم انتخابات فکر کرد که فتح پتل پورت کرده و این فیلم رو به قصد تخریب پخش کرد.

هر موردی رو باید در ظرف خودش دید اگر این همه قشرق به پا نمی کردند و شلوغ نمی نداختند باور کنید از دیدن این فیلم خیلی ناراحت تر می شدیم تا وقتی که مغرضانه جبهه گرفتند گرچه باز هم به هیچ وجه نمیشه 47 ثانیه از فرموده های های یک فرد رو با 8 سال زحماتش برای ملت تو یک ترازو گذاشت و با بی انصافی تمام خدماتش رو نادیده گرفت .

22:

با درود
دوست عزیز اگر این اشتباه بزرگ که توش نه فقط به هموطنان بلکه به ایمه هم توهین شده از احمدی نژاد رخ میداد(فرض محال :دی)ایا شما و هم مسلکاتون باز هم همین گونه پست میدادید؟

23:

با درود
اسپهبد
من و هم مسلکان من بله
هیچ فرقی نمی کرد قبلا" عرض کردم خدمتتون بحث من سر اشخاص نیست همون قدری که برای دکتر احمدی نژاد احترام قائلم برای ریاست جمهور سابق آقای خاتمی هم احترام قائلم و برای ریاست جمهور بعدی هم احترام قائل خواهم بود چرا که ما یک ملت هستیم و در هر شرایطی باید به رای اکثریت احترام بگذاریم و وحدت خودمون رو حفظ کنیم بنابراین همون قدر که از این فیلم ناراحت شدم مطمئنا" در موارد مشابه اون هم ناراحت می شدم گرچه که ندیدم کلیپ های مشابه رو با این حال اینطور حرکات رو موزیانه و از پیش طراحی شده جهت پیشبرد اهداف منافقانه می دونم .

تحلیل علمی و بحث سازنده رو کاملاً جایز می دونم لیکن از تخریب ناجوانمردانه و بازی با احساسات دینی و ملی امت اون هم با ترفند های نخ نما به شدت روی بر گردانم . امیدوارم روزی برسه که همه یاد بگیریم اونچه که تکه چوب های بیمقدار رو محکم و مقاوم می کنه غرور و فردیت اونها نیست بلکه وحدت و یکپارچگی اونهاست .

باتشکر

24:

البته نميشود به صرف اينكه يك لطيفه تركي از زبان كسي بيرون آمده هست
برچسب دشمني با اين قوم يا هر قوم ديگري كه طرف حساب قضيه برنامه ميگيرد
را به افراد چسباند !

گاهي اوقات برخي لطيفه ها اونقدر از طنز بالايي برخوردار هست
كه علي رغم اينكه من خود مخالف نسبت دادن هر قوم و قبيله اي به اين لطايف هستم
اما نميشود نخنديد ! و با اصلاح نام قوم مورد نظر اون را جاي ديگري تعريف نكرد !

ولي به عنوان يك فرد كاملا سياسي و برجسته در سطح جهاني
از آقاي خاتمي چنين حركتي بعيد هست
به هر حال به عنوان يكي از رجال سياسي بايد مواظب كردار و فرمودار خود بود !25:


دوست گرامي !
فرقي نميكند گايشاننده كدام يك از آقايان احمدي نژاد يا خاتمي يا هر كس ديگر باشد !
مهم همين هست كه يك فرد برجسته مملكتي
كه نگاهها كاملا بر رايشان اونها زوم شده هست
بايد اونقدر محتاط و با سياست رفتار كند
كه حتي دشمنانش در شناخت موضع او نسبت به خود در شك و ترديد باشند
تا چه برسد به دوستانش
حالا اگر مشابه اين رفتار از آقاي احمدي نژاد هم سر بزند
باز هم در نتيجه تغييري بوجود نخواهد آمد !

26:

من هم با نظر رایان موافقم به نظر من هم کسی در مقام خاتمی نباید چنین عکس العملی نشان بده

با تمام علاقه ای که بهت دارم بست فرند عزیزولی واقعا از تو یکی انتظار نداشتم
به قول ممدی یه جوری میگی که توهین به ما ترکها از واجبات عینیه !!!!!!

درضمن همه چی به پوشش روحانیت نیست ....

