ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!


ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!
در این مقاله یاد می گیرید که چگونه جذاب باشید.

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند
ما در تمام طول زندگی می‌خواهیم از جمعیت جداشده و هویت خود را پیدا کنیم. برای همه ما پیش آمده است که در زندگی شخصی یا شغلی، اطرافیانمان را آزار داده و افرادی را که برای ما اهمیت دارند ناراحت کرده باشیم . این ویژگی‌های منفی چشم‌انداز آینده شما را از بین می‌برند. یک شخصیت جذاب، حاصل چند واژه کلیدی نیست بلکه ماهیت فردی است که افراد دور و بر خود را جذب می‌کند. یک شخصیت جذاب نه تنها باعث افزایش اعتمادبه‌نفس اطرافیان خود می‌شود، بلکه در کار خودش نیز کوتاهی نمی‌کند. چنین فردی به شما احترام می‌گذارد و حتی شما را دوست دارد، در بیشتر صفات بی‌عیب و نقص بوده و مراقب هیجانات افراد پیرامونش است. شخصیت شما یک انتخاب است، اگر شما تصمیم بگیرید که فرد سرگرم‌کننده جمعیت باشید، کسی که در تمام مدت فریاد می‌کشد و تمام تلاش خود را می کند که بقیه را بخنداند، در انتها به سختی خواهید توانست کسی را از خود راضی نگه‌دارید. در ادامه خصوصیات افراد جذاب را مرور می کنیم.

10- با هوش

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

وقتی با او صحبت می‌کنید، درک او از شرایط، شما را متحیر می‌کند. هوش یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های فردی است. دیدن فرد دانا، یادگرفتن از او و تعامل با او جذاب است. فرد باهوش، نتایج و پیامدهای هر وضعیت را در نظر می‌گیرد و از این رو همیشه پیش از هر کاری فکر می‌کند. به عبارت دیگر افرادی که اغلب برانگیخته می‌شوند و به راحتی از کوره در می روند، ممکن است افراد باهوشی نباشند و یا از هوش خود به خوبی استفاده نکنند.

9- قدرشناس

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

هیچ‌کسی عیب‌جویی را دوست ندارد اما متأسفانه پیرامون ما پر از عیب‌جویانی است که ما را زیر ذره‌بین می‌گذارند تا چیزی پیدا کنند که ما را خراب کند. در چنین شرایطی، در موارد نادری که با افرادی مواجه می‌شویم که از ما قدردانی کرده و ما را تحسین می‌کنند، از دیدن آن‌ها شگفت‌زده و خوشحال می‌شویم. یک فرد قدرشناس مراقب هیجانات دیگران بوده و سعی می‌کند آن‌ها را با تأیید ویژگی‌های خوبشان خوشحال کند. این به معنی دروغ گفتن به افراد نیست بلکه تمرکز بر ویژگی‌های مثبت به جای اشاره به اشتباهات است.

8- مثبت اندیش

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

فردی که همیشه برای خود برنامه دارد در نهایت برنده است و کسی که از شکست می‌ترسد در نهایت به شکست می‌رسد. از این رو باید نگرش مثبت داشته و انتظار نتایج شگفت‌انگیز داشته باشیم، و درعین‌حال آماده پیامدها نیز باشیم. ولی فرد منفی نگر، افکار خود را در همه جا گسترش می‌دهد ، و شنیدن حرف‌های آن‌ها ناخوشایند است و اغلب شرایط را بدتر می‌کند. از این رو فردی که در گفتار و رفتارش مثبت است برای اطرافیان خوشایند تر است. مثبت‌گرایی برای حل مسائلی که هر روز با آن مواجه می‌شویم به ما انرژی می‌دهد و بنابراین فرد مثبت نگر سعی می‌کند تا حد ممکن نگرش مثبت خود را حفظ کند.

7- چهره خندان

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

در طول زندگی روزمره اغلب به مردان عصبانی که سر خانواده خود داد و بیداد می‌کنند، مردمی که در خیابان باهم دعوا می‌کنند ، یا بچه‌هایی که در حال گریه کردن هستند، برمی‌خوریم و این باعث می‌شود که خلقمان تنگ شود و از آن‌ها دوری کنیم. نقطه مقابل این است که چهره‌های خندان همیشه شما را به خود جذب می‌کنند و باعث بهتر شدن روز شما می‌شوند . یک چهره خندان یکی از جذاب‌ترین صفات در شخصیت‌های جذاب است. وقتی به همه کارکنانی که به دفترتان می‌آیند، لبخند بزنید مسلماً می‌توانید همکاران و دوستان خوبی برای خود فراهم کنید.

