سه نکته برای اینکه در خارج از ایران زندانی یا اعدام نشویم


سه نکته برای اینکه در خارج از ایران زندانی یا اعدام نشویمسه نکته برای اینکه در خارج از ایران زندانی یا اعدام نشویم
86 ایرانی تنها در کشور مالزی در انتظار اعدام هستند. این ، سوای ایرانیان دیگری است که در سایر نقاط جهان به ویژه آذربایجان، ژاپن، امارات و ترکیه به زندان افتاده و برخی نیز محکوم به اعدام شده اند. گفته می شود تعداد ایرانیان زندانی در خارج از کشور ، از 3000 نفر فراتر رفته است.

اتهام اغلب این افراد، حمل مواد مخدر است و واقعیت نیز این است که اکثر آنها ، این جرم را مرتکب شده اند و در این که باید مجازات شوند، تردیدی نیست.

نکته مهمی و غم انگیز ماجرا این است که برخی از این افراد ، از سر حسن نیت و انسان دوستی و به طور ناآگاهانه مرتکب جرم نابخشودنی حمل مواد مخدر شده اند و اینک در آستانه مرگ هستند.

یکی از مسوولان سازمان تعاون زندانیان - که برای بهبود وضع اشتغال زندانیان و کمک به خانواده های آنان فعال است - می گفت که موارد متعددی بوده که افراد در فرودگاه بار دیگران را حمل کرده و به دام افتاده اند.
این نوشتار ، هشداری است به همه ما که ممکن است روزی از سر انسان دوستی ، بی آن که مرتکب جرمی شده باشیم ، درگیر زندان و حتی اعدام شویم. ناگفته نماند که آنچه ذکر می شود مختص پروازهای بین المللی نیست بلکه در پروازهای داخلی هم باید مورد توجه باشد.

1 - مسافران پروازها معمولاً از ساعت ها پیش در فرودگاه حاضر می شوند و این ، فرصت مناسبی برای آشنایی مسافران و گپ و گفت های بین آنهاست. کسانی که می خواهند محموله مواد مخدر - حتی در حد 10 گرم - را به خارج ببرند، در این مدت طعمه خود را انتخاب و با او دوست می شوند.

ما ایرانی ها ، نوعاً مردمانی هستیم که زود در رودربایستی گیر می کنیم. بنابراین وقتی کسی که ساعتی با ما همکلام شده و مثلاً با هم آب میوه ای هم خورده ایم، به ما می گوید که یکی از چمدان هایش باعث می شود اضافه بار بخورد و خواهش می کند بار او را روی بلیت ما ثبت کنند ، نمی توانیم "نه" بگوییم! غافل از این که ممکن است - حتی در حد یک درصد - داخل آن چمدان ، چند گرم ماده مخدر یا هر ماده ممنوعه دیگر وجود داشته باشد.

اگر پلیس ایران یا کشور مقصد ، آن ماده را کشف کرد، چون بار به اسم ما ثبت شده ، ما درگیرش خواهیم بود و او ، هیچ مسوولیتی را بر عهده نخواهد گرفت. اما اگر کسی متوجه نشد ، در آن سوی گیت های فرودگاه مقصد ، در حالی که در دل به ساده لوحی ما می خندد ، بارش را تحویل می گیرد و خداحافظی می کند.

یادمان باشد که قاچاقچیان مواد مخدر ، مانند آنچه در فیلم های سینمایی نشان داده می شوند، آدم هایی با قیافه های ترسناک و صداهای نخراشیده و احیاناً دارای جای زخمی در صورت نیستند. آنها می توانند افرادی کاملاً باکلاس ، مؤدب و مهربان باشند که با سر و وضعی مرتب در فرودگاه نشسته اند و می گویند که شرکتی در مالزی دارند و در کار آی تی هستند یا در لندن تدریس می کنند.

اگر کسی در فرودگاه از شما خواست مسوولیت بارش را به عهده بگیرید ، با یادآوری خطری که ممکن است زندگی تان به کلی به فنا بدهد، قاطعانه "نه" بگویید. بگذارید کسی که چنین انتظاری بی جایی از شما دارد ، از دست تان ناراحت شود.
جملاتی مانند "نگران نباشید، هزینه اضافه بار زیاد نیست" یا "با متصدی کانتر صحبت کنید شاید جریمه تان نکند" ، "عذر می خواهم ولی من به خودم قول داده ام بار دیگری را قبول نکنم و نمی خواهم قولم را بشکنم" و البته کلمه "نه" به تنهایی ، می توانند جان تان را نجات دهند.

2 - گذشته از افرادی که همسفرتان هستند ، گاهی اوقات افرادی که خودشان سفر نمی کنند ، به کسانی که در صف سالن ترانزیت هستند مراجعه می کنند و می گویند: ببخشید! آیا ممکن است این کتاب را هم با خودتان ببرید؟ دخترم یا پسرم در آنجا دانشجوست و در فرودگاه این کتاب را از شما خواهد گرفت.