بنا به حدیثی از پیامبر که مضمونش اشاره به روحانیون مال امت خور وحرام خوردر اخرالوقت ( عصر خودمون) هست زیاد اعتباری به روحانیت نیست

این حرف نشانه ی ساده نگری شماست

گرچه در این مملکت بارها شاهد اینگونه حرمت شکنی ها بودیم
که واقعا جای تاسف داره
نوشته اصلی بوسیله farhoud
خندیدن به یک جک آذری و یا بازگویی یک جک نمیتواند توهین به آذری زبانان باشد.
نمیدانم مشکل شما فقط فرمودن جک ترکی هست و یا با خود خاتمی مشکل دارید؟ از نوشته تان نفرت از خاتمی و اصلاح طلبان موج میزند .پس لطفا از طرف آذری زبانان صحبت نکنید و صراحتا نظر سیاسی خود را بفرمایید.
گوش دادن و یا فرمودن یک جک توهین نیست.توهین به بازی گرفتن سرنوشت یک ملت و مورد تمسخر قراردادن ان در انظار جهانیان هست.توهین نشان دادن اقشار محروم و مستضعف همچون رفتگر و دربان و ابدارچی با لهجه ترکی از صدا و سیما هست.توهین انتخاب هستاندار اصفهانی و مشهد مقدسی برای کردستان هست.توهین به بازی گرفتن مسائل ملی در سطح جهانی هست.توهین بی آبرو کردن ایران و ایرانی در سطح جهانی هست.
نمیدانم شما آذری هستید یا نه .ولی محض اطلاعتان من آذری تبریزی هستم و به ایرانی و اذری بودنم افتخار میکنم ولی اجازه نمیدهم کسی به بهانه دشمنی ترک و فارس بخواهد بر روی مشکلات عمده ایران سرپوش گذارد.
خاتمی در 8 سال ریاست جمهوریش نشان داد که عاشق ایران و تمام اقوام ایرانی هست.نشان داد که به سرافرازی ایران علاقه مند هست.پس لطفا با این توجیهات بچه گانه به نفع دکتر محمود تبلیغ نفرمایید

فرهود از شما که تبریزی هستید بیش از این انتظار میره .


انچه که شما در رابطه با احمدی فرمودید سفسطه ای بیش نیست !!!! به بازی گرفتن مسائل ملی و بی ابرو کردن ایران وایرانی و مرود تمسخر برنامه دادن در انظار جهان همه دروغی بیش نیست چرا بیخود سخن میگید؟ اینکه ایشون گردن به هستکبار جهانخواری چون امریکا و اسرائیل خم نکردند تمسخر و بی ابرو کردن هست اینکه قدمی از منافع ایران کوتاه نیومد و جان خودشو تو کف دستش گرفت بازی گرفتن مسائل ملیه ؟

مطمئن باشید کسی با فرمودن این حرفها قصد سرپوش گذاشتن روی مشکلات یا تفرقه بین اقوام را نداره!
توهین نشان دادن اقشار محروم و مستضعف همچون رفتگر و دربان و ابدارچی با لهجه ترکی از صدا و سیما هست


واقعا این حرف رو ز ته دل من زدید واقعا چرا باید لهجه ی شیرین اذری و امت خونگرم اذربایجانو به این راحتی کوچیک نمايند (البته این از قدیم الایام در فیلمهای ایرانی مشاهده شده و ربطی به احمدی نداره )
اصلا چرا لهجه ی شیرین اصفهانی و شیرازی و فلان وفلان داریم ولی وقتی به لهجه ی ترکی میرسه مورد تمسخر واقع میشه
و حرفهای زیادی که نمیشه زد ....

من هم اذری وایرانی هستم و به اذری بودنم افتخارم میکنم و اجازه نمیدهم کسی به این راحتی به ترکها توهین کنه

27:

درود خواهر گرام و اهل اروميه ام

شما حق داريد ، هيچ كس نبايد قوميتى را به تمسخر گيرد

اما خصوصيات خاتمى بر تمام ما اشكار هست

اوست كه براى تمام انسان ها اجر و قربى قائل هست

اين سخن ها تنها تخريب هست ، خاتمى از تمام اين افترا ها به دور هست

28:

سمیرا جون دوست گلم باز تو یه باره کفشو کلاه کردی یه طرفه رفتی قاضی ؟ دوست خوب من ،مابقی حرفامم بخون سر جمع قضاوت کن اون وقت هر چی بگی به دیده منت مطمئن باش هیچکس ارزش اینو نداره که بخواد باعث بشه که دوستی ما ها به خاطرش کمرنگ بشه شما همه حرفا رو بخون هر نتیجه ای که بگیری برا من دارای ارزشو احترامه

