> انگار " طلاق " دیگر زشت نیستــ . .


> انگار " طلاق " دیگر زشت نیستــ . .> انگار " طلاق " دیگر زشت نیستــ . .


> انگار " طلاق "  دیگر زشت نیستــ . .


همه می‌دونن كه بچه طلاقم، اما چون مثل خودم با این اوصاف زیاده، چندان تنها نیستم.
دو ساله كه با مادرم زندگی می‌كنم و بابام دیگه سوراغمون نمی‌یاد، توافق كردن كه دیگه با هم كاری نداشتن باشن، من ماله مامانم باشم و مامانم از مهریه‌ش بگذره!
مامانم می‌گه اگه با بابات سر زندگی كردن توافق نداشتیم، حداقل سر طلاق به توافق رسیدیم.
اما كاش همه چیز به همین توافق تموم می‌شد، من دوازده سالمه، اما نگاه و رفتار مردم رو كه مثل خنجر به قلبمون می‌ره رو می‌فهمم، چه برسه به مامانم!
تا آخر هفته باید این خونه رو خالی كنیم، اما هنوز جایی پیدا نكردیم؛ به یه زن تنها و یه پسربچه خونه نمی‌دن، اونم وقتی مطلقه باشه!
عوضش بابام الان داره با نامزدش خونه جدید شونو نقاشی می‌كنه و بهشون خوش می‌گذره!

به گزارش خبرنگار گروه «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق آخرین اعلام معاون قضایی رییس كل دادگستری، ۸۲ درصد طلاق‌های كشور در سال ۸۵ توافقی بوده است و این آمار در مرحله اول شكسته شدن قبح طلاق در بین زنان و مردان را یادآور می‌شود.

به عبارتی شاخص‌های مهم طلاق نظیر مسایل اقتصادی، مسایل خانوادگی و مشكلات رفتاری، جسمی و جنسی، اعتیاد، فقر و غیره تا اندازه زیادی زوج‌های جوان را در معرض انتخاب اولیه‌ِ زندگی متاركه‌ای توافقی می‌گذارد.

این مساله زمانی بیشتر احساس می‌شود كه گفته می‌شود، بیشتر طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد، یعنی درست در دوره‌ای كه زن و مرد هنوز به شناخت درستی از هم نرسیده‌اند.


انگار دیگر طلاق جز برای بچه‌ها برای هیچ كس زشت نیست ..
هر كس را می‌بینی طلاق را برای خودش یا اطرافیانش حداقل یكبار تجربه كرده؛ خاله‌ای، عمه‌ای، دختر عمویی، دوستی، حتی پدر، مادر، برادری، خواهری و یا خودش! دامنه طلاق به عنوان امری كه گفته می‌شود «هیچ حلالی در نزد خدا منفورتر از آن نیست» از معدود موارد یك دهه پیش جامعه خودمان گذشته و حالا با آمارهای تكان دهنده پشت دیوار خانه‌ها برنامه گرفته است.

اگر این روزها تعداد عروسی‌ها در بین فامیل‌ها كم شده، اگر دختران و پسران ۳۰ ساله و ۳۵ ساله حتی خواب ازدواج را هم نمی‌بینند، اگر بچه‌های كوچك ما به جای چگونگی تحكیم بنیان خانواده با مبانی حقوق زن برای گرفتن مهریه و نفقه و ... بیشتر آشنا می‌شوند، همه و همه زنگ‌هایی است كه سال‌هاست برای ما به صدا درآمده و ما انگارنمی‌شنویم و به این چیزها عادت كرده‌ایم ...

به گزارش ایسنا، طلاق و مطلقه بودن تا چند سال پیش یكی از بدترین سرنوشت‌های یك زوج به شمار می‌رفت‌؛ اما انگار پوست ما در برابر این زخم‌های چركی، كلفت شده، انگار تعداد زنانی كه این اقدام را كاملا در جهت آزادی تلقی می‌كنند و همراه با مردانشان، بهایی به پیوند گسسته شده و عواقب آن برای خود، فرزندان و البته جامعه نمی‌دهند و یا نمی‌دانند كه باید بهایی بدهند، بیشتر شده است!

در نظر سنجی‌های پیمایشی دانشجویان، آمارهای نگران كننده از افسردگی در بین كودكان طلاق فراوانی بیشتری دارد، تا پدر و مادرهای طلاق گرفته! كودكانی كه تكیه به خانواده تنها امید آن‌ها برای ورود به این دنیای پرفراز و نشیب بوده و حالا همین تكیه‌گاه، مثل دیواری بر سرشان فرو ریخته است!

بلای ریختن قبح طلاق گریبان همه را می‌گیردـ ..

قدیم‌ترها و بزرگان فامیل، كوچكترها را از اختلاف و بداخلاقی در خانواده‌هاشان نهی می‌كردند، چرا كه می‌دانستند یك اختلاف و طلاق در خانواده و خاندانشان همان سیب خرابی است كه همه سیب‌های جعبه را خراب می‌كند، اما حالا دیگر پای بزرگترها از خانواده‌های هسته‌ای روزگار ما بریده شده، دیگر پدرها و مادرها كمتر در زندگی دختر و پسرشان وارد می‌شوند و حتی آن‌ها را به طلاق تشویق هم می‌كنند.

آرین منش ـ عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ـ چندی پیش و پس از اعلام آخرین آمار طلاق و ازدواج در شش ماهه اول سال جاری، تاكید كرد كه ریختن قبح طلاق مهم‌ترین عامل افزایش آن در جامعه است.

وی بر این باور است كه پایین آمدن قبح طلاق، هزینه‌های متاركه را نیز پایین آورده است.
وی گفت: متاسفانه گسستن پیوند مقدس زناشویی به دلیل مشكلاتی كوچك و یا بزرگ به طلاق می‌انجامد و حتی برخی آشنایان و نزدیكان زن و مرد را تشویق هم می‌كنند.

ابراهیم رضوانی ـ مدیر كل امور اجتماعی استانداری تهران ـ نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش طلاق‌های توافقی در چند سال گذشته تصریح كرد: افزایش طلاق توافقی ناشی از افزایش طلاق در جامعه است. بسیاری از زوج‌ها با مشاهده طلاق‌هایی با دلایل مختلف در اطرافشان، همواره خود را در آستانه این اتفاق می‌دانند و حتی در بسیاری از موارد طلاق توافقی و بی دردسر تبدیل به نوعی رفتار روشنفكری درآمده است !!

رضوانی تاكید كرد:طلاق توافقی علت طلاق نیست، بلكه یكی از روش‌های طلاق است كه به هیچ وجه پسندیده نیست.

به گزارش ایسنا، ماهیت طلاق و اثرات منفی و مخرب آن در جامعه خانواده و جامعه نه تنها كم نشده ؛ اگر در خانواده‌های گسترده دیروز، زن یا مرد پس از مدتی طرد شدن از سوی خانواده دوباره ازدواج می‌كردند و فرزندانشان در این مدت به دست مادربزرگ و پدربزرگ، عمه، خاله و دایی بزرگ می‌شدند، امروز اوضاع كاملا فرق كرده است.

زن و مرد پس از طلاق؛ انگار قله‌ای عظیم را فتح كرده‌اند و داستان اختلافات و گرفتن طلاق را برای دوستان بارها و بارها با افتخار تعریف می‌كنند و در این میان هیچ آینده‌ای برای فرزندان و آینده و نگرش آن‌ها و خانواده‌ای كه از هم می‌پاشد و خبرش به چندین و چند خانواده دیگر می‌رسد، روشن نیست!

