7 راه براي آرام كردن يك همسر عصباني


7 راه براي آرام كردن يك همسر عصباني7 راه براي آرام كردن يك همسر عصباني


اختلاف نظر بین دو نفر طبیعی است. طبیعی تر از آن اختلاف نظر میان دو جنس مخالف است. درست است که همسران اغلب به معیار تفاهم با هم ازدواج می کنند ولی این تفاهم به معنای هم عقیده بودن در همه جریانات زندگی نیست.

خیلی وقت ها همسران بر سر یک مسئله هر چقدر هم بی ارزش با هم اختلاف عقیده پیدا کرده و بارها و بارها از دست هم عصبانی می شوند.

گاهی اوقات این عصبانیت ساعت ها طول کشیده و تبدیل به یک معضل می شود و گاه زود به پایان می رسد اما نکته اینجاست که چگونه در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنیم تا به معضلات جدی تر گرفتار نشویم.

1- علت عصبانیت را فوراً پیدا کنید: زمانی هایی وجود دارد که به طور ناگهانی با عصبانیت همسرتان مواجه می شوید بدون آنکه بدانید او به چه علت عصبانی است.

گاهی رفتار عصبی همسرتان ممکن است دلیلی خارج از خانه و رابطه زناشویی داشته باشد بنابراین بهتر است زن یا شوهر از علت عصبانیت همسرشان آگاهی پیدا کنند.

در این مواقع ترک کردن فرد عصبانی کار عاقلانه ای نیست زیرا تصور بر این است که اگر او را ترک کند او آرامش پیدا می کند در حالی که این مسئله نه تنها بهبود پیدا نمی کند بلکه اوضاع را بدتر خواهد کرد. زیرا هجوم افکار همراه با تنش و عصبانیت در مواقع تنهایی او را رها نخواهد کرد.

2- آرام باشید: عصبانیت، غذای عصبانیت است. وقتی همسرتان عصبانی است و شما علت عصبانیت آن را فهمیده اید، حتی اگر شما موضوع عصبانیت او باشید سعی کنید در آن موقعیت شما نیز عصبانی نشوید زیرا به هم ریختن اوضاع و فضا تنها باعث ادامه مشاجرات شده و اوضاع را بدتر از پیش خواهد کرد.

در آن موقعیت سعی کنید آرام باشید حتی اگر حق با شما باشد و بحث درباره موضوع را به وقت دیگری موکول کنید.

3- احساسات همسرتان را در نظر گرفته و به زبان آورید: خیلی آرام و بدون پرده به او بگویید «می دانم عصبانی هستی» و اگر اوضاع کمی بهتر بود بگویید «می دانم درباره این موضوع عصبانی هستی» این بیانات به فرد عصبانی این اطمینان را می دهد که همسرش درک مناسبی از او داشته و موضوع بزودی حل می شود. وقتی همسر بداند هنگام تنش فکری تنها نیست احساس آرامش بیشتری می کند.

4- با همسرتان همدردی کنید: اگر شما هم احساس عصبانیت می کنید و از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت هستید این احساس خود را به زبان آورید زیرا اگر فرد عصبانی بداند که همسرش احساسات واقعی اش را انکار کرده و نسبت به موضوع پیش آمده بی تفاوت است، خشم اش بیشتر می شود.

5- برای صلح پیش قدم شوید: وقتی از دلایل عصبانیت همسرتان با خبر شدید و به طور واقع بینانه متوجه شدید شما نیز در این ماجرا مقصر بوده اید برای صلح چند قدم بردارید این قدم ها بیانگر این است که خواهان آشتی هستید و بخشی از اشتباهات خود را پذیرفته اید و قصد دارید مشکل پیش آمده را هر چه سریع تر حل کنید. البته در این راه چند قدم واقعی تر هم باید بردارید.

6- از تکنیک رکوردشکنی استفاده کنید: غالب اوقات رسم خانه شما این است که پس از چند روز قهر دوباره صلح بربرنامه شود. حال شما از همان ابتدا پیش قدم شده و این رسم کهنه را بشکنید.

عصبانیت و کشدار کردن ماجرا را به روزهای بعدی موکول کنید و با آرامش به حرف های همسرتان گوش فرا دهید. اگر هنگام صحبت پیرامون موضوع پیش آمده مقوله عصبانیت را فراموش کنید. آرامش، همه چیز را حل خواهد کرد.

7- تکنیک مه آلود: این تکنیک به شما کمک می کند تا عیب جویی های بی دلیل را دفع کنید چون عیب جویی باعث می شود عصبانیت همسرتان اوج گرفته و اوضاع بدتر شود، به جای بحث کردن با همسرتان درباره موضوع پیش آمده سعی کنید او را از فضای عصبانیتش منحرف کرده و وارد جاده مه آلود کنید.