29:

با درود خدمت سجاد گرامی
بله خصوصیات ایشان اشکار بود اشکار تر شد
تو عمل مشخص میشه که چه کسی برای انسان ها اجر و قرب قایله
مهمتر از توهین خاتمی به اذریان عزیز و غیور ایران توهینی بود که تو همون جلسه به ایمه شد
نمیدونم کلیپ کاملتر رو دیدین یا نه ..سپس اینکه اقای تمدن ها توهین کرد بعدش یک اخوند دیگر به بیان جوکی پرداخت که در ان به ساحت امام علی و اذریان و رشتی ها میز توهین شد
.

اقای خاتمی نیز قهقه ای مستانه سر داد
بله اقای خاتمی از این افترا ها به دور هست

30:


مسلما خصوصيات ايشون براي ما اشكاره


ولي نميدونم چرا شما به اين خصوصيات اشاره ميكنيد

چون خصوصيات خوبي نيستند

شما وقتي مي تونيد اين حرفو بزنيد كه اقاي خاتمي خصوصيت هاي خوبي داشته باشند

حالا من در عجبم


بله افترا هست

برايشان سخنراني احمدي صداي كف ميكس كردند

توهين شركت كنندگان در ميتينگ انتخاباتي خاتمي و مير حسين به امام ساختگيه

توهين حاميان مير حسين به ائمه و نشستن بر رايشان بارچه هاي سبز كه بر رايشان انها اسمامي ائمه نوشته شده كذبه

اين فيلم 47 ثانيه اي هم كه افتراست

لاو بازي با دختران ايتاليايي هم كه سا خته برداخته ذهن ماست

بله ديگه اين همه خصوصيات خوب دارن

31:

افترا به مساله اي فرموده ميشه كه صحتش در ابهام باشه و يكجور اتهام بدون منبع و مدرك هست!

ولي در اينجا نميشه فرمود افترا! چون مساله اي كه عنوان شد دقيقا از رايشان رفتار و حرفهاي خود خاتمي هست و چيزي اضافه و كم نكرديم!

در ضمن ما كه نفرموديم خاتمي پان فارسه يا دغدغه تخريب تركها رو داره.

فرموديم كار كاملا نسنجيده اي كرده.واقعا ترکهایی که با این حرفها بهش بر میخوره الحق که ترک هستند!!!
اولا: اين فيلم حماقت يك رئيس جمهور رو نشون ميده.دوما: در كشوري كه خاتمي رئيس جمهورش بوده، وجود آدمهايي مثل شما طبيعي هست.


32:

خاتمی با یک جوک به قومیت ترکها اهانت کرد البته حق با شماست هیچ جای ایران در مورد قومیت ها ترک لر و کرد و عرب و اصفهانی جوک ساخته نمیشه اینکار را آقای خاتمی تنها انجام داده
لطفا از این مطالب سو هستفاده سیاسی نفرمائید

33:

باز خدا پدر خاتمی رو بیامرزه که باعث شد یه جای این دنیا اذریان رو عزیز فراخوان نمايند

34:

نیازی به تخریب کردن شخصیت یک معلوم الحال وجود ندارد.


35:

روزی هزارتا ادم جک میگن به کسی بر نمیخوره اما چون اقای خاتمی فرمودن شد توهین به قوم ایران اسلامی ؟

36:

http://rs512l3.rapidshare.com/files/..._be_torkha.wmv

اونایی که می گن توهین آمیز نیست یا خودشون ساده هستن یا فکر می کنن ما ساده ایم .
علنا داره توهین می کنه.

به رشتی ها هم توهین می کنن.


37:

اما دانلود نميشه انگار چرا؟

38:

روی لینک زیر کلیک کنید وقتی صفحه باز شد روی کلید Free کلیک کنید.

یه صفحه دیگه باز می شه که سپس 30 ثانیه کلید دانلود ظاهر می شه و می تونید فیلم رو دانلود کنید.

http://rs512.rapidshare.com/files/23..._be_torkha.wmv

اگه مشکلی بود بگید.


