به نظرتون خوشبختی در روابط زناشوئی مثل چیه؟


به نظرتون خوشبختی در روابط زناشوئی مثل چیه؟به نظرتون خوشبختی در روابط زناشوئی مثل چیه؟
خوشبختي در روابط زناشويي مانند پول است؛ شايد بتوان آن را به راحتي به دست آورد؛ اما نگهداشتن آن براي مدت زمان طولاني کار هر کسي نيست. زوجين کار مي کنند، پول درمي آورند و هزاران سختي و مشکل را پشت سر مي گذارند تا بتوانند با کسي که دوستش دارند به راحتي زندگي کنند.

شما مي توانيد با حضور عشق در زندگي ، سلامت روابط زناشويي را بيمه کنيد ولي اگر تنها به همسر خود عادت کرده ايد، ممکن است روزي از اين عادت دلزده شويد. اگر خواهان عشق در روابط زناشويي هستيد، بايد عشق بي قيد و شرط را به همسر خود هديه کنيد، زيرا تنها عشق ضامن بقاي روابط زناشويي است.

وقتي هنوز با يکديگر ازدواج نکرده اند، براي جلب رضايت همديگر خودشان را به آب و آتش مي زنند؛ ولي بعد از ازدواج از تب و تاب اوليه مي افتند. چرا؟ آيا اهميت زندگي مشترک کمتر از آن است که براي بازگشت آن به مدار عشق دوباره خودتان را به آب و آتش بزنيد؟
مطمئن باشيد يک پدر موفق بودن و يک همسر فوق العاده بودن ارزش آن را دارد که دوباره از خود فداکاري نشان دهيد.
فراموش نکنيد با ازدواج به آخر خط نرسيده ايد، بلکه به شروع همه چيز رسيده ايد و بايد براي حفظ زندگي مشترک خود تلاش کنيد تا نتيجه زحمات گذشته شما به هدر نرود.
اکنون که صاحب زندگي شده ايد، بايد بدانيد به منظور تقويت آن ، چه کارهايي انجام دهيد تا خوشبختي را در روابط زناشويي بيمه کنيد.
گوش کنيد، صحبت کنيد
هيچ احساسي بدتر از آن نيست که کسي در عين اين که متآهل است ، احساس تنهايي کند و نتواند حرفهايش را با شريک زندگي خود در ميان بگذارد.
يک قلم و کاغذ برداريد و حساب کنيد يک هفته چند ساعت يا چند دقيقه است. سپس به اين سؤال پاسخ دهيد که چقدر از اين زمان را به گفتگو با همسرتان اختصاص مي دهيد.
30 دقيقه ، يک ساعت ، 10 ساعت؟ از همسر خود بپرسيد آيا اين زمان براي او کافي است تا تمام حرف ها و مشکلاتش را با شما در ميان بگذارد.
به جاي اين که هر شب بعد از رسيدن به خانه جايي بنشينيد، تلويزيون نگاه کنيد يا روزنامه بخوانيد، با همسرتان صحبت کنيد و اگر وقتي باقي ماند به ساير کارهايتان بپردازيد.
هنگامي که همسر شما کنارتان مي نشيند تا با شما صحبت کند روزنامه را به کناري بگذاريد و تمام وقت خود را به او اختصاص دهيد.ممکن است بگوييد که تمام طول روز را کار مي کنيد و شب که به خانه برمي گرديد خسته مي شويد، ولي نبايد از اين بهانه براي ناديده گرفتن نياز همسرتان به صحبت کردن سوء استفاده کنيد.
بايد طوري برنامه ريزي کنيد که هميشه فرصت کافي براي صحبت کردن با همسرتان داشته باشيد. براي آن که از همسرتان شناخت کافي داشته باشيد، بايد مقدار زيادي از زمان خويش را صرف گفتگو با او درباره علايق و طرز تفکر يکديگر کنيد. اين کار باعث مي شود همديگر را بهتر بشناسيد.
در کنار صحبت کردن با همسر بايد وقت کافي نيز به گوش کردن حرف هاي او اختصاص دهيد. فراموش نکنيد خوب گوش کردن ، کامل کننده حلقه روابط زناشويي است.
انسان ها ناخودآگاه جذب کساني مي شوند که به حرف هاي آنان مشتاقانه گوش مي کنند. با خوب گوش کردن مي توانيد موانعي را که سر راه زندگي مشترکتان برنامه دارد به راحتي برطرف کنيد.
در غير اين صورت همسر شما تصور مي کند براي همه وقت کافي داريد و تنها براي او وقت نداريد و کم کم از شما فاصله مي گيرد.
روان شناسان ثابت کرده اند گوش کردن باعث افزايش مهر و علاقه در زندگي مشترک مي شود. نيمي از مشکلات زوجين در زندگي زناشويي از خوب گوش نکردن شروع مي شود و نهايتاً آنها را دچار سؤتفاهم و مشکلات بعدي مي کند.
تعريف کنيد، احترام بگذاريد
اگر به دنبال راهي مي گرديد تا نزد همسر خود محبوب تر شويد، مي توانيد از تکنيک تعريف و تمجيد استفاده کنيد.
در تعريف و تمجيد، نيرويي جادويي نهفته است که به کمک آن مي توانيد به اعماق قلب همسر خود نفوذ کنيد. اگر مي خواهيد بيشتر در قلب همسر خود نفوذ کنيد، بايد در تعريف و تمجيد سخاوت بيشتري نشان بدهيد.
ديل کارنگي نويسنده کتاب معروف «آيين دوست يابي» در اين زمينه گفته است «از صميم قلب تاييد کنيد و در تحسين دست و دلباز باشيد». زوجين در ابتداي زندگي به علت اين که شناخت زيادي از يکديگر ندارند در کارهاي خود دچار شک و ترديد مي شوند.

