وقتي خانواده با ازدواج شما با فرد مورد علاقه شما مخالفت كرد چگونه بايد رفتار كرد؟؟


وقتي خانواده با ازدواج شما با فرد مورد علاقه شما مخالفت كرد چگونه بايد رفتار كرد؟؟وقتي خانواده با ازدواج شما با فرد مورد علاقه شما مخالفت كرد چگونه بايد رفتار كرد؟؟
وقتي خانواده با ازدواج ما با فرد مورد علاقه مان مخالفت مي کند چطور بايد رفتار کنيم؟
در بحث ازدواج، افراد بايد آمادگي هاي مختلفي را داشته باشند که يکي از اين آمادگي ها، آمادگي خانواده است. آمادگي خانواده براي ازدواج هر فرزندي در چندين بعد قابل بررسي است.ریسکهای اقتصادی لیلی و مجنون

1:

.


عشق فقط 3 سال طول می‌کشد!
قصد دارم با دختري ازدواج کنم ولي خانواده ام مخالف هستند در حالي که خانواده دختر راضي اند.


چطور خريد ارزان تري براي منزل انجام دهيم
الان پدرم مخالف هست و بهانه مي گيرد.


مراحل هیجانات جنسی خانم ها
همه حق را به من مي دهند ولي پدرم قبول نمي نمايد.


مراحل هیجانات جنسی خانم ها
چه کار کنم؟


نامه سرگشاده ای از طرف مردان به خانم ها

2:

همین ؟!


کنترل زنان حساس!

3:

??????


نکته های زندگی برای زوج های تازه ازدواج کرده

4:

ج نداره ؟!

5:

اگر فرد مورد نظر شما براي ازدواج گزينه مناسبي باشد، شما مي توانيد از انتخاب خود دفاع کنيد يعني اگر شما از نظر عقلاني و بر پايه ملاک هايتان نه با هندي بازي و عاشق شدن افراطي، همسر آينده تان را انتخاب کرده باشيد و هم کفو بودن از نظر مذهبي، اقتصادي، فرهنگي، تحصيلات، قيافه و...

را رعايت کرده باشيد مي توان فرمود فرد موردنظر شما، گزينه مناسبي براي ازدواج هست اما معمولا مخالفت والدين با فرد انتخابي فرزندشان، به دليل نداشتن ملاک هاي اصلي و هم کفو نبودن فرد با فرزند يا خانواده شان هست.

البته اين جمله به معني اين نيست که هيچ پدر و مادري در اين باره اشتباه نکرده اند و هرگز تصميم هاي اونان نادرست نخواهد بود.


6:

در بحث ازدواج، افراد بايد آمادگي هاي مختلفي را داشته باشند که يکي از اين آمادگي ها، آمادگي خانواده هست.

آمادگي خانواده براي ازدواج هر فرزندي در چندين بعد قابل بررسي هست.

به طور مثال باورهاي خانواده اهميت دارد، در بعضي خانواده ها ترتيب سني بچه ها اصلي ترين ملاک براي ازدواج اون هاست و هيچ گاه فرزند کوچک تر نمي تواند از فرزند بزرگ تر زودتر ازدواج کند.

واقعيات اقتصادي خانواده براي ازدواج فرزندشان هم شامل آمادگي خانواده محسوب مي شود.

وقتي خانواده به هر دليل منطقي آمادگي لازم براي عروس کردن دختر يا داماد کردن پسر را ندارد، فرزندان نبايد با ناديده گرفتن دغدغه هاي والدين براي ازدواج در يک وقت خاص اصرار نمايند.


7:

اين گونه از انتخاب تان دفاع کنيد
اين مشاور خانواده مي افزايد: مطمئنا هيچ پدر و مادري مانع خوشبختي فرزندشان نمي شوند حتي اگر با ازدواج او ۱۰۰% مخالف باشند.

بنابراين اگر پدر يا مادري با فرد موردنظر فرزندشان براي ازدواج مخالف هستند، فرزندان بايد دلايل اون ها را بشنوند.

