10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید


10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید
یک عادت بی اختیار
2 تا 5 درصد از مردم آمریکا نوعی اعتیاد به خرید دارند و این یعنی آنها در تقلا هستند که خریدهای خود را کنترل کنند. زیرا این خریدها منجر به بدهی، روابط آسیب دیده و حتی افسردگی می شود. در اینجا به 10 نشانه در افرادی اشاره می کنیم که از این بیماری رنج می برند:
10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید

درباره خریدهایشان دروغ می گویند.
افرادی که معتاد به خرید کردن هستند اغلب خریدهایشان را از اعضای خانواده خود پنهان می کنند یا خریدهایشان را جایی در خانه پنهان می کنند و وانمود می کنند که قبلاً آنها را داشتند. اگر فردی حس می کند که باید اقلامی که اخیراً خریده پنهان کند، این نشانه ای است که چیزی این وسط ایراد دارد.

آشکارا در مورد عادات خرید خود صحبت نمی کنند.
معتادان به خرید در مورد مکان و زمان خرید خود دروغ می گویند. آنها خجالت می کشند از اینکه به عمق مشکل خود اعتراف کنند و نمی خواهند عزیزانشان مداخله کنند.

10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید

عادات خرید کردن آنها به روابطشان آسیب می زند.
وقتی افراد معتاد به خرید بدهی بالا می آورند یا در مورد کارهایشان دروغ می گویند، به روابط نزدیک و صمیمی خود آسیبی جدی می زنند. عزیزان و نزدیکان اغلب می خواهند به آنها کمک کنند، ولی نمی دانند چگونه و تلاش های آنها برای مداخله منجر به جر و بحث می شود.

معمولاً تنها خرید می کنند.
آوردن دوستان مورداعتماد به گردش خرید باعث می شود که معتادان به خرید، اعتیادشان را کنترل کنند. افرادی که همیشه تنهایی خرید می کنند، بدین علت تنهایی به خرید می روند که می خواهند میزان خریدهایشان را پنهان کنند.

به خرید به عنوان یک سرگرمی و تفریح نگاه می کنند.
اگر خرید کردن یکی از سرگرمی های اصلی فرد باشد، از دست دادن کنترل آسانتر می شود. پزشکان می گویند این افراد باید فعالیت های دیگری که نیاز به خرید ندارند را جایگزین کنند، مانند ورزش های تفریحی یا آشپزی.
10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید

خرید می کنند تا حس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.
معتادان به خرید می گویند که خریدن یک پیراهن یا لباس نو به آنها اعتماد به نفس موقتی می دهد. بعضی از این معتادان از مشکلات عدم امنیت یا خود کم بینی رنج می برند.

وقتی خرید می کنند احساس سرخوشی می کنند.
افرادی که نمی توانند تمایل خود به خرید را کنترل کنند اغلب بعد از خرید احساس "بالا" بودن می کنند و به همین دلیل خودداری از خرید برایشان خیلی سخت می شود. به همین دلیل است که کارشناسان پیشنهاد می کنند که معتادان به خرید از محیط هایی که محرک خرید هستند اجتناب کنند یا اینکه قبل از خرید 24 ساعت استقامت کنند.

عادات خرید آنها با زندگی آنها تداخل دارد.
وقتی عادت به خرید با اهداف بزرگتر زندگی مانند خریدن خانه یا پرداخت بدهی تداخل دارد، زمان آن است که بررسی شود آیا اعتیاد وجود دارد یا نه. علاوه بر درمان روانی، استفاده از ابزارهای اولیه ردیابی امور مالی باعث می شود که عادات شما تغییر کنند.
10 نشانه مبنی بر اینکه شما زیاد خرید می کنید

از کارت اعتباری برای تأمین بودجه خریدهایشان استفاده می کنند.
همیشه داشتن کارت اعتباری پر باعث می شود که این افراد با خیال راحت خرید کنند و بدهی های زیادی بالا بیاورند. ولی استفاده از پول نقد باعث می شود که برای خودتان بودجه هفتگی تنظیم کنید و از آن بیشتر خرج نکنید.

نمی دانند که پولشان کجا می رود.
افرادی که معتاد به خرید هستند گاهی خسارت بزرگی که بیماری شان ایجاد می کند را نادیده می گیرند. اگر فرد معتاد به خرید نمی داند که پول هایش کجا می رود و وضعیت مالی اش چطور است، وقت آن است که نگاه نزدیکتری به آن بیندازد.آشنایی با خوردگی فلزات

1:

خو بآ توجّه ب اینآیی ک گُفتی من خرید نمکنم زیــــآد ..
پس چرآ هردفه میرم بیرون ی چی میخرم ؟؟ :دی


سیمان و ترکیبات آن

2:

خوشحالم كه من اين عادت بي اختيار رو ندارم


چرا دوقلوهای همسان در نهایت زندگی‌های متفاوتی دارند؟

3:

منم معتاد به خریـــدم


سم‌زدایی مواد مخدر چیست؟

4:68 out of 100 based on 53 user ratings 778 reviews

@