هنگامي که همسر شما کنارتان مي نشيند تا با شما صحبت کند روزنامه را به کناري بگذاريد و تمام وقت خود را به او اختصاص دهيد.ممکن است بگوييد که تمام طول روز را کار مي کنيد و شب که به خانه برمي گرديد خسته مي شويد، ولي نبايد از اين بهانه براي ناديده گرفتن نياز همسرتان به صحبت کردن سوء استفاده کنيد.

شما مي توانيد براي برطرف کردن شک و ترديد و به منظور افزايش مهر و علاقه در روابط زناشويي از اين نيروي عظيم که در دسترس شماست استفاده کنيد. اين کار براي شما خرجي ندارد.
مطمئن باشيد پيرامون شما انسان هاي بسياري وجود دارند که براي شنيدن کلامي تحسين آميز حاضرند به هر کاري دست بزنند. شايد همسر عزيز شما يکي از اين افراد باشد. ارزش و احترامي که براي همسر خود قائل هستيد، به طور مستقيم بر افکار، گفته ها و اعمال او تاثير مي گذارد.
شما با اين کار باعث مي شويد او از زندگي لذت بيشتري ببرد و اعتماد به نفس بيشتري پيدا کند و به راحتي و بدون اضطراب با ديگران ارتباط بربرنامه کند.
احساس با ارزش بودن به معناي قبول شايستگي ها و لياقت احترام داشتن براي همسر تلقي مي شود، اما در صورت کمبود اين احساس اين باور به او دست مي دهد که لايق يک زندگي خوب نيست و وضع روحي او هر روز بدتر مي شود و نهايتاً وضع زندگي هرگز بهبود نخواهد يافت.
ابراز علاقه کنيد
بي توجهي رفتاري است که هيچ انساني نمي تواند آن را تحمل کند و غير قابل تحمل بودن آن زماني به اوج مي رسد که بي توجهي از جانب همسر باشد.
آيا همسر خود را واقعا دوست داريد و به او و نيازهايش توجه کافي مي کنيد يا در نتيجه سال ها زندگي مشترک فقط به او عادت کرده ايد؟ دوست داشتن با عادت کردن به همديگر فرق دارد.
شما مي توانيد با حضور عشق در زندگي ، سلامت روابط زناشويي را بيمه کنيد ولي اگر تنها به همسر خود عادت کرده ايد، ممکن است روزي از اين عادت دلزده شويد. اگر خواهان عشق در روابط زناشويي هستيد، بايد عشق بي قيد و شرط را به همسر خود هديه کنيد، زيرا تنها عشق ضامن بقاي روابط زناشويي است.
عشق و محبت يک فلش دوطرفه است. هر چقدر بيشتر به همسر خود عشق بورزيد، به او بيشتر توجه کنيد، او هم شما را بيشتر دوست خواهد داشت. شما بايد از هر طريقي که مي توانيد به همسر خود محبت کنيد؛ بعضي زوج هاي جوان فکر مي کنند فقط با خريد کادوهاي گرانقيمت مي توانند علاقه خود را به همسرشان نشان دهند ولي حقيقت اين است که همسر شما به جاي کادوهاي گرانقيمت، بيشتر به رفتار محبت آميز شما نياز دارد.
گاهي يک شاخه گل سرخ يا يک عبارت «عزيزم دوستت دارم» تاثيري بر همسر مي گذارد که گرانقيمت ترين هديه دنيا جاي آن را نمي گيرد.
هديه دهيد، غافلگير کنيد
هديه دادن يکي از قديمي ترين زبان هاي بيان عشق است ، حتي برخي از حيوانات به يکديگر هديه مي دهند.
پنگوئن هاي قطب جنوب، در سرزمين باير خود براي هديه دادن حق انتخاب زيادي ندارند، اما پنگوئن نر در ميان قلوه سنگ ها جستجو مي کند و وقتي سنگ صاف و براقي مي يابد آن را برمي دارد و پيش پاي جفت خود مي اندازد.
