چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟


چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟


چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟


چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟


به گفته یک روانشناس با توجه به اینکه منطقه گفتار در مغز زنها از وسعت بیشتری برخوردار است لذا استفاده آنان از ابراز کلامی در حل مسائل و واژگان با مهارت بیشتری همراه است.
ابراهیم مقدم با بیان اینکه گفتار مودبانه به جنسیت افراد ارتباط ندارد، گفت: با توجه به اینکه منطقه گفتار در مغز زنها نسبت به مردها از وسعت بیشتری برخوردار است لذا میزان دامنه خزانه لغات و تعداد واژگان بیشتری در اختیار زنها برنامه دارد.
وی افزود: این مهم منجر به استفاده هر چه بیشتر زنها ازابراز کلامی و حل بسیاری از مسایل و مشکلات از طریق تکلم شده است بر خلاف مردها که در غار تنهایی خود به تفکر می پردازند.
مقدم با بیان اینکه زنان از لحاظ میزان بهره برداری از واژگان، مهارت بیشتری دارند، اظهار کرد: مطالب مذکور دلیل بر تادیب زن نسبت به مرد نیست بلکه از لحاظ تربیت کلامی، این امر ریشه در فرهنگ، تربیت و ساختار خانوادگی افراد دارد.
وی با اشاره به اینکه تربیت افراد در گرو پایبندی به اصول اعتقادی و فرهنگی است، افزود: بنا بر مشاهدات و تجربیات، خانواده ها با فرهنگ و ادب والایی ایرانی، فرزندان مؤدب تری بدون توجه به جنسیت آنان به جامعه تحویل می دهند.
این روانشناس با تصریح اینکه فرهنگ گفتگوی موجود در جامعه کنونی ما مودبانه نیست، گفت: تنش ها، استرس ها وضعیت و شرایط اقتصادی- اجتماعی زندگی افراد موجب ایجاد فاصله از فرهنگ سخن وری گذشته شده است.
The post چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟ appeared first on آلامتو.پوشش زنان ایرانی از دیروز تا امروز

1:تست جالب تشخیص زیبایی صورت

2:

خرف زدن وتوانایی کلامی لازمه نشان دادن احساسات وعواطف بخصوص عواطف مادریه که درخلقت زن به دویعه نهاده شده
زندگی با احساس وعواطف قشنگه واین بدون وجود زن مقدورنیست


شرع مانع مشارکت اجتماعی زنان نیست

3:

کی فرموده زنان بیشتر حرف میزنن؟
من خودم اندازه ی هفت تا زن حرف میزنم !


9 اشتباه در مراقبت از پوست

4:

آقا تا حالا توجه کردید تو ک کارخونه یا محلی که همه مردن جز 2.3 دختر مردها بیشتر حرف میزنن و غیبت میکنن و حرف خبر بری می کنن خیلی دوست دارم دلیل این رو بدونم


برخورد با بدحجابان مانند قاتلان و سارقان باشد

5:

یک زن درست از لحظه‌ای که فرزندش متولد می‌شود، حرف‌زدن با او را شروع می‌کند و نه‌تنها تغذیه و حفظ سلامتی او را از نظر جسمی به‌عهده می‌گیرد، بلکه مسوول پرورش عاطفی او نیز هست.


مداح معروف:/خانم های چادری نیازی نمی بینند لاغر شوند
این وظیفه خطیر را با حرف‌زدن مداوم، نوازش‌ها و اظهار عشق به او از طریق در آغوش گرفتن و...


با پریسا تبریز، «شاهزاده امنیت» گوگل آشنا شوید
انجام می‌دهد.

تعداد کلماتی را که یک مادر در مدت ۲ سال اولیه زندگی کودک برای ارتباط با او به‌کار می‌برد، رقمی نجومی هست.

کودک کلمات را در حافظه‌اش ضبط نموده، پس از اینکه قابلیت سخن‌فرمودن را پیدا نمود، با هستفاده از اونها می‌تواند در مدت کوتاهی مانند یک بزرگسال مقصود خود را به دیگران بفهماند یا به‌عبارت دیگر سخن‌فرمودن را آغاز نماید.