اگر اين دلايل منطقي و عقلاني باشد، جوانان نبايد احساسي تصميم بگيرند و بگايشانند که فقط ما ۲نفر مهم هستيم و پيوند قلبي ما ۲نفر همه مشکلات مان را حل خواهد کرد.

فرزندان بايد رايشان دلايل منطقي فکر نمايند.

اگر هم دلايل غيرمنطقي بود، در گام اول بايد در يک فضاي صميمي و يک موقعيت مناسب با والدين خود صحبت نمايند.

جوانان بايد ملاک هايشان را براي پدر و مادرشان بازگو نمايند و بگايشانند که چرا و بر چه پايه ي از اين انتخاب شان دفاع مي نمايند.

با اين حال، ممکن هست پدر يا مادر شما هم دلايلي داشته باشند که از نظر شما منطقي نباشد در اين واقعيات بهتر هست از يک ناظر بي طرف که مي تواند بزرگ فاميل باشد، کمک بگيريد تا او دلايل را بررسي کند.

اين ناظر بي طرف بايد مورد تأييد والدين و فرزندشان باشد.


8:

استقامت هم لازمه متقاعد کردن والدين هست
آذريان ادامه مي دهد: وقتي که پدر و مادر به هيچ وجه راضي نمي شوند و به عبارتي اصلا حاضر نيستند حرف هاي شما را بشنوند يا طرف مقابل را ببينند، بايد بدانيد که الان وقت قانع کردن پدر و مادر نيست.

شما بايد استقامت کنيد تا پدر و مادر از فضاي عاطفي و هيجاني خود بيرون بيايند چون در فضاي هيجاني آدم ها نمي توانند خوب به مسئله نگاه نمايند و تصميم بگيرند، بنابراين دختر و پسر بايد با درايت، استقامت نمايند تا وقت مناسب براي حرف زدن فرا برسد.


9:

اگه دلایلشون برای مخالفت منطقی بود,هرچقدر هم علاقه وجود داشته باشه باید به حرف خونواده گوش کرد,ولی اگر دلیل منطقی و درستی برای مخالفت نداشتن,باید با ارامش,نه پرخاشگری,راضیشون کرد.


10:

چمدانتان را جمع کرده
هر پوله بردارین
الفرار با دختر مورد علاقه=))
نه این کاربدیه

11:

نظر من اینه که در حالت کلی باید حتما نظر پدر و مادر رو ارجح دانست و بهش عمل کرد وقتي خانواده با ازدواج شما با فرد مورد علاقه شما مخالفت كرد چگونه بايد رفتار كرد؟؟

12:

والاااا از نظر من اگه بر پايه منطق باشه انتخابمون و مخالفت والدين بر پايه چيزهاى بى خود تا جايى که حرمت ها نشکنه بايد دفاع کرد تو اين مواقع کمک گرفتن از يه بزرگتر که والدين قبولش داشته باشن هم خوبه

13:

تمان پدر و مادرها خوشبختی بچه هاشون رو میخوان ولی بعضی مواقع هست که ایرادهایی که میگیرن بجاست بعد متوجه میشی که دوست داشتنش باعث شده که عیبهاشو نبینی قانع کردن شون راحت نیست و اگر هم راضی بشن فقط کافیه بعد ازدواج اختلافتون بشه اون موقع هست که میگن دیدی فرمودیم ما از اول راضی نبودیم اگر شما رو پای خودت هستی و نیاز مالی به پدر .

مادر ندارین با استقامت و حوصله راضی شون کن فقط وقت میخواد

14:

اگر طرف مقابل بگه حالا كه پدر و مادرت مخالف هستن بيا انها را فراموش كن وحرف انها را ناديده بگير و زندگى را شروع كنيم چي؟ ايا وقتي بگه من تو را تنها هم قبول مي كنم چه جوابي بايد داد

15:

ازدواج پيوند ۲نفر نيست، پيوند ۲خانواده هست
تبيان نيز در اين باره مي نايشانسد: ازدواج در ايران به معني پيوند ۲ نفر نيست، شما با ازدواج تان ۲خانواده و در برخي مناطق کشور ۲ طايفه را به هم پيوند مي زنيد و به همين دليل، خانواده سهم بزرگي در انتخاب و زندگي آينده فرزندان دارد.

