حقایقی تلخ در مورد لاستیک اتوبوس‌ ها


حقایقی تلخ در مورد لاستیک اتوبوس‌ هاحقایقی تلخ در مورد لاستیک اتوبوس‌ ها
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در خصوص حادثه اتوبوس مسافربری در جاده تهران - قم و مرگ 44 مسافر اظهار کرد: بسیاری از اتوبوس‌های بین شهری وضعیت مشابه این اتوبوس را دارند و باید ضمن تاکید بر اخذ معاینه فنی اتوبوس‌ها از مراکز معتبر و مکانیزه بر کیفیت و وضعیت لاستیک مورد استفاده این خودروها نظارت دقیق صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، رضوی با بیان اینکه اتوبوس اسکانیا خودرویی است که استانداردهای بین المللی را اخذ کرده است،گفت: موضوع این است که طی چند سال اخیر قیمت لاستیک اتوبوس‌ها از 500 تا 600 هزار تومان حدود 10 برابر افزایش داشته و به 5 تا 6 میلیون تومان رسیده است، در این میان افراد سودجو به احتکار لاستیک‌ها طی چند سال پرداخته‌اند و عملا لاستیک‌های نو در انبارها فرسوده شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل بالا بودن قیمت لاستیک، شاهد استفاده از لاستیک‌های چینی و کم کیفیت توسط برخی اتوبوس‌ها هستیم.

رضوی تصریح کرد: احتکار لاستیک‌ها در انبارها به مدت 3 تا 4 سال باعث شده که لاستیک‌ها عمر مفیدشان تمام شود و عملا لاستیک‌های نو، فرسوده باشند. چنانچه در مورد اتوبوس حادثه دیده نیز با وجود باقی ماندن 60 درصد عاج لاستیک، قطعا لاستیک‌ها عمر مفیدشان به پایان رسیده بوده است.

وی افزود: برای آنکه شاهد تکرار چنین حوادث دلخراشی نباشیم باید مسئولان و دستگاه‌های ذیربط چاره‌ای اندیشیده و اجازه ندهند که اتوبوس‌های بین شهری از لاستیک‌هایی که سال‌ها در انبارها خاک خورده‌اند استفاده کنند.

مدیرعامل ستاد مرکز معاینه فنی خودروهای تهران در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر متاسفانه با وجود آنکه چند مرکز معاینه فنی برای خودروهای سنگین در تهران وجود دارد، شاهد آن هستیم که بسیاری از اتوبوس‌ها بین شهری معاینه فنی خود را از مراکز شهرستان ها اخذ یا خریداری می‌کنند و عملا وضعیت ایمنی این خودروها به طور دقیق مورد بررسی برنامه نمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به طور مثال امسال در ایام نوروز 4 اتوبوس بین شهری در یکی از مراکز مکانیزه معاینه فنی تهران مورد بررسی برنامه گرفتند و با وجود اینکه این اتوبوس‌ها برگه معاینه فنی از مراکز غیرمعتبر را اخذ کرده بودند اما در همان تست اول یعنی تست ترمز رد شدند.

رضوی تاکید کرد: نباید مسئولان اجازه دهند هیچ اتوبوسی بدون آنکه وضعیتش از نظر ایمنی مورد تایید باشد از پایانه‌های مسافربری خارج شود تا جان و سلامتی مردم به خطر نیافتد.رنو مگان کروک پس از جراحی زیبایی!

1:

چیزی که در این مملکت ارزشی ندارد، جان انسانهاست.


این خودرو یاریس 2014 نام دارد.

2:

یکی از افتخارات مسئولین راهنمایی و رانندگی اینه که بیان فراخوان بکنن تصادفات جاده ای چند % کاهش داشته.


خودروی اسپرتی با قلب الکتریکی +عکس
احتمالا این آمار هم مثل بقیه اطلاعات بدون هیچ منطقی محاسبه میشه.


طراح ايراني خودرو مورينيو +عکس
امسال 34 تصادف زنجیره ای تو جاده ها اتفاق افتاده که نشون میده اونجور که مسئولین ادعا می کنن پیشرفتی نداشتیم.


خودروی محافظ نوزاد سلطنتی+تصاویر
آخریش هم همینه که به دلیل یک ایراد مسخره و سهل و انگاری و بی مسئولیتی و عدم نظارت جون چند نفر گرفته میشه.


خودروی طلای بازیکن فوتبال +تصویر
واقعا تأسف باره.


کدوم رو دوست داری؟


82 out of 100 based on 72 user ratings 622 reviews

@