پاسخ امام صادق(ع)به 20سوال پزشکی


پاسخ امام صادق(ع)به 20سوال پزشکیپاسخ امام صادق(ع)به 20سوال پزشکی
ماجرای مجادله پزشکی امام صادق (ع) با پزشک هندی

ربيع حاجب مى گويد: روزى طبيبي هندى در مجلس منصور كتاب طب مى خواند، در حالى كه امام صادق عليه السّلام در آنجا حضور داشت. چون از قرائت مسائل طب فراغت يافت، به امام ششم عليه السّلام گفت: دوست دارى از دانش خود به تو بياموزم؟ حضرت فرمود: نه، زيرا آنچه من مى دانم از دانش تو بهتر است. طبيب پرسيد: تو از طب چه مى دانى؟ فرمود: من حرارت را با سردى، و سردى را با گرمى، رطوبت را با خشكى، و خشكى را با رطوبت درمان مى كنم، و مسأله تندرستى را به خدا وامى گذارم و براى تندرستى دستور پيامبر را به كار مى برم كه فرمود: «شكم خانه درد است، و پرهيز درمان هر دردى است، و تن را به آنچه خوى گرفته بايد عادت داد».


طبيب گفت: طب جز اين چيزى نيست. امام گفت: مى پندارى كه من اين دستورها را از كتاب هاى بهداشتى ياد گرفته ام؟ گفت: آرى، امام فرمود: من اين ها را از خدا فرا گرفته ام. تو بگو من از جهت بهداشت داناترم يا تو؟ طبيب گفت:البته من. امام عليه السّلام فرمود: اگر اين چنين است من از تو سؤالاتى مى پرسم، تو پاسخ بده. گفت: بپرس.امام صادق(ع) سئوالات زير را از طبيب هندي پرسيدند:


"چرا جمجمه ي سر چند قطعه است؟


چرا موى سر بالاى آن است؟


چرا پيشانى مو ندارد؟


چرا در پيشانى خطوط و چين وجود دارد؟


چرا ابرو بالاى چشم است؟


چرا دو چشم مانند بادام است؟


چرا بينى ميان چشم هاست؟


چرا سوراخ بينى در زير آن است؟


چرا لب و سبيل بالاى دهان است؟


چرا مردان ريش دارند؟


چرا دندان پيشين، تيزتر و دندان آسياب، پهن و دندان بادام شكن بلند است؟


چرا كف دست ها مو ندارد؟


چرا ناخن و مو جان ندارند؟


چرا قلب مانند صنوبر است؟


چرا شُش دو تکه است و در جاى خود حركت مي كند؟


چرا کبد(جگر) خميده است؟


چرا كليه مثل دانه لوبياست؟


چرا دو زانو به طرف پشت خم و تا مى گردند؟


چرا گام هاى پا ميان تهى است؟ "خندیدن سرعت بهبودی را افزایش می‌دهد

1:

طبيب هندي در جواب به تمامي سئوالات بالا فرمود : نمي دانم.


امام فرمود: من علّت اينها را مى دانم.


كمر درد وافتادن دندان ها، نشانه های پوكی استخوان
طبيب فرمود: بيان كن.


قارچ، اضطراب بیماران سرطانی را کاهش می‌دهدامام فرمود:

*جمجمه به دليل اينکه ميان تهى هست، از چند قطعه آفريده شده هست و اگر قطعه قطعه نبود، ايشانران مى شد، لذا چون چند قطعه هست، ديرتر مى شكند.


مصرف امگا 3 طول عمر را افزايش مي‌دهد


*موى در قسمت بالاي سر هست، چون از ريشه ي اون روغن به مغز مى رسد و از سر موها كه سوراخ هست، بخارات بيرون مى رود و سرما و گرمايى كه به مغز وارد مى شود، دفع مي شود.

*پيشانى مو ندارد، براى اونكه روشنايى به چشم برسد.


محقق ایرانی روش خارق العاده ای برای درمان افسردگی و عارضه بی انگیزگی ، ابداع کرده است


*خط و چين پيشاني نيز عرقي را از سر مي ريزد، نگه مي دارد تا وارد چشم ها نشود و انسان بتواند اون را پاك كند، مانند رودخانه ها كه آب هاي روى زمين را نگهدارى مى كنند.


7 آبمیوه فوق العاده برای بدن


ابروها بالاى دو چشم برنامه دارند تا نور به اندازه ي کافي به اونها برسد.


