لمس ارتباطات از راه دور +عکس


لمس ارتباطات از راه دور +عکسلمس ارتباطات از راه دور +عکس
ماده ای شبیه به دست انسان، سیلیکون و اسفنج، ترکیبات مورد استفاده در ساخت این دستکش هستند.
لمس ارتباطات از راه دور +عکس
این روزها ارتباط های ویدیویی از راه دور برای برگزاری جلسات همه جا فراگیر شده و فاصله ها را نزدیک کرده است. حالا یک تیم از محققین دانشگاه اوساکا دستکش رباتیکی طراحی کرده اند که می تواند دست دادن را هم شبیه سازی کند تا در تله کنفرانس ها احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید. با وجود این دستکش رباتیک برنامه است در آینده ای نه چندان دور، ارتباطات از راه دور ملموس تر و صمیمی تر شود.

برای ساختن یک دست رباتیک، فرایند شبیه سازی در این پروژه از سه زاویه جنس، درجه حرارت و میزان نیروی وارد کننده مورد بررسی برنامه گرفته است.

ماده ای شبیه به دست انسان، سیلیکون و اسفنج ترکیبات مورد استفاده در ساخت این دستکش هستند. نتایج یک بررسی نشان داد دمای دست افراد معمولا 32 درجه سانتیگراد است. اما به منظور القای یک حس گرم و طبیعی در هنگام دست دادن با این ربات، یک لایه گرم کن، دمای 37 درجه سانتیگراد را ایجاد می کند.


لمس ارتباطات از راه دور +عکس

این دستکش فعلا با یک میزان فشار غیر قابل تغییر دست همه را به گرمی می فشرد. اما به گفته سرپرست تیم، در مراحل بعدی توسعه این ربات بر روی سنسور فشاری کار خواهد شد که بتواند میزان فشار اعمال شده از طرف افراد را اندازگیری کرده و دقیقا همان میزان فشار را متقابلا اعمال کند.

طراحی این دستکش رباتیک در حال حاضر شاید چندان خلاء خاصی در ارتباطات از راه دور را پر نکند اما این ایده ای است که در آینده می تواند پیشرفت های زیادی به همراه داشته باشد. کافی است در شروع، ترکیب آن را با سنسور کینکت مایکروسافت برای کنترل از راه دور این دست را در نظر بگیرید.
اعلام آمادگی برای کار در باشگاه نانو!

1:

بقیه اعضا هم ساخته بشه خوبه ها
به درد فضا نوردا میخوره


لیست اعضای باشگاه نانو!

2:

خب کنفرانس از راه نزدیک بزارن اینقدرم خلاقیت به خرج ندن ملت

اما جالب بود


اعتراف گوگل به افشای اطلاعات کاربرانش

3:

خیلی جالب بود!
انصافاچه ابتکاری بخرج دادن!


کاربــردهای متـفاوت طلا از گـــذشته تا امـــروز + عکس

4:

بالاخره علم پیشرفت کرد
می شه انگشت کرد تو چشم طرف مقابل!


فضا - زمان (مفاهیم بنیادی)

5:در خواست كمك

6:

خوب بود و جالب مرسی


88 out of 100 based on 68 user ratings 718 reviews

@