مردان ایرانی فکر سلامت خود نیستند


مردان ایرانی فکر سلامت خود نیستندمردان ایرانی فکر سلامت خود نیستند
به گزارش روابط عمومی انجمن اورولوژی، دکترعباس بصیری که در آستانه برگزاری 'روز ملی سلامت مردان'-ششم اسفند-سخن می گفت، افزود:با توجه به شیوع انواع بیماری های مردانه در کشور و کم توجهی اغلب مردان به سلامت شان، روز ملی سلامت مردان به عنوان یک روز نمادین و با هدف توجه دادن مردم به ویژه مردان به سلامتی خود در نظرگرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در تمام دنیا و به ویژه در ایران، مردان در مقایسه با زنان، کمترین اهمیت را به سلامتی خود می دهند و زمانی برای درمان و اقدام پزشکی مراجعه می کنند که در شرایط پیشرفته و نهایی بیماری هستند.
این جراح و متخصص کلیه و مجاری ادرار افزود: این در حالی است که مردان در جامعه ما نقش موثرتری را در تأمین معیشت زندگی خانوار به عهده دارند و به دلیل مشغله های فراوان، اغلب از توجه به سلامتی خود غافل می شوند.
وی با تاکید بر اهمیت پیشگیری از وقوع بیماریها در جامعه گفت: همه افراد از جمله مردان در صورت بروز علائمی از یک بیماری خاص باید خیلی سریع برای درمان مراجعه کنند نه آنکه زمانی نزد پزشک بروند که دیگر کار از کار گذشته است.
بصیری ،شایع ترین بیماری در حیطه بیماری های کلیه و مجاری ادرار را بیماری های سنگ های ادراری و پروستات دانست و گفت: شیوع بیماری سنگ کلیه در مردان بین 2 تا 3 برابر بیشتر از زنان است.
وی سنگ کلیه را یک بیماری آزاردهنده، دردناک و دارای عوارض بسیار دانست به گونه ای که در مراحل حاد، بیمار را زمین گیر می کند.
رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: بیماری پروستات یکی دیگر از بیماری های شایع مردانه است که در سنین بالای 50 سال خود را به صورت بزرگ شدن پروستات و با اشکالاتی در مسیر ادرار نشان می دهد که به آن بزرگی خوش خیم پروستات گفته می شود.
وی افزود: گاهی اوقات بین 10 تا 15درصد از این موارد می تواند سرطانی باشد اما اکثر اوقات، بزرگی پروستات به صورت خوش خیم است.
بصیری، نوع دفع و جریان ادرار، قطره قطره شدن و تکرر ادرار در شب که بعضأ منجر به بی اختیاری و بی خوابی بیمار می شود را از نشانه ها و پیامدهای این بیماری برشمرد.
این اورولوژیست تصریح کرد: در سنین جوانی هم پروستات می تواند با ابتلا به التهاب و عفونت منجر به سوزش و تکرر ادرار، دردهای شکمی و پیامدهای دیگری شود . در نتیجه باید به این بیماری نسبتا شایع حساس بود.
ششم اسفند هر سال مصادف با روز ملی سلامت مردان در کشور است و به همین مناسبت، برنامه های مختلفی در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی مردم و معاینه رایگان افراد در سراسر کشور برگزار می شود.


ایرنازمان مناسب برای جرم گیری دندان چه موقع است؟

1:

دقیقا برای خود من ثابت شده
اقایون بیشتر مشکلات خانواده را می بینند و از خود غافل میشوند


خطر سرطان روده افراد قد بلند را تهدید می کند

2:

البته تو ایران دیگه خانوم و آقا نداره
به علت مشکلات فراوان همه خودشون و سلامتیشون رو فراموش کردن
اون قد مریضیا رو نادیده میگیرن تا وقتی که داد بدنشون دراد


اسپاسم یا پریدن چشم نشانه خوبی نیست! آن را جدی بگیرید

3:

این موضوع وقتی اهمیتش بیشتر شد که بنا شد جمعیت بیشتربشه
ازبس از صبح تا شب دور از جون باید مثله ...


هرآنچه لازم است درباره غلظت خون بدانید
کارکنیم دیگه وقت میمونه


62 out of 100 based on 57 user ratings 832 reviews

@