به آنهایی که فرزند ندارند این چیزها را نگویید


به آنهایی که فرزند ندارند این چیزها را نگوییدبه آنهایی که فرزند ندارند این چیزها را نگویید
برترین ها: برخی از آدم ها تصور می کنند با بیان برخی عبارت ها می توانند با انسان های اطراف خود همدردی کنند. یا مثلا روحشان را آرام کنند. اما برخی از جملات واقعا آزاردهنده هستند و باید از بیان آنها پرهیز کنید.

1. چه زمانی می خواهید بچه‌دار شوید؟

اینکه یک زوج به چه دلیلی تاکنون بچه‌دار نشده اند واقعا به اطرافیان ارتباطی ندارد. شاید فردی که شما این سوال را از او می پرسید در حال تلاش برای بچه دار شدن است و این سوال شما می تواند موجب ناراحتی یا دل‌شکستگی او بشود. حتی شاید برای این مساله دچار خجالت و نگرانی حرف مردم بشود. در ضمن، شاید شما بچه خیلی دوست داشته باشید و فکر کنید با بچه دار شدن می توان به زندگی دونفره رونق بخشید، اما دلیل نمی شود دیگران نیز همین فکر را داشته باشند. برخی ها دوست ندارند به این زودی بچه دار شوند.

2. هر وقت مادر شدی، می فهمی

درست است که مادر شدن از خیلی لحاظ تغییراتی در زندگی زنان ایجاد می کند. ساده ترین آن، تغذیه درست و اهمیت دادن به انتخاب خوراکی مناسب است. اما زنان دیگر که هنوز بچه ندارند نیز از فضا یا سیاره دیگر نیامده اند. این اصلا درست نیست تصور کنید افرادی که فرزند ندارند نمی توانند مسوولیت ها و مشکلات یا حتی لذت های پدر یا مادر شدن را درک کنند. همه انسان ها خودشان زمانی کودک بوده اند. یا در اطراف خود کودکانی دارند که بتوانند نیازها و شادی و زیبایی های وجود آنها را ببینند و لذت ببرند.
3. نگران نباش خیلی زود باردار می شوی

اگر فردی که شما می شناسید به دلایل پزشکی نمی تواند بچه دار شود، با این جمله های بی ارزش که نگران نباش و آرام باش نمی توانید او را آرام کنید. این جملات را نباید هرگز به کار بگیرید. با این امیدهای بیهوده می توانید موجب آسیب روحی بیشتر او باشید. شاید این فرد هرگز باردار نشد. این حرف های شما همیشه در ذهنش می مانند و آزارش می دهند زیرا بیهوده به آنها امید بسته بوده است.

4. خوب است از زمان خود برای تماشای فیلم، مطالعه کتاب یا صرف شام عاشقانه استفاده کنی

صرف این که فردی فرزند ندارد، به این مفهوم نیست که زندگی او ساکن و بی هیجان می گذرد و دیگر هیچ لذتی را نمی تواند تجربه کند. برخی از زوج های اتفاقا برای اینکه هیجانات بیشتری را تجربه کنند، بچه دار نمی شوند. آنها می خواهند سال های بیشتری را دو نفری در کنار هم باشند و تجربه های جالب بسیاری داشته باشند. بچه دار شدن آخرین گزینه آنها است. پس تصور نکنید اگر آنها فرزندی ندارد اکنون در غم و سکوت و بی ارزشی زندگی می کنند که بخواهید چنین پیشنهادهایی به آنها بدهید.

5. من تو را دعوت نکردم چون مهمانی بچه ها بود

اگر در میان دوستان خود زوجی هستند که هنوز بچه ندارند، آنها را از دورهمی های خود حذف نکنید. تصور نکنید چون بقیه بچه دارند و آنها ندارند، باید دعوتشان نکنید. شاید تصورتان این باشد آنها راحت نیستند در جایی باشند که بچه ها از در و دیوار بالا می روند، اما این فقط طرز فکر شما است و شما واقعا نمی دانید آیا حضور کودکان برایشان ناراحت کننده است یا خیر؟

6. آیا روش های دیگر نزدیکی، رژیم، دارو یا پزشکان متخصص دیگری را امتحان کرده اید؟

مطمئن باشید افرادی که به دلایل مختلف بچه دار نمی شوند، راه های بسیاری را برای موفقیت آزمایش می کنند. شاید نشان دادن توجه به آنها خوب باشد و نوعی همدلی و محبت شما را نشان دهد اما این افراد به شنیدن روش های درمان نیازی ندارند. مطمئن باشید خودشان راه های بیشتر از شما بلد هستند. آنها به گوش شنوا نیاز دارند. اگر پزشک خاصی سراغ دارید و می خواهید آنها را با هم آشنا کنید، مساله فرق دارد. اما اگر فقط می خواهید راهکارهای عموما تکراری پیشنهاد کنید، لطفا دست از این کار بکشید.

7. شوهرت با بچه دار نشدنتون موافقه؟

این سوال دقیقا این طور به نظر می رسد که می خواهید از خصوصی ترین مسایل زندگی دوست یا فامیل خود سر در بیاورید. وقتی این سوال را از یک زن می پرسید، غیر مستقیم به او می گویید تو داری شوهرت را از چیزی که می خواهد، محروم می کنی. اما شما که واقعیت ها را نمی دانید. چرا در مورد مسایلی نظر می دهید یا کنجکاوی می کنید که واقعا هیچ تاثیری در زندگی شما ندارند. بدون شک در پاسخ چنین سوالی خواهید شنید: «من و همسرم با هم تصمیم گرفته ایم بچه دار نشویم.» چرا برای سوالی که پاسخ آن از همان ابتدا معلوم است، بیهوده زحمت می کشید.