انگار هیچ ارگان و نهادی نیست كه به این مساله توجه كند كه بخش عمده طلاق‌ها ناشی از نبود شناخت زن و شوهر در سال‌های اول است و بهترین راه جلوگیری كه همان آموزش قبل و بعد از ازدواج است، متاسفانه ارگان و سازمان‌های متولی در این حوزه بسیار ضعیف و محدود عمل می‌كنند.


هنوز هم بیشتر بار ننگ طلاق روی دوش زنان است !
اگر چه گفته می‌شود قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است، اما هنوز هم بیشترین آسیب از محل این واقعه نامیمون به زنان مطلقه وارد می‌شود.
هنوز هم تعداد زنانی كه پس از ازدواج اول و طلاق، تنها و یا با فرزند خود زندگی می‌كنند، بسیار بیشتر از مردان جداشده است؛ چرا كه بیشتر مردان در همان روزهای اول پس از طلاق به فكر ازدواج بعدی هستند و ظرف مدت كوتاهی، زندگی جدید را شروع می‌كنند.

دكتر انور صمدی راد ـ استاد دانشگاه و آسیب‌شناسی ـ در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان كرد:
۹۰ درصد زنان مطلقه مورد نظرسنجی دارای فرزند، نسبت به آینده فرزندان خود نگرانی زیادی دارند،
۳۳ درصد این زنان عنوان كرده‌اند كه فرزندانشان به خاطر طلاق در حد «زیاد» و «بسیار زیاد» احساس حقارت می‌كنند،
همچنین ۸۸ درصد این زنان كه فرزند دختر داشته‌اند، نگران آینده فرزند خود در ازدواج مجدد هستند
و ۷۹ درصد همین زنان نسبت به آینده و تنهایی خود احساس نگرانی زیادی می‌كنند.
وی تاكید دارد كه ۷۰ درصد زنان مطلقه وجود باورهای غلط و قضاو‌ت‌های تنگ نظرانه مردم را نسبت به طلاق و زنان مطلقه، عامل اصلی ناامنی و دوری آن‌ها از دیگران و روابط عادی و فامیلی تلقی می‌كنند.

این محقق كه تحقیق خود را روی ۵۴۴ نفر از زنان هرگز ازدواج نكرده، دختران واقع در گروه سنی ۵۵ ــ ۲۸ ساله و زنان در حال حاضر بدون همسر بر اثر طلاق و فوت شوهر انجام داده است، تاكید می‌كند كه ۵۵ درصد این زنان مطلقه، از طعنه‌ها و متلك‌های اهالی محل معذب بوده و حدود ۶۶ درصد در معرض انواع سوء‌نیت‌ها و آزارهای دیگران واقع شده‌اند و صدمه دیده‌اند، به گونه‌ای كه ۸۷ درصد این زنان میزان امنیت اجتماعی خود را «كم» و یا «هیچ» می‌دانند.

به گزارش ایسنا، در بیشتر موارد مردان زیادی، پس از ازدواج همه علت‌های طلاق را به گردن همسر خود می‌اندازند و متاسفانه جامعه نیز این ذهنیت غلط را هنوز به همراه دارد كه زنان ناسازگاری بیشتری دارند و اگر زنی طلاق گرفت، حتما خطاكار بوده است و مرد گناهی نداشته، مگر این كه خلاف این اتهام ثابت شود !!

اگر چه قبح طلاق در جامعه ریخته، اما هنوز هم زنان مطلقه برای اجاره مسكن، اقامت تنها یا با فرزند خود در هتل‌ها، مهمانسراها و حتی حضور در مجالس میهمانی دچار همان نگاه مردسالارانه هستند.

از سوی دیگر، مراكز مشاوره و بعضا كلانتری‌ها در مرحله اول، دادگاه‌ها در مرحله بعدی و دفاتر ثبت طلاق در مرحله نهایی چرخه كامل طلاق برنامه دارند؛ به عبارتی اگر كارایی مراكز مشاوره و كارگاه‌های آموزشی آن قدر كافی و به اندازه باشد، بخش قابل توجهی از زوج‌ها در همان مراحل اولیه، تمایل به طلاق پیدا نمی‌كنند و اختلاف در همان ابتدا حل می‌شود، اما متاسفانه این چرخه ناقص و معیوب است و زوج‌ها یا پس از مشاجره و كلانتری كارشان به دادگاه می‌رسد و یا بدون طی این مراحل، یك راست به سمت دادگاه می‌روند و این مساله گویای غفلت بزرگ ماست ..


انتقاد یک امام جمعه از انتخاب رشته خانم ها

1:

واقعا همین طوره خیلی عادی شده وخیلی راحت آدما عاشق میشن وخیلی راحت عشقشونو فراموش میکنن وابسته ودل بسته میشن بعد فراموشی


نمونه سوالات کارشناسی ارشد

2:

کجای کارید؟
الان دوستی و س ک س قبل از ازدواج تمدن به حساب میاد...!
اهل تمدن به این نتیجه رسیدن زندگی حیوانی بسیار زیباست...!


علمی کاربردی واحد 30>>fh30-uast.ac.ir

3:

مطلب طولانی بودنخوندم ولی درمورد تیتربایدبگم سینما وتلویزیون درازبین بردن قبح طلاق سهم بسزایی دارند
درسالهای اخیربراحتی ازاین کلمه چه به شوخی وچه جدی زیاد صحبت میشه
سریالهای ماهواره ای هم دراین امربی تاثیرنبوده
متاسفانه ما دریادگیری وپیروی از فرهنگ غلط کشورهای غربی به سرعت نوررسیدیم ولی یاد نگرفتیم از فرهنگ خوب اونهاهم الگوبرداری کنیم


راي برونده ديه نظر بديد

4:

سلام
من با توجه به آشنایان و دوستان خودم این قضاوت میکنم
خدای 99 % طلاقها مقصر اصلی خانمها هستن و خانوادهاشون
میدونی چرا قدیم و یا گذشته کسی که طلاق میگرفت با یه دید دیگه نگاهش میکردن
اما امروزه اصلا عیب و عار نیست نمیگم طلاق بد چرا یه وقتی لازم
اما نهدیگه به خاطر یه سری موارد کوچیک مثل نداشتن توان مالی همسر
و خوشتیپ نبودن و یا..............
اما خدایی خانمها باید بیشتر به زندگیشون توجه کنن نه اینکه فکر کنن اگه از همسرشون
جدا شدن بردپیت میاد خواستگاری.


ساخت بلندترین سازه ماکارونی در قزوین


پیشنهاد موسسات کنکور به نفر اول کنکور 92!

