تاپیک جامع برای مشکلات پوست و درمان و تبادل نظر


تاپیک جامع برای مشکلات پوست و درمان و تبادل نظرتاپیک جامع برای مشکلات پوست و درمان و تبادل نظر


با سلام


این تاپیک جامع و کلی زده شد تا دوستان بحثهای متفرقه در مورد انواع پوست، بیماری و راههای درمان آن، از داروهائی که استفاده کردند، نتیجه دیدند و یا حتی ندیدند و ....
درکل نظراتشون رو به اشتراک بذارند و هر گونه سوال در مورد پوست داشتند اینجا مطرح کنند و ما به همراه سایر دوستان پاسخگو خواهیم بود

+ در ضمن دوستان از ارسال اسپم لطفا" خودداری کنید
با عرض پوزش حذف خواهند شد
5 حقیقت مهم درباره بوتاکس

1:

سلام
کسی در مورد از بین بردن جای جوش(آکنه) اطلاعاتی داره؟


عواقب نصب اینگونه مژه ها روی پلک

2:

سلام
دوست گرامی این مقاله هارو مطالعه کنید لطفا"


برطرف کردن جای جوش ها در صورت

درمان جای جوش و فرورفتگی های پوستی با پلاکت درمانی

باز سوالی بود در خدمتتون هستیممعرفی محصولات سلامت و بهداشت خانواده سانای

3:

سلام صورتم خیلی جوش میزنه.زیاد دکتر رفتم ولی متاسفانه اکثر پزشکان راکوتان تجویز میکنن.به خاطر عوارض زیادی که داره حاضر نیستم راکوتان بخورم ........واقعا دیگه موندم چیکار کنم!!!!!!!!!


مهم‌ترین علل خشکی لب‌ چیست؟

4:

من فکر کنم اگه لطف کنید و اطلاعاتی راجب داروهای گیاهی و طب های سنتی و گیاهی ارائه بدید راهگشا تر باشه تا لیزر و دکتر....برای جوشای سطحی که لک میندازه....و اصولا در تمامی سنین جوانی هم دائم کم و بیش افراد دچارش هستند این روش ها بهتر و کارامدتر باشه تا دکتر و لیزر و داروهای شیمیایی.
مثل انواع ماسک و ...


موهای صاف بدون استفاده از اتوی مو

5:خواص ماست برای موی سر

6:

سلام
چند مورد درمان و ماسک گیاهی براتون میذارم


خط اخم ابرو ارثي است؟

7:

درمان جوشها و دمل صورت با ماسکهای گیاهی

ماسک هايي براي برطرف کردن جوش هاي چرکي يا دمل

جوش ها و دمل ها را نبايد بدون دستکش لمس کرد زيرا اين کار باعث گسترش عفونت مي شود مخصوصا نبايد به جوش هاي چرکي نزديک بيني يا لب ها دست زد زيرا در اين صورت ميکروب ها و باکتري ها به طور مستقيم وارد جريان خون شده و باعث ايجاد انواع بيماري ها مي شوند.


بايد دانست که يکي از علل پيدايش جوشها ،درست عمل نکردن کبد و غدد زيرپوستي مي باشد براي رفع اين مسئله به شما توصيه مي شود که از جوشانده ريشه کاسني و يا از آب کاهو هستفاده نماييد زيرا هر دايشان اينها سلولهاي کبد را نوسازي مي نمايند و خون را اصلاح مي نمايند و در بهبودي جوش ها بسيار موثر مي باشند.


روشهای خانگی درمان پوسته شدن سرانگشتان


براي از بين بردن جوش هاي چرکي يا دمل مي توان از يکي از ماسک هاي زير هستفاده کرد:

مقداري کلم سفيد را ريز نموده و با پوست موز له شده و مقداري عسل روان مخلوط نموده، از اين ماسک براي ميکروب زداي پوست صورت هستفاده نماييد، اين ماسک را به مدت 40 دقيقه بر رايشان جوش ها برنامه داده و پس از اون پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تميز بشايشانيد، اين عمل را هر روز تکرار نماييد.

مقداري ريشه زنجبيل را در مقدار کمي آب جوش دم نموده تا عصاره ريشه خارج شده، پس از سرد شدن دوباره اونرا رايشان حرارت برنامه داده(حدود 20 دقيقه) سپس ريشه ها را از آب جدا نموده ، اين عصاره براي از بين بردن جوش ها بسيار مناسب مي باشد.

جعفري را له کرده و له شده اون را با نمک و مقداري روغن زيتون مخلوط نموده و اين ماسک را بر رايشان صورت برنامه داده ، اين عمل را بايد قبل از خواب انجام داد و پس از اون صورت را با آب ولرم بشوريد، هر روز اون را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بين برود.

اسفناج را پخته ، اون را له کرده و با سفيداب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر رايشان صورت به مدت 20 دقيقه بماليد.

اين ماسک نيز باعث از بين رفتن جوش هاي جلدي مي گردد.


شلغم را رنده کرده با مقداري ليموترش مخلوط نماييد حالا اين مخلوط را بر رايشان صورت بماليد، اين ماسک را حدود 30 دقيقه بر رايشان جوش ها برنامه داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشايشانيد.

هستفاده از جوشانده گياه بابا آدم نيز براي جوش هاي دوران نوجواني و بهبودي اون بسيار موثر هست.


60 گرم برگ مو خشک شده را در يک ليتر آب سرد بريزيد و آ نرا رايشان حرارت برنامه دهيد تا بجوشد، سپس چند دقيقه جوشيدن ، اون را صاف کرده و به صورت نيمه گرم يا سرد با کمک قطعه اي پنبه به رايشان جوش هاي صورت خود بماليد .

پماد صمغ کاج هستعمال خارجي دارد و براي التيام جوش ها به کار مي رود، براي تهيه اون چهار جز بادام شيرين و چهارجزء صمغ را با هم مخلوط کرده، در رايشان حمام باري (ظرف پرازآب جوش مانند قوري چاي بر رايشان کتري آب) گرم کرده و بعد يک جز موم عسل به اون بيافزاييد.

حالا پماد براي هستعمال آماده هست.

پماد هميشه بهار جهت رفع دمل ها و جوش ها به کار مي رود، براي تهيه اون دو قاشق غذاخوري از آب برگ تازه گياه را با 500 گرم کره به خوبي مخلوط کرده، سپس پماد حاصل را مصرف نماييد.

کاه جو دو سر داراي ايشانتامين "A" مي باشد و جوشانده غليظ حاصل از اين کاه را چنانچه براي شست و شايشان پوست به کار ببريد، براي رفع جوش ها و بيماري هاي جلدي بسيار موثر مي باشد.

