پنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد


پنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شدپنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد
محمد فرهادی از طرف رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی شد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نامه که توسط محمد دهقان، عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد به شرح زیر است:
«دکتر علی لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام؛
احتراما در اجرای اصل 133 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شرح حال و برنامه‌ی جناب آقای دکتر محمد فرهادی برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.
حسن روحانی رئیس جمهور»
به گزارش ایسنا، فرهادی پنجمین وزیری است که جهت اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شوند.
پیش از این فخرالدین دانش آشتیانی برای تصدی وزارت علوم معرفی شده بود که روز گذشته رای اعتماد از مجلس نگرفت.
هنگامی که نامه رییس جمهور در صحن علنی مجلس قرائت می‌شد نمایندگان صلوات فرستاده و با فریاد چهار چهار موافقت خود را اعلام کردند.دانشگاه‌ها باید برای دوران پساتحریم آماده شوند

1:


محمد فرهادی کیست؟


پنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد
محمد فرهادی رییس جمعیت هلال احمر امروز از سوی رییس‌جمهور به عنوان پنجمین وزیر پیشنهادی علوم به مجلس معرفی شد که این معرفی با صلوات و فریاد "چهار چهار" نمایندگان به نشانه موافقت با این گزینه پیشنهادی همراه شد.


متقاعد کردن والدین برای تحصیل در خارج از کشور

به نقل خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جلسه رای اعتماد محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم دولت یازدهم در حالی چهارشنبه هفته آینده انجام می‌شود که نمایندگان مجلس روز گذشته به فخرالدین احمدی دانش آشتیانی چهارمین گزینه دولت رای عدم اعتماد ندادند.


رای گیری مرتبط یا غیر مرتبط بودن کار و رشته درسیمروری بر سوابق پنجمین وزیر پیشنهادی علوم


دکتر محمد فرهادی، متولد سال 1328 از شهرستان شاهرود هست که وی در سال 1347 وارد دانشگاه فروسی مشهد مقدس شد و دوره طب عمومی و تخصصی را در همان دانشگاه گذراند و در سال 1359 به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران هست.


منابع دروس رشته طراحی لباس


فرهادی که دارای چهره علمی و پژوهشی هست در سال 1370 مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران را تاسیس کرد و اولین عمل کاشت حلزون شنوایی را در سال1371 انجام داد.


ارزش مدارک دانشگاهی و جذب در بازار کار!
وی همچنین انجمن علمی پزشکی لیزری و نیز انجمن علمی پزشکی خواب ایران را تاسیس کرد.


پایان نامه یا پریشان نامه!؟


همچنین او، رییس بخش و رییس مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن مجتمع بیمارستانی رسول‌اکرم (ص) هست و چندی پیش نیز داروی گیاهی «ضدایدز» ایمود توسط گروه تحقیقاتی به سرپرستی این فرد به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت.


آیا سازمان سنجش در نتایج کنکور دستکاری کرده ؟


فرهادی در کارنامه اجرایی خود علاوه بر وزیر بهداشت در دولت اول محمد خاتمی، وزیر فرهنگ و آموزش عالی طی سال‌های 1364 تا 1368 بود.


مسئولیت (مدنی و كیفری) پزشك
از دیگر سمت‌های وی رئیس دانشگاه تهران، قائم مقام ساوقت هلال احمر، مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی کشور بود.


محمد فرهادی از شهریور سال 1392 ریاست جمعیت هلال احمر را برعهده گرفت.


2:

جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی علوم چهارشنبه آینده انجام می‌شود


پنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد
مهرداد بذرپاش عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی فرمود که جلسه رای اعتماد محمد فرهادی وزیر پیشنهادی علوم دولت یازدهم چهارشنبه هفته آینده انجام خواهد شد.


به نقل خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دقایقی پیش نامه معرفی محمد فرهادی وزیر گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم در صحن علنی مجلس فراخوان وصول شد.


نمایندگان مجلس روز گذشته نیز به فخرالدین احمدی دانش آشتیانی دیگر گزینه دولت برای وزارت علوم رای اعتماد ندادند.


3:

عضو کمیسیون آموزش:
«فرهادی» از مجلس رای اعتماد می‌گیرد


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی فرمود: محمد فرهادی گزینه پیشنهادی وزارت علوم به احتمال قریب به یقین از مجلس رای اعتماد خواهد گرفت.

علیرضا منظری توکلی در فرمود و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، با اشاره به اینکه مجلس بر پايه سه مولفه وزرای پیشنهادی را مورد بررسی برنامه می دهد اضافه کرد: کارنامه، برنامه و نیز تیم همراهی نماينده گزینه پیشنهادی در وزارت خانه، از مولفه های تاثیرگذار در نظر نمایندگان مجلس برای رای اعتماد و یا عدم رای اعتماد به وی هست.

وی در خصوص فرهادی، وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت خانه علوم ادامه داد: ایشان با توجه به تجربه وزارتی و تخصصی ای که دارد از کارنامه موفقی برخوردار بوده، ضمن اونکه توان اجرای برنامه ها بر پايه اسناد بالادستی را نیز دارد و چنانچه در مذاکرات وی با مجلس مشخص گردد تیم همراهی نماينده اش با فتنه مناسبات و ارتباطی نداشته باشد، قطعا موفق به کسب رای اعتماد از مجلس خواهد شد.

نماینده امت بافت با بیان اینکه «فرهادی» بحمدلله با فتنه هیچگونه رابطه ای نداشته هست اضافه کرد: دکتر فرهادی وزیر دولت اصلاحات بوده و با اینکه به لحاظ گرایش سیاسی اصلاح طلب هست اما مجلس قطعا به او رای اعتماد خواهد داد.

منظری توکلی با اشاره به این فرموده رییس جمهور که «دانش آشتیانی» را اصولگرایان به من معرفی کردند، جواب داد: مطمئنا رییس جمهور محترم دروغ نمی گویند بنابراین تنها می توان فرمود که بخشی از اصولگرایان که اقدام به این کار کرده اند دقت کافی را در معرفی دکتر دانش آشتیانی، اعمال نکرده اند.68 out of 100 based on 63 user ratings 388 reviews

@