این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!


این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!
شاید نیاز به نگاه عمیق کارشناسی نداشته باشد تا درک کرد که این طرح‌ها توان جذب مخاطب داخلی را نیز ندارد و نشانه‌های چون پرچم آنچنان گل درشت در طرح‌ها مورد پردازش برنامه گرفته‌اند که کمتر زن ایرانی حاضر به پوشیدنش در محیط های عمومی خواهد شد و در ورزشگاه ها نیز طبیعتاً امکان حضوری وجود ندارد که برنامه باشد این لباس ها بر تن شود...

با رونمایی از طرح‌های تازه مانتو که از پرچم ایران و نمادهای جام جهانی به عنوان الگوی اصلی طراحی و رنگ بندی استفاده شده، این پرسش پیش آمده که آیا طراحی مانتوهای مورد تایید بنیاد مد با واقع گرایی و مبتنی بر نیاز عمومی تعریف شده و کارکرد عمومی این پوشش‌ها در نظر گرفته شده است؟

به گزارش «تابناک»، خانه مد از جمله موسسات تک منظوره‌ای است که بنیاد ملی مد و لباس برای مدسازی و ارائه طرح به بازار تایید کرده است؛ بنیادی که برنامه است در این حوزه پوشش‌های طراحی و تولید شده در داخل را با همکاری دیگر دستگاه‌های مسئول گسترش دهد و در همین راستا به تازگی شاهد رونمایی از لباس‌هایی با طرح عجیبی از سوی این مجموعه بودیم و این طرح‌ها بر تن مدل‌های ایرانی روی استیج به نمایش درآمد و رونمایی شد.

در نشست رونمایی از این چهار طرح مریم مویدی، مدیر خانه مد گفت: فضای موجود جامعه مربوط به جام جهانی است به همین خاطر رونمایی از آثار ورزشی خالی از لطف نیست؛ البته برنامه بود طرح‌ها قبل از جام‌جهانی رونمایی شود اما به دلیل مشکلاتی دریافت مجوز به طول انجامید. 4 طرح به نام‌های پانچو یوز، مانتوزا، آرک ایرانی و مانتو یوز است که هر کدام به خاطر استفاده از المان‌هایی نظیر یوزپلنگ و پرچم ایرانی اینچنین نامگذاری شده‌اند.

هرچند مشخص نیست این طرح‌ها دقیقاً برای استفاده بانوان در محیط‌‌های ورزشی نظیر ورزشگاه‌ها طراحی شده یا برای استفاده در اماکن عمومی، با توجه به عدم امکان حضور بانوان در مسابقات فوتبال و والیبال و برخی رشته‌های دیگر که تمرکز بیشتری در این دوره بر آنها وجود دارد و همچنین عدم تمایل از چنین پوشش هایی توسط اغلب بانوانی که در کشورهای خارجی به تشویق ملی می پردازند - به دلایل کاملاً مشخص - تنها گزینه پیش رو استفاده در سطح شهرهای ایران است

این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!
این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!
این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!
این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!

شاید نیاز به نگاه عمیق کارشناسی نداشته باشد تا درک کرد که این طرح‌ها توان جذب مخاطب داخلی را نیز ندارد و نشانه‌های چون پرچم آنچنان گل درشت در طرح‌ها مورد پردازش برنامه گرفته‌اند که کمتر زن ایرانی حاضر به پوشیدنش در محیط های عمومی خواهد شد و در ورزشگاه ها نیز طبیعتاً امکان حضوری وجود ندارد که برنامه باشد این لباس ها بر تن شود و صرفاً در ورزشگاه ها مورد استفاده برنامه گیرد!

با این اوصاف تنها مشتری این طرح‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد، کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال خواهند بود که ممکن است تعدادی از این پوشش‌های مصوب را خریداری کرده و به صورت رایگان در مسابقات خارجی میان تماشاگران ایرانی توزیع کنند و به عبارت ساده تر بازار اقتصادی مشخصی نمی‌توان در فضای عمومی عرضه لباس برای این پوشش‌ها و طراحی‌های مشابه که با واقع نگری گره نخورده‌اند، متصور شد.