خیلی ها ممکن است کتاب یا هر بسته کوچک دیگری را بپذیرند ، با این نیت که کمکی به هموطن شان کرده باشند و ای بسا دوستی در آنجا بیابند.

یادتان باشد که شما هیچ تعهد قانونی ، شرعی و حتی اخلاقی برای این کار ندارید. آنها می توانند بسته هایشان را پست کنند. هزینه پست یک کتاب به خارج، گاهی اوقات کمتر از هزینه ایاب و ذهاب افراد به فرودگاه است.
شما از کجا مطمئن هستید که داخل جلد کتاب چند گرم مواد مخدر صنعتی به طرز ماهرانه ای جاسازی نشده است؟ از کجا می دانید که در متن کتاب ، کدهای یک اقدام تروریستی وجود ندارد؟ از کجا می دانید که در بسته ای که حمل می کنید ماده ای وجود ندارد که ممکن است در ایران آزاد باشد ولی در کشور مقصد ممنوع؟!
"عذر می خواهم" ؛ این تنها جمله ای است که باید بگویید و به کار خودتان مشغول شوید. شما دو عمر ندارید که یکی را برای خودتان داشته باشید و دیگری را برای دیگران به زندان یا بالای چوبه دار ببرید.

3 - در فرودگاه با دقت تمام مواظب چمدان هایتان باشید تا کسی با چمدان های مشابه جابجا نکند یا داخل شان چیزی نگذارد یا چیزی بدانها نیاویزد و الصاق نکند.مواظب همراهان تان هم باشید. ممکن است به بهانه بازی با فرزندتان ، چیزی درون لباس یا کیف یا عروسک او بگذارند و آن طرف ، بردارند. ازکسانی که برای نفع شخصی شان حاضرند افراد بی گناه را به "چوبه دار در غربت" بسپارند، هیچ کاری بعید نیست، حتی کارهایی که به عقل جن هم نمی رسد.
این خود شما هستید که باید مواظب خودتان و همراهان تان باشید.

سه نکته برای این که در خارج از ایران زندانی یا اعدام نشویمآسکاریس احتمال بارداری را افزایش می‌دهد!

1:

از دوستان گرامی میخام مطلب نوشته شده در این تاپیک رو جدی بگیرند .


گوگل: لوسی اُسترالوپیتکوس کیست؟ google: who is Lucy the Australopithecus
بسیاری از افراد بیگناه بخاطر یه اعتماد نابجا و یا بخاطر تعارف و رودربایستی که در ما ایرانیها هست زندگیشون رو به باد دادند .


کشف پروتئینی که باعث رشد پشه مالاریا میشود


حتما به اطافیان و دوستان و آشنایانی که دارید و میخاند به سفر خارجی برند ( البته در پروازهای داخلی هم این موضوع وجود داره ) سفارش کنید اصلا هیچ بسته ای از کسی قبول ننمايند تا در فرودگاه مقصد به کسی تحویل بدند .


طعم غذا چگونه شناسایی میشود؟


با یک اشتباه و یک تعارف زندگیتون رو به باد ندید .


دانستنی های جالب و مفید


چه تفاوتی بین راست مغز ها و چپ مغز هاست؟

2:

درود بر هستارتر عزیز و تشکر بابت مطالب
بله از قدیم فرمودن : یه "نه" بگو و نه ماه...


خواب راحت!

3:

یکبار شخصا در یک فرودگاه شاهد چنین چیزی بودم و برای اون شخص بسیار متاسف شدم .


حیات کره زمین بدون حشرات نابود می‌شود


امروز که این خبر را در یک سایت دیدم یاد اون وقت افتادم و تصمیم گرفتم در تاپیکی این موضوع را به اطلاع دوستان هم میهنی برسونم تا یوقت آش نخورده و دهان سوخته نشوند !

4:

خب بنظر مشکل سر همون نه فرمودن هستش که از خیلی ها برنمیاد !

5:

واقعا سخته آدم بجرم کار نکرده مجازات بشه.

مرسی از تاپیک واقعا مفیدتون

6:

فکر کنم تو مالزی بیشترین قربانی ار این دست نه نگو ....ها داشته باشیم....

7:

منم یه بار یه مستند در این زمینه دیدم
چندتا زن گردشگر ایرانی بود در صف اعدام در مالزی
می فرمودن ما الان اینجا با قاتلها و بدترین مجرم ها هم بندیم .
و وضعیت زندان هم ( تو هوای شرجی مالزی ) ضاهرا از همه لحاظ وحشتناکه

8:

این رو در بایستی خیلی بده

بهتره طرف ناراحت بشه تا ما ناراحت بشیم .........

9:

ممنونم پریسای گرامی

البته اصل کمک به همنوع کار پسندیده ایست و خیلی خوبه که اگر بتونی کاری برای کسی انجام بدید مضایقه نکنید .