ضمادي که از آرد جو تهيه شده باشد چنانچه بر رايشان دمل برنامه داده شود، باعث باز شدن و گشودن دمل مي شود.

عدس را چنانچه در سرکه بپزيد و به صورت خميري نرم بر رايشان قطعه پارچه اي گذاشته و به شکل ضماد در محل ورم هاي چرکي برنامه دهند، باعث تحليل اون مي شود.

کاهايشان سوخته را به صورت گرد، چنانچه بر رايشان جوش ها و زخم ها بپاشند براي التيام جراحات و ترميم اونها مفيد هست.

اگر پياز پخته شده و گرم را بر رايشان دمل برنامه دهيد موجب باز شدن اون مي شود.


اگر محل جوش ها را با جوشانده غليظ گل بابونه شست و شو دهيد براي از بين رفتن جوش ها بسيار مفيد هست.مازو، پوست انار، گل ارمني، صندل را کوبيده و با سرکه و گلاب آميخته و بر رايشان جوش ها ماليده تا بهبودي حاصل شود.

مازايشان سبز و گوگرد ، از هر کدام دو مثقال بگيريد، ساييده در يک فنجان سرکه و نيم هستکان گلاب حل کرده ، بر رايشان جوش ها بماليد تا از بين بروند.


سبوس جو با کرفس يا تخم کرفس را در سرکه جوشانده، صاف نموده و به صورت ماسک بر صورت خود بماليد.

براي از بين بردن دمل بايد تا سه روز، آب برگ خرفه يا تخم خرفه و اسفرزه را در گلاب ساييده با سفيده تخم مرغ به رايشان دمل بماليد تا بهبودي حاصل شود و اگر در اون ماده جمع شده باشد و مي خواهيد سر باز کند، دو عدد انجير خشک يا تر را بجوشانيد تا خوب نرم شود، مشتي مايشانز را هسته درآورده با اون بکوبيد و سه مثقال خردل به اون اضافه کرده ، با هم بماليد و نيم گرم ضماد اندازيد و يا سقز و انجير را پخته و کوبيده رايشان دمل بگذاريد و يا تخم مرو را کوبيده و با شير و عسل هستفاده کنيد ، يا خمير گندم را با کمي نمک و عسل و تخم کتان بکوبيد، همراه روغن رايشان دمل بگذاريد، يا آرد ذرت چهار جزء، شنبليله ساييده يک جزء، استقامت زرد نيم جز هر سه را در دوغ بپزيد تا مثل خمير شود و نيم گرم بيندازيد (اين دارو اثر قايشان ترداشته) ، يا خمير ترش ، تخم مرو، آهک آب نديده با عسل و زرده تخم مرغ ضماد نماييد.

کمپرس با جوشانده تخم جعفري براي از بين بردن آثار جوش ها مفيد مي باشد.

جوش هاي سعفه (شيرينک) جوش هايي هست سرخ، که در سر و صورت پديد مي آيد و گاه در تمام بدن مي ريزد.

اين جوش ها در ابتدا جوش هاي ريز و محکم اند که متفرق ظاهر مي شود و بعد بزرگتر و آبدارتر شده و چرکي از اونها به شکل عسل بيرون مي آيد و يا خشک و بي آب شبيه شوره بوده و پوست هاي سفيد از اون جدا مي شود، براي درمان بايد زاج سياه دو مثقال، اشنان 5 مثقال را بکوبيد و بپزيدو با سرکه آميخته و سپس رايشان جوش ها بماليد و يا زردچوبه، پوست انار، مردار سنگ، حنا را ساييده با روغن گل سرخ، يا مغز قلم گاو بماليد.

اگر جوش ها خشک شده باشد سرکه و نمک يا سرکه و آب صابون بماليد .


اگر جوش ها سفيد بوده و بر صورت و پيشاني باشند و چون اونها را فشار دهيد چيزي شبيه روغن از اون خارج شود، براي درمان بهتر هست ابتدا صورت را با آردي که در آب حل شده يا پوست تخم مرغ سوزانده يا هستخوان سوزانده که ساييده باشيد خوب بشايشانيد و سپس آرد باقلا را نرم ، خمير کرده و بر رايشان اون بماليد(باقلا را کوفته و آرد کنيد) و يا بيخ سوسن و خريق را مساايشان گرفته، نرم کوفته با سرکه ضماد ساخته و بماليد.


گاه جوش هاي ريز سرخ با خارش زياد در بدن پديدار مي شوند که آزاراونها چنان هست که گايشاني خار فرو مي رود.

براي درمان بايد حمام آب نيم گرم برايشاند و آب جوشانده بابونه و ناخنک و سبوس گندم بر بدن بماليد و يا سرکه و روغن کنجد يا نمک و سرکه و حنا بماليد و يا مازو و زردچوبه را کوبيده و با روغن کنجد و گلاب و سرکه سپس حمام به پوست ماليده و سپس يک ساعت با آب سرد و سبوس بشايشانيد.

ضماد عدس پخته ،مخلوط با عسل، جوش ها و زخم ها و جوش هاي خارش دار و کهير را التيام مي بخشد.

سير ضدعفوني نماينده پوست و درمان نماينده اختلالات پوستي بوده و شست و شايشان زخم ها و جوش هاي چرکي با آب سير، سبب ضدعفوني و التيام اون مي گردد.کمپرس با جوشانده زنجبيل شامي، خارش و جوش هاي عفوني را التيام مي بخشد.

پوست خردل سياه، توام با سرکه درمان نماينده جوش ها و کهير ها مي باشد.

هستفاده از ماسک توت فرنگي درمان نماينده جوش ها و التهابات پوستي مي باشد.


آب تره باعث درمان جوش ها و کهير مي گردد.

ضماد بادام تلخ توام با سرکه موجب درمان جوش مي گردد.

مالش پوست با ضماد سرکه التهاب جوش هاي خارش دار را برطرف مي نمايد.

ضماد مخلوطي از آلو و سرکه، جوش هاي چرکي پوست را التيام مي بخشد.

تذکر: اصولا بهترين مواد براي سلامتي پوست و عاري کردن اون از جوش ها ،ماليدن آب غوره و گلاب يا سرکه با روغن گل سرخ بر رايشان پوست مي باشد.

اين افراد بايد از مواد غذايي شور، شيرين،چرب و مقايشان پرهيز نمايند و بيشتر از ترشيجات هستفاده نمايند و بهتر هست که حمام گرم رفته و عرق نمايند

fa.parsiteb

8:

پاکسازی پوست و درمان جوش ها با بخورهای گیاهیمجله ایده آل: پاکسازی پوست با انواع بخورهای گیاهی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای افرادی هست که تمایلی به هستفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های شیمیایی ندارند.

