شيشه بيداد مي‌كند ، شكارهايش را ديوانه مي‌كند ، رنج ميدهد و ميكشد


شيشه بيداد مي‌كند ، شكارهايش را ديوانه مي‌كند ، رنج ميدهد و ميكشدشيشه بيداد مي‌كند ، شكارهايش را ديوانه مي‌كند ، رنج ميدهد و ميكشد
شكارهای شيشه را ميگويم ؛ همانها كه براساس پژوهشها ، دو سال پس از آغاز مصرف شيشه ، از هر 10 نفرشان ، هشت نفر حتما ميميرند ؛ همانها كه گفته ميشود پس از شش ماه مصرف شيشه ، آسيبهای جبران‌ ناپذيری به مغزشان ميرسد و سبب ساز جنون و مرگشان ميشود .

آنها نميدانند يا باور نميكنند كه مافيای مواد مخدر از سالها پيش آنها را نشان كرده و درباره‌ شان مطالعه كرده است و به همين خاطر چوب حراج به شيشه زده است و آن را از كيلويی هشتاد ميليون تومان در اوايل دهه 80 به كيلويی دو ميليون تومان در ماههای اخير رسانیده است و برای تبليغات دروغ درباره‌اش ، مثل ريگ پول خرج ميكند .


همان تبليغاتی كه به ورزشكارها قول كاهش وزن سريع و انرژی بيحد داده‌اند ،

به جوانهايی كه اهل ورزش نبوده‌اند قول افزايش ميل جنسی و شادی كه هميشه در حسرتش بوده‌اند
و به زنها و دختران جوان قول مانكن شدن را .

همان تبليغاتی كه روزگاری در خلأ اطلاع‌ رسانی و اعلام‌خطر ، به باشگاههای ورزشی و آرايشگاه‌ ها هم رسيد و در گوش مشتریهای آينده شيشه دروغ گفتند كه اين ماده اعتيادآور نيست و ميتواند جای مخدرهای خطرناك ديگر را بگيرد ؛ همان تبليغاتی كه به مشتريهايشان چشم بند زدند تا جان كندن مصرف‌ كنندگان كهنه كار شيشه را نبينند .


ما سالهاست درباره شيشه می نويسيم و هشدار ميدهيم ، به شما گفته‌ ايم كه جنون و بدبينی می آورد و به همين دليل معتادانش ، خبرسازهای صفحات حوادث روزنامه‌ ها ميشوند ، به شما گفته‌ايم كه هنوز روش درمانی معينی برای درمانش وجود ندارد و شيوه ماتريكس ( شيوه درمانی بر پايه تغيير سبك زندگی با هدف ايجاد تغييرات رفتاری معتادان در طولانی مدت ) نيز كه در خيلی از مراكز ترك اعتياد استفاده ميشود ، منطبق بر مشابه استانداردش كه در كشورهای ديگر به كار ميرود نيست ، ما به شما خيلی از حقايق را گفته‌ايم ،


اما . . . .


شيشه بيداد مي‌كند ، شكارهايش را ديوانه مي‌كند ، رنج ميدهد و ميكشد .

ما هشدار ميدهيم ،
ميگوييم ،
مينويسيم ،
فرياد ميزنيم ،

برخی ميشنوند و خيلی ها هم نميشنوند ، اما ميدانيد نكته غم‌انگيز كجاست ؟ خيلی از آنهايی كه شكارهای بالقوه شيشه محسوب مي‌شوند ، اصلا اهل روزنامه خواندن نيستند و صداي ما به گوششان نميرسد و هشدارهايمان را نميبينند و بی خبر ميمانند و به همين خاطر است كه ميگوييم حالا ديگر به جايی رسيده‌ايم كه بايد هشدارهای مربوط به شيشه را از صفحات روزنامه‌ها و خبرگزاريها بيرون بكشيم و به اندازه خيلی از اخبار زرد كه هر روز و هر ساعت از دهانها به گوشها و از گوشها به دهانها ميرسند ، تكرارشان كنيم.