39:

ميدونيد من از انتقاد هاي شما ناراحت نيستم
خوبه پس از لحاظ ظرفیت قوی هستی
من از مخالفت شما با عقايدم ناراحت نيستم
اینم آفرین داره
از اين ناراحتم كه اگر من هم با عقايد شما مخالف باشم و به عقايد خودم احترام بزارم

ميشم خشك مقدس
ميشم بي منطق
نه دیگه ببین نوع احترام گذاشتن فرق داره تو زبونت تلخه زود جوش میاری و راهشو بلد نیستی
اگه بخوای به عقایدت احترام بزاری نباید دیگران رو تحقیر کنی باید از ارزشهای خودت به شکل مطلوب حمایت کنی راهش اینه نه مبارزه
و هر كسي كه از راه مي رسه مدام اينو به من ميگه{همشون از هم فكراي شما هستن}
من هم فکر هم داشتم خودم خبر نداشتم ؟ چه خوب تا نباشد چیزکی امت نگویند چیزها دوست خوبم
فکر ملایم و طبع خوبی داری اما زبون تند و تیز و خیلی خشنی داری سیستمت همینه خب به قول دوستان مونتاژ کارخونه خداست چه می شه کرد ؟ هر کس رو یه مدل خلقت کرده حالا ولی یه کم تیزی زبونت رو بگیری بد نمیشه ها یه تمرینی بکن شاید شد دیگ به دیگ می گه روت سیاه خودمم بدترم ها ولی خب با هم تلاش می کنیم دی:
چرا منو خشك مقدس مي خونيد؟
چون انعطاف نداری حالا خب دیگه نمی خوانیمت گناه داری بیا گلو بگیر غصه نخور
چه قدر از من اشنايي داريد{به غير از يه عكس اواتار و اسم كاربري و بسيار كم از عقايدم}
خب همه از همه همین قدر آشنایی داریم شما از این بیشتر فردی رو می شناسی؟

اخم نکن بابا دلمون گرفت
چرا من بايد تو اين سايت فحش بخورم و شما نخوري؟
نه راحت باش یه خورده فحش بده دیگه واالله همینمون مونده بود چون اولا" ما خانمیم آقاها به خانما فحش نمی دن ادب رو رعایت می کنن دوم اینکه ما به کسی فحش نمی دیم همه حرفامون رو تو چارچوب عقل و منطق می زنیم و با آرامش بحث رو پی می گیریم چه از خود راضی !! سوم اینکه خب بابا جون تو این عصرو زمونه با این اجاره خونه با این پولهای سرسام آور آب و برق و گاز و تلفن و گوجه فرنگی کیلو 800 تومن بابا دیگه ملت حال ندارن بحث کنن وقت بزارن اعصاب خودشون رو خورد کنن کوچکترین چیزی هم به کسی بگی زودی دو برابرش رو بهت می گه بلکم تخلیه روانی شه یه خورده نداری و بی کاری و بدبختیش رو فراموش کنه
خون من رنگين تره؟
نه خودت دیوارتو کوتاه تر کردی
راه كار بگيد؟
فرمودم دیگه تعصب رو بزار کنار و سعی کن آزاد فکر کنی خودت رو تو قالب بریزی و محدود کنی همیشه جنگ خواهی داشت با همه کمی هم واقعیات جامعه رو مد نظر بگیر تو رویای مدینه فاضله زندگی نکن مهم تر از همه اینها بابا جون محبت که برا مسیحیا نیست مام می تونیم محبت کنیم اینطوری هم وطنمون که دشمنون نیست که اونم یه آدمه مثل خود ما اونم تو مدرسش سرود ملی خونده و زیارت عاشورا
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف هست
با دوستان مروت با دشمنان مدارا
ديگه از احمدي حمايت نكنم؟؟؟؟؟
از هر کسی که دلت می خواد حمایت کن چقدر هم خوبه که در مورد خوبی های همون شخص علم همون شخص و کارهای مثبت همون شخص صحبت کنی تا امت بیشتر باهاش آشنا بشن نه به قول خودت آبروی اون یکی رو بریزی کف آسفالت ملت خودشون فهم دارن شعور دارن درک دارن نیازی نیست که ما حقایق رو تو گوششون هوار بزنیم گذشت وقت درستی فرموده هامون رو اثبات خواهد کرد

.