5:

ایول ایول اهسنت خدای زدی وسط خال
نمیخوام بگم س ک س نباید باشه اما تمام زندگی نیست
ولی متاسفانه اولین نگاه یک مرد برا ازدواج به همسر آیندش دید ظاهری
و سکسی
که البته وقتی میان تو زندگی همدیگه از اونم لذت نمیبرن چون نگاهشون به زندگی
هوس آلود-
بابا به خدا اونای که اونور دنیا به قول ما کافرن به اصول زندگی بیشتر پایبندن تا ما
که ادعامون گوش دنیا رو کر کرده- اونات اگه قلطی هم میکنن تو دوران مجردیشون
ولی متاسفانه تو جامعه ما زن و یا مرد متاهل بیشتر دنبال کثافت کارین


پذیرش در دانشگاه های دولتی همچنان با کنکور

6:

درود mohsen31 گرامي
ولي منم دقيقا نكته مقابل اين صحبتهاي شما را در اطرافيانم ديدم
اينكه قديما زنها زير سلطه تمام قد مردان بودند دليل بر زندگي ايده آل نمي شود
زندگي مشترك يك توافق دو طرفه بين دو انسان هست پس در خراب كردنش هم
هر دو طرف به يك اندازه مقصر هستند.
ايني هم كه فكر كنيم زندگي به هر بهايي ارزشمنده هيچ ديد درستي نيست
ايضا اينكه تصور كنيم بهترين راه اين هست كه تا تقي به توقي مي خورد عطاي
زندگي را به لقايش ببخشيم و همه چيز را فيصله يافته تلقي كنيم اين هم درست
نيست ولي چه خوبه كه انسانها فارغ از تعاريف قانوني و شرعي و عرفي و .....
اقلا درك اين را داشته باشند كه به حقوق انساني هم احترام بگذارند در غير اين صورت
فرضا مردي كه به بهاي سورهاي قانوني راهي منزل دختر همسايه مي شود بايد
درك بكند كه همسرش با اين موضوع به اين سادگيها كنار نخواهد آمد يا اينكه اگر خانومي
تصور كند به واسطه سورهاي ديني مي تواند مهريه اش را طلب كند و داخل زندگي
خوش خوشانش شود اين هم ديد درستي نيست .


همه 25 هزار داوطلب ورود به دانشگاهی در لیبریا مردود شدند!

به هر صورت انصاف يكي از مهره هاي گم شده اي هست كه در دست هيچ يك از طرفين
امتان امروزي ديده نمي شود و هر كدام هم سعي دارند به نحايشان توپ را به زمين ديگري
سوق بدهند تا بلكه خود را مبرا نشان دهند.
طلاق هم يك راهكار هست صد البته كه مطلوب نيست ولي اين هم درست نيست كه
سعي كنيم مثل گذشته از اون براي امتان يك تابايشان خطرناك بسازيم تا به هر بهايي هم
كه شده در معيت هر مخاطبي زنده ماني كنند .

7:

کاملا با فرموده های شما موافقم
اما مردها بیشتر تلاش مینمايند تا زندگی را نگه دارند
دخرتای امروزی خیلی خیلی کم تحمل سختی را دارند
ما در زندگی مشترک باید بدونیم دنبال چه هدفی هستیم تا بتونیم زندگی خوبی داشته باشیم
اما متاسفانه درک کم از زندگی مشترک و نداشتن آگاهی قبل از ازدواج منجر به طلاق میشود

8:

یکی از دوستان به من جواب بده لطفا ؛

چرا دو نفری که نمی توانند کنار ِ هم زندگی نمايند ، باید مجبور به ادامه ی ِ جنگ و جدل ها با لیبل ِ زندگی ِ مشترک باشند ؟

و اینکه دادن ِ حق ِ طلاق به صورت ِ یکطرفه به مرد - علیرغم حسن هایی که دارد - موجبات تضییع ِ حقوق ِ بدیهی و انسانی ِ زن می شود یا خیر ؟

9:

طلاق گرفتن هیچ وقت زشت نبوده و همین جور که ازدواج نیازه طلاق هم هست
سطح اگاهی باعث شده که از زاویه بهتر به این مورد نگاه بشه...تازه در افغانستان داره یواش یواش طلاق جا میوفته و یه زن تا اخر عمرش نسوزه و بسازه و هی کتک بخوره و در کنار همسران دیگه شوهرش در یه خانه زندگی کنه

10:

قدیمها که بقول شما طلاق کمتر بود مثل معروف بمیر و بدم یا بسوز و بساز بود...
الان هم که به دلایل خیلی ساده و بچه گانه طلاق میگیرن...

ولی میخوام بگم گذشته ها خیلی هم خوب نبوده شما چی میدونی چی گذشته به آدمهایی که بقول شما صبور بودند و حرف از طلاق نمیزدند..

من پیرزنی 75 ساله رو میشناسم که علاوه بر اینکه دوران مجردی در خونه پدری زیر سلطه پدری خشن و برادرانی غیر منطقی گذرونده ...در زندگی مشترک هم اقبال خوشی نداشته و نه جرات طلاق رو داشته و نه خودکشی ...طیق فرموده های خودش حتی در تنهایی و خفا میترسیدم به طلاق فکر کنم تا گناه کبیره نا بخشودنی که تنم را میلرزاند....نکرده باشم.
چند ساله شوهرش فوت کرد....اما این خانم بسیار دلمرده و رنجوره...دنیایی از حسرت توی دلش هست....از اینکه حتی یه بار یه ساعت برای دلش زندگی نکرده ...

این حرفش منو خیلی متاثر کرد:"اونقدر به دیگران فکر کردم و برای اونها نفس کشیدم تا خواسته هاشون بر آورده شه که نمی دونم آرزو چی هست؟یادم نمیاد ...."

گاهی طلاق زشت نیست...

11:

فکر می کنم علت افزایش طلاق این هست که جامعه ما مخصوصا زنان آگاهی های زیادی نسبت به حقوق خود پیدا کرده اند و زن امروزی خواستار شریک و همراه زندگی ست نه مردی که بر او حکومت کند چون زنان گذشته!!
بسیاری از زنان در گذشته، یا جای دوری نرویم، بسیاری از مادران ما حتی حق انتخاب شوهر خود را نداشتند و خانواده تمامی تصمیمات را می گرفت چه برسد به طلاق، دختران امروزی حاضر به این نوع زندگی نیستند!!
حال شما می توانید از گذشته به خوبی یاد کنید ولی باید این را نیز به خاطر داشته باشید که زنان دیروز چقدر از زندگی رضایت داشتند و خیلی ها به قول معروف سوختند و ساختند و مگر آدمی چند بار زندگی خواهد کرد که بخواهد به پای کسی بسوزد و دم نزند!
فکر می کنم جامعه ما در حال گذر از یک دوره به دوره دیگری ست و تغییرات افکار و ...

باعث چنین وقایعی شده هست!!

12:

ممنون از پاسختون
ولي چرا فكر مي كنيد صرفا مردها هستند كه براي نگهداري زندگيشون
خيلي تلاش مي كنند!؟

13:

زن هیچ وقت در طول تاریخ برده مرد نبوده مگر خودش خواسته باشد
در ضمن حقوق زن چی که تازه پی به حقوقشون بردن؟
چرا فکر میکنید که فقط شما جوونی تون میذارید ما جونی نداریم
99% مردان آرزوی داشتن زندگی با آرامش هستند نه زندگی با تجملات
اینکه شما میگید حقوق زنان ، حقوق نیست بلکه تازه فهمیدند که نباید سختی بکشند
همه چی راحت میخوان.
99% دخترای امروزی دنبال همسر پولدارن نه دنبال همسر خوب
چرا که همه میخوان مثل میلیاردرا زندگی کنن
متاسفانه

14:

به نظر من یه وقتی دلیل اصلاق رفتار بد آقایون و در کل مربوط به آقایون بود
ولی الان این طور نیست .

شاید حتی بشه فرمود برعکسه
یکی از دلایل اصلی زیاده خواهی خانم هاست .

سطح توقعات بی اندازه بالا رفته .
یکی ش خیانت زن و شوهر به همدیگه ست
حرف هایی که بین زن و شوهر قبل از ازدواج زده میشه ، فقط در حد همون حرف باقی می مونه و سپس ازدواج انگار 2 نفر دیگه میشن .
مهریه هم که شده یه سلاح کشتار جمعی دست خانم ها ...! ( البته قانون جدید در مورد مهریه خیلی چیزها رو عوض کرد )

15:

مشکل اینجاست که هر طرف از ماجرا قصد بی گناه نشان دادن خود را دارد!!!!
شما تمام تقصیر طلاق ها را بر گردن زن ها نهادید و مردان را بی گناه و بی تقصیر می بینید!