به طور مثال وقتی او به خاطر خودپسندی شما عصبانی است به او بگویید «موافقم بعضی وقت ها درباره عواقب کارها فکر نمی کنم اما در این راه سعی خودم را بیشتر می کنم» یا اگر او به خاطر تأخیرتان عصبانی است به جای دلیل آوردن تنها به او بگویید «می دانم تأخیر داشته ام سعی می کنم همین امروز این مسئله را طور دیگری جبران کنم.»تسخیر قلب همسر.مخصوص اقایان

1:

خیلی دوس داشتم بخونم ولی دیدم ازدواج نکنم راحتره تا خوندن این همههههههه


چرا خانواده ایرانی دیگر ایرانی نیست؟

2:

تکنیک ناک اوت

7 راه براي آرام كردن يك همسر عصباني

که در نهایت به این صورت آروم میشه :)
و شروع میکنه به درد و دل و گریه :)

7 راه براي آرام كردن يك همسر عصباني


دشمن زندگی زناشویی شما کدامند؟

3:

با تشکر از متن شما ولی متاسفانه هیچ یک از طرفین کوتاه نمیان وجواب ندادن رو به حساب کم اوردن ازهم میدونند با ارزوی زندگی همراه با ارامش برای همه


9 اشتباه مردانه در زندگی زناشویی

4:

یه همسرم نداریم ، بعد عصبانی شه ، بعد بهش بگم برو اینترنت ، بعد بگه چرا ، بعد بگم برو این تایپیک بخون ، بعد بره بخونه ، بعد عصبانیتش از بین بره ، بعد آروم شه ، بعد طلاقش بدم.


آنچه زنان از مردان می خواهند! (ویژه آقایان)

5:

من وقتی خوندم دیدم ازدواج نکنم بهتره.والا.همین الانشم هر روز با طرفم دعوا میکنم.


حلقه گمشده زندگی زناشویی
وقتی عصبانی ازش میپرسم چته میگه هیچی.میگم چی شده.میگه هیچی.بعد میگن آرام باشید.باهاش همدردی کنید.آخه وقتی نمیگه چه شه چطوری هم دردی کنم.


زنان از مردان چه میخواهند؟
حالا خدا نکنه دلیل عصبانیتش من باشم.دهنشو وا میکنه چشماشو میبنده.


زندگی سراسر عاشقانه یک زوج جوان ایرانی +تصاویر
بعد بهم میگه چرا ساکت شدی.اخه دیگه حرفی واس فرمودن میمونه.آدمو لال میکنه.

6:

والا منم تا جایی میدونم باید بگردی ی خانم با حیا و مهربون و صبور بگیری در غیر این صورت به مشکل میخوری :) قبل ازدواج چشماتونو باز کنین بعدش ببندین و ی زن کم توقع بگیرین نه یکی ک از دماغ فیل افتاده و همش غر میزنه و مشکل رو مشکلات میزاره ..........امت همینطور :)

7:

تو یه سنی چه پسر و چه دختر دوس داره که با جنس مخالفش در ارتباط باشه ، برای همین وقتی کسی سر راهش برنامه میگیره زودی وابسته و علاقه مند میشه ولی یه مدت که تجربش کرد دچار دلزدگی میشه.

معمولا پسرها زودتر دچار دلزدگی میشن.

یکی از دلایل ازدیاد طلاق هم همین هاست.

البته برای من اینجوری بوده و با هر کسی دوس شدم بعد مدتی بی تفاوت شدم نسبت بهش و هر روز دعوا داشتم تا بی خیال هم شدیم.

البته امیدوارم شما مثل من نباشید.


8:

ممنون جالب بود..
همچی بستگی به سیاست زن یا مرد داره
مثلا مرد باید بدونه چطور میتونه همسرش رو اروم کنه
و همینطور زن..
موقع اعصبانیت هم تصمیم گیری ننمايند
گاهی سکوت بیانگر خیلی از حرفاست..

9:

اتفاقا هر دفعه که دعوامون میشه بهش میگم میخوای بی خیالم شی؟میگه ببین من اگه بخوام بی خیالت بشم کار یه دقیقست.بعد هر دعوا هم بازم مثل سابق مهربون میشه.کلا ادم بد دلی.خیلیم به من شک داره.کافی من از خونه برم بیرون تا اخماش بره تو هم.

اصلا درک کردن این مردا کار خیلی سختیه.

اگه طرفتو میخوای چرا هی دعوا میکنی؟اگه نمیخوای چرا تمومش نمیکنی؟
شما دقیقا بعد چه مدت دچار دلزدگی میشدی؟

10:

اخه سکوتم میکنی میگه چرا ساکت شدی؟نمیفهمه ادمو.معنی سکوتو نمیفهمه.


11:

کلا کسی که مدام دعوا میکنه مشکل داره.چه توی ازدواج چه رابطه دوستی
هیچ ربطی هم به خواستن و نخواستن طرف مقابل نداره

12:

آموزنده بود


56 out of 100 based on 21 user ratings 646 reviews

@