پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران


پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسرانپیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران
بیشتر پسربچه ها خجالت می کشند در مورد قسمت های تناسلی بدن خود حرف بزنند و پسرهای نوجوان به شدت از صحبت کردن در مورد مشکلات خود در این قسمت از بدنشان به خصوص در مقابل مادرشان خودداری می کنند. ولی اگر پسر دارید مهم است که پسرتان بداند اگر در این قسمت از بدن به خصوص در بخش بیضه ها درد دارد، حتماً باید به شما یا پزشک اطلاع دهد.

درد تناسلی معمولاً چیز خاصی نیست و فقط یک ناراحتی ملایم و گذراست. ولی وقتی این درد جدی می شود ممکن است یک مشکل جدی مانند پیچ خوردگی بیضه (testicular torsion) در پس آن باشد. پیچ خوردگی بیضه یک حالت اضطراری پزشکی است که معمولاً با جراحی فوری و نجات بیضه رفع می شود.پیچ خوردگی بیضه (testicular torsion)

پیچ خوردگی بیضه زمانی رخ می دهد که طناب بیضه ای که جریان خون را به بیضه ها میسر می کند، می چرخد و پیچ می خورد، و دلیل این پیچش معمولاً جراحت یا نوعی مشکل پزشکی است. این پیچش باعث می شود که جریان خون به سمت بیضه قطع شود و درد و تورم شدید و ناگهانی در بیضه پیش می آید.

پیچ خوردگی بیضه با جراحی فوری درمان می شود. اگر جراحی به تعویق انداخته شود، ممکن است بیضه آسیب دائمی ببیند و پسربچه بیضه آسیب دیده اش را برای همیشه از دست بدهد. این مشکل برای نوزادان و کودکان نیز رخ می دهد، ولی بیشتر در میان پسربچه های 10 ساله تا 25 ساله و نوجوانانی که تازه به بلوغ رسیده اند شایع است.

علت ها

کیسه بیضه کیسه ای است که زیر آلت تناسلی مردانه برنامه دارد. داخل این کیسه دو بیضه وجود دارد. هر بیضه با یک رگ به نام طناب بیضه ای به بقیه بدن وصل می شود.

پیچ خوردگی بیضه زمانی رخ می دهد که این طناب بیضه ای پیچ می خورد و جریان خون به بیضه مربوطه قطع می شود.

در اغلب موارد پیچ خوردگی بیضه در مردانی اتفاق می افتد که دچار وضعیت ژنتیکی به نام bell clapper deformity هستند. معمولاً بیضه ها به کیسه بیضه وصل هستند، ولی در این حالت بیضه ها به آن متصل نیستند و بنابراین احتمال اینکه در کیسه بچرخند و پیچ بخورند زیاد است.

پیچ خوردگی بیضه معمولاً پس از تمرینات طاقت فرسا، هنگام خواب یا پس از آسیب شدید به کیسه بیضه نیز ممکن است اتفاق بیفتد، ولی دلیل اصلی آن مشخص نیست.

نشانه ها

اگر پسر شما ناگهان دردی در بخش ران خود حس کرد باید او را نزد پزشک یا به بیمارستان ببرید. پیچ خوردگی بیضه حالتی اضطراری است و وقتی پیش می آید باید فوراً جراحی صورت بگیرد تا بیضه نجات داده شود.

از آنجائیکه حتماً باید جراحی صورت گیرد، باید دقت کنید که به پسربچه ای درد بیضه دارد، هیچ چیز برای خوردن یا نوشیدن ندهید و او را فوراً نزد پزشک ببرید.

اگر پسرتان پیچ خوردگی بیضه داشته باشد، دردی ناگهانی و شدید در کیسه بیضه و یکی از بیضه هایش حس می کند. این درد ممکن است تخفیف یابد یا بدتر شود، اما در کل کاملاً از بین نمی رود.

نشانه های دیگر:

• ورم به خصوص در یک سمت کیسه بیضه
• حالت تهوع و استفراغ
• درد شکمی
• یکی از بیضه ها بالاتر از دیگری به نظر می رسد

گاهی طناب بیضه ای پیچ می خورد و خودش بدون آنکه درمان شود، درست می شود. به این حالت "پیچ خوردگی و واتابی" گفته می شود، ولی احتمال اینکه در آینده دوباره پیچ خوردگی پیش بیاید زیاد است.

اگر طناب بیضه ای پسرتان خودش باز شد و درد از بین رفت، می توان جراحی را مد نظر برنامه نداد، ولی در هر صورت مشورت با پزشک ضروری است. جراحی برای درست کردن بیضه ها و اطمینان از عدم پیچ خوردگی آنها در آینده نیز می تواند انجام شود.

