تولید ابرسیاهی سیاه‌تر از سیاهچاله


تولید ابرسیاهی سیاه‌تر از سیاهچالهتولید ابرسیاهی سیاه‌تر از سیاهچاله
محققان انگلیسی نوعی ماده جدید به نام «ابرسیاه» را ایجاد کرده‌اند که سیاه‌تر از یک سیاهچاله است.
به گزارش (ایسنا)، این ماده تمامی نور به جز 0.035 درصد از آن را جذب می‌کند و این در نوع خود رکورد جدیدی به شمار می‌آید. ماده جدید به اندازه‌ای سیاه است که چشم انسان را برای شناسایی شکل و بعدش به چالش می‌کشد و ظاهری سیاهچاله‌مانند را به خود گرفته است.
ابرتیره یا Vantablack گرما را هفت و نیم برابر کارآمدتر از مس هدایت کرده و 10 برابر محکم‌تر از فولاد است.
شرکت Surrey NanoSystems انگلستان با استفاده از نانولوله‌های کربن محصول ابداعی را ارائه داده است. ماده مزبور 10 هزار برابر نازک‌تر از موی انسان بوده و به اندازه‌ای ریز است که نور نمی‌تواند به آن نفوذ کند بلکه از طریق گسست‌های موجود به درون آن راه پیدا می‌کند. در این جا بخش عمده نور جذب می‌شود و توهم یک سیاهچاله را ایجاد می‌کند.
ماده ابداعی روی ورقه‌های فویل آلومینیوم رشد کرده اما در حالی که فویل چروک و نامسطح است، سطح پوشیده از ابرسیاه به دلیل خاصیت جذب نورش کاملا مسطح به نظر می‌رسد.
ماده ابرسیاه برای استفاده در دوربین‌های نجومی، تلسکوپ‌ها و سیستم‌های اسکن‌کننده مادون‌قرمز تولید شده و هفته جاری در «نمایشگاه هوایی بین‌المللی فارنبرو» انگلستان به نمایش در خواهد آمد.تولید ابرسیاهی سیاه‌تر از سیاهچالهاتصال سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران به شبکه کشوری فیبرنوری از سوی دفتر فناوری ا

1:

احتمالا برای کاربردهای رادارگریزی هم ازش هستفاده می کنن.


روبات ها ، در آستانه انسان شدن


50 out of 100 based on 55 user ratings 1180 reviews

@