چرا باید چای سبز بنوشیم؟


چرا باید چای سبز بنوشیم؟چرا باید چای سبز بنوشیم؟
اثرات معجزه آساي چاي سبز مربوط به وجود پلي فنول هاي كاتچين به خصوص اپي گالو كاتچين گالات (EGCG) است. ولي برنامه نيست براي بهره مندي از خواص مفيد اين نوشيدني سبز، اين نام سخت و طولاني را به خاطر بسپاريد.


در اينجا 9 علت خوردن چاي سبز را به شما توصيه كرده ايم
1)از بين برنده فوق العاده چربي هاي اضافي كل بدن است. اين نوشيدني به خاطر وجود تركيبي در خود به نام EGCG سرعت سوخت چربي در بدن را افزايش مي دهد. پژوهش ها نشان مي دهد نوشيدن روزانه سه فنجان چاي سبز مي تواند تا 70 كالري انرژي ناشي از سوخت چربي ها ايجاد كند.
2)چربي هاي اضافي شكم را از بين مي برد. طي نتايج حاصله از تحقيقات محققان دانشگاه توفتز، EGCG در چاي سبز مانند ديگر كاتچين ها، ژن هاي سوخت چربي را در شكم فعال مي كند و سرعت كاهش وزن را تا 77 درصد افزايش مي دهد

3)معمولا با افزايش سن، قند خون هم كم كم بالامي رود، خصوصا اگر به رژيم غذايي خود توجه كافي نداشته باشيم. وزن به مرور زمان بالا رفته و به دنبال آن احتمال بروز ديابت نوع دو هم افزايش مي يابد.
مصرف روزانه پنج فنجان چاي سبز مي تواند از بروز ديابت جلوگيري كند. چاي سبز قادر است از عوارض ناشي از ديابت همچون آب مرواريد و بيماري هاي كليوي به طرز معجزه آسايي جلوگيري كند.
اما چاي سبز چطور قادر به كاهش قندخون است؟ به نظر مي رسد اصلي ترين مكانيسم، مهار كردن فعاليت آنزيم آميلاز بزاق و روده (آنزيم مسئول هضم نشاسته) است. با مهار شدن فعاليت اين آنزيم، نشاسته با سرعت بسيار آهسته اي مي شكند و درنتيجه قند خون با سرعت كمي بالا مي رود.
4)مصرف اين نوشيدني در درمان سرطان ريه مفيد است. طي نتايج تحقيقات منتشره در نشريه پيشگيري از سرطان در سال 2010، EGCG موجود در چاي سبز به عنوان متوقف كننده رشد سلول هاي سرطان ريه معرفي شد.
5)ممكن است از بروز سرطان كلوركتال يا روده پيشگيري كند.
6)مطالعه جديد نشان مي دهد، تركيبات آنتي اكسيداني چاي سبز ممكن است رشد و پيشرفت سرطان پروستات را كاهش دهد.
7)از رسيدن هر نوع آسيب به پوست پيشگيري مي كند.
آنتي اكسيدان هاي موجود در چاي سبز سلول هاي پوست را در مقابل آسيب ها به ويژه راديكال هاي آزاد كه يكي از عوامل ايجاد سرطان و افتادگي و آسيب به پوست اند، محافظت مي كند.
8)چاي سبز را به عنوان داروي ضدپيري (Anti-Aging) مي شناسند، دليل اصلي آن وجود ميزان قابل توجهي آنتي اكسيدان به ويژه آنتي اكسيدان هاي موثر در حفظ شادابي و جواني است. آنتي اكسيدان ها يكي از شاخص ترين عوامل براي حفظ سلامتي و شادابي سلول هاي بدن اند كه باعث به تعويق انداختن شروع روند پيري سلول ها هستند.
9)چاي سبز فعاليت سلول هاي مغز به ويژه بخش هاي مربوط به حافظه را تقويت و تحريك مي كند. از طرفي چاي سبز باعث كاهش ميزان استيل كولين در سلولهاي مغز شده و با اين عمل مانع از تخريب سلول هاي مغز و بروز بيماري آلزايمر مي شود.
نحوه استفاده و ميزان مصرف:
براي هر نفر يك قاشق مرباخوري چاي سبز را در قوري ريخته و به ازاي هر يك قاشق، يك ليوان آب داغ با دماي 80 تا 85 درجه به آن اضافه كرده و در قوري را به مدت 7 تا 8 دقيقه بگذاريد سپس آن را بنوشيد.
يادآوري اين نكته ضروري است كه چاي سبز مانند چاي سياه لزومي به دم كردن ندارد.
نوشيدن روزانه سه ليوان چاي سبز مفيد است.
منبعحجامت زیر 2 سال و بالای 60 سال ممنوع

1:

چای سبز در درمان الرژی هم بسیار مفیده .
این مورد رو روی خودم ازمایش کردم ، صد در صد جواب میده .


چگونه نشانگان قطع سرتونین را برطرف کنم؟


آیا کاکائو برای دندان مضر است؟

2:

منم یکی از طرفدارای چای سبزم.
چای سبز برای آرامش و اعصاب هم خیلی مفیده،در رفع خستگی هم بهتر جواب میده


 خانه‌تان را محلی بدون سردرد کنید

3:

آلرژی به چی ؟این خودش مهمه
احتمالا شما عطسه نمیکردید یا سرما بخورید توبهار؟


بهترین نوشیدنی‌های ماه رمضان

4:

تکبیر
وقتی آل تینای گرامی میگند باید حتما چایی سبزراسرکشید


غذاهايي که شکم شما را آب مي کنند

5:

آلرژی شدید
علائم :
آبریزش بینی
سرفه شدید به حدی که شب ها نمی تونم بخوابم
قرمزی چشمها
خارش چشم
عطسه

من کلا یکی از افرادی هستم که به همه چیز الرژی دارم .
گرد وخاک
باد کولر
گرده گیاهان و گل ها
به کیوی و توت فرنگی و بادام

از بچگی همیشه باید تمام فصل بهار و پائیز دارو مصرف می کردم اما تازگی فهمیدم که با 4 لیوان چای سبز در روز ،تمام علائم آزار دهنده آلرژی ناپدید می شود .


تمرین‌‌هایی برای لاغری + تصویر


سفید کردن دندان در منزل

6:

albate harfay manam mostanade !ohuum,mochaker,bale dige


68 out of 100 based on 53 user ratings 928 reviews

@