اگرچه امروزه محصولات مختلف بهداشتی و آرایشی با منشأ گیاهی در جهان تولید مي‌شود اما هنوز هستند افرادی که ترجیح مي‌دهند از لوسیون‌ها و داروهای گیاهی که بدون دخالت دستگاه‌های صنعتی تولید شده‌اند برای حفظ و سلامت پوست و موی خود بهره ببرند.
بستن منافذ پوست با بخار رازیانه


استفاده از بخور رازیانه یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای بستن منافذ پوست هست.

اگرچه هستفاده از بخورها به طور کلی منجر به گشودگی منافذ پوست مي‌شود اما این بخور به صورت هستثنا در انقباض منافذ پوستی بسیار موثر هست و پس از هستفاده از این بخور نیازی به هستفاده از مواد قابض نماينده سطح پوست وجود ندارد.

برای هستفاده از این بخور کافی هست 2 تا 3 قاشق غذاخوری برگ رازیانه خشک شده را درون 2 لیوان آب جوش ریخته و اجازه دهید به آرامی بجوشد سپس از بخار این آب برای بخور دادن صورت خود هستفاده کنید.

هستفاده از این بخور دوبار در هفته به بسته شدن منافذ پوست که موجب از بین رفتن آراستگی پوست صورت مي‌شود، کمک مي‌کند.
درمان عالی جوش‌های سرسیاه


یکی از روش‌هایی که در برطرف کردن جوش‌های سرسیاه صورت بسیار قوی عمل مي‌کند، هستفاده از بخور گیاهی گل بابونه هست.

برای تهیه این بخور تنها کافی هست 2 تا 3 قاشق غذاخوری گیاه خشک شده گل بابونه را درون 2لیوان آب جوش ریخته و اون را روی حرارت بسیار ملایم برنامه دهید سپس صورت خود را روی این بخار بگيريد.

فقط مراقب باشید فاصله ایمن را حفظ کنید تا بخار به پوست صورت‌تان آسیب نرساند.

بهترین حالت اون هست که صورت‌تان را به مدت 10 دقیقه با کمک بخور گل بابونه، بخور دهید و پس از اون صورت‌تان را بشویید.

درمانگران طب سنتی معتقدند هستفاده از گل‌های خیس خورده بابونه روی پوست به پاکسازی کمک مي‌کند.
چگونه پوستمان را جوان کنیم؟


درمانگران طب گیاهی برای داشتن پوستی شاداب و جوان هستفاده از بخورهای گیاهی را دو تا سه بار در هفته به بیمارانشان توصیه مي‌نمايند.

بخور گیاهان دارویی از قبیل آویشن، اسطوخودوس، رازیانه، رزماری، نعناع کوهی، بومادران و گزنه از جمله بهترین راه‌حل‌ها برای افزایش نشاط، شادابی و جوانسازی پوست به ویژه در خانم‌هاست.

بهره‌گیری از این بخورهای گیاهی علاوه بر پاکسازی پوست و آبرسانی مناسب به اون، موجب دریافت مواد غذایی توسط سلول های پوستی در بهترین شکل ممكن مي‌شود.گیاه پیشگیری از جوش صورت


گیاه شاه‌تره به دلیل خواص بی‌نظیری که در پاکسازی پوست و پیشگیری از بروز جوش صورت دارد همواره توسط درمانگران طب سنتی به صورت خوراکی یا موضعی برای درمان جوش‌ها یا پیشگیری از بروز اونها در بدن توصیه مي‌شده هست.

بسیاری از درمانگران نوشیدن عرق شاه‌تره یا جوشانده اون را بهترین داروی ضدجوش مي‌دانند.

اما بخور این گیاه دارویی نیز تاثیر زیادی در کاهش میزان جوش صورت و درمان اون دارد.

بخور این گیاه علاوه بر خاصیت ضد جوش به داشتن پوستی شفاف و با طراوت نیز کمک مي‌کند.

bultannews

9:

طب سنتی و روش های درمان جوش صورت و بدنشاید شما هم از دسته افرادی باشید که مدتها با جوش صورت و بدن در گیر هستند.

که گاهی با مصرف برخی مواد غذایی ، لوسیون ها و حتی مواد طبیعی بهتر و یا بدتر می شوند.

راه های بسیاری برای درمان این مشکل وجود دارد که باید ابتدا در رابطه با علل ایجاد نماينده این مشکل آشنا شویم و سپس به سراغ درمان برویم.پس تا درمان نهایی این مشکل با ما همراه باشید.

شرایط ایجاد جوش صورت و بدن
مواردی که در حال مطالعه اونها خواهید بود از شرایط موثر در ایجاد و تشدید جوش های صورت و بدن هستند.
 • چربی پوست : چربی زیاد پوست صورت و بدن که از شایعترین شرایط ایجاد جوش هست ترشحات چربی وقتی برای خارج شدن از پوست مسیری نداشته باشند باعث تشکیل غده های چربی شده که گاهی با نرسیدن غده به سطح پوست باعث تشکیل جوش های زیر پوستی می شوند که در این باره باید به این نکته اشاره کنیم که برای متعادل کردن چربی پوست باید از مصرف مواد غذایی چرب به ویژه مواد غذایی که دمای ذوب بیش از دمای بدن یعنی 37 درجه دارند خودداری کرد و همچنین موادی مانند سس مایونز.