اگر در قطب جنوب گل سرخي وجود داشت، حتما پنگوئن آن را انتخاب مي کرد. مايه تأسف است که انسان ها خود را از چنين هديه با ارزشي که قيمت چنداني هم ندارد محروم مي کنند و گل دادن را تنها محدود به روز تولد يا عيادت از بيمار کرده اند.
شما مي توانيد با هديه دادن ، زندگي و محل سکونت خود را سرشار از امواج مهر و محبت کنيد. به ارزان بودن هديه اي که مي خواهيد بدهيد فکر نکنيد، بعضي اعمال محبت آميز داراي امواج کوچک ولي خاصي است که بسيار دورتر از امواج هداياي گران قيمت مي روند.
شما بايد اينقدر به کار خوب خود ادامه دهيد تا مهرباني و هديه دادن بخشي از وجود شما شود. نگران نباشيد که هداياي شما بي ارزش يا تکراري شوند. مطمئن باشيد هيچ وقت اين اتفاق نمي افتد. گرانترين هديه حاکي از بالاتر بودن ميزان عشق نيست. مهم اين است که شما هنگام هديه دادن به فکر همسر خود بوده ايد.
بزرگترين هديه اي که مي توانيد به همسر خود هديه دهيد عشق بي قيد و شرط است. عشق بدون قيد و شرط نه تنها به فرديت هرکس احترام مي گذارد بلکه آن را پرورش مي دهد؛ حتي اگر جدايي يا از دست دادن همديگر را به همراه داشته باشد.
امنيت عاطفي
امنيت، محبت و پول سه چيزي هستند که هر انساني در زندگي به آن ها نياز دارد. امنيت نياز مشترک تمام انسان هاست. هيچ کسي روي کره زمين وجود ندارد که به امنيت نياز نداشته باشد.
وجود بعضي ارگان هاي دولتي نظير پليس و ارتش گواه اين نياز انسان ها و ملت ها براي تأمين امنيت جاني و منافع ملي آنهاست. مردم به امنيت در شغل، محيط خانواده و جمع دوستان نياز دارند، اما در روابط زناشويي امنيت مهمتري وجود دارد که فقط به وسيله شما، نه به کمک سازمان هاي دولتي تأمين مي شود و آن امنيت عاطفي همسر شماست.
اولين وظيفه زوجين در قبال يکديگر توليد امنيت عاطفي است. امنيت عاطفي همسر شما وقتي تأمين مي شود که احساس کند شما به او نياز داريد.
اگر همسر شما در روابط زناشويي احساس ناامني کند، حسادت ايجاد مي شود و حسادت عاطفي تقاضايي است که تنها با دريافت مهر و محبت بيشتر برطرف مي شود.
شما بايد اين احساس را در همسر خود ايجاد کنيد که او را در کره زمين بيشتر از هر کس ديگري دوست داريد و براي رسيدن به خوشبختي به او نيازمنديد.
غذاي سوخته ،دست پخت عاشقانه
«زندگي» يک فرآيند روبه رشد است. همسران در ابتداي ازدواج هر دو بي تجربه اند و در مسئوليت پذيري تجربه چنداني ندارند. وقتي همسر شما اشتباهي مي کند، سريعاً درباره اشتباه او قضاوت نکنيد. فکر کنيد که خودتان هم ممکن است در آينده اشتباه بکنيد.
آيا دوست داريد با شما بد برخورد شود؟ بيان اين موضوع خنده دار است ، اما يکي از بزرگترين مشکلات زوج هاي جوان در ابتداي زندگي مشترک مسئله پخت و پز است. مهم نيست چه کسي مقصر است ؛ والديني که به فرزندان خود پخت وپز ياد نداده اند يا همسراني که بيشتر به غذاي خوشمزه فکر مي کنند تا روابط عاشقانه. به هر حال در ابتداي زندگي مشترک ممکن است همسر شما توانايي زيادي در پخت و پز نداشته باشد و حتي گاهي غذاي خام و سوخته به شما بدهد، ولي به او برچسب نزنيد (تو اصلاً آشپزي ات خوب نيست، يا...) و او را تحقير نکنيد.

