آیا با حالات روحی خود میتوانیم کنترلی بر وزن خود داشته باشم؟؟!


آیا با حالات روحی خود میتوانیم کنترلی بر وزن خود داشته باشم؟؟!آیا با حالات روحی خود میتوانیم کنترلی بر وزن خود داشته باشم؟؟!
درود دوستان!!
من میخواستم تحقیقی برای سخرانی انجام بدم...
خواهش مندم از دوستانی که اطلاعات علمی دارن به خصوص از لحاظ روانشناسیه*بالینی!!* کمک کنن و اطلاعاتشون رو اینجا بزارن!! فقط هرچه زودتر بهتر!!!
بازم ممنون!

دارم تحقیق میکنم که آیا حالات روانی ما تاثیری برکاهش وزن ورژیم داره؟؟! ینی چطور ممکنه؟ چرا افسردگی و اضطراب باعث لاغری و چاقی ما میشه؟؟! آیا میتونیم خودمون روی وزن بدنمون براین اساس کنترلی داشته باشم؟؟! اشتها و حالات روحی-روانی چه اثر متقابلی روی هم دیگه دارن؟؟ایا می دانید شکنجه خاموش چیست؟؟

1:

وقتی خوشحال میشم وزنم افزایش پیدا میکند
احتمالا همین الان نیم کیلو رفت بالا


چگونه مسئله را درست تشخیص بدهم تابرای حلش اقدام کنیم؟

2:

سلام دوست عزیز چون تحقیقتون یک تحقیق علمی و آکادمیک باید باشه طبیعتا میتونید با انجام سرچ و یا ترجمه متون اتگلیسی به این هدف برسید چون طبیعتا در اینجا اگر مطلبی هم دستگیرتون بشه به صورت خلاصه وار و یا نظرات شخصی که گاهی پشتوانه علمی نداره هست.
اما به طور خلاصه بررسی های آکادمیک و علمی نشون داده که کم خوری و یا پرخوری و افزایش وزن و یا کاهش وزن ارتباط با یکسری امراض روحی داره که به این قبیل بیماریها، بیماری های روان تنی میگویند به فرض مثال افسردگی که میتونه دلایل بیشماری داشته باشه باعث اختلال در ترشح هورمون ها در مغز میشود و به طور مثال در افسردگی این هورمون ها بر تیروئید تاثیر میگذارند و یاعث کم کاری و یا پرکاری خواهند شد، و یا بیماری های دیگر.


دوست دارید مثل والدینتان باشید؟
به هرحال اونجوری که من فهمیدم هنوز درباره ارتباط روح و روان با امراض جسمی تحقیقات ادامه دارد.


تست: چقدر به خودت سخت میگیری؟
من به شما پیشنهاد میکنم سری هم به مقالات در نت بزنید و اطلاعات بهتری کسب کنید.


56 out of 100 based on 51 user ratings 1126 reviews

@