تله پورت شیئ کوانتومی به فاصله ۱۰۰ کیلومتری توسط دانشمندان چینی ؛


تله پورت شیئ کوانتومی به فاصله ۱۰۰ کیلومتری توسط دانشمندان چینی ؛تله پورت شیئ کوانتومی به فاصله ۱۰۰ کیلومتری توسط دانشمندان چینی ؛
تله پورت شیئ کوانتومی به فاصله ۱۰۰ کیلومتری توسط دانشمندان چینی ؛


تله پورت در واقع قابلیت خارق العاده ای است که می توان اشیاء را بدون دخالت زمان و بعد فاصله، از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد. تقریبا ۱۰ سال است که انسان به علم تله پورت کوانتومی دست پیدا کرده است، اما هیچ گاه تا کنون از آن برای انتقال در فاصله زیاد استفاده نکرده و هیچ کاربردی هم در دنیای واقعی نداشته است .. اما برای اولین بار محققان چینی توانسته اند یک شیئ کوانتومی را به مکانی ۱۰۰ کیلومتر دورتر انتقال دهند.

طبق اعلام Technology Review، این تله پورت کوانتومی شامل خروج شیئ از حالت مادی و برگرداندن دوباره آن به صورت ماده فیزیکی نبوده است . بلکه از فوتون برای انتقال حالت کوانتوم از مکانی به مکان دیگر استفاده شده است. با این شیوه، گیرنده امکان می یابد که نسخه ای دقیقا مشابه (Clone) فرستنده را در مقصد تولید کند.

دانشمندان با استفاده از یک لیزر 1‪.‬3 وات توانستند یک مکانیسم راهنما را توسعه دهند که اجازه می دهد یک فوتون از نقطه A به B منتقل شده و هیچ بخشی از آن از دست نرود. روشی که دانشمندان در این پروژه به کار گرفتند، ارتباط ماهواره ای بر پایه کوانتوم است(که برای رمزگذاری کوانتومی هم می تواند مفید واقع شود). آنها با این شیوه توانستند ۱۱۰۰ فوتون را طی مدت چهار ساعت به ۱۰۰ کیلومتر دورتر منتقل کنند.

منبع : نارنجیانتخاب در سیستم لوله کشی و اتصالات

1:

شاید قدمت دست یابی بشر به این دانش به خیلی پیشتر از این وقتی که نام برده شده برگردد .

یادم میاید که فرموده میشد که موجودات زنده را نمیتوانستند جابجا نمايند اما این امر مربوط به حدود 30 سال پیش هست و اکنون شاید این مسئله دست یافتنی شده باشد و به این دلیل در باره ان چیزی ارائه نمیدهند که هنوز دنیا ما اماده پذیرائی ان نیست و شاید سو هستفاده های زیادی از ان خواهد شد به همین خاطر هنوز بصورت اشکار در باره ان سخن نمی گویند .


معرفی لوله هاي اسپيرال پلی اتيلن مزايای استفاده و کاربردها


من از ان وقت به این اخبار علاقه داشتم .


نوآوري و خلاقيت تكنولوژيكي


دلایل برتری سیستم فاضلاب پلی اتیلن نسبت به سیستم پوش فیت

2:

اگر بتوانیم تمام دنیای فیزیکمان را ابعادی از موجهای گوناگون فرض کنیم هر شی در این دنیا دارای طول موجی هست که بسته به ساختمان ان در این هستی دارای فرکانسی منحصر بفرد هست .


پی وی سی pvc


و این در حالی هست که اکنون ما در رابطه لوازم ارتباطی و هستفاده از ابزارهای که با امواج سرو کار دارند میتوانیم یک موج را بر موج دیگر سوار کنیم و انرا از یک مکان به مکان دیگر بفرستیم .

به این معنی که وقتی ما مثلا به تولید صوتی دست میزنیم این صوت دارای طول موج خاص هست که برد حرکت ان در حیطه معین و محدود برنامه میگیرد .

اما ما میتوانیم این موج را بر موجی دیگر سوار کنیم که به ان موج حامل میگویند یعنی با ابزاری خاص یک موج در دل موجی دیگر برنامه میدهیم و انرا ارسال میکنیم و هنگامی که به مقصد میرسد با هستفاده از همان ابزارهای سخت افزاری موج اصلی از موج حامل جدا شده و در فضا بخش میشود .


برترین شاهکار های طراحان ایرانی در دنیا


میدانیم که فوتونها خود نوعی طول موج اند که در محدوده ای معین برنامه دارند که اگر با وسیله ای اینطرفیس گونه قادر باشیم اگوریتم چیدمان این فوتنها را بدست اوریم و سپس انرا بر موجی دیگر سوار کنیم میتوان هر شی ای را با هر فرکانسی انتقال داد و در انتها و در مقصد ان موج را جدا کرده و در جایگاه خاصشان برنامه دهیم

همانند یک مودم که صفر و یک ها را از یک مبدا به یک مقصد ارسال میکند البته بشرطی که هیچ چیز در این مسیر از بین نرود .

امیدوارم بیان انچه که خودم فهمیده ام توانسته باشد به درک این مسئله کمک کرده باشد .


نصب پمپ ها در شبکه های آبرسانی


76 out of 100 based on 56 user ratings 1006 reviews

@