این آمار را شما از کجا به دست آورده اید که 99 % دختران امروز همسر پولدار می خواهند و 99 % باز دختران مقصر در طلاق هستند!!

حقوق زنان در تاریخ هم اون قدر واضح هست که نیازی به فرمود نیست!

16:

بیشتراز همه ی مطالب بیان شده اصلی ترین دلیل طلاق برطرف نشدن نیازهای جنسی ازطرف همسره که باعث میشه فرد برای رسیدن به این نیاز به فکر راههایی غیراز آغوش همسر بیفته بقیه مسائل در ردیفهای بعد برنامه میگیرن

17:

آره .

یه وقتی زن ها حقوق شون واقعا پایمال میشد .

ولی الان هم اینطوره ؟
نه .

فکر نمیکنم.
نیازی به آمار نیست .

کافی نگاهی به جامعه بندازین .
این روزها خانم ها بیشتر دنبال موقعیت هستن تا چیزهای دیگه .


18:

با اینکه با مهریه اصلن موافق نیستم ،
ولی انگار روش توافق میکنن !! ینی روز اول پسر هم میتونه قبول کنه هم میتونه بگه نه ..

!!
چ سلاحی ؟!!

19:

خوب من هم همین را عرض کردم، زن امروزی زن دیروزی نیست که در برابر پایمال شدن حقش سکوت کند و به قول معروف بسوزد و بسازد!!

یک نگاه به جامعه انداختم، تقصیر بر گردن هر دوست! بسیاری از مردان هم زن مطیع و گوش به فرمان می خواهند که دوران این گونه زندگی ها کم کم به سر آمده هست، هر چند هنوز هم هست!

بله به نظر شما موقعیت داشتن چیزی بدی هست؟!

20:

در واقع پسر مجبوره قبول کنه تا به دختری که دوستش داره برسه .

در غیر این صورت خانواده دختر به راحتی نه میگن .
مهریه شاید لازم باشه ، ولی به اندازه معقول نه این ارقام نجومی .


21:

نه خیر.

موقعیت داشتن اصلا چیز بدی نیست .

خیلی خوبه که مثلا شوهر آدم یه تاجر بزرگ یا یک مدیر بزرگ باشه .

ولی میخوام بدونم وقتی اون موقعیت از بین میره و مثلا اون تاجر ورشکست میشه چه اتفاقی میافته .
خانم مهریه ش رو میذاره اجرا و زندگی رو ول میکنه و میره ...
غیر از اینه ؟!

22:

هر چند من از مهریه نفرت دارم و اون را مانند خرید و فروش می بینم! ولی بفرمایید از لحاظ قانونی زن به جز مهریه چه چیزی در دست دارد؟!
اینکه به پشتوانه مهریه مرد نتواند به راحتی زن را طلاق بدهد و یا زن دیگر اختیار کند و ....
هر چند همین مهریه هم راه های دررو بسیار دارد!!!

باز هم عرض کنم که مردی که به خاطر مهریه، پایبند به زندگی مانده هست، همان بهتر که نباشد!

23:

فقط به خاطر مهریه ؟ اگه بخوان مخالفت کنن به خیلی چیزهای دیگه هم میتونن گیر بدن !

بعدشم ، چرا باید اصرار کنیم واسه ازدواج با دختری که به خاطر مهریه طرفو رد میکنه !؟ دوست داشتن که یه طرفه نمیشه ..


24:

من موقعیت را به معنی موقعیت داشتن شوهر نمی بینم!!!!!

مهریه راه دررو بسیار دارد! کسی هم دیگری را مجبور به قبول مهریه نمی کند؟!!

25:

مورد های واقعی زیادی رو سراغ دارم که پسر و دختر همدیگه رو دوست داشتن ، اما خانواده دختر شرط هایی گذاشتن .

مثلا یکی ش همین مهریه .

پسر هم بالاخره قبول کرده .

دختر هم فرموده که آره .

واسه من مهم نیست .

اما اصرار خانواده ست و این چیزا .

اما سپس ازدواج همه چیز عوض شده .
حتی مورد های خیلی زیادی هست که کار به طلاق نکشیده اما دختر مهریه رو به اجرا گذاشته !
کافیه یه سری به دادگاه خانواده بزنید .
من اصلا منظورم این نیست که مرد ها در طلاق مقصر نیستن .

اما آمار داره به سمت خانم ها چربش پیدا میکنه

26:

پس موقعیت واسه خانم ها چه معنی میده ؟
کدوم راه در رو ؟

27:

خیلی حرف جالبی بود ، تا وقتی مرد نخواد زن نمیتونه جایی بره !!
ک معمولن مرد هم تنها درصورتی راضی میشه ک مهریه ش رو ببخشه ! غیر از اینه !؟

28:

اینجا شما علت طلاق را مطرح نکردید، مشکلات طلاق را مطرح کردید!!!
اینکه کسی مهریه اش را به اجرا می گذارد، علت طلاق نیست، باید دید چه عاملی باعث این کار شده هست!!

29:

آره واقعا .

زن جایی نمیره .

مرد که مهریه رو نتونه بده ، خودش فرار میکنه میره .

والاااا

30:

دختر و پسر راضی باشن به خانواده چه ربطی داره ؟!
راه قانونی هم که داره ، دیگه چه حرفی میمونه !؟

31:

گرفتن مهریه دلیل نمیخواد .

زن مالک مهریه ست

32:

موقعیت برای من به معنی داشتن موقعیت از هر لحاظ برای خودم هست نه همسرم!!

زن حق طلاق ندارد، مهریه را مرد وقتی باید بدهد که توان مالی دارد، اقساط بلند مدت!!
در عقدنامه مهریه فقط عندالمطالبه نیست، عندالستطاعه هم هست! و ....
باز هم عرض میکنم مهریه در طلاق نقش بیشتری دارد، ولی خود عامل طلاق نیست!
زندگی اگر خوب باشد و بر وفق مراد، مهریه چه نقشی دارد در این بین؟!!

33:

بله کسی منکر اون نیست، ولی به جز زنانی که به قصد کلاه برداری و گرفتن مهریه ازدواج می نمايند، چند % زنان مهریه خود را بدون دلیل به اجرا می گذارند؟!!!!!! لابد همان 99 %ی که مقصرند!

مهریه و گرفتن اون وقتی مطرح می شود که مشکلی در این بین هست!

34:

برای زن حق حبس وجود داره و تا مهریه بهش تسلیم نشده می تونه از انجام وظایفی که در مقابل شوهر داره امتناع کنه و اعسار مرد هم مانع از هستفاده از حق حبس نیست .

شما موقعیت رو صورت شخصی معنی کردید .

نه معنای واقعی اون در جامعه امروز .


35:

ببینید دوست عزیز .

انگار این بحث ما بی فایده س .

شما یه سری به دادگاه خانواده بزنین تا ببینین حرف های من تا چه حد درسته

36:

ببینید چرا بحث طلاق را محدود به مهریه کرده اید؟!! چند زن را می شناسید که تا به حال همین جوری و با داشتن زندگی خوب خواستار مهریه شده اند؟!! ولی تا دلتان بخواهد زنانی وجود دارند که برای رهایی از زندگی در کنار مرد مهریه را بخشیده اند!!

بله من نظر شخصی خود را بیان کردم، معنای واقعی در جامعه امروز داشتن همسر پولدار هست؟! خوب ملاک مردان چیست، لابد فقط عشق و دوست داشتن!!

