تفاوت خواستگاری رسمی با خواستگاری غیر رسمی


تفاوت خواستگاری رسمی با خواستگاری غیر رسمیتفاوت خواستگاری رسمی با خواستگاری غیر رسمی
تفاوت خواستگاری رسمی با خواستگاری غیر رسمی

افرادی که خواستگاری رسمی را به رابطه دوستی ترجیج می دهند دارای خصوییات شخصیتی زیر هستند
1) به دلیل اینکه هنوز احساسی نسبت به طرف مقابل ندارند و از خویشان و یا افرادی از کمالات دختر شنیده اند به همین خاطر آنطور که هستند و می خواهند طرف مقابلشان باشد و صادقانه و رک و راست مطرح می کنند و انتظارات شان را و بطور کلی شخصیت اصلی شان را نشان می دهند از طرفی طرف مقابل آنطور که هست و می خواهد طرف مقابلش باشد به راحتی انتظاراتش را مطرح می کند و شخصیت اصلی خود را نشان می دهد.

2) کسی رسماً به خواستگاری اقدام میکنند دختر را به خاطر شخصیت خودش دوست دارد و به همین خاطر با خواستگاری رسمی به همه اعلان می کند.

3) نگرش بدبینانه نسبت به روابط قبل از ازدواج در مورد همسرش نخواهد داشت.

4) با توجه به اطلاعات واقعی از آنچه که همسرش انتطار دارد و برایش اهمیت قایل است رفتارش را تنظیم می کند که همین وضعیت هم طرف مقابل نیز دارد زیرا کاملاً می داند که شریکش دقیقاً از او چه می خواهد

5) رضایت والدین دختر و پسر می تواند به قول معروف پشت گرمی برای دختر باشد.اما افرادی که خواستگاری رسمی نداشته و رابطه دوستی با دختر بربرنامه می کنند دارای خصوصیات شخصیتی زیر هستند:1) به دلیل شروع رابطه با احساسات آنی و عشق و علاقه سطحی سعی می کند آنطور رفتار کند که طرف مقابلش می خواهد نه آنطور که هست زیرا اگر شخصیت اصلی را مطرح کنند ممکن است دختر مورد علاقه اش را از دست بدهد. و همینطور طرف مقابل هم همین وضعیت را به خود می گیرد و خیلی از مشکلات و موانع ازدواجشان را مطرح نمی کند.

2) به دلیل شدید شدن احساسات و عواطف نقاط منفی و اختلافی و رفتار هایی که به گروه خونی خودش و خانواده اش نمی خورد را از طرف مقابل نادیده گرفته، اهمیت نمی دهد و یا توجیه می کند.

3) دختر را به خاطر هواهای و هوس های خودش دوست دارد و می خواهد نه به خاطر شخصیت خودش

4) به دلیل علاقه و احساس عاطفی نیازها ، انتظارات و بطور کلی شخصیت اصلی مخفی می ماند و در صورت ازدواج یک ازدواج احساسی شکل می گیرد

5) بعد از ازدواج به دلیل کم شدن احساسات و احساس امنیت از اینکه طرف مقابل دیگر همسر او شده است و حاکم شدن عقل، شخصیت اصلی که شامل انتظارات و نیازها و خواسته ها و شخصیت اصلی ایشان ظاهر می شود که طرف مقابل هم شخصیت اصلی شان آشکار شده و با تعجب هر دو طرف نسبت به این شخصیت همدیگر اختلافات شروع می شود که یا به طلاق منجر می شود و یا مجبوری با هم زندگی می کنند.

6) بدبینی مرد نسبت به همسرش با این سوال از کجا معلوم که این خانمی با من به راحتی و یا با دو تا کلمه محبت آمیز دوست شد با کسانی دیگر دوست نشده باشد.

7) بهره نبردن از حمایت عاطفی و کمک های احتمالی از طرف پدر و مادر در مورد دختر و پسر

8) در صورت ادامه دوستی و جدی شدن مشکل و یا سرد شدن پسر به دلیل احساس یکنواختی و یا به دلایل دیگر آسیب روحی به دختر بیشتر از پسر خواهد بود زیرا از یک طرف وابستگی و از طرف دیگر فشار خانواده برای ازدواج و نداشتن انگیزه و احساس نسبت به خواستگارهای دیگر که اگر ازدواج تحمیلی بوده وقبل از ازدواج با آن فرد مشاوره و رواندرمانی صورت نگیرد دختر در ازدواج بعدی هم ناکام و ناموفق خواهد بود. زیرا دائماً همسر خود را با دوست قبلی که با هدف ازدواج رابطه داشته مقایسه کرده و احساسات و وضعیت روحی فضای دوستی را با روابط زناشویی اشتباه گرفته غافل از اینکه اگر با فردی که ارتباط داشته نیز بدون آشنایی واقعی و با همین احساس موجود ازدواج می کرد هم دچار مشکل شد.علاقمندی به رنگ‌ها در خاطرات خوب ریشه دارد

1:

فک کنم اینکه در خواستگاری غیر رسمی،عروسی در کار نیست.


10 طرز تلقي که مانع ابراز احساس هستند

2:

اره باید کم کم هفتاد هشتاد سال بشینه تا ازدواج کنن


74 out of 100 based on 39 user ratings 964 reviews

@