تماشای تلویزیون از فاصله نزدیک بیانگر ضعف بینایی کودکان نیست


تماشای تلویزیون از فاصله نزدیک بیانگر ضعف بینایی کودکان نیستتماشای تلویزیون از فاصله نزدیک بیانگر ضعف بینایی کودکان نیست
دانشمندان آکادمی چشم پزشکی آمریکا در بررسی های خود به این نتیجه رسیدند که نشستن کودکان نزدیک تلویزیون هنگام تماشای آن، نشان دهنده ضیف بودن چشم آنها نبوده و تنها یک عادت است.
تصورات و باورهای نادرستی در حوزه های پزشکی، در میان مردم وجود دارد که به علت تکرار جای خود را به عنوان یک امر اثبات شده در اذهان عمومی باز کرده اند. در دانش پزشکی انجام این باورها نه تنها کمکی به بیمار نمی کند بلکه با دور کردن آنها از راهکارهای مناسب درمانی ممکن است به ایجاد خطرات جدی در فرد منجر شود.
برخی از والدین تصور می کنند کودکانی که نزدیک به تلویزیون نشسته و آن را تماشا می کنند، چشم های ضعیفی دارند اما براساس تحقیقات صورت گرفته این موضوع هیچ ارتباطی با ضعف بینایی کودک ندارد. این عادت نه تنها باعث آسیب رسیدن به چشم کودک نمی شود بلکه معمولا با رشد وی به فراموشی سپرده می شود.
تماشای تلویزیون از فاصله نزدیک بیانگر ضعف بینایی کودکان نیست
گفتنی است، از آنجا که کودکان از توانایی تطابق بالاتری نسبت به بزرگسالان برخوردارند در نتیجه اغلب هنگام مطالعه یا نوشتن، کتاب و دفتر را به چشمان خود نزدیک کرده و یا به هنگام تماشای تلویزیون نزدیک به آن می نشینند. باید توجه داشت گاهی اوقات نیز کودکان مبتلا به نزدیک بینی برای اینکه دید بهتری داشته باشند، در فاصله ای نزدیک به تلویزیون می نشینند که این مسئله می تواند با تجویز عینک توسط چشم پزشک برطرف شود.
مصرف ویتامین A برابر با داشتن چشمانی تیزتر!

براساس یافته های محققان آکادمی چشم آمریکا، همانطور که از دیرباز در افکار عمومی جا افتاده است، خوردن هویج باعث تقویت بینایی می شود به طوری که هویج با داشتن مقادیر زیادی از ویتامین "A" که وجود آن برای سلامت دید چشم ضروری است موجب بهبود قدرت بینایی افراد می شود. اما بسیاری از مواد غذایی دیگر نیز حاوی این ویتامین هستند و داشتن یک رژیم غذایی متعادل خواه با هویج یا بدون هویج تنها با تامین نیاز بدن به ویتامین "A" می تواند دید خوبی را برای فرد فراهم کند.
منبع : ایسنا62 out of 100 based on 57 user ratings 82 reviews

@