ولی اونقدر وقته خراب شده و بحدی افراد سواستفاده چی زیاد شدند که باید حداکثر مراقبت رو انجام داد .من معمولا هروقت با ماشینم به شهرهای دیگه میرفتم در سرراه افرادیکه کنار جاده ایستاده بودند را سوار میکردم و بطور رایگان اونها رو میبردم ولی مدتیه اینکار رو نمیکنم .

مدتی بود که دیگه اگر در سر راهم سربازی رو میدیدم سوارش میکردم تا کنار جاده دربدر نماند .

یبار در یک مسافرت یه سرباز رو سوار کردم و حتی در مسیر در یک رستوران بهش ناهار هم دادم بعد یدفعه دیدم سربازه رفته بیرون رستوران و داره حشیش میکشه !

حالا حسابش رو کنید اگر در این پاسگاههای جاده ای پلیس اون حشیش رو پیدا میکرد چه دردسری هم برای من درست میشد که هیچوقت در عمرم اهل این چیزا نبوده ام .


10:

در واقع باید بگیم به من چه مربوطه خب به طرف بگیم بارت رو بده به پست بده باربری تا ببرنش به ناکجا آبادی که میخواد بره

11:

ما هنوز پول اتوبوس سوار شدن نداریم
چه برسه خارج

12:

وای عجب دنیایی شده.

اینا باعث میشن کمک به همنوع ازبین بره و اون بنده های خدایی که واقعا محتاج کمک هستن محروم بشن.


13:

بله درست می فرمائید و در سطر اول در پست اول این تاپیک اینو نوشته که فقط در کشور مالزی الان 83 زندانی ایرانی بخاطر حمل موادمخدر به اعدام محکوم شده اند و در انتظار اجرای حکم هستند .

البته قطعا تعدادی از این افراد واقعا اینکار رو انجام دادند و قصد بردن موادمخدر به مالزی را داشتند چون اینکار سود زیادی داره و قیمت موادمخدر در اون کشور بسیار بالاست ولی خب گیر افتادند و مجازات هم میشند .ولی مشکل سر اون تعدادی هستش که واقعا مقصر نیستند و قصد وارد کردن کردن مواد به مالزی را نداشتند بلکه بخاطر اینجور توطئه ها و تعارفها درگیر این مشکل شدند .14:

"عذر می خواهم" ؛ این تنها جمله ای هست که باید بگویید و به کار خودتان مشغول شوید.

شما دو عمر ندارید که یکی را برای خودتان داشته باشید و دیگری را برای دیگران به زندان یا بالای چوبه دار ببرید.

این قسمت از پست اول را باید با آب طلا نوشت و رعایت کرد

15:

آفرین .

دقیقا

16:

ممنون از مطالب خوبتون تو فرودگاه گلاسگو یه نفر چمدان رو میذاره و میره بعد یه مسافر که البته قصدش دزدی بوده برمیداره سوار هواپیما بشه تو خروج داخلش مواد بود گرفتنش من دیدم جلو من بود حالا میفرمود مال من نیست خلاصه ادم دزد مواد گیرش اومد اونم چه موادی

17:

بله بنظر وضعیت زندانی های ایرانی در مالزی خیلی ناجوره .

فکر کنم خودشون میل دارند زودتر اعدام بشند تا از این وضعیت وحشتناک خلاص بشند !

در لینک زیر مطالبی در مورد وضعیت نابسامان زنان ایرانی زندانی در مالزی بیان شده که حتی خواندنش ناراحت نماينده هست بخصوص جمله آخر این نقل .وضعیت اسف‌بار زنان ایرانی زندانی در مالزی / انتقاد از عملکرد سفارت ایران

18:

چه قضیه جالبی !

اینکه میگند دزد ناشی به کاهدون میزنه همینه ها !

19:

خدا رو شکر من تو نه فرمودن تا الان که خوب عمل کردم ولی کلا سعی میکنم اگه کسی خواسته نامعقولی ازم داره یا ازش دور بشم یا یجوری جوابشو بدم که کلا بیخیال شه (البته در چارچوب احترام !)

20:

اینو میگن آش نخورده و دهن سوخته

البته بارها تو زندگی شاهد بودم اینجور آدما از یه راه هایی گزیده میشن که حتی فکرشو هم نمیتونستن بکنن

21:

همین توانائی نه فرمودن که دارید باعث میشه از بسیاری بلایا و مشکلات در امان بمونید .متاسفانه خیلی ها این توانائی رو ندارند و بقول خودشون در تعارف گیر مینمايند .


22:

بله واقعا همینطوره !

البته یه وقت هایی هم بوده که ناخواسته به درخواست طرف مقابلم جواب منفی ندادم ولی از اون روز دیگه طرف منو ندیده


88 out of 100 based on 48 user ratings 1198 reviews

@