تشخیص

وقتی نزد پزشک یا به بیمارستان می روید، پزشک کیسه بیضه، بیضه ها، شکم و کشاله ران پسرتان را معاینه می کند و رفلکس های او را با مالش یا فشردن داخل ران او تست می کند. این کار در حالت نرمال باعث می شود که بیضه منقبض شود، اما اگر فرزندتان پیچ خوردگی بیضه داشته باشد این اتفاق نمی افتد.

پزشک ممکن است تست هایی نیز انجام دهد تا متوجه شود که آیا طناب بیضه ای پیچ خورده یا خیر که این تست و آزمایشات شامل موارد زیر می شود:

• سونوگرافی داپلر: از امواج فرکانس بالا برای گرفتن تصویر بیضه و چک کردن گردش خون در این ناحیه استفاده می شود.
• آزمایش خون یا ادرار: این آزمایشات کمک می کنند که پزشک متوجه شود آیا نشانه ها ناشی از عفونت هستند یا پیچ خوردگی.

گاهی لازم است که پزشک جراحی انجام دهد تا پیچ خوردگی بیضه را تشخیص دهد. گاهی اوقات نیز با آزمایش فیزیکی پزشک متوجه پیچ خوردگی می شود و بدون آزمایشات دیگر، فوراً جراحی را انجام می دهد تا بیضه را نجات دهد.

هرچه طناب بیضه ای به مدت طولانی تری پیچ خورده بماند، نجات بیضه سخت تر می شود. درجه پیچش تعیین می کند که آسیب به بیضه با چه سرعتی رخ می دهد. به عنوان یک قاعده کلی، پس از 6 ساعت، می توان 90 درصد موارد پیچ خوردگی را نجات داد و بعد از 12 ساعت این میزان به 50 درصد کاهش می یابد و بعد از 24 ساعت، فقط 10 درصد احتمال نجات وجود دارد.

درمان

برای درمان پیچ خوردگی بیضه تقریباً همیشه به جراحی نیاز است. در موارد نادر پزشک می تواند با دستکاری فیزیکی کیسه بیضه، طناب بیضه ای را باز کند، اما در حالت کلی، جراحی برای وصل کردن یکی از یا هر دوی بیضه ها به کیسه بیضه و جلوگیری از پیچ خوردگی مجدد آن لازم است. این جراحی معمولاً سرپایی است و به پسربچه داروی مسکن داده می شود و تکنیسین بیهوشی برای عمل او را بیهوش می کند.

جراحی شامل ایجاد برش کوچکی در کیسه بیضه، باز کردن طناب بیضه ای و بخیه زدن بیضه ها به داخل کیسه بیضه برای جلوگیری از پیچ خوردگی های بعدی می شود. وقتی جراحی تمام شد، کیسه را بخیه می زنند و بچه به اتاق ریکاوری فرستاده می شود.

تا چند هفته بعد از جراحی نباید بگذارید پسرتان فعالیت های طاقت فرسا و سنگین انجام دهد و در مورد این فعالیت ها باید با پزشک مشورت کنید.

اگر درمان پیچ خوردگی خیلی طول بکشد نمی توان بیضه مربوطه را نجات داد و باید با جراحی بریده شود که به این جراحی بیضه برداری یا orchiectomy گفته می شود. بیشتر پسربچه هایی که یکی از بیضه های آنها برداشته می شود، بعداً می توانند پدر شوند. ولی بسیاری از آنها نیز چند ماه بعد از عمل جراحی، بیضه مصنوعی یا پروستتیک می گذارند و این باعث می شود که حس بهتری در مورد ظاهر دستگاه تناسلی خود داشته باشند.

در نوزادهای پسر، نجات بیضه بستگی به زمانی که پیچ خوردگی رخ داده دارد. اگر قبل از تولد نوزاد رخ داده باشد، نجات بیضه ناممکن می شود. در این موارد، پزشک توصیه می کند که برداشتن بیضه آسیب دیده مدتی بعد انجام شود. اگر نشانه های پیچ خوردگی بعد از تولد ظاهر شوند، پزشک توصیه می کند که برای اصلاح بیضه مربوطه، عمل جراحی اضطراری انجام شود.

نشانه ها را نادیده نگیرید

پسربچه ها باید بدانند که درد تناسلی مسئله ای جدی است و نباید آن را نادیده گرفت. نادیده گرفتن این درد به مدت طولانی یا امید به اینکه خودش خوب شود منجر به آسیب جدی به بیضه و نیاز به برداشتن آن می شود.

