از کشیدگی ابرو تا ریزش موهای سر


از کشیدگی ابرو تا ریزش موهای سراز کشیدگی ابرو تا ریزش موهای سر
افرادی که قصد عمل کشیدن پوست را دارند بهتر است با آگاهی و دید کافی نسبت به آن اقدام نمایند.

محمدرضا رنج کش متخصص پوست در گفتگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران گفت: به کشیدگی پوست صورت لیفتینگ می گویند که جراحی و تزریق از انواع آن هستند.

وی ادامه داد: این عمل در افراد بالای 50 سال و کسانی که مشکل حاد پوستی دارند به صورت جراحی وبا بی حسی عمومی انجام می شود.


رنج کش ادامه داد: افراد باید با دید کافی و آگاهی لازم این کار را انجام دهند چراکه این عمل هم مانند تمام اقدامات جراحی زیبایی برای کسانی که مشکلات انعقادی خون اختلالات قلبی و عروقی دارند و از داروهای خاص استفاده می کنند خطر ساز بوده و توصیه نمی شود.
وی تصریح کرد: گاهی لیفتینگ به صورت تزریق مانند بوتاکس انجام می شود که معمولا در افراد جوان به صورت غیر جراحی انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از عوارض کشیدگی پوست به خصوص لیفتینگ ابرو ریزش موها در ناحیه کف سر است که گاهی باید با عدم رویش موها در این ناحیه مشکلات عدیده ای را برای فرد به وجود می آورد.
وی خاطرنشان کرد:توجه به سن و وضعیت پوست در این عمل ضروری است.

دور چشم‌مان ضد آفتاب بزنيم؟

1:

آيا امكان دارد موهايي كه ريخته‌اند دوباره رشد كنند؟

اول بايد ببينيم موها در اثر چه مشكلي دچار ريزش شده‌اند تا بتوانيم بگايشانيم با رفع علت زمينه‌اي امكان حل مشكل ريزش و حتي امكان رايشانش مجدد مو وجود دارد يا نه.


عجيب‌ترين و موثرترين ماسك‌هاي طبيعي در جهان
اين سوال كاملا فردي هست و بايد پس از بررسي موهاي هر فرد، به اون جواب داد.پس با اين همه تنوع در علت‌هاي ريزش مو، چطور محصولات مختلفي وجود دارد كه ادعا مي‌شود در رايشانش مجدد موها موثرند؟

شركت‌ها، با علم به اينكه امت نمي‌دانند تا علت زمينه‌اي ريزش‌مو مشخص نشود، نمي‌توان در مورد توقف ريزش يا رايشانش مجدد موها صحبت كرد، محصولات خود را تبليغ و در بازار توزيع مي‌كنند.


موي دکلره شده را صاف يا فر نکنيد
اغلب اين شركت‌ها، بنا را بر علت شايع ريزش مو، يعني ارثي‌بودن اون مي‌گذارند.


با این گیاه به جنگ "جوش هایتان" بروید!
به هر حال تاثير بيشتر اين محصولات فقط در حد حرف هست و داروها، دستگاه‌ها، شانه‌ها و قطره‌هاي مختلف بدون شناخت و درمان علت زمينه‌اي، باعث رايشانش مجدد موها نمي‌شود.


براي كساني كه دچار ريزش مايشان ارثي هستند و هر روز شاهد خالي شدن سرشان هستند، راه‌حلي وجود دارد؟
همان راه‌هاي علمي و ثابت‌شده، يعني درمان هستاندارد ريزش مو كه هستفاده از ماينوكسيديل و قرص فيناسترايد هست.


با خشکی پوست نوزاد در زمستان چه کنیم؟
اگر هم ريزش مو‌ ارثي نباشد، حتما بايد به محض دچارشدن به ريزش مو، به متخصص پوست مراجعه كرد چون برخي بيماري‌هاي مزمن، كم‌خوني‌ها، مشكلات تيرايشانيد، ديابت و بيماري‌هاي ديگر مي‌توانند باعث ريزش مو شوند.


عمل جراحی زیبایی بینی زنان چین به شکل برج ایفل!!
اگر بيماري به موقع كشف شود، با درمان مشكل زمينه‌اي، مشكل ريزش مو هم حل خواهد شد و موهاي از دست رفته‌، دوباره مي‌رايشانند.به هر حال هسترس از دست دادن موها خيلي آزاردهنده‌ هست.


