نخستین نقاشی های کودکانه


نخستین نقاشی های کودکانهنخستین نقاشی های کودکانه
نخستین نقاشی های فرزندان هیجان و شور عجیبی برای والدین به همراه دارد. آنها همه جا این طرح ها را با خود می برند و به همه نشان می دهند که کودک خردسال آنها چه طرح زیبایی به تصویر کشیده و هیجان خود را به اطرافیان هم منتقل می کنند.

فارغ از اینها، دیدن خط‌خطی های هنرمندانه خردسالان که داستانی طولانی پشت آنها نهفته است، واقعا هیجان و لذت دارد. لازم نیست حتما پدر یا مادر باشید تا دیدن این نقاشی ها و شنیدن داستان هایشان جذبتان کنند. به طور مثال، وقتی روی یک کاغذ دو تا خط افقی آبی با یک نقطه قرمز در میان آن می بینید و کودک به شما می گوید، این دریا است و یک ماهی قرمز داخل آن زندگی می کند. از این هم تخیل زیبا و واقعی لذت می برید.

1. آدم عصبانی با ناف


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی را «بِلا» 4 ساله کشیده و خودش در توضیح این اثر می گوید: «او کمی عصبانی است و ناف هم دارد.»


2. سر بهتر


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی را «کوپر» 4 ساله کشیده است. شکل دایره‌مانند کنار این آدم سری است که اول برای او در نظر داشته اما خوب نشده و سر و بدن دیگری ترسیم کرده است.


3. صورت خندان


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی را «گریس» 3 ساله در طول سفر در ماشین کشیده است. این نخستین تلاش او برای به تصویر کشیدن انسان است و دیدن این نقاشی برای پدر و مادرش هیجان بسیاری به دنبال داشته است.


4. فرار مامان


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی جالب و دوست داشتنی را «گرَدی» 3.5 ساله روی بشقاب کشیده است. او پس از ایجاد این اثر جالب آن را به مادرش نشان داده و گفته: «مامان این تویی که در حال دویدن هستی».


5. دیو و دلبر


نخستین نقاشی های کودکانه


«آلکس» 4.5 ساله که این نقاشی را کشیده است، توضیح می دهد در این نقاشی، شاهزاده خانم جایش امن است و غول بدجنس در بیرون قصر برنامه دارد و نمی تواند به شاهزاده خانم آسیب برساند. خطوط موربی که در بالای صفحه مشاهده می کنید، کوه هستند.


6. میکی‌ماوس


نخستین نقاشی های کودکانه


این تصویری که می بینید مثلا میکی‌ماوس است که «اریک» 3.5 ساله کشیده است. دامن قرمز، کفش های زرد و خال های زرد دامن این میکی موس بسیار جالب هستند و البته تا زمانی که خود اریک در مورد طرحش توضیح نداده بود، نمی توانستید تشخیص دهید این چیست.


7. راپونزل


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی به دختری 4 ساله به نام «کیتی» تعلق دارد. خودش در توضیح این نقاشی می گوید: راپونزل در برج قصر خود است و آفتاب به او می تابد. این توضیح با این همه احساس از یک کودک 4 ساله کمی بعید و البته دوست داشتنی است.


8. دوستان


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی را «الی» 4 ساله کشیده است. در این نقاشی او خود و دوستانش را به همراه معلمشان (شخصیت بلند قد و مو بلوند) به تصویر کشیده است. دختری که موهای قهوه ای و بلند دارد، خود الی است. دخترهای دیگر، الیز (موی بلوند)، لیلی (موی فرفری سیاه) و اِما (موی قهوه ای) هستند. جالب است که برای همه افراد ناف کشیده و در توضیحاتش نیز به آن اشاره کرده است.


9. حروف، روبات و سگ


نخستین نقاشی های کودکانه


همه حروف و خط‌خطی های قرمز رنگی که می بینید مثلا حروف الفبای انگلیسی هستند که «هارلو» 2.5 ساله آنها را کشیده است. او در توضیح بقیه قسمت های نقاشی اش می گوید، لکه های سیاهی که در بالا می بینید روبات است. خط‌خطی های سبز رنگ در سمت چپ نیز سگ خانوادگی آنها است.


10. زرافه


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی را «هنری» 3.5 ساله در مهدکودک کشیده و اعلام کرده این یک زرافه است.


11. مامان


نخستین نقاشی های کودکانه


این نقاشی را «جان» 3.5 ساله کشیده و می گوید تصویر مادرش است.


12. لاک پشت


نخستین نقاشی های کودکانه


این تصویر را «لوگان» سه ساله کشیده است. این نقاشی با رنگ و انگشت انجام شده، کاری که لوگان بسیار به آن علاقه دارد.بچه‌ها از چه سنی باید در اتاق خودشان بخوابند؟

1:

یـکــی از اولیـن نقاشـی هـای ِ محمـد طاهـایِ مــا [ ] :

نخستین نقاشی های کودکانه

+ عاشق ِ رنـگ ِ سبـز هستش / اونم سبز ِ بـدون ِ پُر رنگ ( یعنی سبز ِ کمرنـگ )
+ گـوش هـا رو همـیشه میکـشه ..


تأثیر جملات محبت آمیز
با دقت هـم میکـشه
+ تو این نقاشـی میفرمود پـسر ِ تو نقاشی کچـله :|


56 out of 100 based on 21 user ratings 946 reviews

@