حتی اگر پسرتان دردی در کیسه بیضه اش حس کند که این درد برطرف شود، باز هم باید او را نزد پزشک ببرید تا معاینه شود. پیچ خوردگی ای که خودش برطرف شود به احتمال زیاد در آینده دوباره رخ می دهد. پزشک با انجام یک عمل جراحی ساده و دوختن بیضه ها به کیسه بیضه، ریسک پیچ خوردگی های بعدی را به میزان زیادی کاهش می دهد.

اگر پسرتان پیچ خوردگی بیضه داشته که موجب از دست دادن یک بیضه شده است، مهم است که بداند هنوز هم می تواند زندگی نرمالی مانند بقیه داشته باشد. از دست دادن یک بیضه هیچ مردی را از داشتن روابط جنسی نرمال یا پدر شدن محروم نمی کند.مشکلات قلبی نوزادان را جدی بگیرید

1:

سلام در مورد پروستاتیت هم مطلب بذارید؟


۱۰ باور نادرست درمورد ایدز و hiv

2:۱۰ علامت شایع ایدز

3:

پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران
Prostate Health
Schiff
پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران نوع محصول : کپسول پروستات هلث
وزن : ۰ گرم
موجودی : غیرموجود
قیمت : ۵۲۰۰۰ تومان"کپسول پروستات هلث " 60 عددی محصول دیگری از شف امریکا هست که به علت وجود مواد مختلف بطور هموقت هم برای کاهش سایز پروستات و جلوگیری از تورم اون و هم برای جلوگیری از ریزش مو بکار میرود .


علایم اختصاصی سرطان در مردان
این کپسول حاوی : saw palmettoدانه‌های نخل بادبزنی حاوی انواع اجتماعات غنی از فیتوسترول‌ها هستند این مواد نه تنها تبدیل تستوسترون به DHT را کنترل می نمايند بلکه مانع از اتصال اون به سلول‌های پروستات نیز می‌شوند که این امر موجب کاهش التهاب می‌شود و خطر بزرگ شدن پروستات را به حداقل می‌رساند به علاوه این گیاه اثرات ضد هستروژنی و ضد اوندروژنی نیز دارد و همچنین خواص ضد التهابی نیز دارد به این ترتیب این ماده یکی از بهترین و بی خطر ترین درمان های طبیعی برای تقویت سلامتی و افزایش قدرت بدنی مردان هست .


هیلو چیست؟
lycopene همان رنگیزه قرمز با خاصیت ضد سرطانی خیلی بالا vit d , calcium d , zinc , selenium , copper نیز میباشد که اکثرا با اون آشنا هستید.

پروستات هلث

Schiff مکمل و محصولات گیاهی

قیمت : 550,000 ریال وضعیت : موجود هست
پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران 1392 / 4 / 25
به روز رسانی : ساخت آمريکا
پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران

60 عدد سایز : کپسول شکل دارویی :

www.schiffvitamins.com سایت : طبيعي منشاء :

مرد جنسیت مصرف : ----- نوع محفظه :

شيف شرکت سازنده : - تحت لیسانس :

مکمل هاي رژيمي، غذايي گروه : آقايان دسته :

موارد مصرف :

کمک به سلامت پروستات و جلوگيري از بزرگ شدن اون

مشخصه ها :

داراي تاييديه FDA آمريکا
ممانعت از رشد غير طبيعي پروستات
حاايشان کليه ترکيبات موثر در سلامتي پروستات
کاهش دهنده سطح راديکال هاي آزاد سرطان زا
تقايشانت سيستم ايمني
کمک به سلامت سيستم قلبي و عروقي
جلوگيري از ريزش مايشان سر

نحوه مصرف :

روزي 2 عدد همراه با آب فراوان و ترجيحا سپس غذا ميل شود.

شرایط نگهداری :

در جاي خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداري شود.

موارد منع مصرف :

در صورت مصرف آسپرين، داروهاي ضد انعقاد و داروهاي ضد پلاکت، قبل از مصرف با پزشک معالج مشورت شود.

توضیحات :

کمپاني شف ايالات متحده آمريکا با قدمتي بيش از هفتاد سال از موفق ترين کمپاني هاي دارايشاني در جهان هست، که با بهره گيري از بهترين و خالص ترين مواد، کيفيت نهايي محصولات و مکمل هاي غذايي خود را تضمين مي نمايد.
پروستا هلث داراي فرمولاسيوني متشکل از عصاره نخل اره اي ليکوپن، سلنيوم، رايشان، مس و ...
مي باشد که با مهار اونزيم 5-آلفا ردوکتاز تاثير بسزايي در جلوگيري از ريزش مو در مواقعي که علت ريزش مو و طاسي سر اوندروژنيک باشد خواهد داشت.

پیچ خوردگی بیضه ها، درد تناسلی پسران


50 out of 100 based on 35 user ratings 1210 reviews

@