در راهروهای دادگاه خانواده


در راهروهای دادگاه خانوادهدر راهروهای دادگاه خانواده


در راهروهای دادگاه خانوادهدر راهروهای دادگاه خانوادهدوازده راه مبارزه با مورچه ها در خانه

1:

آفتاب: زن و مردی در دادگاه خانواده حاضر شده و هرکدام مدعی شدند که از سوی طرف مقابل کتک می‌خورد.


انرژی می خواهیدیاآرامش


زنی با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست جدایی خود را به قاضی شعبه ۲۴۵ این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.


جاهای بدبرای چیزهای خوب


این زن در حضور قاضی این شعبه با بیان اینکه شوهرم دست‌ بزن دارد، فراخوان نمود: باید از شوهرم جدا شوم زیرا دیگر تحمل این همه سختی را ندارم و نمی‌توانم با این وضع کنار بیایم.


رفتارهای خطرساز وعوامل تهدید کننده درزندگی زناشویی
حدود ۷ سال از زندگی مشترکمان می‌گذرد و شوهرم طی این ۷ سال دائم مرا کتک زده و من همیشه در مقابل خانواده‌اش کوچک شدم.


اگر زندگی تان را دوست دارید، این جملات را هرگز به همسرتان نگویید!!


زن در ادامه بیان کرد: حتی خانواده شوهرم نیز از رفتار او ناراضی هستند و هر بار او را نصیحت می‌نمايند ولی فایده‌ای ندارد و رفتار‌های او هر روز تغییر می‌کند.


این 12 جمله مکالمات شما را قطع می کنند!
شوهرم از ابتدای ازدواج رفتارش پرخاشگرانه بود و من تا به امروز به اجبار در کنارش مانده‌ام ولی در حال حاضر طلاق می‌خواهم.


درس هایی از زندگی مشترک


مرد در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به اینکه همسرم بسیار خودخواه هست، فرمود: من هیچ‌گاه روی همسرم دست بلند نکردم و او به دروغ این‌ حرف‌ها را می‌زند.


***تحمل شوهر بداخلاق***
من همسرم را طلاق نمی‌دهم چون زندگی‌ام را دوست دارم و تا به امروز کتک‌های او را تحمل کردم؛ همسرم دروغ می‌گوید و من دست بزن ندارم.زن بار دیگر در برابر قاضی این شعبه عنوان کرد: در حال حاضر شوهرم در دادگاه مظلوم‌نمایی می‌کند ولی او واقعاً مرا مورد ضرب و شتم برنامه می‌دهد و من دیگر تحمل این وضع را ندارم.

شوهرم به غیر از داشتن دست بزن، بر سر هر مسئله‌ای بهانه می‌آورد تا یک دعوا بین من و او پیش بیاید و من باید در مقابل فحاشی‌ها و کتک زدن‌های او تنها سکوت کنم.

شوهرم دروغ می‌گوید و من هیچ گاه او را کتک نزدم بلکه از او کتک نیز خوردم و او به دروغ ادعا می‌کند.مرد در ادامه بیان کرد: همسرم دروغ می‌گوید؛ من هیچ‌گاه این حرف‌های او را قبول ندارم و مدعی هستم که به غیر از این صحبت‌ها من تا به امروز هرکاری برای بهتر شدن زندگی‌مان انجام دادم.قاضی این پرونده سپس شنیدن اظهارات طرفین، از زن گواهی پزشکی قانونی را خواهان شد و رسیدگی به پرونده را به روزی دیگر موکول کرد.

2:


حوادث - فارس نوشت:


زنی در دادگاه خانواده مدعی شد که به دلیل نپرداختن نفقه از سوی شوهرش مدتی هست در خانه دیگران کارگری می‌کند و شوهرش چند بار از عکس‌های شخصی او سوءاستفاده کرده هست.
مردی با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست تمکین زن خود را به قاضی اسماعیل تیموری رئیس شعبه 262 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

* زنم از دستورات من سرپیچی می‌کند
------------------------------------------------

همسرم بی‌دلیل به وظایف زناشویی خود عمل نکرده و حتی مرا از خانه بیرون کرده هست و تمایلی به دیدن من ندارد، من تنها تمکین او را می‌خواهم.