تا وقتی که برای بررسی چیزی تقصیرها را بر گردن دیگری بیندازیم همین آش هست و همین کاسه!!

37:

من که از همون اول هم فرمودم مرد و زن هر دو مقصر هستن .

مهریه هم یکی از دلایلش هست .


دلیل دیگه و شاید مهمتر خیانت زن و شوهر به همدیگه ست .
عدم شناخت کافی زن و شوهر از همدیگه و ظاهر سازی های قبل از ازدواج هم از دلایل مهمه .


38:


ولی متاسفانه اولین نگاه یک مرد برا ازدواج به همسر آیندش دید ظاهری
و سکسی
که البته وقتی میان تو زندگی همدیگه از اونم لذت نمیبرن چون نگاهشون به زندگی
هوس آلود-
درود
دوست عزیز این چ حرفیست که شما میزنید؟ :)
خودتان میگویید یک مرد.جمله ای که شما فرمودید خطاب به جوانانیست که هنوز به بلوغ فکری نرسیده اند و فکر مینمايند زن که خوشگل باشد بقیه ی زندگی خود به خود درست میشود

بحث لذت با ازدواج جداست
دلیل نمیشود هر کس که به خاطر زیبایی با کسی ازدواج کرد از لذت محروم میشود


بابا به خدا اونای که اونور دنیا به قول ما کافرن به اصول زندگی بیشتر پایبندن تا ما
که ادعامون گوش دنیا رو کر کرده- اونات اگه قلطی هم میکنن تو دوران مجردیشون
ولی متاسفانه تو جامعه ما زن و یا مرد متاهل بیشتر دنبال کثافت کارین
خب اونور دنیا بحثش جداست.خیلی چیزایی که ما جرم میبینیم و در قانوم برای اون اقدامات تامینی و...

در نظر گرفته شده در ان جا مجاز و آزاد هست

و اینکه ما ایرانیان داری ادعای بالا هستیم که شکی درش نیست :)

خب این به دلیل عقده های قبلیه که زن و مرد متاهل به دنبال این کارها میروند
بعضیا که قبلا سکس نداشتند سپس ازدواج با خود میگوییند ای داد بیداد.سکس عجب چیزی بود و ما از اون محروم بودیم :)

و سوالاتی از قبیل چرا من جوانی نکردم ؟و...

پیش میاد و قصه شروع میشود

وعده ای هم به باور اینکه میگویند چون من با همسرم دوست بودم و الان ازدواج کردیم از کجا معلوم که الان به دنبال این کار نرود و مثل بختک این تفکر تمام وجودش را فرا میگیرد و بسم الله=خیانت (خلاصش بود)

عده ای هم چون تن به ازدواج سنتی میدهند و با کسی ازدواج مینمايند که قبلا از یکدیگر شناختی نداشتند و بعدها میفهمند که اصن آبشون توی یک جوب نمیره و
اون زندگی در هواست

و................


39:


این چه حرفیه !

بالا رفتن ِ آمار ِ طلاق به نظر ِ من کاملا مساوی ِ با پایین اومدن ِ سطح ِ فهـم و شعور ِ آدم ها !

آمار طلاق رفته بالا چون صبوری ها و سازگاری ها کم شده
رفته بالا چون خودخواهی ها و تنوع طلبی ها و زیر مسئولیت نرفتن ها زیادـ شده !

این آمار بالا که میره جوان ها به چه امیدی ازدواج میکنن ؟؟!!
رو چی میسازن پایه ی ِ زندگیشون رو ؟

ازدواج ینی خیلی حرف ها و مفهموم ها و همدلی ها و باهم بودن ها و صبوری ها ؛ که زیبایی ش همین هاس فقط ..

کسی که طلاق میگیره وو حالت داره ؛
یا از اول انتخابش درست نبوده ؛ که خـب اول ازدواج بیشتر رو این بایدـ دقت کنه ، خیلی از ما ها معیار هامون بایدـ تجدید نظـر شه ..

واقعا بایدـ تجدید نظر شه !

و حالت دوم اینه که درست انتخاب کرده ولی فهـم ِ زندگی ِ درست رو نداشته که نتونسته خوب زندگی کنه !

این بچه بازی ها به نظر ِ شما زشت نیست ؟!
لازمه ی ِ زندگی ِ این ؟!!!!!

چند % از اینایی که طلاق میگیرن ؛ روز ِ عروسیشون اگـ ِ آگاهی داشته باشن از این آینده همون انتخاب و همون مسیر و وراه و روش رو پیش میگیرن ؟!!
چند % هم نه حتی ! کسی که بخوادـ زندگی کنه مطمئنا ی فکر ِ دیگه ای میکنه !

همین قبحش ریخته که تفکر ِ شما اینه دیگه ! :|

40:

شما این آمارهای صرف 99 %ی رو از چه کانالی حاصل کردید!؟

41:

درودmoso گرامی
داخل زندگی مشترک اقلا باید تکلیف ما با خودمان مشخص باشد
اینکه برنامه هست قانونی زندگی کنیم یا برنامه هست که بر پايه اصول
انسانی زندگی کنیم لازم هست که اقلا برای خودمان مشخص شود .

اگر برنامه هست که قانونی (بخوانید شرعی) زندگی کنیم قانون و شرع فرموده
که زن از بابت کارهای خانه و مراقبت از فرزندان و درست کردن غذا و ....هیچ
مسئولیتی ندارد یعنی یک زن بر پايه همین تعاریف قانونی می تواند حتی
برای شیر دادن به کودکش هم از همسرش نفقه دریافت کند همچنین همین
قانون به خانومها قانون مهریه را تعریف کرده تا بر پايه نرخ روز مقدارش رو
تعیین نمايند و به عنوان یک پشتوانه ازش هستفاده نمايند .

همچنین در هیچ
کجای این قوانین قانون جهیزیه به چشم نمی خورد یعنی مرد مکلف هست که
حتی لوازم منزل را هم خودش خریداری بکند و....
حالا اگر این تعاریف مورد پسند شمای نوعی نباشد باید بیاییم زندگی را بر پايه
اصول انسانی تعریف کنیم و به حقوق انسانی هم احترام قائل شویم در نتیجه
در این شرایط زن و مرد به شکل یکسان در سود و ضرر زندگیشان سهم می برند
از طرفی حق طلاق و حق حضانت فرزندان و حق اشتغال و ....همه و همه بین
طرفین به شکل یکسان تقسیم می شود و اینطور نمی شود که یک نفر برای دیگری
نقش آقا بالاسری داشته باشد و الخ...
به هر صورت اونچه که مشخص هست نمی توان هم خدا را خواست هم خرما را !!!
به نظر من آقایون در این آشفته بازار باید خیلی هم خوشحال باشند که خانومها
عجالتا نصف بیشتر این سورهای قانونی را به اجرا در نمی آورند!

42:

دخترک سر در گریبان کرده بود

بی پناه ُ بی سرپرست

خالی از امید و یک دست لطیف

دست مادر ُدست پر مهر پدر

بس کنید!

من در قفس جا مانده ام!

