این 5 جمله را به مجـردها نگویید!


این 5 جمله را به مجـردها نگویید!این 5 جمله را به مجـردها نگویید!
مجله سیب سبز: یک ازدواج موفق، نگاه آدم‌ها را نسبت به خیلی چیزها عوض می‌کند. دختری که به مرد رؤیاهایش رسیده، آرزو می‌کند که همه دختران جهان احساس خوشایند او را تجربه کنند و وقتی با دوستان مجردش روبه‌رو می‌شود، ناخواسته چهره یک نصیحت‌گر را به خود می‌گیرد. اگر شما هم در روزهای شیرین زندگی مشترک‌تان به سر می‌برید، باید مراقب رفتارهای‌تان باشید. آنچه که می‌تواند میان شما و دوستان مجردتان فاصله بیندازد، مشغله‌های بعد از ازدواج‌تان نیست، بلکه جملات اشتباهی است که ناخواسته یا ناآگهانه به زبان می‌آورید.

نگران نباش، پیدایش می‌کنی

دوست مجرد شما 30 سالگی را رد کرده و هنوز مردی به زندگی‌اش نیامده؟ در چنین شرایطی او را با خودتان که ازدواج کرده‌اید مقایسه نکنید و از تلاش برای امیدوار کردنش دست بردارید. شاید او فعلا از اینکه تنهاست لذت می‌برد و شاید خودش این سبک زندگی را انتخاب کرده. پس هر بار که او را می‌بینيد، نگویید نگران نباش، مرد رؤیاهای تو همین اطراف است و خیلی زود پیدایش می‌کنی.

غصه نخور، خیلی وقت‌داری

دختری که همه دوستانش به خانه بخت رفته‌اند، در صورتی که خیال ازدواج کردن داشته باشد، می‌داند که با بالا رفتن سن خیلی از امتیازهایی که در ذهن دیگران دارد را از دست می‌دهد. احتمالا مردانی که به او پیشنهاد ازدواج می‌دهند، وارد چهارمین و پنجمین دهه زندگی‌شان شده‌اند و احتمالا زمانی که از کسی خوشش می‌آید، رقیب‌های جوان‌تری وجود دارند که رسیدن به وصال را برایش سخت کنند، پس دلیلی ندارد با دلداری دادن‌های بیهوده، او را آزار دهیـد. اگر بخواهید با کلمات به دوست‌تان ثابت کنید که هنوز زمان زیادی برای خوشبخت شدن دارد، در واقع به او می‌گویید: «زود باش؛ همه فرصت‌های خوب را داری از دست می‌دهی!»سخت نگیر

همه آدم‌ها برای خودشان معیارها و ایده‌آل‌هایی دارند. اینکه معیارهای دوست‌تان با ایده‌آل‌های شما برای ازدواج فرق می‌کند، دلیل خوبی برای قضاوت کردن در مورد او نیست. برنامه نیست همه آدم‌ها به یک سبک زندگی کنند، پس مدام به او نگویید ما هم در آغاز با این شرایط شروع کردیم. «همسر من هم همه ایده‌آل‌‌های مورد نظرم را نداشت یا من هم با خانواده‌اش فلان مشکل را داشتم.» شما در مقامی نیستید که به او درس زندگی دهید و اگر دوست‌تان از شما تقاضای مشاوره نکرده، دلیلی ندارد ملاقات‌های‌تان را به جلسات روانشناسی تبدیل کنید.

ممکن است دیر شود

اگر دوست‌تان در بهترین زمانی که یک زن برای بارداری دارد، هنوز مجرد است، با انتقال نگرانی‌های‌تان به او، آزارش ندهید. مطمئنا او می‌داند که در چه سن و چه شرایطی برنامه دارد و اگر امکان به سرانجام رساندن یک رابطه را داشت، مسلما این فرصت را از خود دریغ نمی‌کرد. شاید او هنوز مرد ایده‌آلی را پیدا نکرده و شاید به خاطر شرایط خانوادگی و اقتصادی‌اش چنین تصمیمی نگرفته. باور کنید که او بهتر از هر کسی می‌داند کجای کار است و نیازی ندارد این موضوع را به او یادآوری کنید.

اول نظر خودش را بپرسید

ممکن است او از شما برای انتخاب همسر مناسب کمک گرفته باشد و از اینکه هرازگاهی کسانی را برای خواستگاری به او معرفی کنید، استقبال کند اما بهتر است قبل از برنامه گذاشتن برای او، در این مورد نظرش را بپرسید. از او بپرسید آیا مایل است یکی از دوستان همسرتان که قصد ازدواج دارد را ببیند یا خیر؟ اینکه شما او را به بهانه دیدن کسی به مهمانی دعوت کنید و او را از این اتفاق بی‌خبر بگذارید، می‌تواند به رابطه شما آسیب برساند.