  بیشتر از روعنهای مایع برای تهیه غذا هستفاده کنید در اینجا یادآور می شوم که مواد قندی که در طول روز مصرف می کنیم مانند : نوشابه ، انواع مربا ، شربت ها و به ویژه انواع شکلات وقتی وارد دستگاه گوارش می شوند کبد برای اینکه با بالا رفتن قند مقابله کند با ترشح اونزیمی قند اضافه را تبدیل به چربی می کند پس در مصرف انواع مواد قندی تجدید نظر کنید.
 • شیرینجات : مصرف انواع شیرینجات قنادی به ویژه شیرینجات تازه و دارای خامه ، گردو و انواع مغز ها و شکلات باعث شدت این مشکل خواهد شد گاهی محبت پدرها و مادر ها در سنین پایین تر که جایزه هایی را شکلات و یا از مواد قندی فراوان تشکبل شده را به کودکان خود می دهند غافل از اینکه در سالهای آینده مشکلاتی مانند انواع جوش ها ، لکه ها و گاهی هم اگزما گریبانگیر عزیزانشان خواهد شد پس بیایید از همان دوران کودکی تنقلات طبیعی که در حال فراموش شدن هستند را به کودکان خود بدهیم تا در آینده نه تنها مشکلات اینچنینی نداشته باشند بلکه آینده سازان فردا با دارا بودن پوستی صاف و شاداب ذهنی باز برای حل مسائل داشته باشند تا درگیر باشند.
 • اصلاح : گاهی اصلاح که به همراه در آوردن موهای زاید انجام می شود در اثر فشار هایی که به پوست وارد می شود پوست دچار التهاب می شود و به صورت جوش نمایان می شود .
 • لوازم و مواد آرایشی : گاهی هستفاده از مواد آرایشی و پاک نکردن اصولی این مواد و اکتفا به پاکسازی پوست با دستمال و حتی با آب بدون هستفاده از مواد شوینده اسیدی و قلیایی محیطی را برای رشد این باکتری ها آماده می کند که باعث پیشرفت و یا ماندگاری بیشتر جوشها می شود.
 • تماس موی سر با پوست : گاهی پوست حساس بوده و با تماس موی سر با پوست صورت باکتری از مو به پوست منتقل و باعث جوش می شود مخصوصا این مسئله در مورد افرادی که از موادی مانند روغن و ژل هستفاده می نمايند بیشتر دیده می شود.
 • کرم های ضد آفتاب : در صورتی که بر جسب کار و فعالیتی که انجام می دهید مجبور به هستفاده از کرم های ضد آفتاب هستید باید به این نکته اشاره کنم که بهترین کرم های ضد آفتاب با لایه های حفاظتی مختلف سپس گذشت دو ساعت کارایی خود را از دست داده و خود ماده ای مخرب برای پوست خواهند شد.

  در وقت مصرف کرم های ضد آفتاب با در نظر گرفتن وقت گقته شده پوست را با هستفاده از صابون های اونتی باکتریال شستشو کرده و پس از خشک کردن پوست کرم خود را تجدید کنید.

  در صورت امکان از کرم های ضد آفتاب بدون چربی هستفاده کنید.
 • تغییرات هرمونی : تولیـد و ترشح زیاد چربی در غدد که تواند به علت ارثی بودن یا پرکاری تیروئید و یا که با توجه به سن بلوغ در خانم ها و آقایان که گاهی میزان هورمون در سطح طبیعی می باشد ولی پوست به این مقدار طبیعی نیز حساس هست.

  به همر ریختگی هرمونی می تواند باعث ایجاد و تشدید جوش شود.
 • چاقی و اضافه وزن : چاقی ، اضافه وزن که از مواردی برای ابتلا به جوش بوده و همچنین علاقه به مصرف مواد چرب و پر انرژی که گاهی همراه با ادویه فراوان نیز هستند به ویژه خوردن غذاهای ساندویچی که حتی دیر هضم بوده و تولید یبوست در افراد می نمايند را باید با جدیت هرچه تمام تر از برنامه غذایی روزانه حذف کرد.
 • تعریق : تعریق در فصل گرما و یا حضور در مناطق و یا محل هایی که باعث تعریق زیاد می شود و شستشو نکردن پوست به صورت منظم یکی دیگر از شرایط شایع جوش هست.
 • نور ماوراء بنفش : یکی دیگر از شرایط شایع تشدید جوش در تابستان نور خورشید هست که توصیه می کنم در این فصل از کلاه و یا نقابهایی که بر روی پیشانی برنامه می گیرد و نقش سایه بان برای پوست را دارد هستفاده کنید تا کمتر نور ماوراء بنفش خورشید را جذب کنید.
 • دستکاری جوش : دستکاری و یا ترکاندن این جوش ها باعث باقی ماندن جای اونها می شود در صورت امکان کمتر مقابل آینه بروید که نگاهی جهت شمارش و حفظ مکان جوش ها کنید.
 • استرش و تنش روحی : هسترس های روحی یکی دیگر از شرایط ایجاد و تشدید این جوش ها هستند که باعث نا اختلال در دستگاه گوارش و از بین رفتن و ضایع شدن برخی مواد غذایی ، ویتامین ها و همچنین باعث بیشتر شدن میل به خوردن مواد قندی می شود.
 • مشکلات کبدی : غذاهای دیر هضم و چرب مانند تخم مرغ ، ماکارونی و بسیاری غذاهای چرب و پر ادویه دیگر که نیازمند به ساعت هضم طولانی باشند شما را دچار مشکلات کبدی می نمايند که مشکلات کبدی مانند کبد چرب در ایجاد و تشدید جوش صورت نقش مهمی دارد پس از مطلع شدن از این موضوع باید در صدد درمان این مشکلات باشید.
 • زندگی در مناطق با آب و هوای آلوده : زندگی در شهرهای بزرگی مانند شهرستان تهران که % آلودگی در هوا بسیار زیاد هست و با توجه به پوست چرب و خاصیت جذب هر نوع آلودگی موجود در هوا و همچنین مصرف آب های آلوده حتی جهت شستشوی پوست در ایجاد و تشدید جوش نقش موثری دارند.

  توصیه می کنم با در نظر داشتن شرایط فرموده شده با هر بار خارج شدن از منزل و محل کار و برگشت دوباره پوست را با هستفاده از لیف بسیار نرم و صابون های اونتی باکتریال شستشو کنید.
 • میوه ها ، تنقلات ، آجیل : میوه هایی مانند : موز ، خرما ، انگور ، انجبر ، انبه ، خربزه ، گرمک ، طالبی ، تنقلاتی مانند : چیپس ، پفک ، شکلات ، کیک ، بیسکویت ، انواع بستنی ، شیر موز ، شیر انبه ، مغز گردو ، پسته ، بادام زمینی ، بادام هندی ، تخمه آفتابگردان ، انواع آجیل و اونواع تنقلات چرب ، شیرین و پر انرژی در ایجاد و تشدید جوش ها نقس دارند.
 • مواد غذایی دارای مواد نگهدارنده : مصرف مواد غذایی که دارای مواد نگهدارنده بوده که باعث مشکلات کبدی و همچنین جوش می شود توصیه می شود که در ابتدا مصرف این مواد را کم و در نهایت قطع کنید حتی مواد غذایی که در منزل تهیه و به مدت های طولانی در فریزر نگهداری و بارها گرم می شوند در ایجاد و تشدید انواع جوش ها نقش دارند.
 • لبنیات : مصرف لبنیات پرچرب مانند ماست پرچرب ، شیر پرچرب ، خامه و حتی پنیر های خامه ای مشکلات چوش ها را تشدید می نمايند پس در هنگام خرید لبنیات کم چرب را برای مصرف انتخاب کنید.
 • یبوست های طولانی : یبوست یکی از شرایط شایع مشکلات پوستی مانند لکه و جوش صورت هست که اگر دچار این مسئله هستید باید در ابتدا با تصحیح مواد غذایی سعی در رفع یبوست داشته باشید زیرا بسیاری از مواد چرب و مضر باید از طریق روده ها و دستگاه گوارش دفع شوند.
 • تغییرات هرمونی در خانم ها : عقب و یا جلو شدن وقت سیکل ماهانه در خانم ها یکی دیگر از شرایط جوش هست که ریشه در هسترس و مشکلات روانی دارد.
 • قهوه و نسکافه : مصرف قهوه و نسکافه را به دلیل مقدار زیاد کافئین موجود در این مواد به حداقل برسانید.
 • گوشی موبایل : می توان فرمود که گوشی موبابل یکی از آلوده ترین وسایلی هست که ما روزانه حتی شبها هستفاده می کنیم.
 • رو بالشتی : روبالشتی هم که در طول شب تا صبح حدود 8 ساعت با پوست ما در تماس هست یکی دیگر از موارد آلوده هست که باید در حفظ و بهداشت اون دقت بیشتری کرد.
hakimtehrani