قفس تنهایی

قفس شوم طلاق

مادرم ُ من حاصل سرد غرورم

پدرمُ من اون اسیر لحظه های بی سرودم

از چه رو با من چنین کردید؟

با کدامین حق مرا بی سر پناه کردید؟

مادرم وقتی تو بر عهدت نماندی

پدر وقتی تو بر ختم کلام تاکید کردی

نفرمودید دخترک وقتی دلش تنگ هست

سر به دامان پر مهر کدامین کس گذارد؟

مگر اون نیست که دختر با پدر جور هست

پدر دنیایی از نور هست

همان وقتی که از آزار همسالان خود

بی وقفه میگریم ُ پریشانم

کدامین حامی و ناجی به فریادم رسد؟

گیسوانم را کدامین دست شانه خواهد زد؟

حاصل پیوندتان تنها منم

من ُ دختری تنها

که در این آسمان حتی ندارد یک ستاره

همان دختر که با شب گریه می خوابد

و گرمای همان گریه نوازش میکند

چشمان معصومش.

تو ای مادر نگاهی

پدر رحمی

صدایی

کسی دست مرا گیرد

من از این سایه می ترسم

به هر سو میروم این سایه همراه هست

تنم مانند بید همواره لرزان هست

پدر ُ مادر مرا در خود بگیرید

منم آثار اون عشق دروغی

که بیخود از برایش مست بودید

چرا با من چنین کردید؟

چرا فردای زیبای مرا ویرانه کردید؟

کنون من با کدامین آرزو ره را بپیمایم؟

چه کس دست مرا گیرد؟

جه کس همراه من گردد؟

چه کس در این وقته

میان اینهمه گرگ و درنده

برای من پناهی هست؟

چرا جواب نمی گویید؟

چرا مهر سکوت بر لب گرفتید؟

به اهداف غرور خود رسیدید؟

چرا با من چنین کردید؟

آه

خداوندا تو را دارم

دلم با تو فقط گرم هست

تو جواب ده

چرا با من چنین کردند؟؟؟؟؟؟؟


آرزو پناهی


43:

البته اگر قبلا هم زشت بوده اشتباه بوده:))
برای جلوگیری از افزایش روند طلاق هم پیشنهاد میشه برای کاهش آمار ازدواج تلاش بشه:))
هرچند در جامعه فعلا اقتصاد به طرز موثری روی آمار ازدواج تاثیر داره:)

44:

به خاطر این کشف بزرگ به شما تبریک می گویم!
مهمترین عامل طلاق چیست؟ ازدواج!

45:

مساله اینه که چـرا بایدـ دو نفــر به همچین مرحله ای تو زندگیشون برسن اصلا ؟!


خیر ، نمیشودـ ! به دلیل همون حسن ها ..


46:

سلام به همه دوستان عزیز
بالا بودن آمار طلاق نشان از پایین بودن سطح درک قبلی ما از ازدواج و ملاکهای لازم برای تشکیل خانواده هست.

وقتی ما دانش لازم رو درباره ازدواج نداشته و به اون نگاهی گذرا و به همسر آینده نگاهی صرفاً ابزاری داشته باشیم و همینطور وقتی از روی هوس و احساس تصمیم به ازدواج بگیریم ، بدیها و عیوب فاحش همسر نخواهیم دید تا وقتی وارد زندگی شده و با کم شدن اون عشق احساسی و آتشین ، کم کم این زشتیها جلوه گر میشوند و این وقتست که تازه متوجه میشویم که این فرد همسر ایده آل من نبوده هست.
البته طلاق میتونه شرایط زیادی داشته باشه که به نظر بنده مهمترین عاملش میتونه درک نادرست از زندگی و شناخت نادرست همسر آینده بعلت غرق شدن در عشقی غیرواقعی باشه.
ممنون

47:

درمورد سوال دوم خودت چی فکر میکنی؟

48:

به نظر من الانطلاق واسه خودش یه جور کلاس محسوب میشه و فرد دوست داره حتما طلاق بگیره!

49:

قطعا میشه .
ممکن هستش دادن ِ حق ِ طلاق به زن ، ضرر هایی داشته باشه ، اما یقینا دادن ِ حق ِ طلاق به صورت ِ یکطرفه به مرد هم مضرات ِ زیادی داره !

نوشته اصلي بوسيله Aroma نمايش نوشته ها
مساله اینه که چـرا بایدـ دو نفــر به همچین مرحله ای تو زندگیشون برسن اصلا ؟!


خیر ، نمیشودـ ! به دلیل همون حسن ها ..

ما نخواستیم علت یابی کنیم ..
کاری نداریم چرا میرسند ، مهم اینست که وقتی رسیدند ، آیا باید حتما در کنار ِ هم عذاب بکشند ؟


می شود !
دیکتاتوری می آورد و زن اسیر می شود .


50:

تا عذابی که شما میگیدـ چی باشه !
دلیل اکثـر ِ طلاق هایی که رخ میدـه واقعا خنده داره ! بایدـ برن خودشون رو درستــ کنن اول !

حـق ِ طلاق دستــ ِ آقاس ، اوضاع اینهـ ؛ دست ِ زن بشه دیگه چه خواهـد شدـ !! (این رو منی که خودم خانمم دارم میگم :دی)

دیکتاتوری نمیاره ، چون تو ماده تبصره هاش فکـر میکنم هستن قوانینی که در چه مواقعی خانم میتونه چه شوهرش بخواد و چه نه طلاقش رو بگیره ..

و اینکه حق ِ ش ضایع بشه هم من میگم نه ، از زاویه های ِ دیگه اگر نگاه کنیم جبران شدـه به نظرم .


51:

میشه یکی از دلیلای خنده دار رو بگی ؟
شاید از نظر منی ک بیرون باشم خنده داره ، ولی زندگی رو نمیشه از بیرون دید !

52:

یکــ

دـو


این دو موردش رو بخون بانو ..
ادـم حالش بدـ میشه از این بچه بازیآ ! :|

53:

مگر چند % طلاق ها به خاطر دلایل این چنینی هست؟!!!
وجود چنین موارد خنده آوری به قول شما، دلیل بر این هست که علت همه طلاق ها یعنی در هر ساعت 16 طلاق دلایل خنده دار هست؟!! یا دلیلی بر ظلم (نداشتن حق طلاق) بر زنان هست؟
مگر فقط خانم ها به خاطر چنین مواردی اقدام به درخواست طلاق کرده اند و همه مردان با عقل و منطق و هستدلال های اونچنانی به دادگاه ها رفته اند؟!!!

54:همسرم از سرکار بازگشت فرمود قضیه خرید مایکروفر را با مادرم در میان گذاشتم و مادرم فرمود شما نیازی به مایکروفر ندارید، من هم از خرید اون منصرف شدم.

واقعن خودت حاضری همچین مردی رو تحمل کنی؟

میگم ک ، اینا از بیرون خنده داره فقط ، ولی اگه پای علاقه وسط نباشه زندگی هردوشون تلف میشه اینجوری ..


اگه باشه اینجور چیزا کم پیش میاد !

55:

اکثر نه ، اما بعضی از طلاق ها بعله ، واقعا عللش خنده دار هستش ..

من ابدا" موافق ِ دادن ِ حق ِ طلاق به خانم ها نیستم ها ! اشتباه نکنید :دی
ولی معتقدم ساز و کاری باید در نظر گرفته بشود که دو طرف طی ِ شرایطی بتوانند درخواست ِ طلاق بدهند و البته حق و حقوقشون رو تمام و کمال بگیرن

آروما جان من خودم امت !
اما هیچ چیز مثل ِ آزادی نیست ..

تو وقتی در کنار ِ کسی زندگی می کنی و شاد نیستی ، علتی نداره باهاش ادامه بدی ..
امکان داره اون فرد از هر لحاظ ، مالی و ..