اغلب دختران مجرد از اینکه همه آدم‌ها به فکر سرو سامان دادن‌شان باشند بیزارند، پس نقش خانم‌های خیر محله‌های قدیمی را بازی نکنید و فکر نکنید به سر و سامان رساندن جوانان وظیفه شماست.با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم؟

1:

من که تایید میکنم و واقعا راسته


خوشحال بخوابید و خوشحال بیدار شوید

2:

فک کردم اینجا دیگه وقتی فرمودی مجرد منظورت فقط دخترای مجرد نبود
اومدم بخونم دیدم ای وای اینم دخترونس که


راه رفتن از کنار پياده رو ،اعتماد به نفس کمتر

3:

- البته لازم به ذکر هست که در حقیقت پشت این قبیل سخنان، نوعی سیاست (گاهی ناخودآگاه) وجود دارد، یعنی معمولاً خانمهای متاهل سعی مینمايند با این صحبتها تفاوت موقعیت خود رو با مخاطب مجرد، به او یادآوری نمايند و غیرمستقیم به او القا نمايند که در موقعیت پایین تری برنامه دارد.


رفتار شناسی
حتی پشت حرفهایی مثل "تو مجردی و خیالت راحته و ..


 برای موفقیت در زندگی اینها را باید بدانید
" چنین قصدی وجود دارد!

جالب اینکه چنین سیاست منفی ای گاهی در بین صمیمی ترین دوستان مونث هم دیده میشود.


چرا اعتماد کردن به آدما اینقدر سخته؟!
طوری که اگر شما دو خانم رفیق رو ببینید که یکی مجرد و دیگری متاهل هست، به احتمال 90 % خانم متاهل بسیار علاقه دارد که امور زندگی متاهلی اش را در مباحث مطرح کند!

البته برای آقایان این مساله تقریباً برعکس هست، چون احتمالاً خود آقایان متاهل هم قبول دارند که متاهل شدن برایشان مانند ورود به یک برزخ بی بازگشت بوده!


بهترین جملاتی که می توانید به یک دوست غمگین و ناراحت بگویید

4:

گاهی وقتی پای صحبت بعضی خانم های متاهل میشینم این جملات رو میشنوم که: ازدواج نکنی ها، آقا بالا سر چیه، ازدواج دردسره، دوران مجردی خیلی بهتره و...بارها و بارها شده که این حرف رو شنیدم بنظر من اصلا درست نیست این جملات هم فرموده بشه ، بالاخره معیارها با هم متفاوت هستش.


تنها بودن همیشه هم بد نیست
وقتی یک نفر از ازدواجش راضی نیست و یا پشیمون میشه فرمودن این حرف ها ذهنیت یک فرد مجرد هم گاهی ناخودآگاه تغییر میده و حتی حس نگرانی از آینده به سراغ فرد میاد.

اگر بحث های مربوط به متاهلیشون رو با خانم های متاهل در میون بذارن براشون موثرتر خواهد بود :)

5:


بله نمونه ی همین موضوع در آقایــــون هم دیده میشه ،
وقتی که کمی باهاشون صمیمی میشی و باهاشـــــون
گرم میگیری ، زن چیه بابا ! سرت درد میکنه؟! ولش کن!
ما که زن بردیم کجا رو گرفتیم که تو هی زن ، زن میکنی
بخدا آرزومه یه بار دیــــــگه به دوره جوانیم بر گردم و دیگه
ازدواج نکنم ؛ وضع وقتی وخیـــــــم میشه که آدم همــــین
جملات رو از پدرش و جلوی مادرش بشنوه ، فکرشو بکنین!

6:

دخترونه و پسرونه نداره نمونه اولشو پسرونه کردم برا شما

نگران نباش، پیدایش می‌کنی

دوست مجرد شما 30 سالگی را رد کرده و هنوز زنی به زندگی‌اش نیامده؟ در چنین شرایطی او را با خودتان که ازدواج کرده‌اید مقایسه نکنید و از تلاش برای امیدوار کردنش دست بردارید.

شاید او فعلا از اینکه تنهاست لذت می‌برد و شاید خودش این سبک زندگی را انتخاب کرده.

پس هر بار که او را می‌بینيد، نگویید نگران نباش،زن رؤیاهای تو همین اطراف هست و خیلی زود پیدایش می‌کنی.


74 out of 100 based on 19 user ratings 994 reviews

@