6- انتقاد صادقانه

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

هیچ‌کس از دشمن چرب‌زبان که از پشت خنجر میزند خوشش نمی‌آید. چه چیزی بهتر از دوست رک گو است که عملکرد شما را صادقانه نقد و بررسی می‌کند. انتقاد صادقانه می‌تواند به شما کمک کند تصمیمات درستی در زندگی بگیرید که ممکن است در ابتدا سخت یا اشتباه به نظر برسد اما در نهایت متوجه خرد چنین شخصیت‌هایی می‌شوید. همه ما به انتقادهایی که باعث رشد و موفقیت ما می‌شود نیاز داریم؛ از این رو افرادی که صادق هستند همیشه بیشتر مورد اعتماد مردم هستند.

5- خودبینی همیشه مخرب است

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

هیچ‌کسی فرد مغرور را دوست ندارد. خودبینی ، درک شما از درست و غلط را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود در جهت چیزهای ناخوشایند حرکت کنید. مثلاً در یک بحث ناگهان متوجه می‌شوید که دیگر به موضوع مورد بحث اهمیتی نمی‌دهید و تمام تلاشتان را صرف این کرده‌اید که برنده بحث باشید. این صفت برای اطرافیان جالب نیست و از این رو باید از آن اجتناب کرد. فردی که اشتباهش را می‌پذیرد و این قدر باوقار هست که معذرت‌خواهی کند برای دیگران جذاب است.

4- بی‌ریا

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

هیچ‌کسی فرد متظاهری را که از پشت خنجر میزند دوست ندارد، برعکس بی‌ریایی مورد احترام همه است. همه به افراد بی‌ریا احترام گذاشته و راحت تر به او اعتماد می‌کنند. اگر در روابطتان بی‌ریا باشید، مردم به شما کمک می‌کنند و به خاطر نظری که داده‌اید، از شما حمایت می‌کنند چون می‌دانند نظرات شما صادقانه است. با این که بی‌ریایی به نظر راحت تر می‌آید، اما بی ریا بودن در همه شرایط ، می تواند دشوار باشد، از این رو صفتی است که به سختی به دست می‌آید. انسان مطابق میل طبیعی خود کوشش می‌کند مردم را در دور و بر خود داشته باشد، حتی زمانی که آن‌ها انرژی فرد را می‌گیرند. اما برای بی‌ریا بودن باید بین دوستان و مخالفان خود به شیوه جدی تری تفاوت قائل شوید. اغلب همه ما خود را بی‌ریا میدانیم اما در طول روز رفتارهای ما پر از ریاکاری است؛ از این رو باید نقاط ضعف خود را مد نظر داشته باشیم و بدانیم چقدر خود را در معرض آسیب برنامه می‌دهیم.

3- نگرانی برای دیگران

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

وقتی دوستی هنگام نیاز با آغوش باز و استقبال شما رو به رو می‌شود، در واقع مجذوب شما می‌شود. همه مردم دوست ندارند که افراد را آن طوری که هستند بپذیرند و نگرانی صادقانه نسبت به ایشان نشان دهند. در این دنیای پر فریب، بسیاری از افراد هنگام نیاز از شما دوری می‌کنند و اغلب با سرزنش و اتهام از وظیفه‌شان شانه خالی می‌کنند. تنها در صد کوچکی از افراد هستند که بدون حسادت واقعاً نگران شما و موفقیت شما هستند. این افراد نه تنها احترام شما را نسبت به خود جلب می‌کنند بلکه بسیار دوست‌داشتنی می‌شوند.

2- خوش‌لباس

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

خوش‌لباسی همیشه پوشیدن لباس‌های مارک‌دار و گران‌قیمت نیست. شما فردی را که به شیوه آراسته و موقر رفتار می‌کند و آداب معاشرت خوبی دارد از همان اولین برخورد دوست خواهید داشت و برعکس لباس و موی نامرتب باعث می‌شود در اولین برخورد از فرد خوشتان نیاید و از روی ظاهر او درباره‌اش قضاوت کنید. ما نمی‌توانیم از این حقیقت چشم بپوشیم که گاهی اوقات پاکیزگی و ظاهر خوب، باعث می‌شود که ما گاهی اوقات فریب برخی افراد را خورده و با دیدی مثبت به آن‌ها نزدیک شویم . ازاین‌رو نمی توان از تأثیر پوشیدن لباس‌های مناسب در جلب توجه دیگران چشم پوشی کرد.

1- شنونده خوب

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!

