آرامش درمانی ( فنون ریلكس تراپی)


آرامش درمانی ( فنون ریلكس تراپی)آرامش درمانی ( فنون ریلكس تراپی)
آرامش درمانی ( فنون ریلكس تراپی)

فواید و عملكرد آرامش● به طور كلی آرامش هم از عواقب و عارضه های روان – تنی پیشگیری می كند و هم موجب بهبودی و رفع عارضه ها می شود وRelax علاوه بر تنظیم اتوماتیك جسم و روح ، باعث افزایش بازده مفید نیز می شود.
● سلول های مغز بر اثر خستگی و كاركرد زیاد مواد زهرآلودی از خود تولید می كنند كه باعث تخریب و فرسودگی آنها می شود و اختلالاتی در مغز به وجود می آید و در ضمن ناراحتی های راون – تنی را موجب می گردد كه بر اثر آرامش سلول های تخریب شده ترمیم می شوند.

● چند دقیقهRelax عمیق می تواند به سرعت خستگی جسمی و روحی را كاهش دهد در حالی كه ممكن است یك خواب چند ساعته نتواند خستگی را كاهش بدهد و شخص بعد از بیداری باز هم احساس خستگی كند.

● طی تحقیقات جدید ، آن تقسیم بندی كه سابقاً برای غدد و اعصاب برای تولید هورمون ها و مواد شیمیایی انجام شده بود نمی تواند به شكل مجزا درست باشد زیرا اعضا می توانند مانند مغز تفكر داشته باشند و مغز می تواند مانند لوزالمعده به تولید انسولین بپردازد.

●DNA در زخم ها و كوفتگی ها و در نهایت در كل بدن موجب ترمیم سلول می شود. اطلاعاتDNA ارثی و یا بر اثر تفكرات شخص ایجاد می شود. درهنگامی كه بدن را در حالتRelax برنامه می دهیم با ایجاد یك تعادل در كل بدن در جهت ترمیم و هماهنگی عمل كرده ایم. آرامش مختص مغز نیست بلكه در تمام عضلات و اندام ها می توان ایجاد آرامش نمود و در نتیجه در لحظه ای كه در كل بدن ایجاد آرامش نموده ایم، علاوه بر تعادل و هماهنگی در یك عضو خاص ، هماهنگی و تعادلی بین آن عضو با كل بدن و ذهن ایجاد می شود.

● بهترین تولید كننده داروهای آرام بخش، خواب آور، برطرف كننده درد، آنتی بیوتیك ها و ... بدن است. بدن كه مواد شیمیایی را به عنوان دارو ارسال می كند از شعور خاصی برخوردار است به طوری كه میزان داروی تولید شده با مقدار مصرف هماهنگی دارد.

● بدن مواد مخدری را برای ایجاد آرامش تولید می كند كه اعتیادآور نیست ولی اگر با محرك های مكانیكی مانند: طب سوزنی ، تولید مواد مخدر را در بدن زیاد نماییم در شخص ایجاد اعتیاد می كند. پس ساخت این مواد باید تحت نظر شعور درونی باشد ؛ در ضمن اگر در وضعیت آرامش و یا تعادل روانی برنامه بگیریم بدن به اندازه لازم مواد مخدر می سازد.

● داروهایی كه برای دلخوشی بیمار داده می شود مانند داروهای واقعی برای آرامش اثر می گذارند بخصوص این كه داروی دلخوش كنك به عنوان یك داروی قوی در ایجاد آرامش معرفی شود.چرا اعتراف به سوء مصرف مواد سخت است ؟

1:

فنون ريلاكس تراپي

1- آرامش عضلاني

2- آرامش تنفسی

3- آرامش مغز

4- دفع سموم روانی

5- تخیلات ذهنی آرام بخش

6- بیوفیدبك آرامش

7- آرامش متعالی

8- آرامش كاربردی
فنون ریلكس تراپی (قسمت اول)


1-آرامش عضلانی

● در اثر ترس و اضطراب و تنش حاصله تنسTense)) یا انقباض عضلانی ایجاد می شود.


هزاره سوم!!!(هزاره افسردگی ست، همه پرسی)
بنابراین برای كاهش ترس و اضطراب می توان تنش زدایی كنیم یا عضلات را وانهاده كنیم.


اتاق گپ و گفتگو تالار روانشناسی
نهایتاً در قبال آرامش و یا ریلكس تن، آرامش روان نیز ایجاد می شود.

●بی حركتی و رهایی عضلات به سرعت می تواند تنش حاصله و تنس عضلانی را كم كند و اضطراب و تنش های فكری را كاهش دهد.

● برای درك و آگاهی از ریلكس عضلات را در حالت تنس یا انقباض شدیدتر برنامه می دهیم تا سپس رهایی ، هم تفاوت انقباض و ریلكس را درك كنیم و هم به ریلكس عمیق تری برسیم.

● تنس یا انقباض عضلانی در قسمت های مختلف ناراحتی های متفاوتی را ایجاد می كند.


همه پرسی(سوالات شناختی شما برای جوابگویی دوستان)
تنس در گلو و تارهای صوتی موجب لرزش یا خشن شدن صدا، تنس در عضلات سر موجب سردرد، و تنس در روده ها موجب كولیت یا دل دردهای عصبی می شود.


قلب شما چند سال دارد؟
بنابراین یك ریلكس عمیق می تواند هموقت تمام تنس یا تنش های حاصله را برطرف كند.