10:

طب سنتی و روش های درمانی جوش صورت و بدن
در ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که درمان جوش ها نیازمند به استقامت و حوصله بوده و در ضمن روش های درمانی مورد بحث از بهترین روش های درمانی در طب سنتی هستند که با اجرای این روش ها البته با توجه به رعایت مواردی که ذکر شد نه تنها جوش های صورت و بدن را رفع کرده حتی پوستی روشن و شاداب نیز خواهید داشت.
 • ورزش مرتب و منظم : در ابتدا باید به این نکته اشاره می کنم که ورزش مرتب و منظم در رفع جوش ها و خونرسانی به قسمت های مختلف پوست بسیار مناسب بوده و باعث درمان این مشکلات می شود اما باید سپس هر جلسه ورزش هستحمام را فراموش نکنید.
 • خواب : سعی در تنظیم ساعت خواب داشته باشید زیرا خواب کافی در طول شبانه روز به کاهش هسترس و مشکلات عصبی کمک فراوانی خواهد کرد پس هر شب راس ساعتی معین به رختخواب بروید و صبح زود هم بیدار شوبد.
 • میوه ، سبزیحات و سالاد : هستفاده از انواع میوه ها به ویژه مرکبات و میوه هایی با طبع سرد میوه هایی مانند : آلبالو ، توت ، شاه توت ، توت فرنگی ، لیموترش، سیب ، هندوانه ، آلو ، زردآلو ،آلوی سیاه ،گلابی ، نارنگی ، پرتقال ، گریپ فروت ، بکرایی و سبزیجات و سالاد فراوان به همراه غذا به دلیل فیبر فراوان و کمک به دستگاه گوارش که نقش مهمی در از بین رفتن جوش ها دارد توصیه می شود.

  گاهی به صورت روزانه مقداری کاهو یا خیارسبز را به همراه سیب درختی با هستفاده از دستگاه آبمیوه گیری آب گرفته و میل کنید.
 • غذاهای دریایی : مصرف مرتب غذاهای دریایی در درمان انواع جوش تاثیر مثبت دارد به شرطی که از ادویه های تند خبری نباشد.
 • آب : مصرف روزانه بین 6 تا 8 لیوان آب که این عنصر حیاتی با کمک به کلیه ها ، کبد و همچنین ایجاد تعریق و دفع سموم از این طریق به درمان جوش صورت و بدن کمک بسزایی خواهد کرد.

  پس مصرف روزانه آب را فراموش نکنید.
 • صابون مناسب : هستفاده از یک صابون مناسب به صورت شستشو چند بار در طول روز در جهت درمان یکی دیگر از قدمها به سوی موفقیت در درمان جوش هست که توصیه می شود از صابون گوگرد 10% برای شستشوی بدن و از صابون سفیداب مغز بادام برای شستشوی صورت که با هستقاده از لیف بسیار نرم و بدون ایجاد فشار و زخمی کردن جوش ها انجام شود بسیار مناسب خواهد بود.
 • لیموترش تازه : مصرف خوراکی و ماساژ لیموترش تازه بر روی پوست نه تنها باعث درمان جوش های صورت می شود بلکه باعث روشن شدن پوست نیز شده و بسیاری اثرات درمانی دیگر نیز دارد.

  هر روز یک عدد لیمو ترش را از وسط نصف کرده و به همراه تمام وعده های غذایی و با فشردن و آب گرفتن داخل غذا میل کنید این عمل کمک به هضم غذا و کمک به تصفیه خون که وظیفه کبد هست خواهد کرد و برای صورت با ماساژ به صورتی که هیچ فشاری به پوست وارد نکنید ماساژ داده و چند دقیقه بعد پوست را شستشو کنید این عمل باعث از بین بردن محیط آلوده ای که باکتری های سطح پوست برای زندگی هستفاده می نمايند خواهد شد.
 • زرشک سیاه یا زرشک آبگیری : این نوع زرشک که به رنگی تیره متمایل به سیاه بوده و برخلاف زرشک پلویی دارای هسته هست را به مقدار 250 تا 500 گرم تهیه و پس از پاکسازی و شستشو با 8 تا 12 لیوان آب به مدت 24 ساعت در ظرفی چینی و یا لعابی خیس کرده در یخچال نگهداری و هر روز صبح یک لیوان و هر شب یک لیوان از صاف کرده را میل کنید
 • خاکشیر : مقدار 2 قاشق خاکشیر را هر شب به همراه یک لیوان آب خیس کرده و هر صبح مقداری آب لیموترش و عسل را اضافه کرده و میل کنید.