در حقیقت کلمات، عامل ایجاد رابطه عاطفی، رشد روانی، ایجاد عشق و محبت و همچنین آموزش انسان‌هاست و این مهم از ابتدای خلقت برعهده زن گذارده شده هست.

اسکن‌های مغز نشان می‌دهد که منطقه خاصی برای صحبت‌کردن در مغز اکثر زنان محول شده هست که مردان فاقد اون می‌باشند.

حال می‌فهمیم که چرا اکثر زنان بیش از مردان حرف می‌زنند.


(مردان که میلیون‌ها سال به کار شکار حیوانات مشغول بوده‌اند و این کار مستلزم نشستن در تنهایی و سکوت و به نقطه‌ای خیره‌شدن بوده هست.)
صورت یک زن که به حرف‌های کسی گوش می‌دهد، درست مانند یک آینه عمل می‌کند، به‌طوری که شخصی که تماشاگر زنی هست که به ماجرای زن دیگری گوش می‌کند، به‌نظرش می‌رسد که هر حادثه‌ای که اتفاق افتاده هست برای هر دوی اونها
پیش آمده هست، در حالی که این حالات در چهره مردی که به حرف‌های کسی گوش می‌کند،‌ دیده نمی‌شود.
جالب اینجاست که اسکن مغز مرد نشان‌دهنده این هست که او نیز همان احساسات گوینده را در خود منتقل می‌کند اما صورت او نشانی از اون ندارد، علت این امر را به این نسبت می‌دهند که مردان در طی میلیون‌ها سال اشتغال به شکار بایستی حالات و احساسات خود را از دشمن و حیوانات مخفی می‌نموده‌اند بنابراین این خصوصیت در اونها نیازی به تحول نداشته هست.
● درک احساسات دیگران
نگهداری و آموزش و پرورش فرزند نه تنها احتیاج به حرف زدن فراوان دارد، بلکه یک زن به دلیل شغل حفاظت از فرزندان بایستی متوجه کوچک‌ترین تغییرات در چهره کودک که نشانی از ناراحتی‌های جسمانی یا حالات روانی اوست، باشد.

یک مادر باید از گرسنگی، افسردگی و دردهای فرزندش آگاه ‌شده و در پی برطرف کردن اونها برآید.

چنین هست که زنان بیشتر از مردان متوجه حالات و احساسات انسان‌های دیگر و علاقه‌مند به کمک در برطرف کردن ناراحتی‌های دیگران هستند.


اختلافات فوق هست که دختران بهتر و سریع‌تر زبان خارجی را یاد می‌گیرند و هم‌اکنون در بیشتر نقاط دنیا شغل مترجمی بیشتر متعلق به زنان هست.

سابق بر این امت بر این اعتقاد بودند که دلیل حرف زدن بیشتر دختران این هست که مادران با فرزندان دختر خود بیشتر حرف می‌زنند تا فرزندان پسر.

اما مشاهدات نشان داده هست که والدین با فرزندان خود برخورد یکسانی دارند و این نوزادان هستند که واکنش متفاوت از خود نشان می‌دهند.
چون مغز نوزاد دختر برای فرستادن و گرفتن پیام و واکنش به اون مجهزتر از پسر هست، به صدا و حرکات چهره افراد واکنش مشخص‌تر و بهتری نشان می‌دهد و همین باعث می‌شود که والدین را بیشتر به خود جلب نمايند.

به عبارت دیگر چون نوزادان پسر واکنش چندانی به نازها و نوازش‌ها و قربان‌صدقه رفتن‌ها از خود نشان نمی‌دهند بنا به مصداق «مستمع، صاحب سخن را بر سر ذوق آورد» والدین تمایل کمتری در صحبت کردن با پسران از خود نشان می‌دهند.

مطالعاتی که روی نوزادان چند ساعت تا چند ماه پس از به دنیا آمدن انجام شده هست یک چیز را به وضوح نشان می‌دهد:‌پسرها به اشیا و دخترها به چهره‌های انسانی جذب می‌شوند.


مدتی را که نوزادان دختر به قیافه‌ها نگاه می‌نمايند دو تا سه برابر نوزادان پسر هست.