بدون شک طراحی‌های متفاوت و تازه یکی از ابزارهای شناسایی ذائقه مخاطب ایرانی و ارائه گسترده‌تر طرح‌هایی است که این مخاطب به آن گرایش نشان می‌دهد اما در این میان آنچه محل تامل است، عدم توجه به بدیهیات در امر طراحی است. در سال‌های اخیر، قریب به اتفاق تلاش‌ها برای ارائه طرح‌های نو در کشور به خصوص برای پوشش بانوان، به شکست انجامیده و این اتفاق به واسطه درنظر نگرفتن بدیهیاتِ این حوزه است.

با تماشای این طرح‌ها، آنچه به ذهن متبادر می‌شود علت عرضه آنها بدون درنظر گرفتن پذیرش عمومی شان است. حتی اگر بر فرض ضعیف، اگر این پوشش‌ها با اقبال عمومی مواجه شوند، آیا دیگر نهادها همچون ضابطین، این طرح ها را پذیرفته اند و یک بانوی کشورمان می‌تواند با چنین پوشش‌هایی در معابر عمومی ظاهر شود و با تذکر نهادهایی چون گشت ارشاد مواجه نخواهد شد؟ مد در کشورمان امری بسیار پیچیده تر از دیگر کشورها است و بیش از طرح تازه، محتاج به اندیشه های تازه است.

این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟! - سایت خبری تحلیلی تابناكمعاون رئیس جمهور: برای انتخاب پوشش مناسب باید به دختران حق انتخاب داد

1:

آخه دلقک اینارو می پوشه !؟
بعد میگن بدحجابی رایج شده ! مگه چیز خوبم گذاشتن که آدم بره سراغش !
اصلا حالا ندیدی خیلی میذارن خانوما برن ورزشگاه که براش لباسم درست کردن !


نام مریم میرزاخانی در لیست 15 زن تاثیر گذار در جهان

2:


خب اینا اختصاصا واسه جام حهانی طراحی شده..


۱۰ ایده ی خلاقانه برای راحت سفر کردن خانم ها!
تو اون فضا ضایع نیست


دختران فراری

3:

چقدرم که ما رفتیم جام جانی


هجوم دختران ایرانی به تلویزیون ترکیه برای شوهریابی!

4:

این خیلی باحاله...


یک سوال ساده از خانم الهام چرخنده! زهرایی!
یاد فشن تی وی افتادم..


کتاب بزرگ شماره‌دوزی
چرا این آقایون دست به زیر چانه دارن اندام این خانم را برانداز می نمايند....؟
این مانتوها برای پوشیدن طراحی شده‌اند؟!


زنده به گور کردن ناکام دختر هندی! +عکس

5:


دیگه به هر حال ملت آرزو دارن

6:

.

first iranian modeling agency? کلا هر برند ایرانی (حتی سایت یا وبلاگ) دیدید که زیر نامش چنین چیزی را (اولین در ایران، بهترین در ایران بزرگترین در ایران و ...) نوشته هست بدانید محصولاتشان به درد عمه شان میخورد
.

7:

به چی دارن فکر میکنن ...؟

8:

خیلی ضایعن
اه اه

9:


همه مریض جنسی نیستن خانم! اینا مسلما توی کار تولید پوشاک و ..هستن!
چیکار نمايند چشماشون رو ببندن؟

10:


یعنی می فرمائید این مذهبی هایی که میگن نباید به اندام زنان خیره شد مریض جنسی اند...؟!

11:


یعنی شما می فرمایید در فشن شو های غربی تمام ملتی که نشستن اون کنار و یه دفترچه دستشونه و برای شرکت های دیزاین کار مینمايند به اندام زنا خیره شدن و دارن تو ذهنشون به مسادل جنسی فکر میکنن و توجهی به پوشش و دیزاین و کاری که براش پول میگیرن ندارن؟

جالا بگذریم که در این عکس من برجستگی خاصی نمیبینم که باعث تحریک جنسی یه مرد بشه!!