 • سرگل بنفشه : سر بنفشه یکی از گیاهان دارویی با طبع سرد بوده و در درمان مشکلات کبدی و همچنین مشکلات پوستی دارای سابقه طولانی هست .برای این منظور مقدار 2 قاشق از سرگل بنفشه را هر شب با یک لیوان آب خیس کرده و روز بعد صاف کرده و میل نمایید همچنین توصیه می شود که تفاله باقی مانده را روی به صورت ماسک روی صورت برنامه داده و پس از گذشت 10 دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید.
 • جوانه گندم : جوانه گندم به صورت تازه و حتی خشک به دلیل فراوانی ویتامن های گروه ب و همچنین فیبر در درمان این مشکلات تاثیر بسیار داشته و توصیه می شود که تا پایان درمان از مصرف روزانه جوانه گندم و یا از خشک برای غذا و سالاد بهره ببرید همچنین می توان مقداری از پودر جوانه را به همراه مقداری شیر کم چرب به صورت ماسک روی صورت برنامه داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید.
 • ماسک طبیعی ضد جوش و روشن نماينده : این ماسک که نه تنها درمان بسیار مناسبی برای جوش صورت هست بلکه بک ماسک روشن نماينده فوق العاده نیز هست.
مواد لازم
 • خیار سبز متوسط 1 عدد
 • روغن زیتون 1 قاشق چایخوری
 • لیموترش تازه 1 عدد
 • عسل یک قاشق چایخوری
 • بابونه شیرازی 1 قاشق مرباخوری
روش مصرف
این ماسک یکی از طبیعی ترین ماسک ها برای پوست بوده که ضمن اثر بخشی مناسب برای پوست و دارای اثر ویتامینه نیز هست که توصیه می شود روزانه یک بار و وقتی که قصد خارج شدن از محل کار ، منزل و یا قصد رفت و آمد در مقابل نور مستقیم آفتاب را ندارید مبادرت به مصرف این ماسک کنید.

ابتدا پوست را با آب گرم و صابون شستشو کرده سپس بابونه را همراه با دو هستکان آبجوش دم کرده پوست را بخور داده سپس لیموترش تازه را آب گرفته به همراه مواد ذکر شده را با هم مخلوط کرده روی پوست برنامه داده و پس از گذشت 15 دقیقه پوست را با آب ولرم شستشو کنید.

 • مخلوط عرق شاه تره و عرق کاسنی : مخلوط عرق کاسنی و شاه تره به صورت مساوی و مصرف روزانه دو لیوان که یک لیوان بین صبح و ظهر و یک لیوان بین عصر و شب میل شود بسیار اثر بخش بوده و دوره درمان را کوتاه تر خواهد کرد.
 • مخلوط عرق بید و کاسنی : مخلوط عرق بید و کاسنی به صورت مساوی و مصرف به صورت روزانه به جای آب در روند پیشرفت هر چه سریعتر به سوی درمان تاثیر عالی دارد.

 • گلاب : هستفاده از گلاب هم یکی از راههای پیشگیری و همچنین درمان جوش‌های صورت هست.

  برای این کار بهتر هست صورت خود را هر روز با گلاب شستوشو دهید.

  البته بهتر هست این کار قبل از خواب انجام شود تا گلاب مدت وقت بیشتری روی پوست باقی بماند.
 • درمان جوش صورت سپس اصلاح : مقداری سفیداب نقره را به همراه عرق بید به صورت ماسک سپس هر بار اصلاح روی صورت ماساژ داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید این نوع درمان یکی از بهترین و قدیمی ترین درمانهای جوش صورت سپس اصلاح هست که هم برای خانم ها و هم برای آقایان بسیار مفید خواهد بود.
hakimtehrani

11:

سلام .


یکی از دوستان من دور چشماش تیره هست .

یک مدل کرم دور چشم هم هستفاده میکنه که اما جواب نمیده .

برای درمانش باید چکار کرد ؟
برخی جاها نوشته شده که این مشکل به کم آبی بدن هم برمیگرده پس زیاد آب بنوشید درحالی که ایشون چون باشگاه هم میره اونجا زیاد آب میخوره(علاوه بر اینکه در خونه هم چند لیوان در طی روز میخوره)...

در کل تیرگی دور چشماش یجوریه طوری برخی فکر میکنن طرف معتادی چیزیه!!!
نافرموده نماند علاوه بر تیرگی کمی گودی هم داره دور چشم این فرد...


12:

کسی نبود جواب ما رو بده ؟ راه حلی چیزی...


13:

درود برشما

تیرگی دور چشم به چند عامل مهم بستگی داره
خواب ناکافی وغیر منظم در طول شب
استرس و مشکلات عصبی
مشکلات کلیوی
مشکلات دستگاه گوارش

باید به این موارد دقت داشته باشند و سپس اقدام به درمان های موضعی نمایند.
در کل احتمالا این شخص کلیه ضعیف و سردی دارند
بنابراین توصیه میشه عرق خارشتری برای شستشو
وآبرسانی بیشتر به کلیه مصرف نمايند و کلیه خود را گرم
نگه دارند.
خوابشان را تنظیم نمايند.
از مصرف لبنیات و ترشیجات برای مدتی پرهیز نمایند.
به مدت طولانی از روغن بادام شیرین یا
روغن شترمرغ برای پای چشم، هر شب موقع خواب
هستفاده نمايند.

باز هم اگر سوالی بود در خدمتم.


14:

سلام ممنونم
درباره خواب کمی شبها دیر میخوابه ولی خواب ظهر هم داره...
بنظرم شاید دو مورد بعدی بیشتر مد نظر باشه(مشکلات کلیوی و گوارش) چون برخی تیرگی های زیاد نیست و میشه به خواب یا هسترس نسبت داد(البته زیاد هسترسی نیست)اما برای ایشون بیش از حده اما شاید همونطور که فرمودید به کلیه اش ربط داشته باشه .


چطور میتونم مطمئن باشم که کلیه ربط داره ؟ همون طور که فرمودم چون باشگاه میره اونجا زیاد آب میخوره این آب زیاد ممکنه مشکلی برای کلیه ایجاد کنه ؟
ممنون

15:

درود بر شما
بدنبال یک علت دقیق بودن اشتباه است.

تیرگی دور چشم، از شرایط فوق پدید می آید و
شما می بایست تمام مواردی را که ذکر شد رعایت کنید تا نتیجۀ مطلوبی بگیرید.
برای تقویت کلیه، همان عرق خارشتری کافیست مضاف بر اینکه روزانه یک عدد گردو مصرف کنید.
برای تقویت دستگاه گوارش ، اگر علائم بالینی خاصی ندارید، همان پرهیز از خوردن
ترشیجات و سرکه جات و لبنیات ، کفایت می کند.
حتما" می بایست خواب شان را تنظیم نمايند، یعنی ساعت خواب مشخصی داشته باشند وخواب شبانه شان بین 6 تا 8 ساعت باشد.( خواب روز ممکن هست بر تیرگی دامن بزند.)
و نهایتا" هسترس که با ورزش و تنفس عمیق صبحگاهی و امثالهم باید کنترل شود.


علاوه بر اون روغن ها ، اگر صرف هزینه برایتان مهم نیست
کرم دور چشم hello nature را توصیه می کنم.

که از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه شده .