نباید برای این بحث کنیم که حرف خودمان را به کرسی بنشانیم بلکه بحث باید برای پیدا کردن راه درست انجام شود . مردم فردی را که همیشه به مسیر اشتباه خود ادامه می‌دهد و نمی‌خواهد مسیرش را مطابق واقعیت تغییر دهد، دوست ندارند. اغلب از شما خواسته می‌شود بین گروه درست و گروه اکثریت، یکی را انتخاب کنید . در چنین موقعیتی به جای عجله در تصمیم‌گیری و مجبور کردن مردم به پذیرفتن عقایدتان، باید به نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها گوش کنید. از این رو اگر یک شنونده خوب باشید، این باعث می‌شود مردم نسبت به شما پذیرا بوده و در چشم آن‌ها،شما دوستانه‌تر و جذاب‌تر جلوه خواهید کرد.منبع : ويكى 5040لطفا ستايش نباشيد!

1:

همه آدم‌‌ها دوست دارند چه در بین خانواده و فامیل و چه در جامعه، جذاب و دوست‌داشتنی باشند، مورد توجه برنامه گیرند و در معاشرت‌های اجتماعی با دیگران، به صورت شخصیتی پذیرفتنی جلوه نمايند، اما برای رسیدن به این هدف باید گام‌هایی برداشت و راه و روش‌هایی را به کار گرفت.


مواجهه مغز انسان با حوادث بد!
این نوشتار آداب جذاب شدن را به ما می‌آموزد.


دلگیرم، می‌دانی؟ عضو یک خانواده‌ایم اما کاملا غریبه!

1ـ دقیق و مرتب باشید
هدف از دقیق و مرتب بودن این هست که ببینید می‌خواهید صاحب چه نوع شخصیتی بشوید.


شادي نامحدود در 3 سوت
برای مثال، فردی که دقیق و مرتب نباشد و به طرز پوشش پوشیدن خود نیز اهمیت ندهد، نمی‌تواند در نظر امت شخصیتی جذاب و گیرا داشته باشد.


قواعدي جهت آرامش روح و روان
بنابراین اگر می‌خواهید شخصیت جذاب و دوست داشتنی داشته باشید، در گام اول باید به ظاهر و نوع پوشش خود نیز توجه کنید زیرا در اولین برخورد ما با دیگران، تنها چیزی که مهم هست و جلب توجه می‌کند، ظاهر ماست.


چرا همیشه خسته ام؟
بنابراین اگر نسبت به ظاهر خود بی‌توجه باشید، نه‌ تنها به خودتان ظلم کرده‌اید، بلکه احترام دیگران را نیز نگه نداشته‌اید.


۲۳ عادت روزانه که شما را باهوش تر می کند
ظاهر همیشه تمیز و مرتب فرد نشانه آرامش روحی اوست.


چطور از دوستی که بیماری جدی دارد،حمایت کنیم؟
به این ترتیب ظاهر افراد در روابط اجتماعی اونها و در عکس‌العمل دیگران نیز موثر هست.

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!
2ـ متبسم و بانشاط باشید
دومین گامی که باید در راه به دست آوردن یک شخصیت جذاب و دوست‌داشتنی بردارید این هست که به طور پیوسته متبسم و بانشاط باشید.
هیچ کس در دنیا نمی‌تواند مخالف قدرت شفرمود‌انگیز یک لبخند باشد.

داشتن چهره عبوس، دوستان، همکاران، آشنایان و ...

را از ما دور می‌کند.

بنابراین یکی دیگر از پایه‌های مهم و پايه ی یک شخصیت جذاب و دوست‌داشتنی، همین چهره متبسم و شاد هست.

البته منظور از داشتن چهره متبسم، این نیست که شخصی لبخند مصنوعی بر لب داشته باشد؛ بلکه منظور، لبخندی هست که از دل برخیزد و طبیعی و صادقانه باشد؛ زیرا در نوع رابطه‌ای که با دیگران بربرنامه می‌کنیم موثر هست.

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!
3ـ قابل اعتماد باشید
یک گام مهم دیگر که شخصیت ما را جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند این هست که قابل اعتماد و رازدار باشیم.

یعنی دیگران بتوانند بدون کوچک‌ترین ترس و نگرانی به ما اعتماد نمايند و حرف دلشان را به ما بزنند.

4ـ همیشه شاد و پرانرژی باشید
بیشتر امت، جوانی و انرژی خود را تا سنین پیری نیز حفظ می‌نمايند، یعنی هر وقت اونها را می‌بینید متوجه می‌شوید یک هدف یا برنامه‌ای در زندگی دارند و تلاش می‌نمايند اهداف و برنامه‌های خود را یکی پس از دیگری به مرحله اجرا برسانند.