یک دختر در دوازده‌هفتگی افراد فامیل را از غریبه‌ها باز می‌شناسد اما یک پسر در همین سن می‌تواند یک اسباب‌بازی جابه‌جا شده را پیدا کند.

به دلیل وظیفه حراست و نگهبانی از محدوده خانه و کاشانه و فرزندان، گوش اکثر زنان به انواع صداها حساس‌تر هست.


به‌خصوص به صدای گریه نوزاد و هر صدایی که پیام خطری را در پی داشته باشد.

در سن یک هفته‌ای نوزاد دختر می‌تواند صدای مادرش را تشخیص بدهد در حالی که نوزاد پسر چنین نیست.

تشخیص صداها به زن این قابلیت را نیز می‌دهد در حالی که با یک نفر مشغول صحبت هست بتواند به صحبت‌های کسان دیگری که در اطراف هستند نیز گوش داده و ماجرای اونها را نیز دنبال کند.


به‌طور کلی اکثر زنان صحبت کردن را دوست دارند و از اون به عنوان نوعی جایزه هستفاده می‌نمايند بدین معنی که اگر کسی را خیلی دوست داشته باشند با او بیشتر حرف می‌زنند و اگر کسی را دوست نداشته باشند یا بخواهند کسی را مجازات نمايند با او حرف نمی‌زنند.

تهدید زنی که می‌گوید من دیگر هرگز با تو حرف نخواهم زد را بایستی جدی تلقی کرد.
اگر سکوت همسر شما بیش از ۹ دقیقه به طول بکشد بدانید که برای کاری مجازات می‌شوید، مردان معمولا این سکوت را پاداش تلقی می‌نمايند! در مجموع می‌توان فرمود برای اکثر زنان صحبت کردن بیشتر هدفی که در پی دارد برقراری ارتباطات انسانی و عاطفی هست، در حالی که برای مردان حرف زدن بیشتر به خاطر رد و بدل کردن اخبار و اطلاعات هست.

به این خاطر هست که تلفن برای مردان وسیله ارتباطی و ابزاری هست برای رد و بدل اطلاعات لازم و فوری در حالی که برای اکثر زنان تلفن وسیله ارتباطات عاطفی با جهان خارج هست.
یک زن بلافاصله پس از بازگشت از مسافرتی کوتاه یا بلندمدت نزد خواهر، مادر یا هر دوست مونث دیگری می‌تواند به اونها تلفن کند و با اونها دو ساعت حرف بزند.

اگر یک مرد یک‌سری کارها در پیش داشته باشد و دوستی از راه برسد یا کسی با او کار داشته باشد، خیلی ساده می‌گوید چند تا کار دارم که باید اجرا کنم، بعدا یکدیگر را می‌بینیم.

اما یک زن تمامی کارها را به صورت تصادفی با تمامی احتمالات و امکاناتی که برای انجام اونها ممکن هست پیش آید شرح می‌دهد.
مثلا اینکه لباس‌ها را باید بشویم، نامه‌ای دارم باید پست کنم، خدا کند پستخانه باز باشد یک خرید کوچک هم باید بکنم و...

در حالی که وظایف اکثر زنان باعث شده هست که اونچه در دل و فکر دارند بیان نمايند، مردان به دلیل اینکه به تنهایی به شکار می‌رفته‌اند، توانایی بلند صحبت کردن را از دست داده‌اند، به این معنا که اونها صحبت نمی‌نمايند، اونها با خودشان صحبت می‌نمايند.
سوءتفاهمات زیر حاصل این اختلاف هست: ـ هنگامی که زن مشاهده می‌کند که همسرش کنار پنجره ایستاده و به بیرون نگاه می‌کند، فکر می‌کند که حوصله او سر رفته هست بنابراین یا با او شروع به حرف زدن می‌کند یا کاری را به او محول می‌کند.

نتیجه این هست که در بسیاری از اوقات مرد عصبانی شده و زن با خود چنین می‌گوید: «حیف از محبت‌های من و امان از نامهربانی‌های تو».

