زنان مصری قصد دارند با «تروریسم سکسی» مقابله کنند


زنان مصری قصد دارند با «تروریسم سکسی» مقابله کنندزنان مصری قصد دارند با «تروریسم سکسی» مقابله کنند
با افزایش خشونت جنسی علیه زنان معترض مصری، زنان این کشور بر قبح این اقدام غلبه کرده و با ارائه خاطرات دردناک خود قصد دارند مقام‌ها را وادار کنند تا سکوت خود را بشکنند و با «تروریسم سکسی» مقابله کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، قربانیان این حملات به طور علنی درباره این مساله صحبت و تاکید کرده‌اند که کمپینی در داخل مصر به راه افتاده است که قصد ترساندن این معترضان را دارد، اما آن‌ها نمی‌ترسند.

یکی از معترضان زن مصری می‌گوید: ما قربانی نیستیم. بلکه انقلابی هستیم. آنچه برای ما اتفاق افتاده است باعث قوی‌ترشدنمان می‌شود و ما راه خود را ادامه خواهیم داد.

اذیت و آزار جنسی زنان معضل جدیدی در خیابان‌های مصر نیست و زنان غالبا شاهد انواع آزار‌ها هستند اما این مساله از زمان انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ که به سرنگونی حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق مصر ختم شد، تشدید شده است و هم اکنون زنان اغلب شاهد حمله مردان به خودشان در میدان التحریر هستند.

یکی از این قربانیان می‌گوید: در سال ۲۰۱۱ مردانی به من حمله کردند و پس از تجاوز مرا صد‌ها متر روی زمین کشیدند و سپس ساکنان محلی مرا از دست آن‌ها نجات دادند.

این زن جوان معترض در ادامه می‌گوید: من خشمگین هستم و می‌خواهم عدالت اجرا شود. مصریان خشمگین پس از مشاهده چنین حوادث ناگواری گروه‌هایی مانند «عملیات ضد آزار جنسی» و «محافظان التحریر» را تشکیل دادند که شامل نیروهای داوطلب بود.

وظیفه این گروه‌ها توقف حملات جنسی علیه زنان در میدان التحریر و ارائه کمک‌های پزشکی و روانی به قربانیان است. در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۳ که مصری‌ها دومین سالگرد انقلاب خود را جشن گرفتند، دست کم ۱۹ زن مورد تجاوز برنامه گرفتند.

گروه عملیات ضد آزار جنسی اعلام کرد: این حملات با هدف دور نگه داشتن زنان از جامعه و مجازات آن‌ها به دلیل حضور در فعالیت‌های سیاسی و اعتراضات انجام می‌شود. آن‌ها همچنین تلاش دارند تا وجهه میدان التحریر و معترضان را تخریب کنند.

این گروه در ادامه گفت: رسیدگی به این پدیده نیازمند توجه فوری و درمان است چرا که موجب ایجاد پدیده اپیدمیک اجتماعی و افزایش آزار و اذیت جنسی در جامعه می‌شود.

ایناس مکاوی، فعال حقوق زنان گفت: نمی‌خواهیم از واژه «آزار و اذیت» استفاده کنیم چرا که این اتفاقی که در حال وقوع است، «تروریسم سکسی» است.

وی افزود: قسمت عمده این معضل به بی‌تفاوتی مقام‌های کشور بازمی‌گردد آن‌ها از قربانی می‌پرسند، در میدان التحریر چه می‌کردی؟ چه پوشیده بودی؟ چه زمانی رفتی؟

یکی از داوطلبان در این گروه‌های امنیتی می‌گوید: برخی از معترضان مرد کمربند و برخی دیگر چاقو به همراه دارند. ما تلاش می‌کنیم تا از زنان محافظت کنیم.74 out of 100 based on 29 user ratings 754 reviews

@