ماه کامل بی خوابی می آورد


ماه کامل بی خوابی می آوردماه کامل بی خوابی می آورد
تأکید تازه محققان؛

ماه کامل بی خوابی می آوردمطالعات محققان نشان می دهد که ماه می تواند بر اختلالات خواب و همینطور سلامت روانی انسان ها تاثیر داشته باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، مطالعات محققان نشان می دهد که کره ماه می تواند تاثیرات شگرف و اعجاب انگیزی را بر سلامت روح و جسم انسان ها داشته باشد. ماه در مدتی حدودا یک ماه ( 30 روز) به دور زمین می چرخد و محققان معتقدند دوری و نزدیکی ماه از زمین می تواند تاثیر قابل توجهی بر بدن انسان ها داشته باشد.
مطالعات محققان بوداپست نشان می دهد که ماه می تواند تاثیر شگرفی بر ریتم خواب شبانه انسان ها داشته باشد. محققان در این مطالعه ریتم خواب شبانه و استراحت حدود 500 زن و مرد را مورد بررسی برنامه دادند تا به اطلاعات خواب و همینطور میزان عمیق یا سبک بودن خواب، اختلالات، بیدار شدن های پیاپی، از خواب پریدن و ...پی ببرند.
در گروه مورد آزمایشی خواب بر اساس تقویم تغییر و حرکت ماه سنجیده شد. در زمانی که ماه کامل در آسمان می درخشید، خواب زنان و مردان سبک و با وقفه های پیاپی مواجه می شد تا جایی که به دلیل پریدن های متوالی از خواب حالت عصبی و پریشانی نیز به آنها دست می داد. این تحقیق در بازه زمانی 47 شب انجام شد. در زمانی که ماه کامل بود، میزان خواب عمیق تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده در نتیجه افراد به بی خوابی مبتلا می شدند.
علت این پدیده را می توان در ترشح هورمون ملاتونین دانست. در شب هایی با قرص کامل ماه، میزان ترشح هورمون ملاتونین دچار اختلال شده تا این اختلال بر ریتم خواب شبانه نیز تاثیر داشته باشد.
محققان معتقدند تاثیر نور ماه یا مکان قرارگیری ماه نسبت به زمین نیازمند بررسی های بیشتری است اما عواملی مانند میزان جاذبه، مکان برنامه گیری ماه به زمین، نور ماه و .. می تواند ریتم خواب شبانه را با اختلال مواجه کند.چگونه مغز خود را از نو برنامه‌ریزی کنیم؟

1:

والا ماه کامله من راحت تر میخوابم


ارزیابی مغز پرندگان در مقایسه با مغز انسان

2:

یک چیزی که بین ماموران پلیس شایع هست و رواج داره مخصوصا در امریکا
اعتقاد به بالارفتن امار جرم و جنایت در وقت کاملی ماه هست.مثلا در بعضی از شهر های امریکا رسم هست که معمولا پارتی یا مهمونی در وقت کامل بودن ماه انجام نمیشه.
چون احتمال درگیری بالا هست

البته فرضیه ای در موردش مطرح شده .این هست که بالای 20 % بدن ما را اب تشکیل میده.
همانطور که ماه روی اب های دریا تاثیر میگذاره و باعث جزر و مد میشه.به خاطر همین روی فعالیت های مغزی ما هم میتونه تاثیر بزاره و مارا دچار مشکل کنه


انرژی هسته ای چیست؟

3:

درماه کامل گرگینه ها هم گرگ میشوند


82 out of 100 based on 62 user ratings 862 reviews

@