๑۩۞۩تست‌های نواری، جایگزین تست هموگلوبین می‌شوند๑۩۞۩๑


๑۩۞۩تست‌های نواری، جایگزین تست هموگلوبین می‌شوند๑۩۞۩๑๑۩۞۩تست‌های نواری، جایگزین تست هموگلوبین می‌شوند๑۩۞۩๑

کد خبر: 10776شنبه، 28 اردیبهشت 1392 - 17:30

داروغذا:تست‌های نواری، جایگزین تست هموگلوبین می‌شوند
مدیرکل انتقال خون تهران از جایگزینی تست‌های نواری به جای تست‌های هموگلوبین که برای سنجش کم خونی اهداکنندگان مورد استفاده برنامه می‌گیرد خبر داد. دکتر قاسم اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر عدم انجام تست هموگلوبین از اهداکنندگان به علت مشکلات اعتباری، اظهار کرد: تست هموگلوبین جزو واجبات امر اهدا نیست.
وی از پیگیری سازمان انتقال برای جایگزین کردن تستی به جای تست هموگلوبین خبر داد و گفت: تا جایی که مطلع هستم بناست تست‌های نواری جایگزین شوند که منتظر ورود آن‌ها به کشور هستیم.

اسلامی افزود:‌ این نوارها وارداتی هستند اما هزینه کمتری دربردارند.

ذخایرخونی تهران مناسب است

مدیرکل انتقال خون تهران درباره وضعیت تامین خون در تهران عنوان کرد: خوشبختانه هر ساله در این فصل به خصوص در اردیبهشت ماه ذخیره خوبی داریم.

وی افزود:‌اکنون میزان ذخایر خونی در تهران بیش از هفت روز است، اما نگران هستیم در خردادماه به علت دغدغه‌های انتخاباتی و آغاز ایام امتحانات افراد کمتری برای اهدا به پایگاههای انتقال خون مراجعه کنند.

اسلامی ابراز امیدواری کرد: مردم در خرداد ماه هم به انتقال خون مراجعه کنند و بیماران را از یاد نبرند.
وی با بیان اینکه برای پزشک راههای مختلفی وجود دارد تا کم خونی اهداکنندگان را تشخیص دهد، گفت: درواقع تست هموگلوبین به پزشک کمک‌ می‌کند. البته تست هموگلوبین برای زنان حتما انجام می‌شود.

اسلامی تاکید کرد: البته باید به موجود بودن تجهیزات مورد نیاز تست هموگلوبین در بازار و وجود اعتبار برای تامین آن نیز توجه کرد.

مدیرکل انتقال خون تهران با بیان اینکه عدم انجام تست هموگلوبین به این معنا نیست که در قبال اهدا‌کننده مرتکب کم کاری شده‌ایم ، گفت: حتی در مواردی اگر تست، عدم کم خونی را تایید کند، اما پزشک تشخیص دهد به نظر می‌آید فرد کم خون باشد از او خون گرفته نمی‌شود. درواقع معاینات بالینی ارجح است.جنین سقط شده در انگلیس پس از 25 دقیقه دوباره زنده شد

1:

خیلی خوبه دستشون درد نکنه


88 out of 100 based on 68 user ratings 718 reviews

@