اون قدر که اگر پدر و مادر مخالف ازدواج شما باشند، سايه اين مخالفت همواره بر سر زندگي تان خواهد بود.


16:

چه طور والدين مان را راضي کنيم؟
ازدواج با رضايت والدين، آرامش بيشتري را براي شما در پي دارد اگر والدين شما با دلايل نه چندان منطقي با ازدواج تان مخالفت مي نمايند مي توانيد با چند راه حلي که در ادامه خواهيد خواند، تلاش کنيد که نظر مساعد اون ها را جلب کنيد.

۱ - اول از همه بگايشانيم که تهديد، پرخاشگري، دعوا يا فرار از خانه و ...

به هيچ نتيجه اي نمي رسد و فقط آتش معرکه را بيشتر مي نمايد.

بنابراين از فکر راه حل هاي بيهوده بيرون بياييد و بيشتر تلاش کنيد در سکوت و آرامش ماجرا را پيش ببريد.

۲ - با والدين تان صحبت کنيد، در واقعياتي آرام و منطقي بحث را پيش بکشيد و سعي کنيد نظر مثبت شان را جلب کنيد.

والدين شما، حتما دلايلي براي مخالفت شان دارند.

اون ها را بشنايشاند و سعي کنيد فارغ از شور و شوق عاشقي و هيجانات مقطعي، اين دلايل را تحليل کنيد.

شايد واقعا حق با اون ها باشد.

مي توانيد اين دلايل را با فرد سومي که به بي طرفي او اطمينان داريد در ميان بگذاريد و با او مشورت کنيد.

اين فرد مي تواند دوست، هستاد، بزرگ فاميل يا مشاور باشد.

۳ - والدين گاهي به خاطر بي اعتمادي به شما با انتخاب تان مخالفت مي نمايند، چون فکر مي نمايند به قدر کافي بزرگ و عاقل نشده ايد.

در اين واقعيات بايد دلايل خود را از انتخاب فرد مورد نظر تشريح کنيد و با صحبت هاي منطقي به پدر و مادرتان ثابت کنيد که بزرگ و قابل اعتماد هستيد.

۴ - اگر هيچ کدام از راه ها نتيجه نداد، سعي کنيد همراه والدينتان پيش مشاور خانواده برايشاند و در واقعياتي منصفانه درباره مشکل صحبت کنيد.


17:

وقتی آدم هستقلال مالی نداشته باشه و دستش تو جیب باباش باشه وضعیتش سخت میشه

جوونها توصیه میکنم به حرف پدرمادرشون توجه کنن

18:

مخالفت خانواده ها را جدي بگيريد
اگر مخالفت خانواده ها به اين دليل بود که دو خانواده از نظر مذهبي در يک سطح نيستند، اگر اختلاف مالي فراوان بين خانواده ها وجود داشت، اگر فاصله سني شما و فرد مورد علاقه تان بسيار زياد هست و اگر مخالفت والدين به دليل موجه نبودن شخصيت فرد موردنظر هست (در حالي که شما به اشتباه فکر مي نماييد، مي توانيد با قدرت عشق و استقامت او را عوض کنيد) بهتر هست به توصيه والدين تان گوش دهيد و بي گدار به آب نزنيد.

حساسيت والدين در اين مسائل کاملا منطقي هست و شما بايد در انتخاب تان دقت بيشتري داشته باشيد.


19:

در جواب به اين دوست چه مي توأن فرمود ؛


دختري ۲۴ ساله هستم با وضع مالي ضعيف و پدر و مادر بي سواد خواستگاري دارم که دانشجايشان ارشد هست با وضع مالي خوب، اما سپس آمدن به خواستگاري، از وضع مالي ما راضي نبودند؛ به طوري که خانواده اش مخالفت مي نمايند ولي خودش مي گايشاند استقامت کن مي توانم خانواده ام را راضي کنم، چه کار کنم؟

20:

نمي توان اين واقعيت را انکار کرد که امروزه وجود مشکلات اقتصادي موجب شده هست برخي معيارهاي ازدواج و انتخاب همسر براي بعضي افراد تغيير کند و شاخصه هاي اقتصادي جايگزين ارزش هاي اخلاقي شود.