- وقتی مردان با هم زندگی می‌نمايند هیچ مشکلی از اون نوع که وقتی با اکثر زنان زندگی می‌نمايند ندارند.


مردها می‌توانند ساعت‌ها بدون حرف زدن کنار یکدیگر بنشینند، مانند هنگامی که به ماهیگیری می‌روند یا به تماشای فوتبال از تلویزیون مشغول می‌شوند.

در حالی که برای اکثر زنان دور هم جمع شدن به هر دلیلی نیز که باشد برای برقراری روابط دوستانه و فرمود‌وگو کردن هست.


هنگامی که چند زن با هم مشغول تماشای فیلمی از تلویزیون می‌باشند،‌معمولا در مورد مسائل مختلفی نیز صحبت می‌نمايند، در این وضعیت اگر چند مرد نیز در جمع باشند، معمولا خانم‌ها را دعوت به سکوت می‌نمایند،‌ چون همانگونه که بعدا به اون خواهیم پرداخت مردها نمی‌توانند دو کار را هموقت اجرا کنند بدین معنی که یا می‌توانند حرف بزنند یا می‌توانند تلویزیون تماشا نمايند.
سال‌هاست که از پرحرفی اکثر زنان جوک‌ها ساخته‌اند،‌همیشه مردان در سراسر دنیا اکثر زنانی را به یکدیگر نشان داده‌اند و با هستهزا فرموده‌اند که اونان همه با هم مشغول صحبت هستند و هیچ‌کس گوش به دیگری نمی‌دهد.

اما حقیقت این هست که همه گوش هم می‌نمايند.


صدیقه شهاب

منبع : روزنامه شهرستان تهران امروز

6:

به این میگن صداقت

7:

زن چراغ خونس............

اگه زنم مث مرد کم رف باشه خونه سوت و کوره

8:

درسته واین نشون میده اقایان هم زیادحرف میزنن وکم حرفیشون خیلی هم ذاتی نیست

9:


بشرطی که غرغر نباشه

اگر زن ها حرفهای منطقی و دلگرم نماينده و عاشقانه ادا نمايند مرد هم تلاشش بیشتر میشه .

مردها از بحث کردن بیزار و متنفرند
بعض
ی خانمها اصرار دارند و این یعنی سراغاز یک اختلاف جدی و تبدیل عشق به خشونت ....

حالا
که خانمها دوست دارند بیشتر حرف بزنند سعی نمايند زیبا و دلنشین ادا نمايند

10:


از لحاظ ذاتی خانمها بیشتر دوستدارند صحبت نمايند
و البته از اقایون هم افراد ی هستنند که علاقه زیادی به حرف زدن دارند
که حتی خانمها نسبت به انها اعتراض دارند

11:

درست میفرمایین...

غر زدن با حرف زدن متفاوته

حرف سنجیده و رو حساب کتاب نه مرد و ناراحت میکنه نه زن رو....

12:

من باور میکنم

13:

شاهد حی حاضر به این میگنا خودت دیدی دیگه

14:

افراط و تفریط توی هیچ کاری مورد تایید نیست
پرحرفی و کم حرفی هم یکی از همین مسائل هست
ولی اگر از بین پرحرفی و کم حرفی بنا باشه یکی رو
انتخاب کنم (بد و بدتر)به قطع پرحرفی رو انتخاب می کنم و اینکه
مایلم مخاطبم پر حرف باشه تا کم حرف!
چون تنها روش تعامل انسانها با هم فرمودگو هست وقتیکه این
فرمودگو وجود نداشته باشه شبیه دو انسان قهر گونه ای هستند که
هیچ وجه اشتراکی برای ایجاد تعامل با هم ندارند .در نتیجه اون
جمع به شکل غریبی خسته نماينده و غیر قابل تحمل میشه.
+
با ذکر این مسئله که طبیعتادر امر فرمودگوی فی مابین باید حوصله
مخاطب هم مورد ارزیابی برنامه بگیره و اشخاص صرفا دنبال یک جفت گوش
رایگان نباشند.


15:

بله...به یاد موندنی هم هست

16:

ولی من برعکس خیلی کم حرف میزنم


74 out of 100 based on 59 user ratings 334 reviews

@