طلا با شهاب سنگ‌ها به زمین رسید


طلا با شهاب سنگ‌ها به زمین رسیدطلا با شهاب سنگ‌ها به زمین رسید
طلا با شهاب سنگ‌ها به زمین رسید

طلا با شهاب سنگ‌ها به زمین رسید

دانشمندان انگلیسی با انجام آزمایشات بسیار دقیقی نشان دادند که فلزات با ارزشی چون طلا حاصل بمباران شدید شهاب سنگهایی هستند که زمین را مورد هجوم برنامه داده اند.

به گزارش مهر، تمرکز فلزات با ارزش اصلی چون طلا در هسته سیاره زمین است. اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه بریستول که نتایج یافته‌های خود را در مجله علمی نیچر منتشر کرده اند با انجام آزمایشات دقیقی بر روی بعضی از نمونه‌های قدیمی‌ترین سنگهای زمین دریافتند که منابع در دسترس و سطحی طلا حاصل بمباران شهاب سنگهایی است که بیش از 200 میلیون سال پس از تشکیل زمین به این سیاره هجوم آورده‌اند.
در طی تشکیل زمین، آهن گداخته به سوی مرکز زمین حرکت کرد و هسته را همراه با بیشتر فلزات با ارزش از جمله طلا و پلاتین ساخت.
ارزیابیها نشان می دهد که در هسته زمین به اندازه‌ای فلزات سنگین وجود دارد که می‌توانند سراسر سطح سیاره را با لایه‌ای به قطر چهار متر بپوشانند.
به سبب این فرایند، بخش خارجی زمین باید خالی از فلزات سنگین باشد. برای توضیح اینکه فلزاتی چون طلا و پلاتین چگونه به سطح زمین رسیده اند فرضیه ای وجود دارد که نشان می دهد این فلزات به همراه شهاب سنگها آمده‌اند.
برای بررسی این فرضیه، دانشمندان پریستول سنگهایی که از گرینلند به دست آمده اند و در حدود 4 میلیارد سال قدمت دارند را مورد بررسی برنامه دادند.
این سنگهای قدیمی اطلاعات با ارزشی جدیدی را درباره ترکیبات سیاره ما در کمی پس از تشکیل هسته ارائه می کنند.
این محققان ترکیبات ایزوتوپی فلز تنگستن را در این سنگها مشخص کردند. همانند طلا و سایر عناصر سنگین، تنگستن نیز که بسیار نادر است باید در عصر تشکیل هسته به سمت آن رفته باشد.
همانند بسیاری از عناصر، تنگستن از ایزوتوپهای مختلفی تشکیل شده است، بنابراین بررسی فراوانی ایزوتوپهای مختلف می تواند قدمت منشای عناصر را نشان دهد.
به این ترتیب، این دانشمندان یک کاهش 15 قسمت بر میلیون را برای فراوانی ایزوتوپ 182W در میان سنگهای گرینلند و سنگهای جدیدتر مشاهده کردند.
این تغییر کوچک اما حائز اهمیت با پیش بینی های فرضیه بمباران زمین توسط شهاب سنگها همخوانی دارد.
دانشمندان انگلیسی در این خصوص توضیح داد: "کار ما نشان می دهد که بیشتر فلزات با ارزشی که اقتصاد و بسیاری از فرایندهای صنعتی ما برپایه آنها برنامه دارد همراه با حدود 20 میلیارد میلیارد تن از موادی که از سیارکها جدا شده اند و زمین را در حدود 200 میلیون سال پس از تشکیل هسته بمباران کرده اند به ما رسیده اند.

یک لحظه نادر از آرامش در زمین

1:

بسیار جالب بود!!!!
ممنون


سفید چاله ها

2:

خیلی جالب بود!مرسی


سن و سال عالم

3:

خدا کنه از این شهاب سنگ ها تو کله ما هم بخوره .


راهی بهتر برای رصد ایستگاه فضایی بین المللی(آی اس اس)


NASA-news service

4:

اگه می دونست قراره چه غوغایی کنه


ژاپن موشکی با هوش مصنوعی به فضا پرتاب کرد

5:

من عاشق طلام...