در واقع بعضي از جوانان براي رهايي از مشکلات اقتصادي به جاي سعي و تلاش بيشتر به دنبال ازدواج با شخصي متمول و داراي وضعيت اقتصادي مناسب هستند.

در واقع شيوع اين باور نادرست در بين جوانان که: «چنانچه با همسري ثروتمند يا داراي تحصيلات، جايگاه و موقعيت اجتماعي مناسب ازدواج کنم، مي توانم رايشان تمام واقعيت هاي تلخ موجود در زندگي گذشته از جمله فقر اقتصادي، فقر فرهنگي و بي سوادي والدين، نداشتن موقعيت و جايگاه اجتماعي مناسب خطي پر رنگ بکشم و تحولي جديد در واقعيات فعلي زندگي ام ايجاد کنم»، موجب شده هست معيارهاي اخلاقي و شخصيتي طرفين، قبل از ازدواج ناديده گرفته شود و وضعيت مالي و اقتصادي اون ها اولايشانت نخست را به خود اختصاص دهد اما در جواب به سوال شما دوست عزيز يک نگراني عمده وجود دارد و اون اين هست که در سوال مذکور نشانه اي حاکي از ديگر معيارهاي اصولي انتخاب همسر و همينطور علاقه شما به خواستگارتان ديده نشد.

به خاطر داشته باشيد ازدواج کردن با يک فرد، بدون در نظر گرفتن معيارهاي پايه ي انتخاب همسر و هم کفو بودن و همينطور بدون احساس و عاطفه قلبي و فقط از رايشان نگاه مادي گرايانه و صرفا به خاطر پول، به طور قطع عقلاني نيست و اشتباه محض هست اما توجه به نکاتي که در ادامه مي آيد، به شما و به همه دختراني که واقعيات مشابه شما را دارند، در انتخاب دقيق تر و تصميم گيري سنجيده تر کمک مي نمايد.


21:

من با تجربه ای که دارم کسی که از اول زندگی بگه فقط تو رو میخوام خونواده ات مخالفن مهم نیست به درد زندگی نمیخوره چرا چون پایه و پايه وجود خود شما خونواده تونه درسته که مخالفن ولی نباید ندید بگیریشون کسی که براحتی خونواده رو کنار میذاره فردا هم براحتی شما رو تنها میذاره دوست داشتن و عاشقی باعث میشه جوانها خیلی چیزها رو نمیبینن برای چی امار طلاق رفته بالا یه عمر زندگیه

22:

خواستگارتان تا چه اندازه «خود ساخته» هست
اگر خواستگارتان داراي خودرايشان مدل بالا، خانه مسکوني مستقل و امکانات رفاهي براي شروع زندگي مشترک هست اما يک سوال مهم همواره وجود دارد و اون اين که: «خود اين فرد تا چه اندازه در به دست آوردن چنين امکاناتي نقش داشته هست؟ آيا تمام اونچه کسب کرده هست نتيجه تلاش، رزق حلال و هستقلال مالي خوداوست يا اين که تمام سرمايه لازم را خانواده اش براي او فراهم آورده اند»؟ فراموش نکنيد مال و ثروتي که به ديگري تعلق داشته باشد، يا تلاشي براي کسب اون صورت نگرفته باشد و يا برنامه ريزي دقيقي نه تنها براي حفظ اون بلکه با هدف اضافه کردن به اون سرمايه وجود نداشته باشد، از کف خواهد رفت.

از طرفي بسياري از جوانان اگر چه در حال حاضر از واقعيات مالي کاملا مساعدي برخوردار نيستند اما از قابليت هايي بهره مندند که با بررسي دقيق اون ها مي توان آينده اي سرشار از پيشرفت براي شان پيش بيني کرد.

با اين توضيح چنانچه خواستگار شما با تکيه بر قابليت هاي خود و يا توسل به سطح تحصيلاتش سرمايه مطلوبي را پس انداز کرده باشد، مي توان به اين نتيجه رسيد که ايشان فردي خودساخته و قابل اتکاست که قابليت پيشرفت دارد.56 out of 100 based on 21 user ratings 796 reviews

@