16:

سلام

دوست عزیز این مقالات رو هم مطالعه کنید و اینکه سعی کنید از هر مواد شیمیایی یا حتی گیاهی ( که احتمال بروزالرژی در مواد گیاهی بیشتر هست ) توصیه شده بدون مجوز پزشک هستفاده نکنید
چون نوع پوستها در افراد متفاوت هست
و احتمال سازگاری نداشتن توصیه ای با هر پوستی %ش بیشتر
و باز سوالی بود در خدمتتون هستیم

7 روش طبیعی برای از بین بردن سیاهی دور چشم

سیاهی دور چشم را سوزن سوزن کنید

روشهایی ساده برای رفع کبودی دور چشم!

راهكارهایی براي برطرف كردن سياهي دور چشم

17:

ممنون عزیزم خیلی کارا بود

18:

سلام
انتقال به تاپیک جامع سوال و جواب

19:

یه لک قهوهای پای چشمم هست چندماهی میشه میبینمش راهی برای از بین بردنش هست؟

20:

با سلام به شما دوستان عزیز
امروز اولین روز ورود من بعنوان یه عضو در این فرومه و این هم اولین موضوعی که میذارم...
من یه زخم قدیمی دارم که بصورت یه لک تیره روی پوستم جا مونده....به نظرتون با کرم لایه بردار یا لیزر میتونم از بین ببرمش؟ اگه راهی دارید ممنون میشم پیشنهاد بدین.


21:

انتقال به تاپیک اصلی

22:

تاپیک جامع برای مشکلات پوست و درمان و تبادل نظر
پوست آيينه تمام نماي سلامت انسان هست و لذت داشتن پوستي زيبا و شاداب از دير باز مورد توجه بشر بوده و او را بر اون داشته تا جهت دستيابي به پوستي زيبا و شفاف همواره در تلاش باشد.

يكي از معضلات شايع كه زيبایي را به شدت تحت تأثير برنامه داده و به اشکال مختلف بروز می کند و خصوصاً طي سال هاي اخير نمود بيشتري پيدا کرده هست، بروز و پيدايش تيرگي ها و لك هاي قهوه اي پوست مي باشد.


رنگ پوست، ناشي از ايجاد رنگدانه هايي بنام ملانين مي باشد كه محصول نهايي سلول هاي تمايز يافته اي بنام ملانوسيت ها بوده و درعمق اپيدرم يا لايه فوقاني پوست از اسيد آمينه تيروزين و بواسطه اونزيم هايي مانند تيروزيناز و TRP-1 تولید و درون گايشانچه هايي به نام ملانوزوم ذخيره مي شوند.

تنوع در رنگ پوست افراد با توجه به نژاد، جنسيت، واقعيات اقليمي و آب و هوايي در طيف وسيعي برنامه مي گيرد.

رنگ پوست علاوه بر عامل ژنتیکی ياد شده، تحت تاثير شرایط خارجي از قبيل در معرض برنامه گرفتن پرتو ماوراي بنفش و مادون قرمز نور خورشيد، افزايش سن، بارداري، مصرف قرص هاي ضد بارداري، هستفده از مواد آرايشي و فرآورده هايي كه نسبت به نور حساس هستند (عطرهاي نامرغوب) و آلودگي هاي زيست محيطي و لك هاي جوش برنامه گرفته كه در نهايت باعث بروز تيرگي ها و لك هاي متعدد مي گردد.

اابته بايد در نظر داشت كه مهم ترين عامل تحريك پیگمانتاسیون پوست، برنامه گرفتن در معرض اشعه ماوراي بنفش نور خورشيد (UV Rays) می باشد.


همينطور در طي دوران بارداري به علت تغييرات متعدد در سطوح هورموني، گاهي اوقات لك هايي به رنگ قهوه ای روشن تا تيره در صورت، به ايشانژه در گونه ها، پيشانی، بينی، لب بالا و چانه ايجاد مي گردد كه اصطلاحاً ماسك حاملگي (ملاسمايا كلوآسما) ناميده مي شود كه در صورت عدم درمان هم پس از زايمان برطرف مي گردد.

ولي در بسياري موارد به علت تأخير در برطرف شدن اون نياز به اقدامات درماني محسوس مي باشد.

تاپیک جامع برای مشکلات پوست و درمان و تبادل نظر
درمان لک های پوستس ناشی از هایپرییگمنتاسیون عمدتاً از طریق جلوگیری از تولید ملانین و با هستفاده از ترکیبات ضد لك و روشن كننده بر پايه مهار اونزيم تیروزیناز و TRP-1 نهاده شده هست.

كاهش فعاليت این اونزیم ها عامل مهمي در كاهش توليد ملانين بحساب مي آید و نتيجه اون رفع تدریجی لک های تیره و روشن شدن پوست مي باشد.

همچنین با توجه به اثرات اشعه ماورای بنفش نور خورشيد در ايجاد هيپرپيگمنتاسيون پوستي، هستفاده هموقت از فرآورده هاي ضدآفتاب با عيار حفاظتي بالا و مناسب پوست كه با جذب و يا بازتاب اشعه ماوراي بنفش نور خورشيد، مانع از اعمال اثر اون در تحريك فرآيند ملانوژنر مي گردد، در كنار مصرف تركيبات روشن كننده، الزامي مي باشد.


با توجه به موارد ياد شده و تاثيرات منفي هايپرپيگمنتاسيون و لك هاي ناشي از اون بر زيبايي پوست، لابراتوار پارس حيان به عنوان واحد پيشرو در توليد فرآورده هاي مراقبت از پوست و مو، براي اولين بار در ايران، گروه تخصصی و تکمیلی محصولات روشن نماينده پوست آردن expert age شامل سرم روشن كننده پوست آردن expert age (WHITA-SERUM) كرم روشن كننده پوست آردن expert age (WHITA-CREAM) و پن روشن كننده پوست آردن expert age (WHITA-pain) را با فرمولاسيون نايشانن، تخصصي و پيشرفته جهت كاهش اختلالات پيگمنتاسيوني و لك هاي پوستي ناشي از اون ارائه كرده هست.

هستفاده هوقت از اين سه فرآورده، مطابق روش توصیه شده ذیل، علاوه بر رفع لك هاي قهوه اي و تيره، اختلالات رنگدانه اي ناشي از افزايش سن، تغييرات هورموني، هستفاده از برخي داروها و تابش نور خورشيد بر پوست، به از بين رفتن لك هاي ايجاد شده در برخي بيماري هاي پوستي نظير ملاسما، لنتيگو و كك و مك و نيز لك هاي پوستي ناشي از ليزر درماني، اپیلاسیون و لایه برداری كمك شاياني مي نمايد.

