کوچکترین های بی نظیر خلقت هستی


کوچکترین های بی نظیر خلقت هستیکوچکترین های بی نظیر خلقت هستی
از میمون 16 سانتی متری تا قورباغه 7 میلی متری همه از کوچکترین حیوانات دنیا هستند که شاید به نظر در اندازه واقعی خودشان بسیار عجیب به نظر برسند. این موجودات به سختی در طبیعت دیده می شوند.
به گزارش پارس به نقل از جام، میلیون ها سال از عمر زمین می گذرد و حیوانات و انسان های بسیاری روی این کره خاکی قدم گذاشته اند که هر کدام شرایط خاص خودشان را داشته اند. در میان آن ها برخی حیوانات بوده اند که خیلی ریز و کوچولو اند. این حیوانات گاهی به علت مشکلات ژنتیکی و گاهی به دلایل مختلف اینگونه می شوند. این بار به سراغ حیواناتی رفته ایم که بسیار عجیب و کوچک هستند:

کوچکترین های بی نظیر خلقت هستی

Paedophryne Amauensis
این موجود در سال 2010 و در منطقه گینه نو کشف شد. اندازه آن تنها 7.7 میلی متر است و از خانواده قورباغه ها به شمار می آید. این قورباغه ها را به سختی می توان پیدا کرد چرا که اندازه ای بسیار کوچک دارند و حتی صدای آن ها نیز برای انسان ها تقریبا غیر قابل شنیدن است. این قورباغه کوچکترین در دنیا است.


کوچکترین های بی نظیر خلقت هستیBrookesia Micra
سال گذشته در ماداگاسکار یک مارمولک بسیار جالب پیدا شد که بیشتر زمان زندگی خود را در زیر برگ درختان می گذراند و به راحتی نیز می تواند در هر نقطه ای از جنگل پنهان شود. این مارمولک ها 4 گونه متفاوت دارند و اندازه بالغ آن ها نهایتا 29 میلیمتر گزارش شده است.

باور می کنید ۵۰ گرم خاويار در ايران این مقدار قيمت داشته باشد!!

1:


کوچکترین های بی نظیر خلقت هستیOctopus Wolfi
کوچکنرین اختاپوس دنیا به طور دقیق در سال 1913 برای اولین بار دیده و ثبت شد. ظهور همزمان سه خورشید در آسمان + عکس این اختاپوس وزنی کمتر از یک گرم دارد و اندازه اون در بیشترین حالت به 1.5 سانتی متر می رسد و این بدین معنی هست که به راحتی می تواند به انگشتان دست بچسبد. جغد در گذر روزگاران محل زندگی اون در اعماق اقیانوس آرام هست و زندگی بی دردسر را تجربه می کند.
کوچکترین های بی نظیر خلقت هستی


Pygmy Marmoset
در جنگل های آمریکای جنوبی و در حالی که از درختان آویزان بود برای اولین بار دیده شد و پس از مدتی به طور رسمی کوچکترین میمون دنیا نام گرفت. 7 مزیت عالی یک خواب خوب شبانه +مطلب مفید این حیوان در بیشتری حالت به 16 سانتی متر می رسد و به راحتی در یک دست جا می شود. 8 سنت جالب نامگذاری نوزادان در دنیا +عکس اون ها همیشه به صورت گروهی حرکت می نمايند و دسته اون ها معمولا از 9 میمون تشکیل شده هست.


کوچکترین های بی نظیر خلقت هستی
کوچکترین حیوان گوشت خوار
دیدن این حیوان، حتی برای طبیعت شناسان، بسیار کم پیش می آید. تغییر چشم گیر پس از عمل دختری با سر بسیار بزرگ +عکس اما عکاس خوش شانس وقتی موفق به این کار شد ، نمی توانست خوشحالی خود را پنهان کند؛ زیرا در انگلستان وجود چنین حیوانی را باور ندارند.
بنابراین گزارش، لیان نیوتن عکاس، می گوید: اولش فکر نمی کردم این حیوان همان راسو هست. ستاره ای که همه همسرش را با دخترش اشتباه می گیرند این اتفاق در یک چشم به هم زدن پیش آمد.


87 out of 100 based on 42 user ratings 597 reviews

@