جدیدترین ماموریت اکتشافی چین در کره ماه


جدیدترین ماموریت اکتشافی چین در کره ماه



جدیدترین ماموریت اکتشافی چین در کره ماه
«چانگی سه» جدیدترین ماموریت فضایی کشور چین برای اکتشاف و تحقیقات در باره کره ماه است. بر اساس برنامه ریزی ها، ماهواره «چانگی سه» اواخر سال جاری به فضا پرتاب و در مدار ماه برنامه گرفته و سپس بر سطح آن می نشیند.

جدیدترین ماموریت اکتشافی چین در کره ماهجدیدترین ماموریت اکتشافی چین در کره ماه

این اولین باری است که یک ماهواره چینی بر سطح کره ماه فرود می آید. پنج نقطه در سطح ماه برای عملیات فرود تعیین شده و با استفاده از مکانیزم ضد فشار، سرعت موتورهای ماهواره کاهش پیدا می کند. یدک کش ماهواره حامل هشت ابزار از جمله دوربین زاویه دید گسترده پانورامیک و یک رادار تجسسی کره ماه است.

وو ویرن، طراح ارشد ماهواره «چانگی سه» می گوید: «ما سامانه ردیابی را به عنوان مسیر اصلی پژوهش و خط توسعه این پروژه در نظر گرفتیم. حالا هشتاد درصد فناوری این سامانه از تکنولوژی و روش های جدید تشکیل شده است. به همین دلیل مشکلات عظیمی داشتیم. شش سال صرف تولید پنج سامانه اصلی کردیم. همه تدارکات بر اساس نقشه و برنامه اولیه پیش رفت.»

در طول ماموریت سه ماهه بر سطح کره ما، «چانگی سه» ویدیو های همزمان به زمین ارسال و خاک را تجریه می کند. پس از ماموریت «چانگی یک» در سال 2007 و «چانگی دو» در سال 2010 میلادی، با استفاده از داده ها نقشه کشی های اولیه انجام و سرانجام نقشه هایی با وضوح بالا از کره ماه تهیه شد. دانشمندان چینی ماموریت های دیگری برای اکتشاف و تجسس در کره ماه پیش بینی می کنند.



تحولی مهم در ستاره‌شناسی با تلسکوپ فضایی عظیم تاشو

1:

جالب بود


50 out of 100 based on 35 user ratings 460 reviews

@