لیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکس


لیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکسلیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکس
خانم لیلی افشار متولد ۱۳۳۸ در تهران از سن ده سالگی فراگیری گیتار را آغاز کرد. وی با درجه لیسانس و فوق لیسانس موسیقی در رشته نوازندگی گیتار از کنسرواتوآر بوستون و کنسرواتوآر موسیقی نیوانگلند فارغ‌التحصیل شد و نخستین زنی در جهان بوده که موفق به اخذ درجه دکترا در نوازندگی گیتار شده است.

به گزارش ایران ناز خانم افشار مدتی نیز در مرکز هنرهای تجسمی بنف و فستیوال موسیقی اسپن تحصیل کرده و دیپلم افتخاری آکادمی موسیقی کیجانا درسی ین ایتالیا نیز به وی اعطاء شده است.


لیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکس

او مدارک دیگری نیز در نوازندگی گیتار از کنسرواتوار موسیقی بوستون، نیوانگلند، دانشگاه ایالتی فلوریدا دارد. وی در مرکز آموزش هنرهای زیبای بناف (Bnaff) تحصیل کرده‌است. دارای مدارک افتخاری از آکادمی موسیقی کیجیانا واقع در شهر سینای ایتالیا است.


لیلی افشار یکی از دوازده نوازنده بین‌المللی گیتار بود که برای نواختن حضور آندرس در کلاسهای پیشرفته وی، در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انتخاب شد . آن موقع بود که پس از این کلاس ماتسرو سگویا در مصاحبه ای که در اخبار شامگاهی ان بی سی حضور یافت در خصوص افشار پیش بینی کرد: او روزی به نوازنده ای معروفی تبدیل خواهد شد.


لیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکس


علاقه او به موسیقی معاصر منجر شد که از نخستین اجرا کنندگان آثار رضا والی، گری آیستر، گرارد روژد، لوریس چوبانیان، آرن ملنس، کامران اینجه، باربارا کولب، مرلین زیفرین و سالوادور بروتونس از میان دیگران باشد.


وی کنسرتهای متعددی در کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آفریقا، نیوزیلند، استرالیا و آمریکای جنوبی برگزار کرده، همچنین در ویگمور هال لندن ، مرکز هنرهای اجرایی کندی ، فستیوال موسیقی گرند تیتن، فستیوال موسیقی اسپن، مدرسه هنرهای تجسمی بنف، فستیوال موسیقی منتون و آکادمی آمریکیایی در رم نواخته است.


لیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکس


روزنامه واشنگتن پست لیلی افشار را فوق العاده معصوم، عالی و بی عیب و نقص و قابل توجه توصیف کرده است. او همچنین بعنوان بهترین گیتاریست کلاسیک زن برنده جایزه ارویل ایچ. گیبسن شده است.

آلبوم‌های لیلی افشار از ۲۴ کاپریچوی گوی اثر کاستل نوئوو-تدسکو ، ساغر (تنگی می لعل) ، مسخ و آخرین آنها گذر در نو که توسط نشر کارگاه موسیقی منتشر شده اند. همچنین کتابی با عنوان پنج آواز محلی ایرانی منتشر و مقاله‌های لیلی افشار درباره کاستل نوئوو-تدسکو و فرانسثیسکو به چند زبان در نشریات Gitarre & Laute I1 Fronimo ,Guitar Review چاپ و منتشر شده اند.


لیلی افشار، اولین زن که دکترای گیتار گرفت +عکس


لیلی افشار کرسی پروفسوری خود را برای دانشگاه ممفیس در سال ۱۹۸۹ بدست آورد و هجده سال است برنامه لیسانس و فوق لیسانس و دکترای نوازندگی گیتار در دانشگاه ممفیس را اداره می‌کند، که در آنجا نیز جایزه استاد برجسته دانشگاه در سال ۲۰۰۰ به وی تعلق گرفته است.باور کن باهوشی

1:

دکترای گیتار ! چه رشته هایی در دانشگاههای خارج هست !


نسخه​اي براي رام کردن يک شوهر سرکش

2:

خیلی کاراش رو دوس دارم و تعدادی از کیلیپ هاش رو هم دارم فوق العاده میزنه
بله مرد بارانی عزیز دکترای گیتار
متاسفانه انقدر در کشور هردمبیل خودمون شعن ساز هارو آوردن پایین فکر میکنیم خب یه گیتاره دیگه اما دنیاییه واسه خودش برای اینکه بیشتر به منظورم برسید کیلیپ های جیبسی کینگز، پاکودلوسیا و ...


زنان دنیا در چند سالگی ازدواج می کنند؟
رو ببینید


کیفیت زندگی زنان شاغل بهتر است یا خانه‌دار؟

3:تفکیک سرپرست خانواده

4:

با اينكه رشته عجيبيه ولي هر وقت بانوان كشور يه كار ميكنن و از اعراب يه قدم دور ميشيم خيلي خوشهال ميشم


ویژگی های مردانه که هر زنی باید بداند

5:

یعنی چی ؟؟


سونامی مصرف شیشه در بین زنان

6:

یعنی چی رشته عجیبیه ؟؟؟!!!

یهنی تو ذهن شما فقط دکتری و مهندسی هست ؟؟؟!!!

موسیقی رشته نیس ؟؟!!!

اگه تحقیق کنید می فهمید ما از این افراد زیاد داریم همین شادمهر خودمون فوق لیسانس

دانشکده موسیقی دانشگاه شهرستان تهران بود ...احتمالا منظور شما اینه که چون خانوم بوده ....

7:

نه داداش میدونی چرا ؟

الان گیتار مثه یه فیگور شده واسه همینه + یه سری نوازنده ها واقعا ارزش این ساز رو بردند پایین

در کل قبول دارم که به این ساز تو کشورمون خیلی ظلم شد ....

+ پاکو عالیه


+ تبریک به این خانوم ....


8:

منظورم اينه كه داره تو اينجور جاها به خانما ظلم ميكنند و من خوشهالم كه موفقند

9:

نه بابا چرا اعصابتونو خورد ميكنين
من نميدونستم موسيقي گرايش هاي مختلف داره و بايد بگم از خانوم بودن ايشون خوشهالم


62 out of 100 based on 47 user ratings 622 reviews

@