تو رو تامین کنه ولی تو زندگیت کنارش قشنگ نیست ، پس چرا توئه خانوم باید مجبور به ادامه باشی ؟
و چرا اگر بخوای به اجبار جدا شی ، باید تمام ِ حقوقت از جمله مهریه رو هم ببخشی ؟

اصطلاح ِ مهرم حلال جونم آزاد ، اشاره به یک مورد ِ تلخ دارد و اون هم گذشت از حق به خاطر ِ آسایش هست ..


56:

ینی چی علت ِ طلاق ها به دلیل ِ ظلـم (نداشتن ِ حق ِ طلاق) هست ؟!!!
این نمونه ها طلاق ِ توافقی بوده تازه !
خانـم ها احساساتی هستید ؛ زودـ از کوره در میرند ؛
به اکثریت نگاه میکنیم نه اقلیت !
بعـدم معمولا بیشتر خانم ِ که یهـو میخوادـ طلاق بگیره ! موردی که آقـا بخوادـ خانمش رو طلاق بده کم شنیدم من ! عموما آقایون چون پوست کلفتن میگذره براشون :دینوشته اصلي بوسيله Bvafa نمايش نوشته ها


همسرم از سرکار بازگشت فرمود قضیه خرید مایکروفر را با مادرم در میان گذاشتم و مادرم فرمود شما نیازی به مایکروفر ندارید، من هم از خرید اون منصرف شدم.

واقعن خودت حاضری همچین مردی رو تحمل کنی؟

میگم ک ، اینا از بیرون خنده داره فقط ، ولی اگه پای علاقه وسط نباشه زندگی هردوشون تلف میشه اینجوری ..


اگه باشه اینجور چیزا کم پیش میاد !

خب همون دیگه ! آقاهه شعورش نمیکشیده نباید خانواده ش رو دخالت بدـه !اگـ ِ میکشید که کار به اینجا نمیرسیدـ !
میگم اول بایدـ خودشون رو اصلاح کنن ..

منظورم این چیزا هم هست ..

ی مسائلی که خیلی راحت قابل ِ حله ها ! امـا کو درک و فهم و شعوری که به حلش فکر کنه ! ما عادت کردیم صورت مساله رو پاک کنیم !نوشته اصلي بوسيله Mr-President نمايش نوشته ها
اکثر نه ، اما بعضی از طلاق ها بعله ، واقعا عللش خنده دار هستش ..
% هایِ غیر خنده دار هم مسائلی هستن که میشه حلشون کردـ ولی خب فرمودم نمیکشه دیگه ! :|
دو تا خانواده که یک مشکل رو دارن در نظر بگیرید ؛
یکی با این مسئله کنار اومده و کنارش لحظه های ِ خوش ِ دیگه هم میسازن و زندگی میکنن ؛
اون یکی تا به سختی برمیخوره میگه من میخوام برم خونه بابام ؛ خو بره گم شه والا :دی


من ابدا" موافق ِ دادن ِ حق ِ طلاق به خانم ها نیستم ها ! اشتباه نکنید :دی
ولی معتقدم ساز و کاری باید در نظر گرفته بشود که دو طرف طی ِ شرایطی بتوانند درخواست ِ طلاق بدهند و البته حق و حقوقشون رو تمام و کمال بگیرن

مـگه الان این طور نیست ؟
خانم درخواست بده مگه دادگاه تشکیل نمیشه ؟
مگه علت ِ درخواست ِ طلاقش بررسی نمیشه ؟
مگه اگ ِ دلیلش معقول باشه طلاقش رو از آقا نمیگیرن ؟
تصور ِ من اینه که میشه ..

به حق اگـ ِ باشه با وجودی که حق طلاق با آقاس ، خانم میتونه حقش رو بگیره

آروما جان من خودم امت !
اما هیچ چیز مثل ِ آزادی نیست ..

تو وقتی در کنار ِ کسی زندگی می کنی و شاد نیستی ، علتی نداره باهاش ادامه بدی ..
امکان داره اون فرد از هر لحاظ ، مالی و ..

تو رو تامین کنه ولی تو زندگیت کنارش قشنگ نیست ، پس چرا توئه خانوم باید مجبور به ادامه باشی ؟
و چرا اگر بخوای به اجبار جدا شی ، باید تمام ِ حقوقت از جمله مهریه رو هم ببخشی ؟

اصطلاح ِ مهرم حلال جونم آزاد ، اشاره به یک مورد ِ تلخ دارد و اون هم گذشت از حق به خاطر ِ آسایش هست ..

گیریم تو چنین شرایطی طلاق بگیرم مثلا ! چی بهتر میشه ؟ شادـ میشم ؟ روحیه م مثلا خوب میشه حالش ؟
ضربه ی ِ طلاق برای ِ یک خانم خیلی بدتر از اینه که فقط شادی نداشته باشه تو زندگیش .
در اون صورت میتونه زندگی کنه ؛ اگ ِ عقلش بکشه میتونه لحظه های ِ خوب به زندگیش اضافه کنه و خلائش رو پر کنه ؛
اما طلاق کـ ِ بگیره "فقط به این دلیل که زندگیم کنارش قشنگ نیست ! " ؛ بره خونه باباش یا تنها زندگی کنه خدایی زندگیش قشنگ تر میشه ؟
بلخره گیریم تو طول ِ زندگی نه ؛ ولی اول ِ زندگیش با هزار آرزو وارد ِ این خونه شده و محبتش رو به پای ِ این آقا ریخته ..

چشمش رو میخواد رو همه اینا ببنده ؟

بایدی در بخشیدن ِ مهریه وجود نداره ؛

دلایل ِ امروزی برای طلاق رو ردـ میکنم ، وگرنهـ هستن معدود موقعیت هایی که واقعا دو طرف به بن بست برسن ؛ " با وجود ِ تلاشی که برای ِ ادامه زندگیشون کردن " .
57:


نه ینی چون چندنفر ب علتای خنده دار درخواست طلاق دادن بیایم این حق رو از همه بگیریم !!

نوشته اصلي بوسيله Aroma نمايش نوشته ها
خب همون دیگه ! آقاهه شعورش نمیکشیده نباید خانواده ش رو دخالت بدـه !اگـ ِ میکشید که کار به اینجا نمیرسیدـ !
میگم اول بایدـ خودشون رو اصلاح کنن ..

منظورم این چیزا هم هست ..

ی مسائلی که خیلی راحت قابل ِ حله ها ! امـا کو درک و فهم و شعوری که به حلش فکر کنه ! ما عادت کردیم صورت مساله رو پاک کنیم !
میدونی چیه ؟ دخالت دادن خانواده از نظر ما غلطه ، ولی از نظر ی عده دیگه غلط نیست حالا بعد ی مدت زندگی بیا بهش بگو این اخلاقت باید عوض شه !! واقعن ی چیزایی رو نمیشه عوض کرد !! فقط باید پاک شن !!


نوشته اصلي بوسيله Aroma نمايش نوشته ها
مـگه الان این طور نیست ؟
خانم درخواست بده مگه دادگاه تشکیل نمیشه ؟
مگه علت ِ درخواست ِ طلاقش بررسی نمیشه ؟
مگه اگ ِ دلیلش معقول باشه طلاقش رو از آقا نمیگیرن ؟
تصور ِ من اینه که میشه ..

به حق اگـ ِ باشه با وجودی که حق طلاق با آقاس ، خانم میتونه حقش رو بگیره
پس میتونن حق طلاق رو از مردا هم بگیرن با این شرایطی ک میگی و هروقت خواستن دادگاه تشکیل بشه ! باز اینطوری یکم عادلانه تره !

