ژاپن علت گرم شدن زمین را یافت


ژاپن علت گرم شدن زمین را یافتژاپن علت گرم شدن زمین را یافت
ژاپن علت گرم شدن زمین را یافت و در نظر دارد تا یافته های این تحقیق را در نشست بین المللی تغییرات آب و هوایی در پاریس اعلام کند.

تلویزیون «ان اچ کی» ژاپن روز شنبه در گزارشی به نقل از وزارت محیط زیست این کشور اعلام کرد که بر اساس یافته های ماهواره تحقیقاتی ژاپن، علت گرمی بخش زیادی از زمین های کشاورزی و شهرهای دنیا وجود گاز متان است.

این وزارتخانه اعلام کرد که در تلاش است تا اطلاعات بیشتر و دقیق تری در این زمینه بدست آورد تا بتوان مانع گرم شدن زمین شد.


ژاپن علت گرم شدن زمین را یافت

بر اساس گزارش وزارت محیط زیست ژاپن، گاز متان در مزارع و برخی شهرهای دنیا از جمله در چین، پاکستان و برزیل بیشتر از حد مجاز است.

متان یک گاز گلخانه ای است که به عنوان سوخت بکار می رود و ماده اصلی گاز طبیعی است و از تجزیه مواد گیاهی در نواحی مردابی تشکیل می شود.

این گاز به خاطر توانایی جذب گرما به مقدار فراوان، اثر گلخانه ای بیشتری نسبت به «کربن دی اکسید» دارد.

یافته های این تحقیق را ماهواره «ایبوکی» به زمین فرستاد. این ماهواره در سال 2009 و با هدف جمع آوری اطلاعات در باره گازهای گلخانه ای به فضا پرتاب شد.

وزارت محیط زیست ژاپن با آنالیز اطلاعات ارسالی این ماهواره تحقیقاتی تا پایان سال 2012 میلادی کشف کرد که تراکم گاز متان در اطراف شهرهای «چگندو» و «چونگ چینگ» در چین و «لاهور» در شرق پاکستان و همچنین جنوب برزیل جایی که مزارع بزرگی وجود دارد، بیشتر است.

گاز متان از فعالیت های دامداری و دفن زباله ایجاد می شود و 20 برابر بیشتر از دی اکسید کربن در گرم شدن زمین موثر است و اعتقاد بر این است که یکی از علل گرم شدن کره زمین است.

بیست و یکمین نشست بین المللی تغییرات آب و هوایی پاریس از دوشنبه این هفته تا 11 دسامبر - 20 آذر ماه - برگزار می شود و پیش بینی می شود در مراسم آغازین آن ۱۴۷ نفر از رهبران جهان شرکت کنند. البته مقام های فرانسوی از حضور 138 رهبر جهان در این نشست خبر می دهند.

هدف اصلی این نشست جلوگیری از افزایش دو درجه ای دمای هوای زمین تا پایان قرن 21 است.

اخبار علمی - ایرنااشتباهات استفاده از عطر و ادکلن

1:

سلام.
خیلی جالب خواهد بود تلاش برای جلوگیری از گرمتر شدن زمین در حدود 2 درجه.
من تصور می کنم با اقداماتی که ما در سطح کره زمین در حال انجام اونها برای تسهیلات و رفاه بیشتر هستیم،در آینده ای نه چندان دور باید نشست جلوگیری از انفجار پوسته های زمین را هم شاهد باشیم.
اینکه بسیاری از اقدامات، تنها برای تسهیل زندگی امروزی هاست بدون در نظر گرفتن شرایط ادامه حیات زمین و نیز شرایط سکونت بر روی این کره ی خاکی خود مبحثی هست جدا که ضرورتی اجتناب ناپذیر هست.


روش های مرسوم برای تقویت حافظه


چگونه به فردی خلاق تبدیل شوم؟

2:

حداقل تحقیق کن بعد در و دیوار رو بهم بدوز ؛ موضوع په ربطی به قراون داره
أَ وَ لَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ كانَتا رَتْقاً فَفَتَقْناهُما [21 انبیاء/ 30]


نحوه تشخیص ماهی فاسد از ماهی تازه

3:

آقا سید معنی آیه ؟


عنصر رنگ در رنگ آمیزی شیشه رنگی

4:

ترجمه تحت لفظی کل آیه :
آيا كسانى كه كفر ورزيدند ندانستند كه آسمانها و زمين هر دو به هم پيوسته بودند و ما اون دو را از هم جدا ساختيم و هر چيز زنده‏اى را از آب پديد آورديم آيا [باز هم] ايمان نمى‏آورند (۳۰/انبیا)
ضمن اینکه مبحث رتق و فتق (دحو الارض) در علم هئیت و نجوم علمای قدیم ما راجع بهش بحث کردن و کاملا با معادلات ریاضی سرو کار داره.


آداب معاشرت به زبون خودمونی!مسیر فکرتان را عوض کنید تا موفق شوید

5:

آها ببخشید من فکر کردم تو قراون اومده بود.


تنبلی همیشه هم بد نیست

6:

افرین بسیار عالی

7:

نیاز نیست فک کنید تحقیق کنید ؛ گرامی

8:

عالی بود تشکربهینه سازی سئو


88 out of 100 based on 88 user ratings 238 reviews

@