گامی در درمان سرطان با تولید ˈتیناگراستˈ


گامی در درمان سرطان با تولید ˈتیناگراستˈگامی در درمان سرطان با تولید ˈتیناگراستˈ

تهران-ایرنا-مدیر شرکت تحقیقاتی، تولیدی ˈآریاتیناژنˈ تولیدکننده داروی تیناگراست،گفت:این دارو برای درمان بیماران سرطانی که کموتراپی برایشان انجام می شود قابل استفاده است.


دکتر سید نوید میرقاسمی امروز یکشنبه درحاشیه سومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری ˈاینوتکس 2014ˈ در گفت وگو باایرنا افزود:تیناگراست برای درمان همه بیماران سرطانی که کموتراپی برایشان انجام می شود قابل استفاده است تا با غلبه بر عارضه نوتروپنی و هایپرترمیا، توان غلبه بر عفونت های باکتریایی را نیز داشته باشند.

وی ادامه داد:ماده اولیه این دارو برای اولین بار در کشور با فرمولاسیون innovator در اختیار جامعه پزشکان برنامه می گیرد و محصول نهائی (finish product) آن نیز بصورت سرنگ از پیش پر شده (prefilled syringe) در طرح و بسته بندی با اهداف صادراتی روانه بازارهای خارجی و داخلی گردیده است.

وی در بیان مزایای Tinagrast نسبت به برندهای دیگر گفت: کاهش قیمت به میزان کمتر از 1/4ازبین بردن انتقال آلودگی، کاهش حجم و نوآوری در فرمولاسیون که منجر به جذب سریع دارو و ارتقاء کرامت إنسانی به دلیل کاهش احساس درد موضعی از جمله قابلیت های این محصول است.

وی همچنین به سرمایه گذاری و تولید دانش فنی و ایجاد اشتغال مستقیم برای ٣6نفر در منطقه محروم شهرک صنعتی آق قلا (١٠کیلو متری گرگان) اشاره کرد و اذعان داشت :این امر به منظور توسعه متوازن و پایدار جهت دستیابی به اهداف مندرج در اسناد بالادستی مطابق سند چشم انداز١4٠4است.

وی در پایان گفت:شرکت تحقیقاتی، تولیدی آریاتیناژن عضو پارک علم و فناوری بنیاد ملی نخبگان استان گلستان است که در اولین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری حضور دارد.

سومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری ˈاینوتکس 2014ˈبا حضور 120 شرکت داخلی و خارجی از دوم تا چهارم خرداد ماه در حال برگزاری است.62 out of 100 based on 27 user ratings 502 reviews

@