ماجرای اختراع ماشین زمان توسط یک ایرانی


ماجرای اختراع ماشین زمان توسط یک ایرانیماجرای اختراع ماشین زمان توسط یک ایرانی
روز یکشنبه خبرگزاری فارس مدعی شد که “یک محقق ۲۷ ساله ایرانی” به نام علی رازقی، ماشین زمانی را ساخته که می‌تواند آینده را پیش‌بینی کند.

به نقل از خبرگزاری فارس، این فرد را سرپرست مرکز هدایت راهبردی مخترعان و مبتکران و رکوردار ثبت اختراع در ایران معرفی کرده است. رازقی به خبرگزاری فارس می‌گوید که این ماشین زمان به اندازه یک کیس کامپیوتر است که می‌تواند تمام اطلاعات افراد را برای ۵ تا ۸ سال آینده، پیش‌بینی کند.

او تصریح می‌کند که این دستگاه برای پیش‌بینی بازار ارز به کار گرفته شده و عملکرد کاملا موفقی داشته است. رزاقی می‌افزاید که از طریق پیش‌بینی قیمت ارز در حال تامین درآمد مرکزی است که سرپرستی آن را بر عهده دارد.
پس از گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه شرق نیز با علی رزاقی گفت‌وگویی انجام داد. وی در این مصاحبه ادعاهای بیشتری را مطرح کرد.
به گفته رزاقی کار ساخت ماشین زمانی که بشر با آن به آینده سفر کند هم شروع شده و پروژه پیشرفت خوبی داشته است. او می‌گوید، مشکل اصلی این است که “هنوز راهی برای بازگرداندن مسافران زمان، به زمان حال پیدا نکرده است.”
واشنگتن پست: خبرگزاری های ایرانی، خبر “ماشین زمان” را حذف کردند / کدام ماشین زمان؟
انتشار خبر اختراع ماشین زمان توسط خبرگزاری فارس، مورد توجه وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف از جمله تلگراف، فاکس‌نیوز و وایرد (Wired) برنامه گرفت. گرچه همه توجه‌ها با تردید همراه بود و بسیاری نیز با تمسخر به انتشار این گزارش پرداختند!
واشنگتن پست با انتشار تصویر حذف شده خبرگزاری فارس زیر عنوان “کدام ماشین زمان؟ خبرگزاری ایرانی گزارش ساخت ماشین زمان را حذف کرد” به بررسی این ادعا پرداخته است.
واشنگتن پست با اشاره به اینکه خبر این اختراع از بخش انگلیسی خبرگزاری فارس نیز حذف شده می‌نویسد این اولین بار نیست که رسانه های ایرانی ادعاهای غیر واقعی را مطرح می‌کند!
واکنش دیلی تلگراف:پیش بینی ۸ سال آینده ایران، احتمال حمله نظامی و … توسط این اختراع!
روزنامه بریتانیایی ” دیلی تلگراف” اطلاع داد : علی رازقی ، دانشمند ایرانی اختراعی با عنوان ” ماشین زمان آریا یک” در مرکز هدایت و راهبردی مخترعان و مبتکران کشور به ثبت رسانده است.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ به گفته دانشمند ۲۷ ساله این ماشین ، کاربر را به آینده نمی برد بلکه ۵ تا ۸ سال آینده را توسط اثر انگشت به کاربر می گوید.
این اختراع به اندازه یک کامپیوتر است.
این دانشمند ۱۷۹ اختراع داشته است و ده سال گذشته را او بر روی این ماشین کار کرده است.
به گفته وی به کمک اختراع وی مقامات ایرانی می توانند احتمال درگیری نظامی با سایر دول و همچنین نوسان ارز و بهای نفت را پیش بینی نمایند.
تمسخر وایرد: سطح علمی ایرانیان با بالاترین حد خود در همه دوران‌ها رسیده!
وب‌سایت وایرد (Wired) نیز در گزارشی با عنوان “اختراع جدید ایران” با زبانی که به توهین شباهت دارد، می‌نویسد: «سطح علمی ایرانیان با بالاترین حد خود در همه دوران‌ها رسیده است!
این وب‌سایت با برشمردن خاصیت‌های ماشین زمان اختراع شده، تصریح می‌کند که ایران با این اختراع، قابلیت آن را دارد که با پیش‌بینی حملات سایبری، در برابر آن‌ها ایمن شود!چرا چراغ‌ راهنمایی قرمز، سبز و زرد است؟

1:

اره آفرین


56 out of 100 based on 21 user ratings 946 reviews

@