در حال حاضر همسرم در خانه‌ای که من اجاره کردم، زندگی می‌کند و من تنها و دور از زن و فرزندانم در خانه مادر و خواهرم زندگی می‌کنم.

همسرم از تاریخ 10 شهریور مرا به خانه راه نداده هست و می‌گوید تا وقتی که مهریه‌اش را نپرداخته و اعتیادم را ترک نکردم، به خانه باز نگردم.

* تنها خواسته مرد معتاد‌ آشتی زن با او
--------------------------------------------------

همسرم باید به من موقعيت بدهد و تنها خواسته زندگی‌ام آشتی زنم با من هست چرا که دیگر تحمل دوری از اونها را ندارم.

همسرم به غیر از انجام ندادن کارهایی مانند شست و شو و پخت و پز، مرا به خانه راه نمی‌دهد و این امر مرا عذاب می‌دهد.

یک سال هست که همسرم دیگر نمی‌خواهد حتی برای یک ثانیه مرا ببیند و خواهان دوری من از او و فرزندانم هست.

* دختر 12 ساله‌ام از پدرش به شدت می‌ترسد
---------------------------------------------------------

شوهرم هر روز مصرف مواد مخدرش را ترک کرده و بار دیگر به اون روی می‌آورد بنابراین من به او اعتماد ندارم و تنها داشتن خانه‌ای مستقل و طلاق را از او خواهانم.

یک پسر 22 ساله و 2 دختر 12 ساله و 18 ساله دارم که در حال حاضر با هم در خانه‌ای که شوهرم اجاره کرده، زندگی می‌کنیم.

شوهرم باعث ایجاد وحشت در وجود فرزندانم هست و من نمی‌خواهم زندگی فرزندانم را با ترس همراه کنم بنابراین شوهرم باید از ما دور باشد.

فرزندانم از اعتیاد پدرشان با خبر بوده و حتی از اینکه او هر ساعت یک رفتار دارد نیز باخبرند؛ در واقع پدر فرزندانم یک ساعت مهربان هست و ساعتی بعد مرا تهدید می‌کند.

* شوهرم با همدستی مردی غریبه ما را با چاقو تهدید به مرگ می‌کند
-------------------------------------------------------------------------------

شوهرم به ما وعده داد که می‌خواهد اعتیادش را ترک کند ولی تاکنون حالش بهبود نیافته هست و در حال حاضر توقع تمکین از من دارد.

دختر 12 ساله‌ام دائم هسترس دارد چرا که شوهرم بارها با انبردست و چاقو به صورت مخفیانه به منزل آمده و ما را تهدید کرده هست و یک بار هم همسایه‌ها چاقوی او را گرفتند.

شوهرم همراه با مردی غریبه با چاقو و برای ترساندن ما مخفیانه به خانه می‌آمد و ما را تهدید به مرگ می‌کرد؛ به طوری که فرزندانمان از ترس به خود می‌لرزیدند.

در این حال من به شوهرم فرمودم که اگر می‌خواهد هر بار مخفیانه و برای ایجاد ترس در ما به خانه بیاید و ما را تهدید کند، یا او باید در این خانه زندگی کند یا ما؛ که شوهرم فرمود دیگر ما را آزار نخواهد داد.

من حتی سپس اون فرزند 12 ساله‌ام را به دلیل هسترس شدید به بیمارستان بردم تا درمان شود، در واقع زندگی در کنار شوهرم باعث می‌شود که ما همیشه ترس داشته باشیم چرا که اراده لازم برای ترک اعتیاد و تعادل روحی ندارد.

* تو را به خدا موقعيت جبران و ترک بده
---------------------------------------------

مرد خطاب به زن فرمود که تو را به خدا به من موقعيتی برای ترک اعتیاد و درست کردن یک زندگی آرام بده.

همسرم باید از من تمکین کند و من او را دوست دارم و حاضر به جدایی از او نیستم.

فرزندانم زیادی موضوع را بزرگ کردند چرا که اونها هم به من نیاز خواهند داشت، بنابراین خواهان تمکین همسرم و اجازه ورود به خانه هستم.

* اعتیاد شوهرم برای خانواده‌اش اهمیت ندارد
------------------------------------------------------

اعتیاد شوهرم برای خانواده‌اش اهمیت ندارد چرا که به او خانه، مغازه و حتی ماشین و پول می‌دهند تا او از مواد مخدر هستفاده کند.