مواد موثر موجود در اين فرآورده همينطور با تحريك سنتز كلاژن و الاستين خاصيت ارتجاعي پوست را بهبود بخشيده و علاوه بر رفع چين و چروك هاي سطحي پوست با داشتن تركيبات مرطوب كننده سبب حفظ و افزايش رطوبت مورد نياز پوست مي شوند.

تاپیک جامع برای مشکلات پوست و درمان و تبادل نظر
روش مصرف: صبح ها و شب ها ابتدا پوست صورت را با پن روشن كننده آردن expert age شستشو نمایید.

سپس به مدت 8 الي 12 هفته، به مقدار كافي سرم روشن كننده آردن expert age را بطور مستقيم بر رايشان لك هاي قهوه اي هستفاده كرده و از مالش شديد فرآورده بر پوست به منظور جلوگيري از افزايش توليد رنگدانه ملانين و تشديد تيرگي لك هاي پوستي ناشي از اون بر رايشان پوست خودداري فرماييد.

جهت حفظ اثر فرآورده و جلوگيري از بروز مجدد لك هاي پوستي از كرم روشن كننده آردن expert age پس از پايان مدت وقت هستفاده از سرم بصورت نامحدود هستفاده فرماييد.

بكارگيري كرم ضدآفتاب SPF35 آردن expert ageجهت كمك به رفع لك هاي پوستي ناشي از تابش نورخورشيد همراه با مصرف اين فرآورده توصيه مي گردد.

23:


24:

سلام اگر مایل بودید میتونم دکتر خودمو بهتون معرفی کنم و مطمئنا تاثیرگذار خواهد بود به هر حال سایتشونم برای مطالعه براتون میزارم ایشالا جواب مورد قبولی بگیرید دوست عزیز
راه درمان جوش های صورت چیست - کلینیک پوست و مو و زیبایی دکتر قنبری | پوست و مو | Dr.

Ahmad Ghanbari

25:

دوستان عزیزی که صورتشون خیلی جوش میزنه توجه کنید

ساده ترین و کم هزینه ترین راه درمان، سرکه سفید سیب که همه جا پیدا میشه، تهیه کنید، صبح و شب صورت رو با صابون ویتامین e شسته و تمیز کنید و چند قطره سرکه سفید سیب رو به پنبه بزنید طوری که کاملا مرطوب بشه و پوست صورت رو باهاش مرطوب کنید، بذارین نیم ساعتی بمونه بعد با اب ولرم بشورین،
سپس یک ماه روزی یکبار و به مدت ده دقیقه بذارین، شک نکنید نتیجه میگیرین، لازم نیست دنبال بهترین دکتر و داروهای خارجی باشین، حتما امتحان کنید.


26:

استفاده از کرم ضد آفتاب در پیشگیری از بروز سرطان پوست موثر هست

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج بررسی های اونان تایید می کند که عدم هستفاده از کرم های ضد آفتاب یکی از مهمترین دلیل بروز سرطان پوست به شمار می رود.
به نقل خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، آمارها نشان می دهد که هر ساله تعداد زیادی از افراد مبتلا به سرطان پوست می گردند و بیشتر این افراد تا انتهای زندگی خود به بیماری خود پی نبرده و تحت درمان برنامه نمی گیرند.
مهمترین دلیل نادیده گرفتن این بیماری شایع و خطرناک، ناآگاهی افراد و تفکر سنتی اونان هست؛ چراکه بیشتر علائم مشاهده شده ناشی از سرطان پوست را آلرژی، اثرات موروثی و آثار سطحی تعبیر می نمايند و اقدامی در جهت پیشگیری و درمان انجام نمی دهند.
تحقیقات انجام شده روی ۱۷۱ بیمار مبتلا به سرطان پوست نشان می دهد که ۶۰ % از این افراد یا تابحال از کرم ضد آفتاب هستفاده نکرده اند یا هستفاده از اون را خیلی جدی نمی گرفتند.
اکثر این افراد به طور مداوم در معرض آفتاب برنامه داشتند و برخی نیز از سولاریم (برای برنزه شدن پوست ) هستفاده می کردند.
متخصصان تاکید می نمايند افراد در تمام فصول سال و بخصوص در تابستان از کرم های ضد آفتاب و محافظ ( مانند کلاه افتاب گیر و عینک) هستفاده نمايند.
تابش زیاد نور خورشید بر پوست بدن باعث ایجاد سرطان پوست می شود ، اما یک زخم پیش سرطانی به نام ACTINIC KERATOSIS ( کراتوزیس ) خیلی جلوتر از بروز سرطان پوست، دیده می شود.
هستفاده روزانه از کرم ضد آفتاب بسیاری از این زخم ها را قبل از سرطانی شدن از بین می برد.

هستفاده از کرم ضد آفتاب در فصل تابستان، تا ۶۰ % از تأثیر نور خورشید کاهش می دهد.
لازم هست که دوز مناسب ˈSPF ˈ کِرِم توسط پزشک متخصص تعیین شود.
کرم ضد آفتاب باید هر ۲ ساعت یکبار تمدید شود.
محققین تاکید دارند که بهترین راه برای جلوگیری از سرطان پوست و چروک شدن اون اجتناب از تابش مستقیم نور خورشید و هستفاده از کرم ضد آفتاب در تمام روزهای سال هست.
توصیه می شود در تمام روزهای سال حتی وقتی نمی خواهید از منزل خارج شوید، از کرم ضد آفتاب هستفاده کنید.

این کار باعث می شود مواد موجود در کرم ضد آفتاب به پوست شما بچسبد و به آسانی با عرق کردن و شستن از بین نرود.
تا جایی که ممکن هست از نور آفتاب به خصوص در روزهای تابستان، دوری کنید و هر چند مدت یک بار به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

با این کار قبل از تبدیل شدن سلول های پیش سرطانی به سلول های سرطانی ، اونها را از بین خواهید برد.


27:

جالب بود ممنون
پیشنهاد میکنم به سایت تابلو هم یه سر یزنید خیلی جالبه
تابلوی بانوان | تابلو پرتال تخصصی صنعت

28:

خیلی جالب بوووود
تو سایت تابلو هم کلی مطلب جالب هست
یه سر بزنید
http://www.taablo.com/fa/women

29:

برای تیرگی دور چشم امروزه، روشی به عنوان مزوتراپی وجود دارد.

ولی بهترین روش ماسک های طبیع هست که از قدیم امت هستفاده می کردند.

توی لینک زیر اطلاعات جامع تری رو میتونید پیدا کنید


تیرگی دور چشم


74 out of 100 based on 49 user ratings 1024 reviews

@