آیا لازم است ایمیل ها و پیامک های همسرم را بخوانم؟


آیا لازم است ایمیل ها و پیامک های همسرم را بخوانم؟آیا لازم است ایمیل ها و پیامک های همسرم را بخوانم؟
آیا لازم است به همسرمان اجازه بدهیم پیامک ها و ایمیل هایمان را بخواند؟ آیا متقابلا باید پیامک ها و یا ایمیل های او را بخوانیم؟ آیا کارهایی از این قبیل نشاندهنده ضعف ارتباط و عدم اعتماد به طرف مقابل است؟

● تکنولوژی مقصر است؟
تکنولوژی های جدید به افراد اجازه می دهد به راحتی و بدون ترس از لو رفتن به همسرشان خیانت کنند. دیگر کسی نیازی به تلفن های ثابت ندارد و می تواند اطلاعات خصوصی خود را در موبایل یا اینترنت ذخیره کند. بنابراین احتمال لو رفتن به اندازه ای نیست که قبلا بود.همه می توانند سریعا با تلفن همراه خود پیامک بدهند، یا پشت کامپیوتر یا لپ تاپ بنشینند و ای میل ارسال کنند. وجود امکاناتی مثل رمز عبور احتمال لو رفتن را تا حد بسیارزیادی کاهش داده است.
همه اینها دلایلی است که باعث می شود بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیوتر همسر خود را الزامی بدانند. خیلی ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند.
البته تکنولوژی همیشه قابل اعتماد نیست، مثلا همه ما ماجراهایی راجع به پیامک های اشتباهی شنیده ایم که اشتباها برای کس دیگری ارسال شده اند!
● معنای این کار چیست؟
نکته جالب این است که بسیاری از زنان و مردان “کنجکاو”، دلیلی برای شک کردن به همسرشان ندارند. در واقع نیازی که این افراد به چک کردن تلفن همسرشان احساس می کنند، نیازی ناسالم است. بعضی روانشناسان می گویند چنین نیازی نشان دهنده تجارب تلخ گذشته و ضربه ای است که این افراد در روابط عاطفی پیشین خود تجربه کرده اند.
بعضی از افراد همیشه بدون دلیلی خاص به چک کردن می پردازند، و بعضی دیگر با مشاهده یا احساس تغییری (اگرچه کوچک) در رفتار همسرشان، شروع به چک کردن می کنند.
به عبارت دیگر، وقتی خانم یا آقایی تلفن همراه یا ای میل همسرش را چک می کند، ممکن است دلیلی برای این کار داشته باشد یا نداشته باشد. اگر کسی دلیلی برای این کار نداشته باشد ولی همچنان به چک کردن ادامه بدهد، ممکن است هنوز تحت تاثیر شکست های قبلی و روابط ناموفق گذشته باشد.
اگرچه بسیاری از همسران با هم صمیمی و نزدیک هستند، ولی به هر حال هر شخص نیازمند داشتن یک حریم خصوصی است، و تمایل به تجاوز به این حریم به هر دلیلی که باشد حرکت شایسته ای نیست. بررسی تلفن همراه یا کامپیوتر همسر می تواند دلایلی مانند عدم اعتماد، احساس ناامنی یا گرایش به کنترل و سلطه بر اتفاقات پیرامون داشته باشد. ولی همه این موارد از راه های دیگری نیز انجام پذیرند.
اگر شما یا همسرتان احساس می کنید که به چک کردن پیامک ها یا ای میل های دیگری نیازمندید ، راجع به آن با هم صحبت کنید. کنجکاوی و تجاوز به حریم شخصی می تواند رابطه همسران را در معرض خطر برنامه دهد.
● یک خطر دیگر
اما خواندن ای میل ها و پیامک های همسر خطر دیگری هم دارد، به این معنا که یک همسر شکاک چیزهایی را می بیند، و چیزهایی را حس می کند که واقعا وجود ندارند. یک علامت یا اشاره کافی است تا چنین کسی مطمئن شود که همسرش در حال خیانت کردن است.
به عنوان مثال، لحن اکثر افراد در پیامک ها غیررسمی تر از برخوردهای رو در رو است. گاهی خواندن پیامکی که شوخ و غیر رسمی به نظر می رسد باعث ایجاد سوتفاهم می شود. به خصوص که افراد شخصیت ها و برداشت های متفاوت دارند و می توانند یک جمله را به شکل های گوناگون تفسیر کنند.
گاهی حتی یک علامت تعجب یا خنده می تواند معنای نادرستی را به ذهن تداعی کند.راز موفقیت در زندگی مشترک ـ تک همسری

1:

دستت درد نکنه ممنون.
درسته ولی به شخصه ام خانمم رو نمی خونم و متوجه شدم وقتی اعتماد کامل منو به خودش دیده اونم پیام های منو نمی خونه.
به نظر من خودن و حراست از نیمه زندگی امری مهم و واجب هست اما روش های دارد که برای حراست از وی باید رعایت کنیم.مثلا از حالت مچ گیری هستفاده نکنیم از خودش بخواهیم برامون مطرح کنه ....


سه مرحله جادویی برای غلبه بر نگرانی


چند درصد دختران می خواهند ازدواج کنند؟

2:

بیچاره بعضی از خانومایی که گوله چرب زبونیه شوهراشونو میخورن زیاد دیدم که طرف قسم قران خورده که خیانت نمیکنه ولی این کارو کرده


هر کی "عاشق"شده بیاد بگه با مغزش عاشق شده یا با قلب

3:

درسته منم باهات موافقم.
خیلی چیزا دیگه تو این دوره با دعوا و سر و صدا و مچ گیری حل نمیشه ، فقط با صحبت.


مردان چه زنانی را می پسندند؟


رازهای زنانه

4:

البته این دیدگاه شما همیشه منطقی و دقیق نیست و انسان به انسان تفاوت داره.


چرا دختران عرب مردان خارجی را می پسندند؟

5:

بله حرفه شما درست 2موردی که خودم از نزدیک دیدم و شناخت کاملی که از شوهراشون داشتم و میدونستم که دروغ میگن باعث شد دیدم عوض شه هرچند که میدونم همه اقایون مثل هم نیستن


4 حرف راستی که بهتر است به شوهرتان نگویید!

6:

نه لزومی نداره

7:

درسته موافقم .70 out of 100 based on 50 user ratings 1150 reviews

@