شوهرم یک مغازه عینک‌سازی و تعمیرات عینک در یکی از پاساژهای شهرستان تهران دارد و می‌تواند نفقه مرا بدهد ولی از عید امسال خرجی مرا نداده هست.

* اگر شوهرم نفقه بدهد، برای کارگری به خانه امت نمی‌روم
---------------------------------------------------------------

من برای گذراندن زندگی خود و فرزندانم که محصلند، نیاز به خرجی دارم و به دلیل اینکه شوهرم به ما خرجی نمی‌دهد، مجبور به کار در خانه امت و تمیز کردن خانه اونها شدم.

شوهرم تعادل روحی ندارد و ساعتی قبل از برگزاری دادگاه مرا تهدید می‌کرد و در حال حاضر نیز مرا تهدید به مرگ می‌کند.

اگر شوهرم 3 دانگ از خانه‌ای که دارد را به نامم کند تا به او اطمینان پیدا کنم، حاضرم به او موقعيتی دوباره بدهم.

* مخالف کار کردن همسرم در بیرون از منزل هستم
----------------------------------------------------------

دوست ندارم که همسرم در خانه دیگران کار کند و حتی اگر از گرسنگی بمیرد، حاضر به قبول این موضوع نیستم.

تا وقتی که دور از اونها زندگی می‌کنم، حاضر نیستم به همسرم نفقه بدهم بنابراین او باید آشتی کند و تا به امروز بیش از 8 نفر واسطه برای آشتی فرستادم.

* کار همسرت دور از شئونات زندگی مشترک نیست
---------------------------------------------------------------

قاضی تیموری خطاب به مرد فرمود که همسرت مشغول کار خلاف شرع نیست و اگر وقتی ثابت کنی که کاری خلاف شئونات زندگی مشترک و عرف اجتماعی انجام می‌دهد، می‌توانی اعتراض کنی.

همچنین خطاب به زن فرمود که موضوع پرونده تمکین هست و مرد باید به خانه‌ای که اون را اجاره کرده، بازگردد تا اشتباهاتش را جبران کند و اگر اعتیادش را ترک نکرد، اون وقت می‌توانید درخواست طلاق را ارائه دهید.

* شوهرم با موبایل از من فیلمبرداری کرده هست
------------------------------------------------------

شوهرم در خانه به طور مخفیانه از من فیلم و عکس گرفت و اون را بین دوستانش پخش کرد و من سپس مدتی متوجه این امر شدم که او برای تهیه مواد مخدر اون را می‌فروخت.

شوهرم آبرو و شرافت مرا زیر سؤال برده هست و طی این 7 سال اعتیاد او به شیشه، سختی‌های زیادی را متحمل شدم.

* گذشته، گذشته هست و من زندگی‌ام را می‌خواهم
----------------------------------------------------------------

گذشته، گذشته هست و در حال حاضر بخشش همسرم را می‌خواهم و دیگر نمی‌توانم از او دور باشم.

همسرم مدعی هست که من او را کتک زدم ولی من هیچ‌گاه این کار را نکردم و تنها بخشش از سوی او را می‌خواهم.

* شوهرم مهریه و اجرت‌المثلم را گرفته هست
-------------------------------------------------------

شوهرم به بهانه ترک اعتیاد اجرت‌المثل و مهریه مرا خواهان شد و برای بخشش اون، در دفترخانه از من تعهد گرفت که من به خاطر تحکیم بنیان خانواده‌ام این کار را انجام دادم ولی فایده‌ای نداشت.

شوهرم حاضر به ترک اعتیاد نیست و تنها وعده دروغ می‌دهد بنابراین من طلاق خواسته و می‌خواهم باز هم از او دور باشم.

قاضی این شعبه سپس شنیدن اظهارات طرفین، ارائه مدارکی در خصوص عدم تعادل روانی مرد را از زن خواهان شد و از او خواست تا از مرد تمکین کند و برای موارد دیگر نیز درخواست جداگانه طلاق و نفقه ارائه دهد.


3:

زنم زیباست، نمی‌خواهم حجاب داشته باشد!

