زندگی در زمین تا 1000 سال دیگر غیرممکن است


زندگی در زمین تا 1000 سال دیگر غیرممکن استزندگی در زمین تا 1000 سال دیگر غیرممکن است

پروفسور استفن هاوکینگ، فیزیکدان انگلیسی که عمر کاری خود را صرف رمزگشایی جهان کرده، خواستار ادامه کاوش فضا به خاطر ادامه حیات انسان شد.
این دانشمند 71 ساله اظهار کرد که فکر نمی‌کند انسانها بتوانند 1000 سال آینده را بدون فرار به خارج از مرزهای سیاره شکننده زمین دوام بیاورند.( اگر این نظام حاکم بر جهان امروز با یک حاکمیت مردمی با محور انسان نه سود، جایگزین نشود به 1000 سال نخواهد رسید و کره زمین به وسیله‌ی بمب‌های نوترونی، ئیدروژنی، اتمی، شیمیایی و میکروبی از زندگی محو خواهد شد. ضمنا" رفتن به هر سیاره دیگر با این گونه انگیزش، در نهایت همان سرنوشت زمین را خواهد داشت.)
پروفسور هاوکینگ این سخنان را در مرکز پزشکی سدارس سینای در لس‌آنجلس اظهار کرد که در آن به بازدید از یک آزمایشگاه سلولهای بنیادی با تمرکز بر کاهش پیشرفت بیماری لو گرینگ پرداخته بود.
هاوکینگ 50 سال پیش که دانشجوی دانشگاه کمبریج بود، به این بیماری مبتلا شد. وی در این بازدید به صحبت در مورد این که چگونه در آن زمان افسرده شده و امیدی به تکمیل دکترای خود نداشت پرداخت.
این فیزیکدان که برای کار بر روی سیاه‌چاله‌ها و منشأ کیهان شناخته شده است، شهرت خود را برای آوردن مفاهیم مرموز فیزیک به جرم‌ها از طریق کتاب‌های پرفروش خود مانند «تاریخچه کوتاه زمان» بدست آورده است.
هاوکینگ اظهار کرد: اگر بدانید که جهان چگونه عمل می‌کند، می‌توانید آن را به شکلی کنترل کنید.وی توانسته بیش از مبتلایان دیگر به این بیماری که همچنین اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبی نام داشته، دوام بیاورد. این بیماری به سلولهای عصبی در مغز و نخاع که کنترل عضلات را بر عهده دارند، حمله می‌کند.
مبتلایان به تدریج با ضعیف شدن و از بین رفتن عضلات، با مشکلات بیشتری در تنفس و حرکت مواجه می‌شوند. تاکنون درمانی برای این شرایط شناخته نشده و راهی برای معکوس کردن پیشرفت آن وجود ندارد. مبتلایان کمی توانسته‌اند بیشتر از یک دهه با این بیماری زنده بمانند.
هاوکینگ از مراقبت 24 ساعته برخوردار بوده و تنها از طریق انقباض‌های پراکنده اطراف گونه خود قادر به صحبت کردن از یک رایانه متصل به صندلی چرخدار جهت انتقال تفکراتش با صدای رباتیک است.
این استاد فیزیک علیرغم بیماری خود همچنان فعالانه در حوزه فیزیک فعالیت می‌کند.
وی در سال 2007 مانند یک فضانورد توانست احساس بی‌وزنی را در فضاپیمایی که این حس را با شیرجه‌های سهموی ایجاد می‌کرد، تجربه کند.هاوکینگ اظهار کرد: هرچقدر زندگی بنظر سخت بیاید، همیشه کاری هست که در آن بتوانید موفق باشید.
این اظهار نظرهای هاوکینگ در پی کاهش بودجه علوم سیاره‌ای ناسا که امسال تا 300 میلیون دلار از سال گذشته کمتر بود، اظهار شده که برای شناسایی جهانهای جایگزین زمین بسیار حیاتی است.
منبع:http://www.asriran.com/fa/news/266567انتشار نخستین تصویر از مرموزترین بخش خورشید

1:

البته این نتیجه هر چند شاید خیلی بعید بنظر بیاید اما شواهد نشان میدهد که انسان عجولانه انرا در دستور کار خود برنامه داده هست و نمیتوان شواهدموجود را کتمان کرد ! .
حال باید پرسید خوب اکنون ما چه واکنشی نسبت به این نتیجه خواهیم داشت ؟.


اسطرلاب، قدیمی‌ترین ابزار علمی جهان

ایا واقعا این فاجعه به همین سادگی که بیان میشود قابل درک و قابل فهم هست یا خیر ؟.
ایا به اسانی جدی گرفته خواهد شد ؟.


دانشمندان شفق قطبی ساختند!

و اگر جواب مثبت هست چرا مانند معتادین به مواد مخدر هیچ کسی هیچ واکنشی نسبت به این سرنوشت از خود نشان نمیدهد !؟.


بهترین تصاویر فضایی هفته

چرا اهمیت این موضوع تا به این اندازه تقلیل داده شده هست که کسی برنامه ای برای ان در نظر نمیگیرد ؟.


نرم افزار بومی رویت هلال ماه‌های قمری

چه پاسخی به این سئوالات خواهیم داد ؟.


آیا می توان در سیارات فراخورشیدی زندگی کرد؟


شکار سریع سیارک های خطرناک با سیستم هشداردهنده جدید

2:

بنده خدا هنوز جایزه نوبل بهش ندادن.


نرم افزار ردیابی ماهواره ها

3:

امیدوارم


62 out of 100 based on 27 user ratings 1102 reviews

@