احساس شادکامی و خوشبختی


احساس شادکامی و خوشبختیاحساس شادکامی و خوشبختی
انتشارات مهرسا:
هیچ چیز مثل زندگی مثبت‌نگرانه نمی‌تواند احساس شادکامی و خوشبختی را در انسان بوجود بیاورد. انسانهایی که احساس خوشبختی می‌کنند افرادی هستند که کمتر با افکار و مسائل منفی سروکار دارند و اجازه نمی‌دهند بیش از مقدار لازم و طبیعی با مسائل منفی درگیر شوند. با نیمه پر لیوان زندگی می‌کنند و اتفاقات را از جانب مثبت ارزیابی می‌کنند. افکار روزانه آنها حول و حوش مسائل خوب دور می‌زند و با دیدگاهی مثبت کارها و امور زندگی خود را دنبال می‌کنند. آنها کمتر از نمی‌شود، نمی‌توان و ... استفاده می‌کنند. مثبت‌بینی نیروی انسان و اراده او را در جهت رسیدن به اهداف و خواسته‌هایش تامین می‌کند.
معنویات نقش مهمی در شادکامی دارند.
امور معنوی و پیوندهای قلبی انسان با آنها بسیار موثر هستند. این پیوندها علاوه بر کمک به انسان در جهت داشتن نگرشی مثبت به زندگی به او کمک می‌کنند در شرایط سخت و منفی و آزار دهنده نیز تسلط بیشتری روی مسائل داشته باشند. انسان بدون معنویات و ارتباطش با این منابع بی‌تکیه‌گاه است. در مراسم معنوی شرکت کنید، هر چند وقت به اماکن متبرکه و زیارت‌گاهها بروید.
انگیزه خود را تقویت کنید
انگیزه موتور حرکتی انسان انسان بی‌انگیزه راکد و کسل و بی‌تحرک است. با عوامل مخل انگیزه بجنگید و عواملی را که انگیزه شما را قدرتمند و قوی می‌سازند را تقویت کنید.
شبکه اجتماعی خود را وسعت دهید
داشتن روابط گسترده برای زندگی سالم و کم استرس مفید است. افراد تنها بیشتر دچار استرس می‌شوند و بیشتر دچار کسالت و بی‌حوصلگی می‌شوند. روابط خود را بیشتر و بیشتر کنید. این نوع روابط علاوه بر پر کردن اوقات فراغت شما در شرایط سختی و ناراحتی نیز تکیه‌گاه خوبی را برای شما فراهم می‌کند.
برنامه ریزی داشته باشید
بدون برنامه ریزی زندگی بهم ریخته و نامنظم است و بی‌نظمی مخل آسایش و خوشبختی. نظمی به زندگی خود بدهید کارها و وظایف خود را مشخص کنید و هر چیز را سر جای خود برنامه دهید و برای هر کاری وقتی تنظیم کنید. به این ترتیب شما در بین کارها و وظایف و مشغله‌های مختلف گیر نخواهید افتاد و کمتر و کمتر دچار ناراحتی و استرس خواهید شد طبعا شادمان‌تر و شاداب‌تر خواهید بود.
به ظاهر خود توجه کنید.
ظاهر انسان ، آینه‌ای از درون اوست. افرادی که به ظاهر آراسته خود اهمیت نمی‌دهند علاوه بر تاثیر منفی خود روی اطرافیان روی روحیه خود نیز تاثیر منفی دارند. به لباس ، زیبایی و جوانی خود توجه کنید. زمانی را برای حفظ زیبایی و جوانی اختصاص دهید.
هدفمند باشید
داشتن اهداف بیشتر برنامه‌ها و امور زندگی انسان را تحت‌الشعاع برنامه می‌دهد. راه و روش زندگی شما در راستای اهداف‌تان از زندگی شکل می‌گیرد. اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را معین کنید. خلاقیت بیشتری به خرج بدهید و روشهای جدیدی را برای رسیدن به اهداف خود یاد بگیرید. اهداف به شما انگیزه می‌دهند و شیوه‌های خوب زندگی را برایتان ترسیم می‌کنند.
درآمد خود را افزایش دهید
علاوه بر همه کارهایی که برای ایجاد شادابی در خود انجام می‌دهید موضوع درآمد و رفاه را فرموش نکنید. به فکر راههای سالمی باشید که درآمدهای شما را افزایش می‌دهند. به این ترتیب راه را بر برخی مشکلات مالی که ممکن است در زندگی داشته باشید ببندید. علاوه بر این با این کار احساس کفایت ، استقلال و خواسته‌های خود را نیز تامین کرده‌اید. www.mehrsa.org
احساس شادکامی و خوشبختیتست شخصیت شناسی : کدام یک از اشکال ِ هندسی ؟

