ویتامین b با بدن چه می‌کند؟


ویتامین b با بدن چه می‌کند؟ویتامین b با بدن چه می‌کند؟
مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: ویتامین b از جمله ویتامین‌های مهم برای بدن است و بسیاری از کم‌خونی‌ها را می‌توان ناشی از کمبود برخی انواع این ویتامین دانست.

مهنوش صاحبدل در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ویتامین b یکی از ویتامین‌های مهم محلول در آب است که شامل انواع مختلف b1، b2، b3 و دیگر ویتامین‌های این گروه است.

وی افزود: تامین ویتامین b برای بدن از اهمیت بالایی برخوردار است و هر کدام از انواع مختلف آن در موارد به خصوصی در بدن تاثیر دارند. بیشتر ویتامین‌های گروه b مانند b6 ، b9 و b12 در خون‌سازی نقش دارند و بسیاری از کم‌خونی‌های موجود در افراد ناشی از کمبود ویتامین‌های گروه b است.

صاحبدل عنوان کرد: ویتامین b1 یکی از ویتامین‌های گروه b است که در دستگاه حرکتی بدن و ماهیچه‌ها نقش دارد و کمبود آن می‌تواند موجب بیماری‌های عروقی شود.

وی گفت: همچنین ویتامین b2 یکی از ویتامین‌های مهم برای رشد و ترمیم پوست، مو و ناخن است. این ویتامین که کمبود آن در کشور ما قابل توجه است، بیشتر در منابع لبنیات پاستوریزه یافت می‌شود. B2 به نور و حرارت حساس است و به همین دلیل شیر فله‌ای معمولا b2 زیادی ندارد و توصیه می‌شود از شیر پاستوریزه پاکتی استفاده شود.

این کارشناس تغذیه افزود: ویتامین b3 (نیاسین) نیز که برای درمان کلسترول بالا استفاده می‌شود، بیشتر در غلات و حبوبات و منابع گوشتی یافت می‌شود.

صاحبدل ادامه داد: ویتامین b6 (پیرودوکسین) نیز یکی دیگر از ویتامین‌های گروه b است که موجب جذب پروتئین و چربی در بدن می‌شود. B9 (اسید فولیک)، نقش عمده‌ای در تشکیل گلبول‌های قرمز و رفع کم‌خونی دارد. این ویتامین بیشتر در میوه‌ها و سبزی‌ها مانند اسفناج، کلم و خیار یافت می‌شود.

مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: ویتامین b12 (کوبالامین) نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های گروه b، نقش مهمی در فرایند خون‌سازی بدن دارد. این ویتامین در مواد غذایی مانند جگر گاو، ماهی قزل‌آلا و زرده تخم‌مرغ وجود دارد و کمبود آن نیز موجب ناراحتی عصبی و کم‌خونی در افراد می‌شود.

وی افزود: در مجموع یکی از عوارض مهم کمبود ویتامین b در بدن، افسردگی، گوشه‌گیری و بی‌اشتهایی در افراد است.
جام جم سراچرا نباید پنیر را با گوجه و خیار خورد؟

1:

من مدتهاست هفته ای یه دونه آمپول b12 میزنم برای کم خونیم
نمیدونم تاثیری داشته یا نه.


7 ماده غذایی برای مقابله با آبریزش بینی

2:

سلام
حتما" تاثیر داره


فواید ترکیب آب گرم و عسل

3:

درود گرامی
مشکل اعصاب که ندارین؟
فقط برای کم خونی تون تجویز کردن؟


از خوردن تخمه کدو غافل نشوید

4:


سلام
بلی
پارسال پزشک طب سنتی بهم فرمود خون در بدن نداری و سفارش کرد به انجام این کار که من پشت گوش انداختم.
شش ماه پیش دکتر پوستم توی آزمایشم دید و هفته ای یکی تا شش هفته برام تجویز کرد.
چند روز پیش هم برای شکستگی پام رفتم پیش ارتوپد اونم برای شش هفته تجویز کرد + b کمپلکس.


کدام مواد غذایی را نباید دوباره گرم کرد؟

5:

ویتامین ب خیلی مهمه من بشخصه روش حساسم نون سبوس دار هم خوبه البته هفته ای دو وعده وگرنه باعث عدم جذب کلسیم میشه برای پوست زیبا هم باید ویتامین ب تون تامین باشه


انار میل کنید تا آلزامیر نگیرید

6:

چقد فواید واقعا


دانستنی هایی درباره تخمه

7:

ايشانتامين ب برساختارمغز تاثير فوق العاده داره خودم پارسال دچارسردردهاي شديد عصبي شدم طوري كه اصلا هستامينوفنو ...اثرنداشت اخرسر دكتري بهم امپول نيوروبين داد فرمود شماوضعت وخيمه كلن ايشانتامين نداري بايد دوروز به دوروز بزني بعديكم بهترشدي هرهفته .


آیا گیاه خواری یك رژیم مناسب و سالم است؟
من اوايلش عمل كردم خيلي طول كشيد تاتثيرواقعيشو ديدم ولي و اقعن فوق العاده بود.


8:

همراه با اسید فولیک 5 بهتره


56 out of 100 based on 31 user ratings 1006 reviews

@