ناراحتی های پوستی بعد از اصلاح صورت در آقایان
اينكه مي‌گايشانند هسترس هم باعث ريزش مو مي‌شود درست هست؟


بله.


موهای سرتان را با آب سرد بشویید
امروزه تحقيقات ردپاي هسترس‌هاي مزمن را در انواع بيماري‌هاي جسمي و رواني اثبات كرده هست.

به‌خصوص اينكه هسترس و شيوه زندگي ناسالم مي‌تواند سيستم ايمني بدن را تضعيف كند و باعث ابتلا به بيماري‌هايي كه با درگيري سيستم ايمني بروز مي‌كنند مانند ليكن‌پلان، ريزش مايشان سكه‌اي يا آلوپسي آره‌آتا و لوپوس شود.

حتي شانس عودشان را زياد كند و همين عود مكرر و جواب ندادن به درمان‌ها در بيماراني كه مدام هسترس دارند، وضعيت را بدتر مي‌كند و پزشك مجبور مي‌شود براي بهبود ريزش مو، سيستم ايمني را مهار كند كه اين كار بيمار را مستعد ابتلا به بيماري‌ها مي‌كند.خيلي از مصرف‌كنندگان ماينوكسيديل، از اينكه به محض قطع مصرف اين دارو دوباره موها مي‌ريزد، ناراضي‌اند و به هستفاده از دستگاه‌ها يا داروهاي جديد به اميد اثربخشي تمايل پيدا مي‌كنند.

متاسفانه هيچ‌كدام از اين روش‌ها، درمان اصلي نيستند و فقط محلول موضعي ماينوكسيديل و قرص فيناسترايد باعث توقف ريزش موها مي‌شوند.

شايع‌ترين ريزش مو، نوع ارثي هست كه در 50 % آقايان و 20 تا 30 % خانم‌ها ديده مي‌شود و تنها دارايشان موثر اون هم ماينوكسيديل هست كه علاوه بر توقف ريزش مو، حدود 20 تا 40 % افراد به رايشانش مجدد مو هم مي‌انجامد.

علاوه بر اون، دارايشان فيناسترايد يا پروپشيا هم تا وقتي كه مصرف ‌شود، اونزيم خاصي را كه باعث ريزش مو مي‌شود، مهار مي‌كند.


از ماينوكسيديل بايد تا آخر عمر هستفاده كرد.

فردي كه ريزش مو دارد بايد به خود بقبولاند كه اين ژن را به ارث برده و اونزيمي كه باعث نازك شدن و ريختن موهايش شده، با اين دارو مهار مي‌شود.

اگر اين موضوع را قبول كند، هستفاده از ماينوكسيديل مانند مسواك‌زدن برايش عادي مي‌شود.

البته تکنيک‌هاي جراحي هم مي‌تواند در مواردي که درمان دارايشاني چاره‌ساز نيست و ناحيه دهنده پشت سر تراکم خوبي دارد، مفيد باشد.مي‌گايشانند تا چند سال آينده با هستفاده از سلول‌هاي بنيادي مي‌توان به كساني كه ژن ارثي ريزش مو دارند، كمك كرد.

اين اخبار درست هست؟


اين پروژه‌ها در دنيا در مرحله تحقيقات و هنوز در حد نقل علمي‌اند و تا به مرحله درمان علمي و هستاندارد برسند، وقت زيادي وجود دارد.

ما هم اين تحقيقات را در فاز حيواني با همکاري پژوهشکده رايشانان و ishrs رايشان موش‌هايي كه ژن طاسي مادرزادي دارند، انجام داده‌ايم و متوجه شديم موهاي اين موش‌ها درآمده هست اما به هر حال اجراي فاز انساني و توليد سلول‌هاي بنيادي هزينه‌بر هست و در هيچ جاي دنيا هنوز به نتيجه قطعي نرسيده.

علاوه بر اين، بايد بررسي‌‌هاي 10 ساله و بيشتر انجام داد تا دريابيم آيا اين دستكاري عوارضي خواهد داشت يا نه.

خوشبختانه امروزه با روش‌هاي پيشرفته پيوند مو، بسياري از انواع ريزش موهاي ارثي قابل‌ درمان هستند.50 out of 100 based on 25 user ratings 550 reviews

@