بزرگترين هديه اي که مي توانيد به همسر خود هديه دهيد عشق بي قيد و شرط است. عشق بدون قيد و شرط نه تنها به فرديت هرکس احترام مي گذارد بلکه آن را پرورش مي دهد؛ حتي اگر جدايي يا از دست دادن همديگر را به همراه داشته باشد.

مطمئن باشيد بعد از چند بار غذاي سوخته يا خام خوردن، همسر شما به يک آشپز حرفه اي تبديل مي شود و شما ديگر غذاي سوخته نمي خوريد. خوردن غذاي سوخته بعداً به يکي از خاطرات فراموش نشدني زندگي شما تبديل مي شود. فکر نکنيد اگر همسر خود را جلوي جمع ضايع کنيد، او تصميم مي گيرد دقت بيشتري کند و دست پختش بهتر شود.
شما با اين کار چاشني عشق را از غذاي خود حذف کرده ايد و به جاي آن به غذاي خود سم ِترس را افزوده ايد. او به جاي اين که با عشق براي شما آشپزي کند با ترس آشپزي مي کند تا مبادا شما غذاي سوخته يا نپخته بخوريد.
مطمئن باشيد با هر قاشقي که از غذاي توام با ترس بخوريد احساس لذت و شادابي را از زندگي خود دور کرده ايد.
شما فقط سير مي شويد ولي لذت نمي بريد. به اين فکر کنيد که ممکن است همسر شما يک عمر به خاطر اين ترس ها، از هرگونه تغيير و تحول مثبت در زندگي خودداري کند.
معذرت مي خواهم ، اشتباه کردم
براي برخي عشق وامي بانکي است که بايد به اقساط پرداخت شود. عشق وام نيست. بعضي ها به غلط فکر مي کنند نبايد بيش از حد به همسر خود ابراز علاقه کنند، زيرا ممکن است او از عشق سير و برايش عادي شود.
اين اشخاص فراموش کرده اند که انسان ها کبوتر نيستند که براي اهلي کردن آنها بالهايشان را ببنديم و کم کم به آنها غذا بدهيم و اين ترس را در آنها به وجود بياوريم که در صورت فرار کردن از گرسنگي مي ميرند.
چنين انسان هايي از ترس اين که مبادا همسرشان آنها را ترک کند اقدام به اين کار مي کنند. همان طور که کبوترها فقط به خاطر غذا در خانه مي مانند نه بخاطر عشق به صاحبشان.
براي رسيدن به خوشبختي ، عشق بي قيد وشرط ، امنيت عاطفي و... شرطي وجود دارد و آن اين است که ببينيد در زندگي سابق خود چقدر اشتباه کرده ايد و آيا حاضريد از همسر خود به خاطر اشتباهاتتان معذرت خواهي کنيد، يا غرورتان به شما اجازه انجام چنين کاري را نمي دهد.
ارتباط مستحکم و پابرجا در روابط زناشويي نصيب کساني مي شود که به اهميت آن پي برده اند و حاضرند از همسر خود به خاطر اشتباهاتي که در حق او مرتکب شده اند، معذرت بخواهند.
در حقيقت عذرخواهي خالصانه، برتر از تشخيص اشتباه است و نشان مي دهد شما اشتباهاتتان را به رسميت شناخته ايد و آنقدر به رابطه زناشويي تان اهميت مي دهيد که مي خواهيد از همسر خود عذرخواهي کنيد.
فراموش نکنيد هيچ کس در دنيا وجود ندارد که همسري به خوبي شما داشته باشد. مطمئن باشيد با به کار بستن اين پيشنهادها مي توانيد کليدي براي باز کردن قفل مشکلات زندگي مشترک خود بيابيد و آن را باز کنيد. درنگ نکنيد.
اين کليد را هرچه سريع تر در قفل برنامه دهيد و آن را باز کنيد. امروز به جاي اين که دست خالي به خانه برگرديد، يک شاخه گل براي همسر خود بگيريد و با صداي بلند به او بگوييد دوستش داريد.

