چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم


چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیمچگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم
تصادفات وسایل نقلیه، مهم*ترین علت مرگ در سنین 5 تا 34 سالگی است. با توجه به این آمار، آموزش بستن کمربند ایمنی به کودکان، یک ضرورت مطلق است.


چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیمبراي نمايش در سايز اصلي بر روي نوشته كليك كنيد ، مشخصات تصوير هست 600 در413 و مقدار پيكسل 59 كيلو بايت .چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم
دستورالعمل*ها:

1. کاری کنید که از شما یاد بگیرد. مطمئن شوید که به محض نشستن در خودرو، کودک شما شاهد بستن کمربندتان است. اگر کودک ببیند که شما خودتان به بستن کمربند اهمیت می*دهید، او این رفتار را به خوبی انجام می*دهد. شما می*توانید میزان اهمیت آن را با بستن همیشه*ی کمربند نشان دهید.2. به کودک خود توضیح دهید که چرا کمربند لازم است و اگر آن را نبندد چه اتفاقی ممکن است بیفتد. شما مجبور نیستید داستان*های ترسناکی از مرگ و قطع عضو برای ترساندن او بگویید. به سادگی به او بگویید که اگر تصادفی اتفاق بیفتد، کمربند از آسیب*های جدی به او جلوگیری می*کند.3. به او طرز استفاده از کمربند را نشان دهید. وقتی به اندازه*ی کافی بزرگ شد، به او یاد دهید که چگونه در صندلی نشسته و کمربندش را ببندد. این مسئولیت باعث می*شود تا کودک احساس استقلال کرده و حس کند که بزرگ*تر شده است.4. بستن کمربند را برای او تبدیل به یک بازی کنید. برای بچه*های کوچک*تر، خواندن یک شعر و یا کاری شبیه به این درباره نشستن در ماشین و بستن کمربند، می*تواند به طور موثری تشویق کننده باشد. بچه*های کوچک با داشتن یک روال روزانه، به خوبی پیشرفت می*کنند.5. اگر کودکتان کمربندش را نبست، حرکت نکنید. هیچ*وقت در این موضوع کوتاه نیایید.


منبع:
http://wiki.5040.ir/fa/content/article/1341.html56 out of 100 based on 31 user ratings 106 reviews

@