انتقال ۲۱ حاجی بیمار به ایران/۱۲ زائر فوت کردند


انتقال ۲۱ حاجی بیمار به ایران/۱۲ زائر فوت کردندانتقال ۲۱ حاجی بیمار به ایران/۱۲ زائر فوت کردند
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احرم از اعزام دو گروه از بیماران ایرانی به کشور خبر داد و گفت: تعداد فوت‌شدگان حج امسال نیز تاکنون ۱۲ نفر بوده است که ۱۰ نفر در مکه و ۲ نفر در مدینه درگذشتند.

انتقال ۲۱ حاجی بیمار به ایران/۱۲ زائر فوت کردند

سیدعلی مرعشی اظهار داشت: 9 حاجی روز پنج‌شنبه با نخستین پرواز و 12 نفر نیز روز یک‌شنبه به تهران اعزام شدند که این افراد بیمارانی بودند که به ادامه درمان نیاز داشتند و اعمالشان را نیز انجام داده‌ بودند.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ادامه داد: تلاش ما بر این است که با توجه به پایان‌گرفتن فعالیت ستاد مکه در هفته آتی، اعزام بیماران در اولین فواصل ممکن انجام شود. در هر پرواز برای 2 بیمار تخت نصب شده و این به معنی برداشته‌شدن 9 صندلی است، با توجه به این‌که در پروازهای آخر چنین امکانی وجود ندارد، تسریع در خروج زائران بیمار می‌تواند شرایط بهتری را برای آن‌ها ایجاد کند.
مرعشی تاکید کرد: این بیماران بعد از رسیدن به ایران به بیمارستان منتقل می‌شوند تا تحت درمان برنامه بگیرند.
اتاق برای پزشکان اعزامی
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت به دیدارهای خود با روسای بیمارستان‌های نور و ملک‌عبدالله مکه‌مکرمه اشاره و اضافه کرد: در این دیدار‌ها توافق شد که برای پزشکان ایرانی اتاقی در آن‌جا درنظر گرفته شود تا بتوانند امور درمانی مربوط به حجاج را پیگیری کنند؛ پزشکان اعزام مسلط به زبان عربی بوده و در مکه و مدینه مسئولیت انتقال بیماران به بیمارستان‌های سعودی و سرکشی روزانه به آن‌ها را برعهده دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، وی تعامل بیمارستان‌های سعودی را خوب ارزیابی کرد و افزود: مقدمات اداری این موضوع طی شده و امیدواریم تا پیش از پایان موسم بتوانیم در‌ای بیمارستان‌ها مستقر شویم.
مرعشی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون 9 حاجی ایرانی در بیمارستان‌های سعودی بستری‌اند، تعداد فوت‌شدگان حج امسال را تاکنون 12 نفر اعلام کرد که 10 نفر در مکه و 2 نفر در مدینه درگذشته‌اند.به روزترین نحوه تشخیص زردی نوزاد

1:

نفرمودن چه بيمارى گرفتن ؟! من ديگه مى ترسم برم بيرون توى اجتماع :دى


عدم تحمل به گلوکز با شیرین کننده های مصنوعی

2:

یا خدا ابولا نباشه
خیلی وحشتناکه !


با ذهن پروتز دست مصنوعی قابل کنترل است

3:

خدا رحمتشون کنه ...

و خوشا به سعادتشون که در خانه خدا دار فانی و وداع فرمودند ...


به جای آزمایش خون آزمایش عرق میگیرند


چرا حق اشعه رادیولوژیست ها پرداخت نمی شود؟

4:

نوشته اصلي بوسيله lion-king نمايش نوشته ها
نفرمودن چه بيمارى گرفتن ؟! من ديگه مى ترسم برم بيرون توى اجتماع :دى

سلام
جهت اطلاع دوستان
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر فراخوان نمود: ساوقت بهداشت جهانی و وزارت بهداشت حجاز، هیچ موردی از ابتدا به ویروس ابولا را نقل نکرده‌اند.
به نقل مهر، دكتر سيدعلي مرعشي كه هم‌اكنون در مكه‌مكرمه به سر مي‌برد، حال عمومي حجاج را خوب توصيه و تصريح كرد كه هيچ بيماري فراگيري در ميان اون‌ها مشاهده نشده هست.

دكتر محمدجعفر صادقي مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماريهاي معاونت بهداشت خراسان رضايشان از بهره‌گيري از دستگاه تب‌سنج ليزري در فرودگاه مشهد مقدس براي تشخيص بيماري ابولا و كرونا اظهار داشت.

رئيس مركز پزشكي حج در اين‌باره فرمود: اين يك روند هميشگي هست و وزارت بهداشت در جهت حفظ سلامت امت اقداماتي را در مبادي ورودي انجام مي‌دهد.

ايشان اضافه کرد: علاوه بر اين توصيه‌هاي به مسافران ارائه مي‌گردد كه در صورت داشتن علايم بيماري، از روش پيگيري درمان اون‌ مطلع شوند.

در اواخر سال ۹۲ و اوايل سال ۹۲ موضوع بيماري كرونا نيز مطرح شد كه ظاهرا وضعيتي موسمي داشت و از ۱۹ تيرماه تاكنون هيچ بيمار مبتلا به كرونا در حجاز مشاهده نشده هست.

دكتر محمدمهدي گايشانا رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت هم پيش از شروع عمليات حج تمتع ۹۳ فراخوان نموده بود که احتمال ابتلاي زائران ايراني به ايشانروس ابولا بسيار بعيد هست.


50 out of 100 based on 15 user ratings 940 reviews

@