فكرش را بكنيد اگر هر كدام از شما كه اين پست را ميخواند به يك نفر كه گمان ميكنيد در خطر اعتياد به شيشه است خطر را گوشزد كنيد ، امروز هزاران هزار هشدار رد و بدل ميشود ؛ هزاران هزار هشداری كه شايد يكی شان ، زندگی جوانی را عوض كند .

آگاهی هديه دهيم !معنای پنهان هوس های غذایی +مطلب بسیار جالب

1:

تایید


عفونت گوش میانی باعث اسهال می‌شود

2:

رویاجان فکرمیکنی اونهایی که سمت اعتیاد وشیشه میرن ازعواقبش بی اطلاع هستند


40 درصد از مبتلایان به آلرژی فصلی در کودکان دیده می‌شود

3:

و اما داستان شیشه.....
شیشه ای که در حال حاضر در بازار قاچاق مواد محرک ایران وجود دارد بیشتر بصورت کریستال های ریز ( مانند شکر) هست که در تکه های کوچک یک لوله پلاستیکی ( نی نوشابه) جاسازی شده و سر و ته اون بسته می شود.


7 استان‌ پرخطر کشور در زمینه ایدز
این ماده به شکل های دیگری از جمله بلور های شفاف و تیز و....


باشگاه ورزشی پشت میزنشین ها!
نیز عرض می شود.
قاچاقچیان مواد با این شعار که: شیشه حاوی مورفین نیست پس اعتیاد آور نیست مصرف اونرا تبلیغ می نمايند و متاسفانه بسیاری از افراد ناآگاه خواسته یا ناخواسته در دام این ماده محرک گرفتار می شوند.

واقعیت اینست که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیاد آور هست بطوریکه در بسیاری از مقالات پزشکی قدرت اعتیاد زایی اونرا بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین می دانند.

بخاطر داشته باشیم که در حال حاضر درمان اعتیاد به شیشه و مواد محرک مشکل ترین درمان در زمینه درمان سوء مصرف مواد هست.


درباره اثرات درمانی یخ چه می دانید؟این ماده به چهار صورت کشیدنی، هستفاده از طریق بینی، خوردنی یا تزریق ممکن هست مورد سوء مصرف برنامه گیرد.


چگونه به ورزش کردن عادت کنیم؟
برای کشیدن اون از پایپی شیشه ای که مخصوص اینکار هست، لامپ، چراغ خودرو و ....


استفاده از موبایل در تاریکی ممنوع!
هستفاده می نمايند.

شیشه از ترکبات آمفتامین یا مت آمفتامین در آزمایشگاههای غیر قانونی ساخته می شود.

قرص اکستاسی نیز از ترکیبات همین مواد هست.

شیشه در حقیقت هیدروکلراید مت آمفتامین هست که علاوه بر شیشه به اون آیس یا کریستال هم فرموده می شود.

البته در هستانهای شرقی کشور به کراک هم کریستال می گویند!

سوء مصرف شیشه ترشح دوپامین، سروتونین و نور اپی نفرین را در سیناپسهای عصبی در مغز به شدت افزاش می دهد و منجر به تحریک سلولهای مغز می شود.

شخصی که به سوء مصرف شیشه روی می آورد در ابتدا علایم بسیار خوبی را تجربه می کند.


در ابتدا سوء مصرف شیشه باعث می شود که تجربه های لذت بخش با شدت بیشتری احساس شوند.

فرضا اگر شما از شنیدن یک موسیقی لذت می برید و محو اون می شوید شخصی که ماده محرک هستفاده کرده هست بر روی نت های اون موسیقی پا می گذارد و همراه با اون به پرواز در می آید!!


قدرت تمرکز و اعتماد به نفس در چنین فردی به شدت بالا می رود، خطر را از خود دور می داند.

( به قول معروف دل و جراتش زیاد می شو د)
حال تصور کنید چنین فردی در حال رانندگی چه وضعیتی خواهد داشت! بخاطر جرات زیاد فاصله ایمن را در نظر نمی گیرد.

با سرعت زیاد از یک وجب جا سبقت گرفته، جاده را محیط خطرناکی برای خود و دیگران می کند! معمولا این افراد توسط پلیس دستگیر می شوند.