اینجوری باشه که همه باید در خیابون سرمون رو پایین بگیریم و راه بریم!!!

یا سریال های خارجی که تی وی پخش میکنه که باید زوم کنه فقط روی صورت هنرپیشه زن!!

مذهبی ها فرمودن نباید به قصد لذت خیره شد!

شما از کجا میدونی کل ملت با قصد لذت در این شو ها حضور دارن؟؟

تازه از نوع پوشیده ش که هیچ!

کدوم اندام خانم؟ بس کنید لطفا!

12:

خوبن به نظرم :-j

13:


دوست عزیز صحبت من کنایه ای بود...

بله از دیدگاه مذهبی مردا سرشون پایینه زنا گونی پیچ..

به نظرات برادران بسیجی نگاهی کنید.


14:

البته دو نوع آدم مومن یا به اصطلاح شما بسیجی داریم...

یکی کسایی هستن که حرفشون با عملشون یکی هست...یعنی اگر راجع به زن و حجاب و ...حرف و اعتقادی دارند در عمل خودشون هم پایبند این نگاه پاک و ...شون! هستند...که البته به نظر من میشه مومن و بسیجی نبود و نگاه پاک داشت! این افراد رو من بهشون احترام میذارم...حداقل در عقیده شون صادق هستند...اینا آدمایی نیستن که به زن مانتویی بگن فاحشه یا فکر نمايند همه زن های غربی فاحشه هستند و خانواده ای ندارند ...

و هر کس چادر داشته باشه خانواده با بنیان و مجکمی داره و بقیه سست عنصر و پاشیده از هم هستند ...


دوم کسایی هستند که ظاهر مذهبی دارند...حرف های اینچنینی می زنند ولی در خلوت خودشون یا در نگاه خودشون اون نگاه رو ندارند...پاش بیفته برای ارضای خودشون هر کاری رو مینمايند در خلوت ...برخی هاشون هم اسم دین روش میذارند و مثلا به اسم صیغه هر غلطی مینمايند ! مثلا برای نمونه در پیج فیس بوک آزادی های یواشکی زنان...یه عده هستند به اسم بسیجی و مخالف میان ارشاد مینمايند...همین افراد رو دیدم که وقتی بحث بالا میگیره شروع مینمايند به خانم های مورد بحث فحش های رکیک جنسی دادن!
اینا همونایی هستند که در شلوغی های سپس انتخابات به بهانه سرکوب منافق و شورش..بدن زنان رو لمس میکردند!
نمونه زیاد داریم...
دیگه نمونه وحشیانه ش میشه همین تروریست های داعش که شدید ترین تفکرات مذهبی رو دارند و بیشترین تجاوزات جنسی رو در عراق تا به امروز انجام دادند که در محله های بدنام نیویورک هم انجام نمیشه!
اینا همونایی هستند که اعتقاد دارند زن حتی با شوهرش نباید به سالن والیبال بره و با زنان در یه قسمت معین شده جدا...حضور داشته باشه ولی همون زن میتونه به سینمای تاریک بره و در جمع مردان بشینه....یا در سالن کنسرت قاطی مرد های بشینه و در خیابون کنار مرد ها راه بره .

همین افراد میگن در غرب! یه همه زن ها نگاه جسنی وجود داره و زن براشون فقط کالاست...
در حالی که در کشور خودشون در بسیاری از آگهی های هستخدام زیبایی و خوش پوش بودن زن رو ملاک هستخدام مثلا منشی برنامه میدن یا بدترین نگاه های جنسی رو در خیابان و مترو و تاکسی به زن دارند که اون نگاه ها رو در همون غرب در این اماکن عمومی شاهد نیستیم!

15:

آخ از فردا ازینا تو خیابون ببینیم بخندیم :دی

16:

من برم اسید بخورم.......کسی میز داره بده من سرمو بکوم بهش....آب هم که قحط....خخخخخ


82 out of 100 based on 52 user ratings 1102 reviews

@