8. در طول سال های آینده نظرت در مورد بچه تغییر خواهد کرد

تصور کنید یکی بیاید به شما بگوید: «در سال های آینده حس تو نسبت به فرزندانت تغییر خواهد کرد و آنها را به افراد دیگری خواهی فروخت!» جمله شما هم به همین اندازه مسخره و بی ارزش است. وقتی فردی دوست دارد بچه داشته باشد، دوست دارد دیگر. شما نمی توانید برای حس های او نظر بدهید. از کجا معلوم که تا چند سال دیگر بچه دار نشوند! این را قبول کنید روش زندگی آدم ها با هم فرق دارد و شما برای بچه داشتن یا نداشتن آنها نمی توانید نظر بدهید.

9. وقتی بچه نداری می توانی پول هایت را برای خرید ماشین بهتر یا مسافرت های بیشتر هزینه کنی

مسلما همه آنها که بچه دار نمی شوند، هواپیمای شخصی ندارند. شاید آنهایی که بچه دارند بیشتر پول خود را برای فرزندانشان هزینه کنند، اما آنهایی که بچه ندارند نیز خرج ها و هزینه های خاص خود را دارند.یک راهنمایی بزرگ برای خیانت همسر

1:

واقعا مرسی از مطالب عالیت
یعنی تو همه زمینه ها بهترین مطلب رو میزاری
+اینکه عیدتم مبارک رهای عزیز


شوهر رفيق باز را مرد زندگي کنيد

2:

سلام گلم
من مرســـــــــــــی که وقت میذاری و این مطالب رو میخونی
سال نو شما هم مبارکـــــــــــــــ
و اینکه آرزوی بهترینهارو براتون دارم


بزرگترین دارایی برای زندگی امروز

3:

یکی بیاد این مطلبو برا زن عموم بخونه که کل فامیل بخاطر این اخلاق نادرستش ناراحتن

ممنون عزیزم


روانشناسی رنگ‌ها

4:

یکی بیاد برا کل فامیل شوهر من بخونه که بیچاره م کردند!
+ممنون رها جان


سخنرانی "ونه گات" در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاهmit

5:

ای بابا امان از دست آدمای بی فکر

نگران نباشی بانوی عزیز آدم که با حرف امت زندگی نمیکنه ...


فکر کردن به مرگ باعث بهتر شدن زندگی می‌شود
ایشالا همیشه زندگیتون شاد باشه


۶ سوال مهم که زندگیتان را برای همیشه تغییر می‌دهد

6:

- در بسیاری اوقات، این سوالات با همین هدف پرسیده میشوند! حتی بعضی خانمها ترجیح میدهند در جواب بشنوند "متاسفانه ما نمیتونیم بچه دار بشیم" ! (شاید باورناپذیر باشد اما حقیقت دارد.)

در حقیقت، خانم ها گاهی نسبت به یکدیگر دچار رفتاری میشوند بنام "همدردی تحقیر نماينده" ، و گاهی در بالاترین سطح تحصیلات، صمیمی ترین دوستان و یا درجه نزدیک خانواده (خواهر و مادر و ..


۱۰ دلیل برای اینکه به زن بودنتان افتخار کنید
) هم رخ میدهد.

مثلا خانمی با یک حس همدردی، از دیگری میپرسد "نتونستید در محله بهتری منزل تهیه کنید؟" ، "اگه ازین اجاره نشینی راحت میشدی خوب بود" ؛

این در واقع یک تیغ دو لبه هست که هم نوعی همدردی را میرساند و هم نوعی تحقیر را.

و متاسفانه عده ای به این روش ها علاقه دارند.


7:

همدردی با تحقیر توامان باهم کاملا بیفهوم هست اینطور نیست؟

8:

- برای روشن شدن این موضوع باید کمی هم عقب تر رفت در حالت کلی به تمایلات انسانها نگاه کرد: در حقیقت انسانها (که تعداد خانمها کمی در این موضوع بیشتر هست) ، دچار نوعی رقابت و مقایسه در امور مختلف زندگی هستند، و اگر شرایط طوری رقم بخورد که در موضوعی امتیازی نسبت به دیگری داشته باشند، ترجیح میدهند اون امتیاز رو - حتی غیرمستقیم و در قالب همدردی - عنوان نمايند (به رخ بکشند) ، حتی اگر مخاطب، صمیمی ترین دوستشان باشد! "فراخوان برتر بودن" چیزی نیست که همه بتوانند ازش بگذرند.بله، این کمی زیبایی یک همدردی رو دچار خدشه میکند، و رفعش به این بستگی دارد که پرسنده تا چه حد بتواند حس "مقایسه نماينده" اش را کنترل کند.
9:

خوب ب نظر من واژه همدردی برای اینکه خاونمی حس حسادتشو در قالب جملات ب طرف مقابل ابراز میکنه مناسب نیست در واقع این ب عنوان همدردی بیان نمیشه ترجیحا وازه مصاحبت توام با تحقیر بهتر این رو عنوان میکنه والبته نظر شما هم محترم

10:

چند سال پیش در همین برنامه ماه رمضان که اون مدیر خوشتیپه در اون اجرا داشت.( ماه عسل یا جزر و مد) یک زوج بی فرزند را آورده بودند.

هموقت با اونها یک زوج دارای پنج قلو را هم آوردند.

حال ای زوج بی فرزند خیلی گرفته شده بود.

من خیلی در شفرمودی ماندم که چرا تلویزیون چنین میهمانی ای ساز کرده هست.
وقتی رسانه اینجوری از امت چه چشمداشتی می توان داشت.
تازه احسان علیخانی به این زوج بیچاره می فرمود: الان چه احساسی دارین.

اونا هم از سر ناچاری فرمودند: عالی!


56 out of 100 based on 41 user ratings 1216 reviews

@