سخنی‌با بانوان ایتالیایی آیا هرگز...


سخنی‌با بانوان ایتالیایی آیا هرگز...سخنی‌با بانوان ایتالیایی آیا هرگز...


طنز/سخنی‌با بانوان ایتالیایی آیا هرگز...خیلی بعید است که به این زودی‌ها رابطه ما با بانوان ایتالیایی مثل سابق شود. با اینکه بچه‌های تیم ملی والیبال ایران قبل از ورود به سالن چندین بار سرفه کردند و گلویشان را صاف کردند تا بانوان تماشاگر حجاب کنند؛ آنها باز هم با همان وضعیت در سالن نشستند و انگار نه انگار که نامحرم می‌خواهد وارد شود. حتی بعضی‌هایشان بدون آنکه حجاب کرده باشند الکی با صدای بلند گفتند "بفرمایید" و زمانی که بازیکنان وارد شدند غش غش به آنها خندیدند.

آیا واقعا یک بازی والیبال ارزش سست شدن بنیان خانواده یک عده جوان را دارد؟ هربار که تلویزیون ایران صحنه‌ای را سانسور می‌کرد دل خانواده‌ها و به خصوص همسران بچه‌هایی که داخل زمین بودند هزار راه می‌رفت.
حمزه زرینی در یکی از تایم اوت‌ها تلفن همراهش را چک کرد و با پیامکی از ایران مواجه شد:« آهای حمزه، یا بگو اون عجوزه‌ای که تاپ نارنجی پوشیده گورشو از نزدیکی منطقه سرویس گم کنه، یا اگه یه بار دیگه بری سرویس بزنی همه چی بین ما تموم می‌شه.» بنده خدا سعید معروف هم در بدو ورود به سالن بلافاصله به رختکن برگشت و به ولاسکو گفت:« آقا اشتباه اومدیم. اینجا سالن عروسیه. زنونشم از این طرفه.»

درست است که موزاییک‌های زمین را نگاه می‌کنم اما روی سخنم با شماست بانوی ایتالیایی. ما از آنهایی نیستیم که شما خیال می‌کنی، ما از آنهایی هستیم که در مهمانی‌های "زنانه – مردانه" یک ساعت در پله‌ها فریاد می‌زنیم "تیمور ... تیمور" تا بلکه زنمان بفهمد با او کار داریم، اما سرمان اگر برود اسمش را صدا نمی‌کنیم.

کاملا مشخص بود که اکثرتان از کرم عصاره حلزون استفاده می‌کنید اما این دلیل نمی‌شود که اعتماد به نفستان آن قدر زیاد باشد که با 30 سانتی‌متر پارچه راه بیفتید بیایید برای تماشای والیبال. بانوی ایتالیایی، درست است که خودت غربی هستی اما ببین تهاجم فرهنگی غرب تا کجا پیش رفته که حتی تو را هم درگیر کرده.
لابد ماهواره هم داری، لابد پارازیت هم نداری، لابد روی یک دیش با یک قیچی و سه تا ال.ان.بی سه جهت را همزمان می‌گیری. بیچاره واقعا حواست نیست که دارند از تو استفاده ابزاری می‌کنند؟ خداوکیلی در عمق وجودت احساس ابزار بودن نمی‌کنی؟ چیزی شبیه حس یک انبردست یا یک آچار شلاقی؟

آیا در کتاب‌های چهارم دبستان نخواندی که هر انسانی یک ندای درونی به‌نام "شرم و حیا" دارد؟ صدای ندای درونی‌ات را نمی‌شنوی؟ دو دقیقه اگر آن فکت را ببندی حتما می‌شنوی.

مقصر اصلی نیروی انتظامی‌ایتالیاست. چنانچه از اول سفت می‌گرفتند الان وضعیت حجاب در ایتالیا این طور نبود. اگر مشکل ون دارید بگویید برایتان بفرستیم. در یک سالن والیبال فوقش 10 هزار بانوی ایتالیایی جا می‌گیرد. اگر ظرفیت هر ون را 10 نفر حساب کنیم، هزارتا ون و دو هزارتا مامور کفایت می‌کند.

از یک طرف در بازی‌های داخلی بانوان را به ورزشگاه راه نمی‌دهیم و از طرف دیگر در بازی‌های برون مرزی چنین بساطی برایمان راه می‌اندازند. خب این بچه‌ها حق دارند اگر دچار دوگانگی شوند. حداقل تا زمانی که فرهنگ سازی لازم در سایر کشورها انجام نشده بانوان داخلی را هم به سالن‌ها راه بدهید تا ملی پوشان اگر در کشور غریب بانو دیدند با انگشت نشان ندهند و آبروریزی راه نیندازند.

منبع: روزنامه قانون50 out of 100 based on 45 user ratings 70 reviews

@