دلیل معقول ؟ این دلیل رو تا تو زندگی نباشن درک نمیکنن ! ی وقت دلیلی ک برای من معقوله برای دادگاه نیست !! اون وقت مجبورم ک زندگی کنم !! کدوم حقم بهم برگردونده شده ؟

نوشته اصلي بوسيله Aroma نمايش نوشته ها
گیریم تو چنین شرایطی طلاق بگیرم مثلا ! چی بهتر میشه ؟ شادـ میشم ؟ روحیه م مثلا خوب میشه حالش ؟
ضربه ی ِ طلاق برای ِ یک خانم خیلی بدتر از اینه که فقط شادی نداشته باشه تو زندگیش .
در اون صورت میتونه زندگی کنه ؛ اگ ِ عقلش بکشه میتونه لحظه های ِ خوب به زندگیش اضافه کنه و خلائش رو پر کنه ؛
اما طلاق کـ ِ بگیره "فقط به این دلیل که زندگیم کنارش قشنگ نیست ! " ؛ بره خونه باباش یا تنها زندگی کنه خدایی زندگیش قشنگ تر میشه ؟
بلخره گیریم تو طول ِ زندگی نه ؛ ولی اول ِ زندگیش با هزار آرزو وارد ِ این خونه شده و محبتش رو به پای ِ این آقا ریخته ..

چشمش رو میخواد رو همه اینا ببنده ؟
نمیشه ب خاطر گذشته ، حال و آینده رو هم خراب کرد خب ! ی وقتایی چشم پوشی لازمه ، از همه ی محبتی ک داشتی و الان نمیتونی داشته باشی ! لازم نیست مجبور کنی خودتو ک این محبت همینطوری ادامه داشته باشه !

نوشته اصلي بوسيله Aroma نمايش نوشته ها
بایدی در بخشیدن ِ مهریه وجود نداره ؛
خیلیا رو دیدم ک مجبور شدن واقعن !


58:

چون زنی پیدا شده که به دلیل خنده دار طلاق گرفته هست، باید این حق از همه سلب شود؟!!
هر چند خیلی از دلایل از نظر ما شاید خنده دار باشد، ولی باید جای اون شخص بود تا نظر داد! مثل همان خانمی که در عنوان خبر به خاط نخریدن مایکرویو دادخواست طلاق داده، علت درخواست دهن بینی مرد بوده، چون مرد تا قبل از صحبت با خانواده اش مخالفتی نداشته هست! دهن بینی ویژگی اخلاقی بسیار بدی هست، اینکه شخص ثبات در تصمیم ها و عقایدش نداشته باشد!

از این زاویه هم می توان دید که مرد اگر کمی زندگی برایش سخت بگذرد، به راحتی و کاملا قانونی خیانت هم می تواند بکند!!!

نوشته اصلي بوسيله aroma نمايش نوشته ها
خب همون دیگه ! آقاهه شعورش نمیکشیده نباید خانواده ش رو دخالت بدـه !اگـ ِ میکشید که کار به اینجا نمیرسیدـ !
میگم اول بایدـ خودشون رو اصلاح کنن ..

منظورم این چیزا هم هست ..

ی مسائلی که خیلی راحت قابل ِ حله ها ! امـا کو درک و فهم و شعوری که به حلش فکر کنه ! ما عادت کردیم صورت مساله رو پاک کنیم !
% هایِ غیر خنده دار هم مسائلی هستن که میشه حلشون کردـ ولی خب فرمودم نمیکشه دیگه ! :|
دو تا خانواده که یک مشکل رو دارن در نظر بگیرید ؛
یکی با این مسئله کنار اومده و کنارش لحظه های ِ خوش ِ دیگه هم میسازن و زندگی میکنن ؛
اون یکی تا به سختی برمیخوره میگه من میخوام برم خونه بابام ؛ خو بره گم شه والا :دی
حرف حساب! بله، نباید اولین راه حل طلاق باشد، شاید با راه حل های بهتری بتوان مشکل را حل کرد، نه اینکه مانند زنان قدیم سوخت و ساخت!!

نوشته اصلي بوسيله aroma نمايش نوشته ها
مـگه الان این طور نیست ؟
خانم درخواست بده مگه دادگاه تشکیل نمیشه ؟
مگه علت ِ درخواست ِ طلاقش بررسی نمیشه ؟
مگه اگ ِ دلیلش معقول باشه طلاقش رو از آقا نمیگیرن ؟
تصور ِ من اینه که میشه ..

به حق اگـ ِ باشه با وجودی که حق طلاق با آقاس ، خانم میتونه حقش رو بگیره
بله خانم می تواند هزار دادخواست بنویسد و دادگاه هم بررسی می کند!! مهم این هست که تا مرد رضایت ندهد طلاق انجام نمی شود.

دلیل معقول چی هست؟! اعتیاد، کتک خوردن به طوری که مشخص باشد! و ...؟!
اگر همه می توانند پس چرا به یک نفر فقط حق داده اند، پس چرا زن در عقدنامه می تواند چنین حقی را بگیرد؟! با منکر شدن شما مشکل نداشتن حق برای بانوان حل نمی شود!!

نوشته اصلي بوسيله aroma نمايش نوشته ها
گیریم تو چنین شرایطی طلاق بگیرم مثلا ! چی بهتر میشه ؟ شادـ میشم ؟ روحیه م مثلا خوب میشه حالش ؟
ضربه ی ِ طلاق برای ِ یک خانم خیلی بدتر از اینه که فقط شادی نداشته باشه تو زندگیش .
در اون صورت میتونه زندگی کنه ؛ اگ ِ عقلش بکشه میتونه لحظه های ِ خوب به زندگیش اضافه کنه و خلائش رو پر کنه ؛
اما طلاق کـ ِ بگیره "فقط به این دلیل که زندگیم کنارش قشنگ نیست ! " ؛ بره خونه باباش یا تنها زندگی کنه خدایی زندگیش قشنگ تر میشه ؟
بلخره گیریم تو طول ِ زندگی نه ؛ ولی اول ِ زندگیش با هزار آرزو وارد ِ این خونه شده و محبتش رو به پای ِ این آقا ریخته ..

چشمش رو میخواد رو همه اینا ببنده ؟
این ها مشکلات یک زن سپس طلاق هست، ارتباطی هم به تاپیک ندارد! مسلم هست که شکست در زندگی باعث خوشحالی نمی شود!!

نوشته اصلي بوسيله aroma نمايش نوشته ها
بایدی در بخشیدن ِ مهریه وجود نداره ؛

دلایل ِ امروزی برای طلاق رو ردـ میکنم ، وگرنهـ هستن معدود موقعیت هایی که واقعا دو طرف به بن بست برسن ؛ " با وجود ِ تلاشی که برای ِ ادامه زندگیشون کردن " .
چرا وقتی مرد برای نپرداختن مهریه حاضر به طلاق نباشد، زن مجبور به بخشیدن مهریه می شود.

بله، تحمل جوانان امروزی کم هست و به جای حل مشکلات اقدام به حذف یکدیگر می نمايند! ولی این را نیز باید توجه داشت که رفتار گذشتگان مبنی بر تحمل هر شرایطی هم صحیح نبوده هست.

زن و مردی که قصد ازدواج دارند، نباید بدون شناخت کافی پای سفره عقد بنشینند و صرفا علاقه را ملاک برنامه دهند، بسیاری از ویژگی ها اخلاقی به راحتی قابل شناسایی هست و نباید عجولانه تصمیم گرفت و مبنا را در کار خیر حاجت هیچ هستخاره نیست گذاشت!

59:

اصلا دیگه تعهدی بهم ندارن


56 out of 100 based on 31 user ratings 106 reviews

@