مشاهده فضای پشت دیوار با دوربین مایکروویو


مشاهده فضای پشت دیوار با دوربین مایکروویومشاهده فضای پشت دیوار با دوربین مایکروویو
محققان مؤسسه تحقیقاتی ماساچوست (mit) در حال پیشبرد فناوری دوربینی هستند که قادر است با امواج مایکروویو اجسام پشت دیوار را به صورت سه‌بعدی مجسم کند.


به گزارش ایسنا دوربین مایکروویو از نظر عملکرد بین دوربین‌های معمولی و سیستم تصویرسازی رادار برنامه دارد، اما نسبت به هر دو فناوری مزیت‌هایی دارد.


محققان در مورد مهمترین مزیت این سیستم در مقایسه با آشکارساز رادار اظهار کردند: امواج ارسال شده از دوربین مایکروویو بر خلاف امواج رادار پس از برخورد با سطوح زاویه‌دار متشنج و پراکنده نمی‌شود.


آن‌ها در مورد معایب سیستم‌های رادار برای آشکارسازی اجسام افزودند: رادارها معمولا بسیار بزرگ، پیچیده، فاقد کیفیت تصویر و البته بسیار گران‌قیمت هستند، اما با افزایش تعداد دوربین‌ها در شیوه تصویرسازی با امواج رادیویی و لنزهای مجهز به بازتاب‌دهنده می‌توان آشکارساز‌های ارزان قیمت و با وضوح بسیار بالا تولید کرد.


دوربین‌های مایکروویو همچنین قادرند تا در طول پرواز عملیات تصویرسازی سه‌بعدی را انجام دهند، به طوری‌که در طول عملیات شناسایی با شلیک پالس‌های مایکروویو به سطح زمین و جذب مجدد آن توسط حسگر موجود در دوربین، فاصله تا زمین با دقت شش سانتیمتر مشخص شده و عملیات تصویرسازی سه‌بعدی انجام می‌شود.


محققان معتقدند که یکی از کاربردهای این سیستم شناسایی افراد یا اجسام در فضای پشت دیوار است، به طوری‌که در آزمایش انجام شده آدمک پشت دیوار آجری و یا چوبی با دقت بالایی آشکار شد.


استفاده از دوربین مایکروویو مزایای دیگری را نیز به همراه دارد که یکی از آنها قابلیت رنگ‌سازی برای هر جسم موجود در پشت دیوار است. این فناوری به محققان کمک می‌کند تا مواد به کار رفته در اجسام پنهان پشت دیوار را بهتر تشخیص دهند.برای تمیزی کف های سنگی از چه متدی باید استفاده کرد؟

1:62 out of 100 based on 27 user ratings 202 reviews

@