1:

روشهاي منحصر به فرد برای شاد بودن
وقتی صحبت از شادی و نشاط به میان می آید، خیلی ها می گویند: "برو بابا دلت خوشه"! این شاه بیت کلام کسانی هست که فکر می نمايند با وجود گرانی، ناهنجاری های اجتماعی و مشکلاتی مانند این دیگر شادی مفهومی ندارد!

به نقل موسسه ماليی دات آی آر، شاد بودن اما برخلاف تصور این افراد بستگی مستقیم به خود ما دارد.


گفت و شنود روان شناختی،،، دوست عزيز Mehran
زندگی سخت هست، فراز و نشیب دارد، پلشتی و سختی در اون کم نیست، اما اون کسی در زندگی هنرمند خوبی هست که در حضور همه این موانع بهانه ای برای شادی پیدا کند.

اونچه پیش روی شماست روش هایی منحصر به فرد و عالی برای شادی هست.


رشد شخصيتي از ديدگاه فرويد و نقد آن
روش هایی که شاید کمتر درباره ی دست کم بعضی از اونها شنیده باشید.


جایگاه دین در نظریات زیگموند فروید ‏
نخوانید از دستتان می رود!

1.


انواع حافظه،بهسازي حافظه،فراموشي!
غذاهای خوشمزه اما بی خاصیت را در ذهنتان تصور کنید

2.


زندگي نامه ء روانشناسان مطرح!
هموقت خوشبین و واقعگرا باشید

3.


هر آدينه: خصوصيات+ و - يكي از كاربران،،، از ديد دوستان.
دستهایتان را کثیف کنید

4.


خصوصيات + و - دوست عزيز:marjan313
گلکاری یا باعبانی کنید

5.

پول های خود را خرج دلخوشی های کوچک و زیاد کنید به جای اینکه برای لذت های بزرگ و کم هزینه کنید

6.

در ساحل رودخانه یا دریا ناهار بخورید

7.

تخت خوابتان را خودتان بسازید

8.

روی کاری که همین الان انجام می دهید، تمرکز کنید

9.

به هسترالیا بروید (اگر پولش را دارید البته!)

10.

هفت بار در روز میوه و سبزی بخورید

11.

جایگاه قدرت خود را حفظ کنید

12.

در یک مهارت متخصص شوید

13.

نگرانی هایتان را در یک پاکت نامه بگذارید و به معنای واقعی مهر و مومش کنید

14.

اطرافتان را با افراد شاد شلوغ کنید

15.

بعضی کارها را داوطلبانه اجرا کنید

16.

بخندید حتی اگر مصنوعی باشد

17.

در جاهای نسبتا خنک زندگی کنید

18.

سه اتفاق خوب امروز را یادداشت کنید

19.

مقایسه خود با دیگران را متوقف کنید

20.

کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به محل کار را انتخاب کنید

21.

ورزش کنید

22.

به موسیقی های روز گوش کنید


56 out of 100 based on 31 user ratings 1156 reviews

@