آفتاب:
زنی در دادگاه فرمود: همسرم از حجاب من ناراضی هست و دوست ندارد حجاب پوشیده‌ای داشته باشم و بر این پايه دنبال طلاق دادن من هست.زنی در دادگاه خانواده حضور یافت و درخواست طلاق خود را به قاضی دادگاه ارائه کرد.

وی در توضیح دلیل این درخواست فرمود: یک سال گذشته به عقد همسرم درآمدم و سپس مدت کوتاهی با برگزاری مراسم عروسی به منزل مشترک رفتیم و متاسفانه از همان ابتدا سر مسائل مذهبی دچار مشکل شدیم.زن جوان ادامه داد: من و همسرم هر دو در خانواده مذهبی بزرگ شدیم و وقتی که همسرم به خواستگاری من آمد از این موضوع اطلاع داشت که حجاب من چگونه هست و من تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم اون را تغییر دهم.وی با بیان اینکه همسرم از ابتدا حجاب من را پذیرفته بود، اظهار کرد: بعد از گذشت مدت کوتاهی از شروع زندگی مشترک‌مان، مرتب از من ایراد می‌گرفت که چرا حجاب من این‌قدر پوشیده هست در حالی که حجاب خانواده خودش نیز همانند حجاب من هست.زن جوان که ۲۵ سال سن داشت، عنوان کرد: همسرم از من می‌خواست تا حجابم را مطابق میل او تغییر دهم و در مهمانی‌هایی که من هرگز نمی‌توانم در اون حضور داشته باشم شرکت کنم.

اوایل فکر کردم شاید سپس گذشت مدت کوتاهی از حرف‌های خود پشیمان شود اما اصرار او هر روز پررنگ‌تر می‌شد.شوهر این زن جوان نیر فرمود: این درست هست که من جزء خانواده مذهبی و معتقدی هستم اما افکار و عقاید شبیه اونها نیست و همسرم در واقع انتخاب پدر و مادرم هست نه انتخاب خودم.

زیرا من دوست ندارم همسرم حجاب داشته باشد.وی در جواب به پرسش قاضی مبنی بر اینکه اگر افکارت این‌گونه هست چرا این دختر را به عقد خود درآوردی؟، فرمود: همسرم از لحاظ ظاهری بسیار زیباست و وقتی که او را دیدم به او علاقمند شدم و فکر کردم می‌توانم او را از افکارش دور کنم و پوشش او را به اونچه که خود می‌خواهم تغییر دهم.مرد ۲۹ ساله مدعی شد: همسرم از نظر ظاهری بسیار زیبا هست و به نظر من باید تا وقتی که زنده هست از این زیبایی هستفاده کند در حالی که او خود را در پوششی پنهان کرده هست که نمی‌تواند از اون لذت ببرد.پدر مرد که در دادگاه حضور داشت نیز فرمود: پسرم لیاقت چنین دختری را ندارد، زیرا همه آرزوی داشتن چنین همسری را دارند اما پسر من اون‌قدر بی‌غیرت هست که نمی‌داند از همسرش که ناموس او هست چه چیزی را می‌خواهد.وی ادامه داد: پسر من باید برای همیشه فراموش کند که پدر و مادری دارد.قاضی دادگاه سپس شنیدن اظهارات طرفین با صادر کردن حکم طلاق به زندگی یک‌ساله این زوج پایان داد.

4:

سلام این تاپیک بسیار جالب و میشود روی اون کارکرد کاش فرست داشتم باهم تک تک این ماجراها را باز و از فکرجمعی برای یافتن راه حل هستفاده کنیم اگر عمری باقی بود باهم برروی چنین مواردی کارمیکنیم.

امیدکه برای جوانان مفید وموثرواقع گردد.
فقط تفاضا میکنم ازدوستان دعوت به عمل بیاید و سطرسطر پیش بروید.

فقط داستان خوانی نکنیم.
درپی علتها وراه حل باشیم.چنین سرگذشتهای دل آدم را بدرد می آورد.

5:

چرا زن و شوهرها به جای اینکه چند جلسه پیش مشاوره خانواده برن یه راست به دادگاه مراجعه مینمايند
به نظر من مشاوره بهتر از دادگاه هستش .70 out of 100 based on 60 user ratings 910 reviews

@