حسادت زنانه از زندگی زناشویی محافظت می کند

1:

جالب بودددددددد


7 درد دل شوهرانه !

2:

یكی از جنبه‏های مثبت خانواده‏های موفق، این هست كه می‏توانند به رغم اضطراب و مشكلات مالی، از زندگی خود لذت ببرند.


عوامل موثر بر کاهش تمایل زوجها به فرزنداوری
اونها بر خلاف دیگران، با راحتی بیشتری محدودیت‏های پولی را می‏پذیرند و معتقدند كه این محدودیت‏ها گذرا هستند؛ البته اونها اضطراب مالی كمتر را ترجیح می‏دهند؛ اما شادابی زندگی را مشروط به ناپدید شدن این اضطراب‏ها نمی‏كنند.


وظایف دختر و پسر در دوران نامزدی


آموزش گفتمان میان زوجی

3:

1.


مهریه و میزان آن
زوج‏های موفق، درباره مسائل مالی با هم حرف می‏زنند.


زوج‏های موفق، بیشتر درباره چگونگی خرج كردن اون با هم حرف می‏زنند.


اگر از مجرد بودن رنج میبرید این مطلب را بخوانید...
اونها آشكارا درباره مسائل پولی حرف می‏زنند و هراس‏ها، تصمیمات و ارزش‏های خود را با یكدیگر در میان می‏گذارند.


آیانامزد فعلی تان مرد ایده آلی برای شروع یک زندگی مشترک به حساب می آید؟
زوج‏های موفق، نظریات متفاوت خود را درباره گرفتن وام و دادن پول توجیبی به بچه‏ها، مطرح می‏كنند.

اونها می‏دانند كه گاهی بحث و مشاجره بر سر پول و خرج كردن اون طبیعی هست؛ اما به این مهم نیز توجه دارند كه صحبت درباره این موضوع، به مراتب بهتر از انباشته شدن فشار مالی و رسیدن اون به مرحله انفجار هست.

4:

متن شیرینی بود مثل عسل اما اما........

اما این عشق بی قید و شرط باید متقابل باشد.

اگر یکی از طرفین حقیقت زندگی زناشویی را به طور کلی فراموش کند ( البته سپس گذشت چند سال از زندگی مشترکشان ) این حقیت شما به یک شعار زیبا تبدیل می شود

5:

مثل آب خوردن از شیر آب سرد توی حموم !!!
خیلی حال میده!
مگه نه!؟

6:

شما بايد اين احساس را در همسر خود ايجاد کنيد که او را در کره زمين بيشتر از هر کس ديگري دوست داريد و براي رسيدن به خوشبختي به او نيازمنديد.

چرا دروغ بگیم پس مامانمون چی


88 out of 100 based on 58 user ratings 958 reviews

@