پلاستیک چوبی، جدیدترین مصالح ساختمانی


پلاستیک چوبی، جدیدترین مصالح ساختمانیپلاستیک چوبی، جدیدترین مصالح ساختمانی
پلاستیک چوبی، جدیدترین مصالح ساختمانی
یک شرکت استرالیایی، توانسته از سلولز چوب ماده‌ای بسازد که مانند پلاستیک انعطاف پذیر و مانند چوب محکم است. این ماده امید جدید دوستداران محیط زیست برای نجات زمین است.
شرکت استرالیایی زئو یک فرایند بدون سیمان را اختراع و به ثبت رسانده که یک مصالح ساختمانی قدرتمند همه کاره جدید را تنها از سلولز و آب تولید می‌کند. پس از تولید این ماده سخت چوب مانند که زئوفرم نامیده می‌شود، می‌توان آن را اسپری کرد، قالب ریزی نمود یا به انواع و اقسام اشکال مختلف در آورد و در گستره وسیعی از محصولات از آن استفاده کرد. و این فقط درخت‌ها نیستند که با وجود زئوفورم از بریده شدن و استفاده به عنوان الوار نجات می‌یابند؛ این ماده همچنین جایگزینی دوست‌دار محیط زیست برای پلاستیک‌ها و رزین‌ها محسوب می‌شود.مزیت‌های زیست محیطی استفاده از سلولز به عنوان ماده خام این است که از آن جا که فراوان‌ترین ترکیب آلی موجود در زمین نیز هست، می‌توان آن را از طیف وسیعی از منابع استخراج کرد، که شامل شامل کاغذ بازیافت شده، الیاف و گیاهان می‌شود. همچنین می‌توان آن را در برخی از انواع خزه‌های دریایی و در ترشحات برخی از باکتری‌ها نیز یافت.

فرمول مورد استفاده برای ساختن ماده زئوفرم، تقلیدی از یک فرایند طبیعی اتصال بدون چسب به نام پیوند هیدروکسیلی است، که در آن الیاف سلولز در آب به یکدیگر می‌چسبند. بنا به ادعای شرکت زئو این فرایند غیر سمی است و نیاز به مواد شیمیایی و چسب ندارد و «در مصرف آب و انرژی نیز صرفه جویی می‌کند».

ادامه مطلب در لینک زیر:

پلاستیک چوبی، جدیدترین مصالح ساختمانی62 out of 100 based on 57 user ratings 532 reviews

@