Robo Telescope

6:

ممنونم عزیزم
عاشق شهاب سنگه شدم


چهار نظریه در باره ماهیت جهان های موازی

7:

پس با این حساب در تمام کهکشان فلز گرانبلهایی محسوب می شه

8:

منم ازاین شهاب سنگا می خوام

9:

مطلب جالبی بود .
عاقلانه هست همچین موضوعی مورد بررسی برنامه گرفته

10:

ايوووووووول
چه با حال

11:

جالب بود دقیقا جای فرودشون معلوم نیست ؟

12:

چه جالب,
چه بمباران خوبی بوده

13:

جالب .من تو ماهنامه نجوم در موردش شنیده بودم.

ولی این توضیح کاملی هست

14:

همراه با شهاب سنگها طلا به زمین رسید


دانشمندان انگلیسی با انجام آزمایشات بسیار دقیقی نشان دادند که فلزات با ارزشی چون طلا حاصل بمباران شدید شهاب سنگهایی هستند که زمین را مورد هجوم برنامه داده اند.
طلا با شهاب سنگ‌ها به زمین رسید
تمرکز فلزات با ارزش اصلی چون طلا در هسته سیاره زمین هست.

اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه بریستول که نتایج یافته های خود را در مجله علمی "نیچر" منتشر کرده اند با انجام آزمایشات دقیقی بر روی بعضی از نمونه های قدیمی ترین سنگهای زمین دریافتند که منابع در دسترس و سطحی طلا حاصل بمباران شهاب سنگهایی هست که بیش از 200 میلیون سال پس از تشکیل زمین به این سیاره هجوم آورده اند.در طی تشکیل زمین، آهن گداخته به سوی مرکز زمین حرکت کرد و هسته را همراه با بیشتر فلزات با ارزش از جمله طلا و پلاتین ساخت.ارزیابیها نشان می دهد که در هسته زمین به اندازه ای فلزات سنگین وجود دارد که می توانند سراسر سطح سیاره را با لایه ای به قطر چهار متر بپوشانند.به سبب این فرایند، بخش خارجی زمین باید خالی از فلزات سنگین باشد.

برای توضیح اینکه فلزاتی چون طلا و پلاتین چگونه به سطح زمین رسیده اند فرضیه ای وجود دارد که نشان می دهد این فلزات به همراه شهاب سنگها آمده اند.برای بررسی این فرضیه، دانشمندان پریستول سنگهایی که از گرینلند به دست آمده اند و در حدود 4 میلیارد سال قدمت دارند را مورد بررسی برنامه دادند.این سنگهای قدیمی اطلاعات با ارزشی جدیدی را درباره ترکیبات سیاره ما در کمی پس از تشکیل هسته ارائه می نمايند.این محققان ترکیبات ایزوتوپی فلز تنگستن را در این سنگها مشخص کردند.

همانند طلا و سایر عناصر سنگین، تنگستن نیز که بسیار نادر هست باید در عصر تشکیل هسته به سمت اون رفته باشد.همانند بسیاری از عناصر، تنگستن از ایزوتوپهای مختلفی تشکیل شده هست، بنابراین بررسی فراوانی ایزوتوپهای مختلف می تواند قدمت منشای عناصر را نشان دهد.به این ترتیب، این دانشمندان یک کاهش 15 قسمت بر میلیون را برای فراوانی ایزوتوپ 182W در میان سنگهای گرینلند و سنگهای جدیدتر مشاهده کردند.این تغییر کوچک اما حائز اهمیت با پیش بینی های فرضیه بمباران زمین توسط شهاب سنگها همخوانی دارد.

دانشمندان انگلیسی در این خصوص توضیح داد: "کار ما نشان می دهد که بیشتر فلزات با ارزشی که اقتصاد و بسیاری از فرایندهای صنعتی ما برپایه اونها برنامه دارد همراه با حدود 20 میلیارد میلیارد تن از موادی که از سیارکها جدا شده اند و زمین را در حدود 200 میلیون سال پس از تشکیل هسته بمباران کرده اند به ما رسیده اند."


منبع:شبکه فیزیک هوپا


82 out of 100 based on 72 user ratings 622 reviews

@