مثلاً کتاب می‌نویسند، عکاسی می‌نمايند، به دنبال موسیقی می‌روند، نقاشی می‌نمايند و ...

.

داشتن هدف در زندگی به ما انگیزه، انرژی و نشاط می‌دهد و ما را از یکنواختی و روزمرگی که خواسته و ناخواسته ضمن هر کاری پیش می‌آید، رها می‌کند.
5ـ به دیگران کمک کنید
بعضی از امت وقتی دچار مشکلی می‌شوند احتیاج دارند یک دوست، همکار یا یکی از افراد خانواده به کمکشان بیایند.

بنابراین اگر می‌خواهید شخصیتی جذاب و دوست‌داشتنی داشته باشید به فکر برطرف کردن مشکلات، غم و ناراحتی‌های دیگران باشید و از اونها دلجوی و حمایت کنید.

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!
6ـ سنجیده سخن بگویید
شاید تاکنون برای شما پیش آمده باشد که ناخواسته حرف انتقادآمیزی به زبان آورده، بعد پشیمان شده و با خود فرموده باشید، ایکاش این حرف را نمی‌زدم و ...

.

متاسفانه بعضی از ما فقط عادت کرده‌ایم حرف بزنیم بدون این که لحظه‌ای فکر کنیم و شرایط و موقعیت دیگران را نیز بسنجیم و درک کنیم.

پس یکی دیگر از اصول جذاب شدن این هست که بدانیم چه وقتی باید سخن بگوییم و چه وقتی سکوت کنیم.

ضمیمه چاردیواری
منبع: articlebase.com
نسرین علی‌محمدی


منبع : khabarpu.com

2:

بوی خوش چهره افراد را جذاب‌تر می‌کند

ده رفتاری که شخصیت شما را بسیار جذاب می‌کند!
پژوهش صورت گرفته توسط پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد، بو بر نحوه درک ما از یکدیگر اثر گذاشته و یک رایحه دلپذیر باعث زیباتر دیده شدن چهره انسان می‌شود.

به نقل سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی قرن‌ها از عطر و سایر محصولات خوشبو نماينده بعنوان راهی برای بهبود ظاهر کلی فرد هستفاده می‌شود؛ در مطالعات قبلی عنوان شده بود که درک جذابیت صورت تحت تأثیر هستفاده از یک رایحه دلپذیر یا ناخوشایند برنامه دارد.

با این حال مشخص نشده بود که آیا بو بر درک تصویر واقعی از صورت فرد تأثیر می‌گذارد و چگونه مغز تحت تأثیر یک رایحه خوش برنامه می‌گیرد.

محققان مرکز حواس شیمیایی مونل (Monell) در دانشگاه پنسیلوانیا در این مطالعه با دو روش پردازش ادارکی مجزا، میزان جذابیت و سن را تحت تأثیر رایحه دلپذیر مورد ارزیابی برنامه دادند و از روغن ماهی بعنوان یک بوی ناخوشایند و از اسانس گل رز بعنوان یک رایحه دلپذیر هستفاده شد.

جذابیت بعنوان یک فرآیند احساسی و قضاوت در خصوص سن بعنوان یک فرآیند شناختی مبتنی بر عقل در نظر گرفته شدند.

نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، نشانه‌های بویایی و بینایی بصورت مستقل، جذابیت چهره فرد را تحت تأثیر برنامه می‌دهد؛ بر این پايه ، نشانه‌های بویایی مانند عطر خوش چهره را جذاب‌تر می‌کند، اما تأثیر چندانی بر جوان‌تر نشان دادن چهره ندارد.

نشانه‌های بصری سن مانند چین و چروک یا لکه‌های پوستی باعث پیرتر نشان دادن فرد می‌شوند؛ این نشانه‌ها در هنگام تحریک با رایحه‌های دلپذیر، بر درک افراد از سن تأثیر گذاشته و باعث پیرتر نشان دادن یک فرد پیر و جوان‌تر نشان دادن یک جوان می‌شود.

به فرموده «یانینا زویبرت» سرپرست تیم تحقیقاتی، لذت از بوی خوش و افزایش جذابیت چهره در یک ارزیابی عاطفی مشترک ادغام می‌شوند که احتمالا یک سایت مشترک پردازش عصبی در مغز را نشان می‌دهند.

منبع : isna.ir


62 out of 100 based on 17 user ratings 142 reviews

@