اگر هم تصادف نمايند تصادف های مرگباری خواهند داشت.
بسیار مهربان و صمیمی می شوند! خلاقیتشان زیاد می شود! شخصی که تا دیروز نمی توانست یک خط شعر حفظ کند شاعر می شود و شعر می گوید! بسیار دست و دلباز می شوند بطوریکه براحتی می توان از اونها پول یا چک گرفت! پس احتمال سوء هستفاده مالی از این افراد وجود دارد!

در ابتدا حتی ممکن هست وضعیت اقتصادی این افراد بهتر شود! این درست مانند اونست که بیمار وامی با بهره زیاد به خودش می دهد و احساس می کند ثروتمند شده هست ولی وقتی این وام را پس می دهد بشدت فقیر و بی چیز می شود!

مصرف حتی مقدار کم شیشه منجر به بی خوابی می شود: شب تا صبح نمی خوابد دایم در حال عوض کردن کانال تلویزیون یا گوش کردن موسیقی هست! بی برنامه می شود و یک جا دوام نمی آورد! اشتها به شدت کاهش پیدا می کند! یکی از مواردی که اطرافیان به شخص مشکوک می شوند کاهش وزن شدید و کم خوابی هست!

با مصرف زیاد؛ تنفس و ضربان قلب افزایش یافته، طپش قلب پیدا می نمايند.

فشار خون و دمای بدنشان بالا می رود و احساس گرما می نمايند پس زیاد آب می خورند! ضربان قلب نامنظم می شود.

بشدت تحریک پذیر و پرخاشگر می شوند و ممکن هست دست به هر خشونتی بزنند.

اضطراب، گیجی، لرزش اندامها، تشنج و در نهایت ایست قلبی و مرگ هم از دیگر عوارض سوء مصرف شیشه هست.

سوء مصرف طولانی مدت شیشه منجر به ایجاد بدبینی شدید، خشونت، کاهش شدید حافظه، توهم های شنوایی و بینایی، سایکوز ( جنون اونی ) و بسیاری اختلالات عصبی دیگر و در نهایت مرگ می شود.

اینها توهم های جالبی هم دارند! ممکن هست رنگ ها را بشنوند و صداها را ببینند!
متاسفانه شیشه شخص را در وضعیتی برنامه می دهد که تمایل به درمان ندارد و شاید این مصیبت بار ترین تاثیر شیشه بر مغز باشد که درمان و پیگیری این افراد را مشکل کرده هست!


به علت ترشح زیاد نوروترنسمیتر ها، بعداز اندک وقتی انتهای اعصاب مغز تحلیل رفته و مغز نمی تواند روند طبیعی خود را داشته باشد و بیمار نه اینکه علایم خوبی تجربه نمی کند بلکه فقط بخاطر ترس از عوارض ترک شیشه که مربوط به کارکرد ضعیف مغز هست اقدام به سوء مصرف اون می نماید!


بخاطر داشته باشیم که اعتیاد به مواد در هر نوع اون که باشد در ابتدا با تجربه های بسیار لذت بخشی همراه هست بصورتی که شخص اعتقاد پیدا می کند که می تواند بصورت کنترل شده مواد را مورد سوء مصرف برنامه داده و از تجربه های لذت بخش اون برخوردار شود! غافل از اینکه ثابت شده هست که مصرف حتی مقدار کم مواد مخدر یا محرک ساختمان مغز و کارکرد اونرا بطور هم وقت تغییر می دهد که صحبت در مورد اون از حوصله این بحث خارج هست.

4:


بعضی ها بی اطلاع هستند...البته من فکر کنم همشون بی اطلاع هستن چون اگه میدونستن چه بلایی قراره سرشون بیاد مصرف نمیکردند..مخصوصا معتادان شیشه....چون میفرمودن شیشه اعتیاد نداره ، به همین دلیل و با این فکر که شیشه اعتیاد نداره شیشه کشیدن و خیلی ها شیشه را جایگزین مواد مصرفیشون کردن ...به طرف میفرمودن:شیشه یه مواد جدیده با بقیه فرق داره...اصلا اعتیاد نداره هروقت بخوای میتونی نکشیش


68 out of 100 based on 23 user ratings 898 reviews

@