خودارضایی و تحکیمِ زندگی
اى طبيب، نمى بينى وقتي شدت نور زياد هست، دست خود را بالاى چشم ها مي گيري تا روشنى به مقدار کافي به چشم هايت برسد و از زيادى اون پيشگيرى كند؟!

*بينى بين دو چشم برنامه دارد تا روشنايى را بين اونها به طور مساايشان تقسيم كند.


معجزه ی آرد در التیام سوختگی ها


*چشم ها شکل بادام هستند تا ميل دوا در اون فرو برود و بيرون آيد.

اگر چشم چهار گوش يا گرد بود، ميل در اون به درستي وارد نمى شد و دوا به همه جاي اون نمى رسيد و بيماري چشم درمان نمى شد.*خداوند سوارخ بينى را در زير اون آفريد تا فضولات مغز از اون پايين بيايد و بو از اون بالا رود.

اگر سوراخ بيني در بالا بود، نه فضولات از اون پايين مى آمد و نه بايشان چيزي را در مى يافت.*سبيل و لب را بالاى دهان آفريد، تا فضولاتى را كه از مغز پايين مي آيد نگه دارد و خوراك و آشاميدنى به اون آلوده نگردد و آدمى بتواند اونها را از پاک کند.*براى مردان محاسن(ريش) را آفريد تا نيازي به كشف عورت(پوشاندن سر) نداشته باشند و مرد و زن از يكديگر مشخص شوند.

*دندان هاى پيشين را تيز آفريد تا گزيدن آسان گردد، و دندان هاى آسياب را براى خرد كردن غذا پهن آفريد، و دندان نيش را بلند آفريد تا دندان هاى آسياب را مانند ستونى كه در بنا به كار مى رود، هستوار كند.*دو كف دست را بى مو آفريد تا سودن به اونها واقع گردد.

اگر کف دست مو داشت، وقتي انسان به چيزي دست مي کشيد به خوبي اون را حس نمي کرد.*مو و ناخن را بى جان آفريد، چون بلند شدن اونها زشت و کوتاه کردن اونها زيباست.

اگر جان داشتند، بريدن اونها همراه با درد زيادي بود.


*قلب را مانند صنوبر ساخت، چون وارونه هست.

سر اون را باريك برنامه داد تا در ريه ها در آيد و از باد زدن ريه خنك شود.

*كبد را خميده آفريد تا شكم را سنگين كند و اون را فشار دهد تا بخارهاى اون بيرون رود.*كليه را مانند دانه لوبيا ساخت، زيرا منى قطره قطره در اون مى ريزد و از اون بيرون مى رود.

اگر کليه چهار گوش يا گِرد بود، اولين قطره مى ماند تا قطره دوم در اون بريزد و آدمى از انزال لذت نمى برد.

وقتي که منى از محل خود كه در فقرات پشت هست، به كليه مي ريزد، كليه چون كرم بسته و باز مى شود و کم کم مني را به مثانه مى رساند.

*خم شدن زانو را به طرف عقب برنامه داد، تا انسان به جهت پيش روى خود راه رود، و به همين علت حركات وى ميانه هست، و اگر چنين نبود در راه رفتن مى افتاد.*پا را از سمت زير و دو سوى اون، ميان باريك ساخت، براى اونكه اگر همه پا بر رايشان زمين برنامه مي گرفت، مانند سنگ آسياب سنگين مى شد.

سنگ آسياب چون بر سر گردى خود باشد، كودكى اون را بر مى گرداند و هر گاه بر روى زمين بيفتد، مردي قايشان به سختى مى تواند اون را بلند كند.

2:

اون طبيب هندى فرمود: اين ها را از كجا آموخته اى؟ فرمود: از پدرانم و ايشان از پيامبر و او از جبرئيل، امين وحى و او از پروردگار كه مصالح همه اجسام را داند.

طبيب در اون وقت مسلمان شد و فرمود: تو داناترين امت روزگارى.

راستى چه شفرمود انگيز هست كه حضرت صادق عليه السّلام بدون در دست داشتن لوازم امروزى كه وسيله شناخت درون و برون انسانند، در گوشه اي از شهر مدينه براى يك طبيب هندى شفرمودي هاى خلقت انسان را با دلايل محکم بيان مى فرمايد.

3:

آره قشنگ بود ولي منبع رو هم مي شه ذكر كنيد؟از تو بخش هر چه دل تنگت مي خواهد بگو نبود؟
بازم از اين مطالب دارين؟

4:

منبعش يادم نيست
جايي خوندم خوشم اومد اينجا برنامه دادم.

اگه منبعش رو پيدا كردم چشم


68 out of 100 based on 23 user ratings 598 reviews

@