از اونجایی که بحث رو منحرف نکرده باشم و در قالب تاپیک حرف زده باشم باز هم همون حرفهای قبلیم رو تکرا می کنم هیچ کس از حرکت آقای خاتمی در کلیپ مذکور دفاع نمی کنه و همه این کار رو محکوم می کنیم اما بر پايه 46 ثانیه کلیپی که معلوم نیست تا چه حد درسته و کیفیت و کمیتش چی هست و البته خصوصی بوده یک رجل سیاسی رو نمیشه محکوم کرد .

هر جوی مقتضیات خودش رو داره ما نمی دونیم شاید شاید
در اون جمع فردی اردبیلی به خاتمی و یزدی ها توهین کرده و اون در جواب اون فرد این حکایت رو بیان کرده ما هیچ کدوممون از واقعیت امر خبر نداریم و اگر هم خبر داشته باشیم درست نیست که گناه کسی رو بخواهیم با غیبت کردن پشتش بشوریم چه بهتر اون بعضیایی که برخی جاها وابسته هستن به دوستانشون بگن که از خود سید محمد خاتمی جریان رو جویا بشه و اصل ماجرا رو بپرسه نه اینکه تاری از غرض و تاری ار نفاق رو برداریم و پوشش پندار زشت رو برای فردی ببافیم و بخواهیم که به زور اون پوشش رو به قامتش بپوشونیم .

خداوندا در این مملکت مسئولیت چقدر سخت هست .

بنده خدا ریاست جمهور فعلی بنده خدا ریاست جمهور قبلی و بنده خدا ریاست جمهور بعدی چه حرفها که از این امتان نشنیده اند و نخواهند شنید .

خدا وندا خودت به داد این امت سیاه بین و منفی نگر .

کوته بین و تاریک اندیش برس الهی آمین

40:

فيلمو ديدم اما درست معلوم نيست چي ميگن اگه کسي ميدونه بگه چي ميگن اين اوباش

41:

به دور از همه حرفها که توی این تاپیک زده شد من یه سئوال دارم لینکی که هستارتر داده یک فیلم 47 ثانیه ای هست که آقای خاتمی و چند نفر دیگر دور هم جمع شدند آقای خاتمی در مورد یک سخنران مطلب طنزی را عنوان میکنه
حالا کجای این توهین به آذری زبانهاست ؟
شاید من فیلم را اشتباه دیدم
لطفا یک نفر من را راهنمائی کنه چون چندین بار این را دیدم ولی باز هم سئوالم رفع نشده

42:


43:

ممد چاخان در مورد یه روضه خوان اردبیلی صحبت می کنه و می گه که وقتی این داستان عروسی زهرا و علی رو می خواست تعریف کنه ( اضافه می کنه و میگه که می خواست نبوغ اردبیلی ها رو نشون بده.

یکی هم می پره وسط حرفش می گه ترک بود) می فرمود :
شب عروسی حضرت، پیامبر جلو جلو حرکت می کرد و حسن و حسین در طرف راست و چپ فاطمه.

(اینجاست که همشون می خندن.

البته خنده شون بیشتر شبیه عطسه بزهای غرب اروپاست تا خنده آدم ایزاد) و خدیجه هم به سینه اش می زد که قربان ...

تو دخترم برم.

بعد اون یکی داستان یک زن بدکاره را تعریف می کنه و می گه :
زنی سپس تن فروشی پیش علی می ره و می گه منو تطهیر کن.

علی جواب می ده چون حامله هستی نمی شه (خودتان حدس بزنید که علی چطور می خواسته او را تطهیر کنه).

سپس مدتی زنه می ره می گه منو اعدام کن که علی جواب می ده چون باید به بچه شیر بدی نمی شه (منظور از این جمله هم که واضح و آشکار هست.)
سپس مدتی که زنه دوباره می ره پیش علی، علی تطهیرش نمی کنه چون زنه یا ترک بوده یا رشتی.


44:

شما به چه قیمتی حاضر می شوید به شعور دیگران توهین کنید؟

45:

با توجه به اینکه این جستار به وضوح از مسیر یک فرمودگوی سالم خارج شده هست و به جهت جلوگیری از ادامه این روند، این جستار مسدود و ویرایش کلی میشود.
چنانچه پس از بررسی مشخص شد که ویرایش کلی نیز بیفایده خواهد بود، جستار حذف خواهد شد.


82 out of 100 based on 62 user ratings 1162 reviews

@