● برای ریلكس عضلانی در پنج مرحله از پاها شروع می كنیم و بعد دست ها و سر و صورت، عضلات شكم ، كمر و سینه ؛ و در آخرین مرحله به تمرینات مركب به طوری كه چند عضله با هم ریلكس شوند اقدام می كنیم.

● برای ریلكس می توان از تمركز فكر بر روی عضلات هستفاده كرد و اونها را شل و كرخت و بی حس كرد و با كنترل ذهنی تمام عضلات را از حالت تنس خارج نمود ؛ و از ریلكس تمركزی می توان در تمام حالات و شرایط هستفاده بهینه كرد.

● وقتی عضلات با تمركز فكری ریلكس می شوند بدین معنا نیست كه واقعاً عضله شل شده باشد بلكه با تمركز فكر پیام های انتقال عصبی را مجهز به كاهش تحریك عصب سمپاتیك می كند و عضله از حالت تنس حاصله از تنش خارج و به حالت وانهادگی یا ریلكس در می آید.


● مرحله لتارژی یا موت كاذب از عمیق ترین مراحل ریلكس هست به طوری كه فرد در این مرحله كاملاً بی حس می شود و اگر تیغی به عضلات او بزنید احساس درد نخواهد كرد.


شخصیت شناسی آدم ها از روی حالات بدن
در این حالت آرامش به حد اعلای خود می رسد و شخص در حالت خلسه و از خود بی خود شدن دور از هرگونه اضطراب و تشویش خاطر برنامه می گیرد.

● سپس رهایی و شل و كرخت كردن عضلات ممكن هست احساس سنگینی در عضلات حس شود و می توان با تمركز فكر احساس سنگینی را اضافه کرد تا حدی كه نتوانیم حركتی كنیم و به مرحله آرامش عمیق تر برسیم زیرا ایجاد سنگینی در اوج ریلكس هست.

● در هر وضعیتی اگر خود را سنگین حس كنید و اگر به طور كلی همیشه آرام و متین و سنگین حركت نمایید از یك آرامش همیشگی برخوردار خواهید شد.

● در اثر احساس سنگینی ریتم تنفسی و ضربان قلب نیز آهسته و آرام خواهد شد و این سنگینی موجب سنگینی و متانت در شخصیت شما نیز خواهد شد.

● یوگا ورزش روحی هست كه مبادرت به تمرین اون موجب تقویت اعصاب و تنظیم و تقویت غدد داخلی و مقاوم شدن روح و ریلكس عضلانی و در نهایت كسب آرامش خواهد شد.

● برای كسب آرامش از طریق هستحمام ابتدا باید با هستفاده از آب گرم تنس عضلانی را كاهش داد و سپس با آب سرد شور و نشاط و تقویت اعصاب را ایجاد نمود ؛ به طور كلی با هستحمام روزانه می توان به آرامش خوبی رسید.

● دستگاه ارتعاش دهنده موجب تحریك عضلات می شود و احساس شادابی و ریلكس می كند.


آزمون عاشقی
با تحریك مداوم عضلات چهره می توان در حفظ جوانی و جلوگیری از چین و چروك صورت اقدام نمود.

● حمام آفتاب موجب تحریك عضلانی می شود و ایجاد شور و نشاط می نماید و روی دم و بازدم منظم و تقویت اعصاب شدیداً مؤثر هست ؛ البته ولی آفتاب شدید با تحریكات شدید فرد را عصبی تر نیز می كند ولی هستفاده بهینه از آفتاب شخص را خوش مشرب و اجتماعی می كند.

-------------------------
منبع :
Relax therapy ( آرامش تن، روان ، ذهن ) تألیف :رسول فتحی


نیاز به مشاوره دارم کسی اینجا هست کمک کنه؟؟؟

2:

یکی از آخرین تحقیقات مربوط به آرامش درمانی که هماکنون در بزرگترین مراکز علمی پژوهشی دنیا به نتایج خوبی رسیده هستفاده از موسیقی های خاص هست که توسط هدفن مورد هستفاده برنامه میگیرد.
دراین روش از یکی از توانائیهای مغز انسان هستفاده شده هست که در صورتیکه دو فرکانس متفاوت صوتی در هر یک از گوشهای انسان نواخته شود اونچه در مغز مورد ارزیابی برنامه میگیرد اختلاف فرکانسی این دو فرکانس خواهد بود.
لذا تعدادی از ماهرترین آهنگسازان و دانشمندان علوم عصب شناسی و روانشناسان موسیقی های ویژه ای را طراحی نموده اند که در صورتیکه اونرا با هدفون گوش دهید فرکانس ایجادی میتواند در مغز شما ایجاد حالت آرامش عمیق نموده و در صورت هستفاده منظم و مرتب از این نوع موسیقی ها میتوان بسرعت بسیاری از امراض و مشکلات جسمی و روحی را شفاداد.
یکی از بهترین موسیقی های این گونه ای در سایت پیش بسوی آینده طلائی ارائه گردیده هست..
با هستفاده منظم از این موسیقی به مدت 21 روز ، هر روز سه مرتبه و هر دفعه حداقل به مدت 15 دقیقه باعث ایجاد آرامش عمیق شده و سخترین بیماریهای لاعلاج رانیز بسرعت بهبود دهیم.
در گزارشهائی که در مجلات معتبر پزشکی دنیا دراین خصوص ارائه شده حکایت از بهبود بسیاری ازبیماران سرطانی حاد دارد.68 out of 100 based on 33 user ratings 508 reviews

@